Skocz do zawartości
Forum

Sierpniowe mamusie 2017


ineeska

Rekomendowane odpowiedzi

To całe szczęście,że Ci przechodzi, może być po owocach, mam podobnie po winogronach na pusty żołądek. Znajoma mojej siostry przechodziła zawał w wieku 31 lat i opisywała ból podobnie, ale jej nie przechodziło... trochę się wystraszyłam o ciebie, bo serce daje takie odczucie właśnie żołądkowe na początku a potem np przechodzi na ramię.

Może napij się gorzkiej herbatki.
Zbieram się do prasowania... od miesiąca odkładam, już mam taaaka stertę......

Odnośnik do komentarza

Dobrze byłoby wykluczyć wrzody żołądka, skoro już od miesiąca czujesz że coś jest nie tak... Jak miałam 17 lat to już miałam wrzody... no i atak,pogotowie, diagnoza - 2 wrzody na żołądku i jeden prawie na dwunastnicy, powód Helicobakterpylori, leczenie 2 antybiotykami w kompilacji i spokój.. W ciąży różne też cuda się z kolorami dzieją, wzięcia nieraz bolesne jak fix, ale to lekarz może jedynie stwierdzić po badaniu, albo przynajmniej konsultacji telefonicznej.
Jak Ci nie przejdzie to działaj.

Odnośnik do komentarza

Witajcie, ciesze się, że ostatnie wiadomości z Waszych wizyt są dobre. Juz dość tych tragedii na forum. Każda kolejna przeżywam coraz bardziej, mimo iż mnie nie dotyczą osobiście

Axam, trzymam kciuki, aby rozmowy z córką coś dały i aby przyjęła Twoja pomoc. Mając wsparcie tak wspaniałej mamy, jak Ty, wyjdzie z ewentualnych zaburzen żywieniowych i innych problemów z tym związanych.

Trzy dni temu pisałam do Was o ustąpieniu mdłości i wykrakałam sobie. Dwa dni jak nowo narodzona, a wczoraj tak mnie ścięło jak dawniej. Ehh....

Zaczynam się rozglądać za spodniami ciążowymi, rajstopam, leginsami, gdyż na razie radzę sobie po spartansku, przecieka gumki w dresowe, cieplych rajstopach i leginsach. Mimo, iż brzuszk dopiero zaczyna się w podbrzuszu rysować, to uciska mnie wszytko.
Ceny nowych spodni ciążowych to koszmar! 130-180zl. W życiu nie kupiłam za tyle normalnych jeansów. Czas przeszukać allegro i kupić używane, ale takie nie zniszczone , w których można się pokazać ludziom to koszt ok 60-70zl.

Czy zaczęłyście juz przybierać na wadze?
Pozdrawiam ciepło.

Odnośnik do komentarza

Co do pomarańczy to u mnie ok 6-8tc byly lekarstwem na mdłości i organizm bardzo się ich domagał. Zauważyłam, że smażone mi nie służy (zjadłam 2 placki ziemniaczane, a generalnie wcale nie smaże) i cebula (cały dzień mi się odbijala). Na żołądek nie narzekam, ale podczas mdłości czuje jego silne pulsowanie, które czasem przechodzi niżej (nie jest to ból). No i od początku ciąży po zjedzeniu czegokolwiek strasznie głośno mi się przelewa i burczy oraz czasami odbija, czego nigdy nie miałam ;)

Odnośnik do komentarza

Asjer, wskakuj na olx, kupisz tam spodnie ciążowe, spódniczki i co tylko chcesz, ja zapytałam już łącznie z bluzeczkami itd, rzecz za 20-30 zł:) cały czas w nich teraz chodzę a wydałam łącznie 150 zł:) Nawet kurtkę wyszukałam za 35 zł, jest taka rewelacyjna,że szok, z ówczesnym polarem, będę w niej chodzić lata później na działce:) Są to używane ciuchy,ale jeszcze się nie widziałam nigdy żeby ktoś przysłał jakieś dziadostwo niezgodne z opisem. Poza tym zawsze jest możliwość podpisania wiadomości że sprzedającym albo telefonu. Uwielbiam kupować na olx, wózek też będziemy mieli z tamtad.

Odnośnik do komentarza
Gość Mama_2014

Hela chyba to Ty pisalas o ksiazce "promyczek" normalnie przybijam Ci piatke i mocno sciskam hihihi..
Sciagnelam sobie, jest super !!
Jedyny minus taki, ze zamiast isc cos robic w domu i gotowac to siedze i czytam :-)

Wpisz sobie w googlach tanie sklepy z odzieza ciazowa. Ostatnio takim sposobem trafilam na sklep gdzie nowe spodnie bylo po chyba 40 zl. Nie pamietam co to za strona. Masz chwile to poszperaj po necie :-)

Odnośnik do komentarza

A czy taka mądra jestem to nie wiem... na pewno jestem skuteczna i uparta, nie odpuszczam sobie . Może widząc moja maksymalną organizacje moja córka czuję zbyt duża presję a sama jak na razie nie potrafi się zebrać do kupy, tłumaczę jej,że jest jeszcze młodziutka i że takie kompetencje pojawiaja się z czasem, że nie może od siebie wymagać od razu dojrzałości dorosłej kobiety, ale ona taka perfekcjonistka jest i albo wszystko albo nic...

Odnośnik do komentarza

Axam "Promyczek" jest autorstwa Kim Holden. :)
Mama2014, na koniec się poryczysz ;)
Jest też druga część pt Gus, obie bardzo fajne.
Teraz się wzięłam trochę za kryminały ale nie idą mi tak gładko jak np Promyczek :)
Też czasem nic nie zrobie poza czytaniem ale to nasz czas, nie mam wyrzutów sumienia ;)
Dziś się gorzej trochę czuje, taki spadek formy, słaba noc, ciagle musiałam ruszać nogami bo miałam taki ból w mięśniach, moja mama zawsze to określała jako "kręcenie", do tego po umyciu naczyń i jako takim ogarnięciu kuchni zrobiło mi się słabo i znów leże..
Axam, napewno dasz radę wyciągnąć córe z tego problemu, kto jak nie Ty? ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/ug37cwa19pxss0gg.png
https://www.suwaczki.com/tickers/thgfskjo3b9dlzoo.png

Odnośnik do komentarza

Cichadoro- jest całkiem możliwe że czujesz ruchy :)
Dziś już czuję takie konkretniejsze, właśnie przed chwilą siedząc przy stole odsunęłam gumkę że spodni dresowych pod brzuch i dzidzia się normalnie tak przemiescila, że czułam po prostu mocno i wyraźnie. Oj nie lubi być ściśnięte fasolka..

Odnośnik do komentarza

ja po pomarańczach w pierwszej ciąży zawsze miałam zgagę, ale zimne mleko szybko pomagało.

dzisiaj cały dzień w domu siedzimy. niby pogoda wyglądała na fajną, ale mgła, która się utrzymuje cały dzień to chyba jednak nie mgła tylko ten cały smog. tak jakoś mnie to nie zachęciło do wyjścia.
więc z nudów uszyłam kolejne dwa bodziaki i dwa kaftaniki do kompletu ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jj44j8203qdaz.png

https://www.suwaczki.com/tickers/9f7jvcqg68yf2fpx.png

cd9b6vgcw57kg1sz.png

Odnośnik do komentarza

tak, mam wykrój, masz facebooka? jest grupa szycie-wykroje-diy i tam w plikach jest dużo darmowych wykrojów.
a materiał to jersey, wyzbywam się resztek. postanowiłam sobie, że nie zamówię nic nowego dopóki nie pozbędę się starych. z wyjątkiem bawełny na pościel i tę całą łóżeczkowo-wózkową wyprawkę ;)
szyjesz tak dla siebie czy coś bardziej zaawansowanego? bo ja jestem samoukiem i niby już lepiej mi idzie, ale te bodziaki to trochę koślawce ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jj44j8203qdaz.png

https://www.suwaczki.com/tickers/9f7jvcqg68yf2fpx.png

cd9b6vgcw57kg1sz.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...