Skocz do zawartości
Forum

Sierpniowe mamusie 2017


ineeska

Rekomendowane odpowiedzi

Cichadoro dokładnie tak jak pisze Axam. Usg prenatalne wykonują wyspecjalizowani lekarze posiadający odpowiednie uprawnienia,szkolenia,certyfikaty, są oni co roku kontrolowani i analizowane są ich wyniki pracy. Poza tym sprzęt do takiego usg jest bardzo dokładny a mało który lekarz w swoim gabinecie taki posiada.szpital w którym wykonywane są te badania musi mieć zawarta umowe z nfz co daje możliwość tych badań na nfz.
Dodatkowo jak się jeszcze robi test pappa to analizując usg i określone parametry krwi można wykluczyc pewne wady genetyczne.

Odnośnik do komentarza

Usg prenatalne + pappa nie potwierdza, ani tym bardziej nie wyklucza istnienia wady genetycznej u dziecka. Określa tylko prawdopodobieństwo na zasadzie wyliczeń statystycznych. Jeśli kobiecie wyjdzie wysokie prawdopodobieństwo wady to jest kierowana na badania typu amniopunkcja lub nifty.
Alutka33 jesli chcesz i tak robić nifty to po co bedziesz robic pappa? Chyba nic Ci nie da statystyczne wyliczenie skoro dostaniesz diagnoze z nifty. Ja w takim wypadku zrobilam tylko usg prenatalne

Odnośnik do komentarza
Gość Mama_2014

Ja moge isc na NFZ na usg prenatalne, poniewaz mialam amniopunkcje w pierwszej ciazy.
Teraz wielu lekarzy daje skierowanie na badania prenatalne nawet jak nie ma wskazan.
Moj gin gdy bylam w pierwszej ciazy nie widzial wskazan do prenatalnych ale pamietam to byla rozmowa typu "chce pani skierowanie na USG prenatalne, dobry sprzet, zmierza, wylicza ryzyka, sprawdza narzady, ja nie mam takiego sprzetu"... no to kto by nie chcial :-) i wtedy wyszly jakies anomalie.. :-/ dodatkowe badania itp.ale pozniej do konca ciazy mialam pewnosc ze cora zdrowa.

Odnośnik do komentarza
Gość Mama_2014

Dziewczyny, wczoraj tak sie fatalnie czulam, jak nigdy w tej ciazy.. masakra, od godziny 17 lezalam plackiem, mialam takie mdlosci, czulam, ze jak wstane to zwymiotuje, raz mi bylo zimno, raz cieplo. Tak do ok 20. Poszlam wykapac corcie, na szczescie pozniej maz sie pojawil na horyzoncie i zajal sie małą, a ja mialam jeszcze troche czasu dla siebie.. nawet sie moj mąż dziwił i wygladało jakby mu mnie było szkoda :)

Odnośnik do komentarza

Tak, Aniolkowa- masz rację- usg prenatalne i test pappa nie diagnozuje wad, ale na podst wyliczeń algorytmów ustala % ryzyka. Dobrze że pojawił się test Nifty... tylko szkoda ze płatny...
Gdzieś czytałam że w tym Nifty wykrywaja płeć ale może to nie prawda. Musiał by się wypowiedzieć ekspert lub jakaś kobieta, która miała robiony test.

Współczuję fatalnego samopoczucia, pocieszające jest to, że jeszcze trochę i Ci przejdzie, ja właśnie powoli wchodzę w drugi trymestr ( 12 tydz będę kończyć 17.01:)) i czuję się stopniowo coraz lepiej. Przede mną jeszcze 10 dni mordegi w robocie ( 3 razy występ jaselkowy popołudniami, papierów muszę w brud napisać, badania prenatalne, endokrynolog, więc każde popołudnie zajęte w tygodniu. ....ale potem laba..)

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie wróciłam z noga w gipsie ze szpitala. Nie mogli prześwietlić z wiadomych względów, niby ma być tylko skręcona ale boli straszliwie. Ja teraz u rodziców, wizytę mam 10 u siebie w mieście i lipa totalna bo nie dojadę. Ta lekarz przyjmuje tez tutaj i mam nadzieje ze mnie przyjemnie ale i tak wyników badań nie bede miała :( normalnie katastrofa :(

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jj44j8203qdaz.png

https://www.suwaczki.com/tickers/9f7jvcqg68yf2fpx.png

cd9b6vgcw57kg1sz.png

Odnośnik do komentarza

Jej, współczuję!! Moja mama już miesiąc ponad po skreceniu kostki na l4 i cały czas ja boli ale ona na tej nodze kustykala od 2 dnia- wypadek w pracy, przewróciła się na lodzie na spacerze z dziećmi. Żeby o odszkodowanie dostać to musisz mieć napisane przez lekarza gdzie się to stało, najlepiej na wpisie z izby przyjęć i to że jesteś w ciąży, bo to dodatkowe zagrożenie które sprowadzilo na ciebie miasto nie podsypując przejścia. Napisali ci że doszłaś o własnych siłach? Te wszystkie dane są podstawa do odszkodowanie, może masz też ubezpieczenie? Jeśli wpis z Izby Przyjęć jest daremny to może jeszcze dziś by ci go poprawili?

Odnośnik do komentarza

Myśmy całą rodzinka pojechali dziś na wypad do innego miasta do fajnego parku nad jeziorem, sanki i zjazdy Małej z gorek. Ale miała WIELKIE oczy, bo pierwszy raz zjezdzala a na dole ja starsza córa lapala żeby nie było jeansy z drzewem. Fajowo się dotlenilam, jezioro zamarznięte- super widok, skrzypiacy śnieg pod butami... czerwone nosy a potem obiadek- pychaaaa - w barze mlecznym- barszczyk i pierogi z mięsem - najlepsze w mieście- w Tychach , bo bar pod Andromeda. I sernik ( przepyszny, swojski z chrupiącą posypką,z herbatką, ceny śmieszne, za wszystko zapłaciliśmy 44 zł..

Odnośnik do komentarza

A u mnie dzis -20. Zadna sila mnie z domu nie wyciagnie. Zrobilam obiadek i teraz wyleguje sie pod kocykiem. Potem maz zaoferował się że zrobi domowa pizze.
Axam narobilas mi takiego smaku że już się zastanawiam nad jakąś wycieczką do Starego Sącza do takiej fajnej pierogarni. Ale to musi być zdecydowanie powyżej 10 st bo ja jestem straszny zmarzluch

Odnośnik do komentarza

Cichadoro, myślę że uda Ci się wywalczyć jakieś odszkodowanie, nie popusc tego, kurde, choćby dla zasady, może miasto trochę się tym przejmie i przynajmniej inni już nie połamia i nie powykrecaja sobie kości na oblodzonych chodnikach. To bardzo dobrze,że masz ciążę zapisana, bo na prawdę mogło się coś stać poważnego przy upadku, dzięki Bogu nic dzidziowi nie jest ale kurcze musimy dziewczyny bardzo teraz uważać. Ostatnio bym grzmotnela przed schodami u mamy, ślisko na płytkach jak fix. Wcostatniej chwili się wyratowalam chwytając ściany. Teraz czeka mnie jeszcze cały tydzień roszczenia córki rano do przedszkola, muszę ja ciągnąć na sankach, będę musiała chyba wychodzić pół godz wcześniej...

Odnośnik do komentarza

Cichadoro wspolczuje naprawdę tej nogi. Może tylko mocno potłuczona :/ ale i tak nic nie zmieni faktu ze gips na nodze i nie wygodnie :/
Alutka33 dobrze ze wszystko Ok, nie zamartwiaj się na zapas :-)

Kurczę chwile mnie nie było i kilkanaście stron do nadrobienia :-)
Co do prenatalnych badań to ja będę robić napewno. Nawet jak mogę wiedzieć czy dzieciątko chore. I jak mówią niektórzy ze łatwiej jest się przygotować i pogodzić z myślą przez ciąże ;)

Która jest z okolic nowego sącza?

Odnośnik do komentarza

A i w czwartek byłam u lekarza, fasola Ok. Jest serduszko wiec cieszę się bardzo. Ciąża kilka dni młodsza niż ja wyliczyłam. Muszę zmienić lekarza bo mój "Polak" to masakra :/ 3 minuty byłam w gabinecie wraz z usg :/ szybko pokazał ze jest serduszko i ze wszystko Ok i kazał kolejna wizytę za 4 tygodnie umówić :/ porażka. Pierwsza ciąże mi tez on prowadził ale wtedy jeszczcze był Ok. Teraz to już na ilość nie na jakość leci :( szkoda muszę znaleść Niemca.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...