Skocz do zawartości
Forum

Sierpniowe mamusie 2017


ineeska

Rekomendowane odpowiedzi

Okapcialam się, umalowalam,fryz,brokacik, tuniczko- sukienka,rajstopki, kapcie:) i dawaj sushi na stół i corusie odpicowalam w kieckę wesela, wywija przy "2" w Zakopcu a męża do wanny,mam nadzieje ze nie kimnal ...
Czy jest możliwe poczucie ruchów w 10 tygodniu??? Wydaje mi się to nie możliwe, ale coś mi tu nie gra...

Odnośnik do komentarza

Fajna dziś data O1.O 1.2017. Jutro mój mezyk kończy 46 lat... Dzieli nas cała dekada. Ja kończę 36 na koniec stycznia, więc robimy ( od zawsze ) razem w połowie miesiąca. Mam nadzieje,że uda mi się wszystko przygotować, pocieszające jest to, że bardzo mi zawsze pomaga,w ogóle
jest bardzo kochany, wyrozumiały, dojrzały, w końcu nie muszę użerać się z nieodpowiedzialnym egoistą. Dochodzę po latach do wniosku, że totalne " przemeblowanie" w życiu jest nie raz wybawieniem, choć często nie jest łatwo przez nie przejść.
No więc, na ten Nowy Rok życzę Wam
dobrych decyzji,
radości z bliźnich,
ciąży bez sensacji
i (bez liczenia cukru) -
pysznych kolacji:)

Macie też już tak,że jak kladziecie się na brzuchu to czujecie kulkę i już nie zbyt wygodnie? U mnie że względu na problemy z kręgosłupem zawsze rano tak sobie pomagałam, na 5 min na brzuch i trochę mi się ustawiał, teraz... muszę znaleźć już inne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza

Wybraliśmy się właśnie na nasza działkę ( na ogródkach działkowych) piękna pogoda, tak bardzo już chce wiosnę!!! W lato udało nam się wykurować altanke, taka niedużą 16 m2, w planach Salonik z kuchnią, bo gospodarcze mamy z kibelkiem osobno. Taki kawałek własnego azylu to taki skarb, że po prostu nie wiem jak to byłoby bez niego, tym bardziej z malymi dziećmi. Najstarsza tak chowałam w bloku, ew plac zabaw...
Nie chwale się, nie to mam na celu- absolutnie, ale chciałam tylko Wam przekazać, że jeśli któraś z Was mieszka w bloku a ma gdzieś w okolicy ROD to warto spróbować zawalczyć o dzialeczke, choćby taka pustą, tańsza taka a domeczek można później powolutku postawić- wg swoich potrzeb i możliwości. Myśmy 3 lata spędzili pod taką wiata z drewna, pokryta brezentem, ławeczki, stolik, i kupa kwiatów dookoła.

Odnośnik do komentarza
Gość Mama_2014

Witam Was w Nowym Roku. :-)

Axam kawalek swojego placu to chyba najfajniejsza sprawa jaka mozna sobie wymarzyc!!
Ja sie cale zycie w bloku wychowywalam, plac zabaw, jakis "park" i tyle. Maz ma swoj dom, przeprowadzajac sie do niego nie docenialam i bylo mi bez roznicy czy blok czy swoje, ale gdy urodzila sie cora moje zdanie uleglo zmianie. Nie wrocilabym do bloku. Corcia spala na podworku we wozeczku, w kazdej chwili mozna wyjsc, kawal swojego placu gdzie moze sie wyszalec, wybawic.

Co do ruchow to ja w pierwszej ciazy od 16 tyg czulam delikatne ruchy. Pamietam, ze mala nie lubila jak smarowalam brzuch balsamem, bo zawsze jak smarowalam to kopala i sie wiercila. Albo jak przytulalam sie brzuchem do meza to go kopala :-)

Powiedzcie mi czy jest jakas mama, ktora cwiczy badz ma zamiar cwiczyc w ciazy ? :->

Odnośnik do komentarza

Witam was mamusie w nowym roku i życzę samych szczęśliwych chwil jak najmniej zmartwień i przede wszystkim zdrowia bo jak człowiek zdrowy to ze wszystkim innym sobie poradzi.

Co do ruchów to w pierwszej ciąży w 16 tygodniu czułam takie przelewanie jakby ruch gazów w jelitach a to moja córcia juz sobie brykala dość żwawo.

Co do bólów kręgosłupa to praktycznie od świat leżę i nie wstaje. Mój odcinek ledzwiowy dokucza mi tak ze jedynie na lewym boku mogę leżeć. Ale może uda mi się w tym tygodniu dostać do mojej rehabilitantki na masaż. Tyle tylko że u mnie ten ból nawraca mi od dawna wiec nie jest kwestia ciąży. Rehabilitantka twierdzi ze jest to odmięśniowy ból i likwiduje go ucisnieciem bolacego miejsca i masażem. A dodatkową kwestia są podrażnione korzonki które odzywają się zwlaszcza zimą gdy wsiadam rano do zimnego samochodu.

Mam jeszcze takie pytanie. Czy wy też macie taki dziwny posmak w ustach? Nie umiem sobie z tym poradzić.

Odnośnik do komentarza

Właśnie od pasty dużo zależy, ja akurat tylko wytrzymam Aquafresh, ale pewnie każda ma swój smak. Posmak faktycznie taki jakbym tydzień zębów nie myła, więc myje co 3, 4 godziny.
Zaczęło mnie boleć po prawej stronie tak jakby pod macica, tak pulsacyjnie, mam nadzieje ze to więzadło się rozciąga.

Odnośnik do komentarza

Ajser generalnie sytuacja wygląda tak ze z okresu wychodzi co innego a z usg co innego. I lekarz kazał mi zrobić betę jeszcze raz żeby sprawdzić czy jest przyrost bo na usg nie było widać serduszka. I może kwestia tego ze ciąża jest młodsza niż wynika z okresu bo owulacji się opóźnila albo zarodek się nie rozwija.
Z usg wynika ze dziś jest 6tydz.4 dzień a z okresu ze dziś jest 7tydz 3 dzień.
W czwartek idę na kolejne usg. Pierwsza beta 12.12 wyszła 383 to było dwa dni po terminie miesiączki dziś jest 2.01 i beta 75858 wiec powtórzę w środę i w czwartek wizyta u gin.
Na pierwszej wizycie jak byłam to był 6 może 5 tydzień ciąży. Takie to troszkę zamotane ale mam nadzieje ze w miarę jasno to przedstawilam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...