Skocz do zawartości
Forum

Sierpniowe mamusie 2017


ineeska

Rekomendowane odpowiedzi

Axam nic się nie stało:) teraz czuje się już dobrze, z objawów ciążowych została mi jedynie senność...na początju nie było rak różowo...na razie walcze od miesiąxa z przeziębieniem i nic mi nie pomaga niestety...jutro kolejna wizyta u lekarza rodzinnego:/
Jestem już po pierwszej wizycie u ginekologa na której widziałam mojego maluszka:)następną mam 11stycznia połączoną z badaniami prenatalnymi. Już nie mogę się kolejnej wizyty doczekać:)

Odnośnik do komentarza

A ja mam kolejna wizytę 9.01 a prenatalne 12.01, z jednej strony nie umiem się doczekać a z drugiej boję się. Mi też już mdłości odpuscily i mam takie dni że chwilami zupełnie nie czuję ciąży, trochę mnie to stresuje ale pocieszyłaś mnie, że też już nie masz mdłości. Za to piersi bolą jak diabli ale tylko wieczorem. Niecumiem uwierzyć że to już prawie jedna czwarta ciąży za nami... Do pracy mam zamiar chodzić do końca lutego, później idę na l4, pracuje z dziećmi, 4,5 i 6 lalkami,mają głowy na wysokości brzucha... chyba nie będę ryzykować dłużej...w dodatku są wśród nich niepełnosprawne, które mimo chęci nie raz nie potrafią kontrolować swoich ruchów...Moja szefowa prosiła mnie o określenie się (do kiedy będę chodzić), bo musi zatrudnić zastępstwo, więc myślę że do końca lutego dam radę, oby się nic po drodze...

Odnośnik do komentarza

Witam was dziewczyny.
Czytam to forum od jakiegoś czasu i dzis chcialam do was dolaczyc. W dniu urodzin mojej starszej córki dowiedziałam się że jestem w ciąży. Doczekać się nie mogłam wizyty u swojego gin. Dzis nadszedl ten wyczekiwany dzien zrobilam wczesniej badania zeby miec juz wszystko na pierwsza wizyte. Morfologia mocz beta, tsh bo mam hashimoto -wszystko wyszlo ok.
Szlam z wielka nadzieja i co.... i nie widac serduszka. :(
Z @ wychodzi 6tydz.4 dzien a z usg 5 tydz.5 dzień lekarz kazal przyjsc za tydzien na kolejne usg. Powiedział ze w 6 tyg powinno być już widoczne serce ale może ciąża jest młodsza niż wychodzi z obliczeń. Jestrm przerazona ...a co jesli za tydzien serduszka nie bedzie. 8 lat bałam sie zdecydowac sie na drugie dziecko bo pierwsze urodzilo sie z wrodzona wada serca a jak juz dojrzalam do tej decyzji na dzien dobry taka niepewnosc. Moze wy dziewczyny sie znacie na tych danych z wydruku usg. Pisze że CRL 2.20mm GA 5t5d czy to dobra wielkosc jak na ten tydzien ciazy? GS 16.85 6t0d.
Chciałabym napisać ze dołączam do was sierpniowe mamusie ale się boje....

Odnośnik do komentarza

Axam fajnie że masz w pracy taką możliwość, nie masz na co czekać dzieci są nieprzewidywalne i nawet przy niewinnej zabawie mogłoby się coś stać. Moja córcia ma 4lata i co chwilę zasłaniam przed nią brzuch, jest jeszcze mała a jej reakcje nie do końca do przewidzenia. Ja nie powiedziałam jeszcze w pracy o ciąży chcę powiedzieć po badaniu.zarejestrowałam się jeszcze na17stycznia do klinimi na badania prenatalne. Niestety u mnie w pracy na pewno nie będą tak wyrozumiali i wiem że nie mam już powrotu do firmy.
Alutka33 masz bardzo wczesną ciąże stąd może lekarz nie widzi jeszcze bijącego serduszka, u mnie było widać dopiero w 7tygodniu.Wierze że wszystko będzie dobrze i trzymam za Ciebie i maleństwo kciuki:)

Odnośnik do komentarza

Witam was dziewczyny ja miałam ostatni okres 15 listopada. Zrobiłam test wynik pozytywny. Ale jak byłam tydzien temu u lekarza to nic jeszcze nie widział i wysłał mnie na betę hcg wynik 826,6 i teraz czekam do 4 stycznia na kolejną wizytę. Troche zaczynam się martwić.

Odnośnik do komentarza

Lex badania prenatalne to bardzo dokładne badane usg na którym określa się między innymi przezierność karkową, długość kości udowej itd i na tej podstawie i innych dany(między innymi wiek matki, tydzień ciąży)określa się czy dziecko ma wady genetyczne i czy ogólnie organy dobrze się rozwijają. Test pappa wykonuje się w przypadku złej djagnozy z usg.Miałam tak z córcią w 1ciąży ostatecznie amniopunkcja wykluczyła u nas zespół downa, który był podejrzewany. Ja na badania prenatalne ide do mojego gnekologa i dodatkowo do kliniki, która się w tym specjalizuje.
Aksa87jeśli się martwisz to powtórz bete, czy jest dobry przyrost.

Odnośnik do komentarza

Lex, będę miała robiony pełny pakiet ( chyba) prenatalnych, bo jestem po 35 r.z- i babka z rejestracji mi mówiła że też od razu pobierają krew i że nie muszę być na czczo.

Alutka daj na luz na razie, ja też się tak spinalam bo nie było jeszcze serca, a po 2 tyg poszłam znowu i już było serce, a 1 raz byłam w 6 tyg i 4 dniu, po prostu ciąża jest trochę młodsza niż wychodziło z ostatniego okresu. Wiem że łatwo mi pisać jak już jestem po, ale serio nie warto, szkoda da nerwów!! A rozwojowi narządów wew. kortyzon i adrenalina nie pomaga, więc - dobry film- jakaś komedia i luzzzzik. Co ma być to i tak będzie, nic nie zmienisz, możesz jedynie pomóc rozwojowi nie wydzielajac tych destrukcyjnych substancji w stresie:)
Witajcie nowe mamusie:)

Odnośnik do komentarza
Gość Mama_2014

Agi mam corcie 2,5 roczna :-)
Narazie nie umiem sobie wyobrazic zycia z dwojka dzieciakow :-)
Choc jak drugie bedzie jak cora grzeczne to bedzie dobrze. Mala w nocy spala, budzila sie tylko na jedzonko raz. Fakt byla na mm. Bo nie mialam pokarmu. Potrafi sie sama zabawic, nie potrzeba jej 100% naszej uwagi.
Podejrzewam, ze bedzie bunt na pokladzie ale mam nadzieje ze damy sobie rade.

Moze Wy sie na tym znacie: aktualnie jestem na urlopie wychowawczym platnym, konczy mi sie we wrzesniu. W sierpniu byloby drugie malenstwo, kiedy musze pracodawcy powiedziec o drugiej ciazy i ze nie wracam? Czy moge starac sie o macierzynski na nowo narodzone dziecko? Nie mam pojecia jak to wyglada.

Odnośnik do komentarza

Witajcie po świętach. U nas kiepsko, synek od wigilii miał temperaturę, teraz przeszło na mnie. Myślałam ze maz mi pomoże ale dzisiaj tez mu wyskoczyła temperatura wiec jak łatwo sie domyśleć jest umierający, a ja muszę wszystko robic sama :(
Do tego brzuch mnie jakosdziwnie boli, w pierwszej ciąży raczej tak nie miałam, no ale przecież nie mam możliwości sobie odpocząć :( zaczynam mieć jakieś dziwne myśli a starałam sie od początku myślec pozytywnie. Następna wizyta 10.01 ale bez usg, potem pewnie za 2 tyg następna bo akurat 12 tydzień bedzie wypadać czyli usg z ta przeziernoscia bedzie robic.

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jj44j8203qdaz.png

https://www.suwaczki.com/tickers/9f7jvcqg68yf2fpx.png

cd9b6vgcw57kg1sz.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...