Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Mauri

Oświetlenie lustra w łazience

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie jakie wybrać oświetlenie lustra w łazience? Poczytałam trochę na ten temat i teraz sama już nie wiem czy lepsze są dwie lampy po bokach, czy np jedno światło na górze lustra. Zależy mi na tym, żeby lustro było dobrze oświetlone, bo będę go używała min do robienia makijażu. Jak u siebie rozwiązaliście tą sprawę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dużo zależy też od tego jakie masz ogólnie światło w łazience, oraz czy np łazienka posiada okno czy nie. moja łazienka nie jest widna, a jej podstawowe światło jest takie w sam raz. nie za jasne, nie za ciemne. dlatego zależało mi żeby lustro było dobrze doświetlone.
ja wybrałam lampę do montażu nad lustrem. u mnie sprawdza się super, bo dzięki temu mam bardzo widno przy robieniu makijażu. ale pewnie ile ludzi tyle opinii. myślę, że to zależy też bezpośrednio od lamp.
pewnie można super oświetlić lustro również lampami bocznymi. chociaż mi obecne rozwiązanie najbardziej pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jaką masz dokładniej tą lampę? Jaką ma moc? Ile tam jest żarówek? Ona jest montowana bezpośrednio do lustra czy do ściany? Może opisać jak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moim zdaniem to rozwiązanie które pokazała Marietta, jest bardzo dobre!. Taka lampa na lustro montowana u góry przy dwóch żarówkach będzie dawała bardzo fajne światło. Moim zdaniem idealne do malowania się, bo będzie wszystko dobrze widoczne !;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mauri, w poprzednim mieszkaniu miałam w łazience lustro oświetlone 2 lampkami bo bokach, ale moim zdaniem nie doświetlało dobrze twarzy. W mojej obecnej łazience (też bez okna) mam kinkiet - listwę ledową nad lustrem, na szerokość umywalki. Wybrałam najmocniejszą moc jaką tylko znalazłam w tego typu lampie (zależało mi, by led był odsłonięty). I teraz jestem bardziej zadowolona, choć moc mogłaby by jeszcze większa ;)
Poniżej fotka tej lampy nad lustrem.

monthly_2016_11/oswietlenie-lustra-w-lazience_51816.jpg

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybór lamp, jakie można zastosować w łazience jest naprawdę ogromny, dlatego myślę, że na oświetleniu lustra nie należy poprzestawać, szczególnie jeśli zależy komuś na naprawdę pięknym wyglądzie łazienki. Bardzo ładne lampy znalazłam na https://planetalamp.com/lampy-lazienkowe. Niektóre z nich mają naprawdę bardzo niepowtarzalny wygląd, dzięki czemu idealnie nadają się jako forma dodatkowej dekoracji w łazience. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość hertar

Raczej jestem za opcją opraw punktowych, bo lubię minimalistyczny design.
[reklama usunięta]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość rampampam

Można kupić lustro od razu z oświetleniem ledowym [reklama usunięta].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że jeśli chcesz tam robić makijaż to konieczna jest jedna duża, jasna lampa nad lustrem. Ale oprócz tego możesz też zainwestować w ozdobne ledy po bokach, które będą się świecić przy innych okolicznościach :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że lepiej taka listwa nad lustrem. Pamiętaj o tym żeby światło miało neutralną barwę światła albo zimną, ja kiedyś zamontowałam ciepłą i się na tym przejechałam :D a teraz kupowaliśmy na przez internet [reklama usunięta] i nam to doradzili

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dagneke

Samo oświetlenie głowne nie wystarczy w łazience. Będziecie miały problem z wykonaniem makijażu czy chociażby z nałożeniem soczewek na oczy. Tak więc dobrze będzie zaplanować oświetlenie dużo wcześniej, jeszcze na etapie elektryki Polecam nie bawić się w jakieś kinkiety ale od razu kupić lustro z oświetleniem.
[reklama usunięta]

Są bardzo wygodne. Odradzam kupowanie lustra na wymiar na cała ścianę z uwagi na to, ze lustro takie będzie bardzo drogie i będziecie miały problem z jego doczyszczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Misia Olecka

Ja także jestem fanką luster ;) U siebie w domu ma ich kilkanaście! W ramach, bez ram, z oświetleniem.. Całe mnóstwo :) Zawsze zamawiam lustra na wymiar w Rkglass. Dzięki temu jestem spokojna o to czy wielkość i kształt lustra wkomponuje się w daną przestrzeń. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...