Skocz do zawartości
Forum

Czerwcóweczki 2017


Gość nanutka

Rekomendowane odpowiedzi

Nikiti tak z internetu chcę zamówić. Mi się bardzo podoba, Podsyłam linka:
http://allegro.pl/lozeczko-tapczanik-2w1-bajka-biala-szuflada-nowosc-i6783831683.html

było tez drugie podobne, bo z falami na krótszych bokach łóżeczka ( to ma łuk) trochę droższe jakieś 0 zł i droższa przesyłka o 10 zł. Ja chciałam całkiem proste boki bo miała tam być karuzelka ( nie chciałam z boku od ściany) no ale będzie takie. Do tego można dokupić u nich materac i też tak zrobię, bo taniej niż u nas. Dla syna miałam pianka gryka kokos i teraz też taki zamierzam kupić.

Mam nadzieję, że wyniki Ci się poprawią.
A co do wagi to się tak nie nastawiaj. W pierwszej ciąży mój syn tyg przed porodem ważył 2400 ( 36 tc) jak się urodził 2900 ( 39 tc). I tak mi lekarka podała, że taki się urodzi. A w szpitalu przy badaniu lekarz powiedział 3,0 -3,5. na szczęście nie zaskoczyłam o co mu chodzi bo tylko cyframi operował, dopiero chyba po porodzie załapałam, ale w sumie to dobrze. ( chyba ze strachu). Maluch już teraz chyba aż tak szybko nie przybiera.

Ja dalej cierpię na bezsenność. W nocy nie śpię do 2-3 ,a w dzień mogłabym odsypiać, no ale robota sama się nie zrobi,
a i boję się że już całkiem spać nie będę.

Pozdrowienia :-)

Odnośnik do komentarza

Nikiti tak z internetu chcę zamówić. Mi się bardzo podoba, Podsyłam linka:
http://allegro.pl/lozeczko-tapczanik-2w1-bajka-biala-szuflada-nowosc-i6783831683.html

było tez drugie podobne, bo z falami na krótszych bokach łóżeczka ( to ma łuk) trochę droższe jakieś 0 zł i droższa przesyłka o 10 zł. Ja chciałam całkiem proste boki bo miała tam być karuzelka ( nie chciałam z boku od ściany) no ale będzie takie. Do tego można dokupić u nich materac i też tak zrobię, bo taniej niż u nas. Dla syna miałam pianka gryka kokos i teraz też taki zamierzam kupić.

Mam nadzieję, że wyniki Ci się poprawią.
A co do wagi to się tak nie nastawiaj. W pierwszej ciąży mój syn tyg przed porodem ważył 2400 ( 36 tc) jak się urodził 2900 ( 39 tc). I tak mi lekarka podała, że taki się urodzi. A w szpitalu przy badaniu lekarz powiedział 3,0 -3,5. na szczęście nie zaskoczyłam o co mu chodzi bo tylko cyframi operował, dopiero chyba po porodzie załapałam, ale w sumie to dobrze. ( chyba ze strachu). Maluch już teraz chyba aż tak szybko nie przybiera.

Ja dalej cierpię na bezsenność. W nocy nie śpię do 2-3 ,a w dzień mogłabym odsypiać, no ale robota sama się nie zrobi,
a i boję się że już całkiem spać nie będę.

Pozdrowienia :-)

Odnośnik do komentarza

Hej hej
U mnie skurcze nadal nie odpuszczają, dziś zrobiłam badania do porodu żeby w razie czego mieć. Kupiłam też pościele do łóżeczka i brakuje mi tylko materaca ale to już zamówie przez internet.

Z tą wagą to różnie jest, usg nie jest tak do końca dokładne i nawet robione w dniu porodu może się różnić. Mój pierworodny w 35 tc miał 2560 a urodził się w 38 tc 3060

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza
Gość Asiulex

Ja znów z tematem wózków. Miała któraś z mam wózek Adbor Zipp? Pytam bo 2w1 są do 1000 zł i kusi mnie, żeby kupić jednak nowy, bo używki 500-600 zł to trochę drogo mi się wydaje. Chciałabym nowy do ok 1000 zł właśnie, ale nie chce też żeby się okazało że to jakaś lipa jest:) Pomóżcie.

U nas na porodówce podobno tłumy, już bym chciała żeby było po wszystkim. No jak zapewne większość z Was.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Hey dziewczyny :) oj ja tutaj nie pomogę bo i wózek i łóżeczko kupowałam prawie 5 lat temu :D wszystko mam po corci a pewnie duuuzo się zmieniło :) no jedynie nosidełko mam nowe :)
joasia pilnuj się i nie daj się :) szykujcie dziewczyny wyprawki niech sobie leżą i czekają, my od wczoraj leżymy w szpitalu, brzuch cały dzień napięty a malutka dała o sobie znać może z 2 razy, niby wszystko dobrze u Kini ale zostawili nas na obserwacji, podają magnez, luteinę dopochwowo bo podobno szyjka rozpulchniona i dla małej dostaliśmy sterydy na plucka w razie gdyby.. ehh ja już chce wracać do domu, tam córcia na nas czeka a dla mnie to takie trudne ją zostawić i niemoc nic zrobić żeby do niej wrócić :(

https://www.suwaczki.com/tickers/3i49tv73tl6x4bd0.png

Odnośnik do komentarza

joasia a jak u Ciebie z tymi skurczami ?
U nas sterydy dają w formie dwóch zastrzyków w odstępstwie 24 godzin więc to już mamy załatwione :) Teraz dostaje luteinę dopochwowo, magnez i nospe w tabletkach, powiedzieli, że jak jutro na badanie i jak będzie ok to do domu mnie wypuszcza więc naprawdę mam ogromną nadzieję, że tak będzie :)

https://www.suwaczki.com/tickers/3i49tv73tl6x4bd0.png

Odnośnik do komentarza

joasiaG, Ewcia87, trzymajcie się w kupie:) Oby zabiegi pomogły i było lepiej!

mariola1988, wcześniej nie było żadnych informacji? Może skonsultuj jeszcze z jakimś lekarzem?

U nas już po przeprowadzce, jesteśmy jeszcze częściowo w kartonach, ale już z górki! Pokój dla Małego się urządza :)

https://www.suwaczki.com/tickers/l22np07w9wvpzqve.pnghttps://www.suwaczki.com/tickers/atdcp07ww3v22e12.png

Odnośnik do komentarza

JoasiaG, Ecia87 powodzenia, dacie radę !
Themy ale Ci super, też już bym chciała być na finishu.
Mariola1988 idź jeszcze do innego lekarza z jakimś super sprzętem i zapytaj, będziesz spokojniejsza i ewentualnie będzie można podjąć decyzje o leczeniu, ale mam nadzieję, że to był błąd lekarski i wszystko jest ok. Może tylko dzidziuś się tak ustawił i tak to wyglądało. Daj znać jak to się potoczyło.
Jutro idę na wizytę, zobaczymy co tam u Anulki słychać. Ostatnio spanikowałam - miałam 4-5 regularnych skurczy, ale lekkich. Nawet nie patrzyłam na zegarek co ile są tak się wystraszyłam, dopiero kończył się 33 tydzień. No ale poszłam pod prysznic i się zrelaksowałam. Ale miałam myśli, żeby się spakować. Zmobilizowało mnie to do zakupów koszul na poród i wiecie co bardzo ciężko u nas dostać. Wiem, że na allegro można kupić, ale ja chcę taką króciutką - łatwiej się w niej rodzi, a te wszystkie 90 cm mają - ja z metra cięta jestem i do kolan mi sięgają ( i to rozm S). Znalazłam jakieś na ramiączkach, bo pewnie będzie mi gorąco. Na sam poród mam dwie też za długie, ale nie aż tak, a potem do karmienia taką założę. W aptece internetowej w koszyku mam już wyprawkę do szpitala dal siebie. No i chyba pod koniec tygodnia się zacznę pakować. Tylko niech pogoda zacznie dopisywać, bo jeszcze parę rzeczy zostało mi do wyprania do maluszka, no i moje super koszule nocne.
A jeszcze takie pytanko ( może już pytałam, ale nie pamiętam) Miała któraś z Was żylaki na wargach sromowych np przy poprzedniej ciąży i jak wtedy z porodem. Niby to nie przeszkadza w naturalnym, ale jak będzie wysiłek większy to ma bolec i boję się, że będzie jeszcze bardziej bolało niż bez nich i nie dam rady.

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny :) trochę mnie nie było - spędzaliśmy majówkę z mężem nad jeziorem i zrobiłam sobie małe odcięcie od Internetu :D a teraz już zaczynam pranie dla Malucha - takie małe rzeczy, a suszarki brakuje xD swoją torbę też już chcę powoli kompletować, bo zaczyna mnie stresik dopadać, choć jeszcze miesiąc przede mną :O pokoik już powoli gotowy - zostało tylko łóżeczko do zamówienia.

JoasiaG, Ecia87 trzymam za Was kciuki! :)
Theamy zazdroszczę Ci tego pozytywnego nastawienia, mam nadzieję, ze z czasem tez mnie to spotka :D musiało Ci nieźle wychodzić to 'rządzenie' przeprowadzką, bo szybko i sprawnie Wam to poszło :D
mariola1988 ja bym się udała na konsultację do innego lekarza, oczywiście jeżeli masz taką możliwość, ponieważ dziwnie, że dopiero teraz coś takiego wyszło... zapewne niepotrzebnego stresu Ci narobili.
Krasnalek ja Ci z żylakami niestety nie pomogę, nie mam z nimi żadnego doświadczenia póki co. Z tego, co czytałam, to lekarze na miejscu podejmują decyzję, czy dane żylaki pozwolą na poród SN czy CC.
Asiulex ja wózka nie kupuję - dostałam od siostry Bebetto Nico, podoba mi się, opinie też są dobre :) z ciekawości zajrzałam na ten ZIPP i powiem Ci, że fajnie się prezentuje, również ma pompowane koła, montaż przodem, tyłem. Jeżeli Ci się podoba, to ja bym na Twoim miejscu wzięła :) tym bardziej, że wózek od kogoś obcego, to nigdy tak naprawdę nie wiadomo jaki jest, ani co się z nim działo.

Pozdrowienia i powodzenia wszystkim! Jeszcze trochę przed nami :)

http://www.suwaczek.pl/cache/cff90f92a2.png

Odnośnik do komentarza
Gość Asiulex

Ja dziś po wizycie. 35 tydz. i mam odstawić Luteinę i Aspargin (z magnezem). Czytam różne fora i ciekawa jestem kiedy urodzę:) Różnie piszą, że po odstawieniu już po kilku dniach poród, a czasem i ciąża przenoszona. Ciekawe jak to będzie u mnie. Znacie jakieś przypadki porodu po odstawieniu luteiny? Termin niby na 16 czerwiec, ale czuje, że będzie w maju. No już się doczekać nie mogę:)

ps. Wózek jednak Bebetto Luca mamy, co prawda używka, ale stan b. dobry. No i firma znana więc nie powinno być niespodzianek z nim raczej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny :) u mnie dzisiaj znaczna poprawa, brzuch we ogóle się nie stawia i samopoczucie super :) chyba ta pogoda tak na mnie działa :) wykorzystałam to i pojechałam dokupić resztę brakujących rzeczy do wyprawki :) wczoraj byliśmy na wizycie,malutka ma się dobrze, szyjka już krótszą ale jeszcze utrzymana :) wczoraj ważyła 2050 plus minus 200 g :) luteinę mam pobrać 2 tygodnie i odstawić :) odniosłam wrażenie wczoraj na wizycie, że mój ginekolog podchodzi do sprawy niech się dzieją wola nieba :)
Asiulex ja przy pierwszej ciąży brałam luteinę, kazali mi odstawić jak się rozpoczął 38 tydzień 37+1 a już 37+2 malutka była na świecie :)

https://www.suwaczki.com/tickers/3i49tv73tl6x4bd0.png

Odnośnik do komentarza
Gość Asiulex

Dzięki Ewcia87 za pocieszenie:)

I jeszcze mam pytanko. Czy miałyście po badaniu plamienie z krwią? Ja właśnie mam, takie lekkie, raczej czop to nie jest. Wydaje mi się, że to po badaniu. Wypowiedzcie się bo lekarka nie odbiera telefonu:/

Odnośnik do komentarza

U mnie skurcze są codziennością, do tego doszedł wczoraj ból brzucha ale po nospie przechodzi. Torbe już w razie czego spakowalam

Asiulex moje dwie znajome brały luteine, jedna urodziła w terminie a druga dwa dni po. Różnie to bywa, zobaczysz jak będzie u Ciebie. A plamienie miałam dwa razy po badaniu, nie dużo tego było, taki śluz lekko brązowy, zdarza się zwłaszcza w tych ostatnich tygodniach

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...