Skocz do zawartości
Forum

Mamusie po 30-stce czyli "k�cik mamutków"


gabalas

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja się przywitam i z kawusią :kawa:

Wczoraj pod drzemce znów poszłam z małą do bawialni, karnet wykupiłam na cały dzien, więc poszłam. I dziecko uszczęśliwiłam. Tylko znów powrót był na alarmie. Wyła non stop, a ja się dwoiłm i troiłam, jak ją udbruchać. Przez te powroty na alarmie zniechęcam się do wizyt w sali zabaw Kubusia Puchatka, bo co to za przyjemność wychodzić z wyjcem. Z jednej strony bawi się super, ale te powroty...ech..i tylko słyszę: "nie chcę do domu i już". Normalnie bunt.

http://ticker.7910.org/as1cCDgNw0N0010MDA0NjAxZHwwNmR8SnVzdHlzaWEgLSA.gif
http://ticker.7910.org/as1cvfqVM000010MTM3bGR8MDYyMGR8V2Vyb25pc2lhIC0g.gif

Odnośnik do komentarza

Witam środowo

Wczoraj od popołudnia do wieczora Adaś nam wymiotował :Smutny:. Na początku myślałam, że to będzie wirus rota, ale to jednak zatrucie. Chyba to barszcz czerwony nie podszedł Adasiowi w żłobku. Do żłobka dziś nie poszedł.
Z Maciusiem coś jest nie tak, bo w nocy jak niespokojnie spał i przenieśliśmy go na huśtawkę to kilka razy kaszlał. Mam nadzieję, że kaszlał alergicznie a nie chorobowo.
Wezwałam prywatnie lekarką do domu, niech zbada chłopaków, zwłaszcza Maciulka. No muszę dziś odwołać wizytę u alergologa.

Anulka – witaj Mamutko :Uśmiech:

Monika – jak Kubuś? Przy gorączce prawie 42 to juĹź nie przelewki :Smutny:

Ann – urocze 8900g Szczęścia :), a Ulcia niech szybko zdrowieje!

AsJa - pewnie, że pamiętamy :Całus:. Biduśki dobrze, że to już za Wami!

Lehrerin – Adaś teĹź nie lubi momentu gdy trzeba wyjść z takiej bawialni :Kiepsko:

Monia – dobrze, Ĺźe Mati juĹź nie musi być w szpitalu!

Słonko – fajny plan na ferie :)
Brawa za pierwsze kroczki Zosieńki :yes:

Gabalas – 1 kawka juĹź za mną, ale następną teĹź zaraz wypiję :yes:

Moniq – ten wolny dzień od pracy masz Ty czy wszyscy?

Odnośnik do komentarza

dziubala, no wolny to tylko ja, odkad wrocilam do pracy to na 80% etatu bo we Fr nie dzieci nie maja szkoly we srode i i tak bym musiala kase bulic za opiekunke a tak to przynajmniej ja z nimi ten czas spedze a nie obca baba :)
kurcze, polowa Polski na rota choruje, mam wrazenie! ja zupelnie niepoddatna na to chorobsko i mam nadzieje ze dzieci to maja po mamie :) moj K dwa razy na to chorowal i jakos nigdy nikt sie nie zarazil, nawet Noas a mial 3 miesiace wtedy! oby tak dalej :)
dziubala, kurcze, niewesolo u Ciebie, niech Ci maluchy zdrowieja jak najszybciej! :)

Odnośnik do komentarza

Hejka:Śmiech:

Ale dziś wiosna za oknem:Śmiech:

Moniq oczywiście, że bez obrazy dla murzynów:yes:

Gabalas dzień luzu Ci się należy:great:

Lehrerin współczucia tych powrotów:rolleyes:

Dziubala a po czym wnioskujesz, że to nie rota? Pytam z ciekawości. Bo u nas były wymioty w nocy potem 2 doby spokoju i się zaczęła polka z przytupem:rolleyes:
Mam nadzieję, że to jednak barszczyk,a Maciusiowi dużo zdrówka:yes:

Monika4 jak Kubuś?

Asia mama Stasia (2.07.2005) i Franka (10.12.2009)
http://lb5f.lilypie.com/FdNYp2.png
http://lb1f.lilypie.com/Ev2pp1.png

Odnośnik do komentarza

Adaś jeszcze śpi, Maciuś niestety już nie ;)

Była lekarka w domu, zbadała dokładnie dzieci i są... zdrowe!!! :)
Okazało się, że Maciuś dlatego w nocy kaszlał, że drażniły go zapachy, które gdzieś mu tam siadły i on to chciał po prostu odkaszleć. A był niespokojny przez zapachy z torsji Adasia i z płynu do mycia podłóg. Mam wyjść na spacer żeby przewietrzyć Maćkowi drogi oddechowe.
U Adasia to nie rota, widać nie podeszła mu zupa ze żłobka, ale z brzuszkiem już ok. Do żłobka może jutro iść :)

Odnośnik do komentarza

Anulka – nie dziwię Ci się, Ĺźe się go boisz. Teraz gdy wokół wszędzie słyszy się o rota, to strach rośnie. A szpital to najlepiej wybrać ten, ktĂłry przez większość jest polecany.

Moniq – fajny taki dzień wolny w środku tygodnia. A czy to znaczy, Ĺźe dzieci chodzą tylko 4 dni do szkoły?

AsJa – no mam nadzieję, Ĺźe to nie cisza przed burzą!
A wnioskuję, Ĺźe to „tylko” zatrucie, bo Adaś wymiotował dokąd miał tę treść pokarmową (czyli ten nieszczęsny barszcz) na Ĺźołądku. Nie wymiotował potem samą wodą, żółcią czy czymś tam innym. Przy rota często jest teĹź tempka, Adaś jej nie miał. A biegunek teĹź nie miał, tylko qpki, ktĂłre wyglądały jak dĹźem kolorze bordowym ;)
No i lekarka potwierdziła, że to nie rota.

Odnośnik do komentarza

DZIUBALA, dobrze ze dzieci zdrowe :)
we Fr dzieci chodza do szkoly 5 dni, bo chodza tez i w sobote do poludnia (9-12.00) ale to dopiero od 6 roku zycia i jakies 2-3 razy w miesiacu, zawsze przynajmniej jedna sobota wolna
ja to strasznie narazekam na francuski system edukacji, nie dosc ze godziny sa takie 9-12 potem 13.30-16.30 to co 6tyg sa ferie przynajkmniej 10dni, no i dla mnie to naprawde do d***, zamiast posylac do szkoly w tygodniu a nie w sobote i do tego mniej ferii, no bo podczas ferii to on do opiekunki, w porownaniu to wole polski system a w dodatku to poziom w Pl jest wyzszy niz we Fr...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...