Skocz do zawartości
Forum

Mamusie po 30-stce czyli "k�cik mamutków"


gabalas

Rekomendowane odpowiedzi

monika4
anulka :sofunny: niedawno piekłam bułki drożdżowe i ciasto sobie rosło a Kubie przygotowywałam zupkę i kroiłam warzywka - w sekundzie wrzucił mi do tego ciasta, brudną marchewkę, pietruszkę, dolał wody - żeby takie słodziutkie było jak mówił uciekając z miską ciasta w objęciach:mdr:

:sofunny::sofunny::sofunny::sofunny::sofunny:

wymiękam :sofunny::sofunny: bije Mikiego na głowę :sofunny::sofunny:

Odnośnik do komentarza

Witam wtorkowo

Wczoraj byłam z Maciusiem na kontroli u laryngologa. Poprawy nie ma, nawet jest gorzej, bo teraz ma wszystkie 3 przerośnięte migdały :Kiepsko:. Może to przejściowe. Dalej syrop robiony i Zyrtec i do kontroli za miesiąc.
Też wczoraj ja z kolei zaliczyłam wizytę u dentysty (za K :Oczko:), po ponad 1,5-rocznej przerwie (od ciąży z Maciusiem) i bałam się, że będzie z 10 zębów do robienia, a tymczasem dentystyka mnie pochwaliła, bo miałam tylko 2, i nawet kamień mi się nie odłożył :D. Jak nic się nie będzie działo to następna wizyta za rok. I dobrze, bo sporo kasy zostawiłam :Kiepsko:

Monika – w nocy myślałam o przeszłości, wróciły wspomnienia po tym jak zadzwoniłam do koleżanki, której nie słyszałam kilka lat a razem sporo działałyśmy w wolontariacie.

Słonko - współczuję, mam nadzieję, że już lepiej?!

Gabi – też byłam zaskoczona, że siostrę cofnęli z Ujastka :Szok:. Może byli przeładowani? A tam ją potem karetka zawiozła?
Gratulacje dla siostry! I dla Ciebie Ciociu ::):

Anula – też mam często wrażenie, że pędzimy w takim zawrotnym tempie. Co roku jest coraz szybsze :Kiepsko:
Super, że Jasiek wybronił się na dwóję.
Życzę rozwiązania wszystkich problemów!

Aga3000 – witaj ::):
Jesteś pierwszą osobą, która chwali sobie szkolnictwo w UK :Oczko:
Z przygotowań świątecznych to u mnie jedynie zakupiona dopiero jakaś 1/10 prezentów.

Ann – gdybym ja robiła tyle co Ty to też byłabym w totalnym niedoczasie :Oczko:

Odnośnik do komentarza

Monika – u Adasia nadal nie wiadomo skąd awersja do przedszkola, która nadal jest! Wczoraj od gadania/marudzenia, że nie pójdzie do przedszkola dostał 38 stopni tempki :Szok:
A nóżkowe bóle przeszły po 2 tygodniach, choć czytałam, że standardowo trwają max. 10 dni.
U Ciebie pod górkę, sił i nie stresuj się za bardzo :Całus:

Słonko - fajny filmik ::):

Anulka – zdrówka, goń choróbsko!

Odnośnik do komentarza

no właśnie zastanawiam się i zastanawiam i pusto... brakuje mu alusów do auta ale tego na pewno nie kupię:mdr:

dziubala biedny Adaś aż tempki dostał, mocny musiał być straes, coś sie musiało wydarzyć a nie chce o tym mówić

http://www.suwaczek.pl/cache/4ccc13b87c.png
serdecznie zapraszam, zniżki dla parentingowców:Śmiech:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3249849

Odnośnik do komentarza

poczytalam i juz zapomnialam co kazdemu mialam napisac ale moze zacznijmy od ...
SLONKO piekny filmik a jaka muzyka zrelaksowalam sie dzieki

AGA witaj nie jestes za stara na dziecko napewno ja mam ich 5 i miedzy najstarszym a najmlodszym jest 18 lat a jakie zadowolenie w domu z powodu malensstw bylo nie masz pojecia teraz pierwsze co jak ze szkoly przyjada to pytaja sie o nie glowa do gory

GABI pozdrow siostre i zycz jej zdrowka i zadowolenia z malutkiego

MONIKA super ten twoj maly z tymi kuchennymi zabawami naprawde sie usmialam ja tez nie wiem co mam kupic mojemu m pod choinke pustki mam w glowie

DZIUBALA super ze masz tak malo do leczenia zebow ja nie moge sie dostac do dentysty w jednym osrodku nie ma miejsc a w drugim jest taka glupia i nieprzyjemna baba ze hej

ANN typowa mama na czas jestes ja jeszcze nie mam nic zrobione a niestety sama musze wszystko robic na swieta tesciowa wyjechala do szwagra a moja mam jest sparalizowana a pierogow malo kto lubi ja oczywiscie uwielbiam ale kupie chyba z pol kg dla tradycji
aha karpia mam zamrozonego to chociaz cos co nie

niewiemy z m co kupic temu sredniemu 13 latkowiwiecie co wymyslil wiatrowke maz chepi bo tez by postrzelal ale jest za mlody i niebezpieczne Rafal powiedzial ze ciuchow nie chce bo to nasz obowiazek kupic a wogole nie lubi sie stroic i zglupialam nie wiem co moze doradzicie

Odnośnik do komentarza

Dziubala z tym chwaleniem to tak nie do konca... poziom jest tu niestety duzo nizszy niz w Polsce ale maja bardzo wiele rozwiazan, ktore naprawde ogromnie przydaly by sie w polskich szkolach - chocby tylko to, ze dzieci chodza np. na matematyke nie ze swoja klasa, tylko z dziecmi z tego samego roku ktore sa na tym samym poziomie!!! To bardzo mobilizuje dzieci (przynajmniej te polskie) bo chca byc na jak najwyzszym poziomie i pomaga w pracy nauczycielom ktorzy moga spokojnie realizowac zamierzony program a nie martwic sie, ze ktos sie nudzi lub nie ma pojecia o czym sie mowi - a zprogramem trzeba leciec dalej:7_17_5:
Wszystko ma wiec dobre i zle strony.

manenka71 ja tez licze po cichu na to, ze moj Kornel zwariuje na punkcie rodzenstwa zwlaszcza, ze ma to byc siostrzyczka:36_4_10:

newania kurcze, za pare miesiecy i mnie to czeka:uff:

U mnie pierozki zrobine i zamrozone, jedyny problem to brak prezentow i pomyslow!!!!!:36_5_3:

Odnośnik do komentarza

Dzsiaj gonie od samego rrana jak z piorkiem w d....
Teraz wrocilam od siostry, zaraz lece malego odebrac i potem do ginki do kontroli:Histeria:

Moja mama niestety juz ze swojego stanu wyzdroeiala i wrocila do swej "normalnoesci". Jej córka 2 dzien w szpitalu p porodzie a ona nawet nie znalazla godzinki zeby do niej pojechać:Zły: Wczoraj zamiast do niej jechac to pojechala jak to nazwala "zeby sie oderwać" do Wisły:Histeria: Więc ja jak łupia jezdze przez cały Kraków autobusem co by tej mojej siostrze pomóc, gdzie nie jest mi latwo sie z tym brzuchem przemieszczać, a matka nawet 4 liter nie ruszy:Zły::Zły::Zły::Zły:

http://www.suwaczek.pl/cache/41ec268854.pnghttp://parenting.pl/galeria/data/500/thumbs/201106123809.jpg
http://www.suwaczek.pl/cache/4a7b5ffe5d.png
www.sunriseband.pl

Odnośnik do komentarza

gabalas
Dzsiaj gonie od samego rrana jak z piorkiem w d....
Teraz wrocilam od siostry, zaraz lece malego odebrac i potem do ginki do kontroli:Histeria:

Moja mama niestety juz ze swojego stanu wyzdroeiala i wrocila do swej "normalnoesci". Jej córka 2 dzien w szpitalu p porodzie a ona nawet nie znalazla godzinki zeby do niej pojechać:Zły: Wczoraj zamiast do niej jechac to pojechala jak to nazwala "zeby sie oderwać" do Wisły:Histeria: Więc ja jak łupia jezdze przez cały Kraków autobusem co by tej mojej siostrze pomóc, gdzie nie jest mi latwo sie z tym brzuchem przemieszczać, a matka nawet 4 liter nie ruszy:Zły::Zły::Zły::Zły:

jak tak czasem czytam o takich rodzinnych historiach to włos mi się jeży na głowie...nie jestem w stanie tego pojąć...może dlatego że moi są zawsze w podbramkowych sytuacjach...współczuję Gabi

Odnośnik do komentarza

Gabi Oskarek sliczny dzielna Jestes,tzrymajcie sie z siostra razem a mama nie wypowiem sie!
U mnie niedoczas masakryczny!
W pracy powinnam nocowac!
A dzis mnie rozsmieszyli bo zaczelam zalatwiac zeby w naszej szkole powstala klasa integracyjna, same plusy a wicee mowi ale po co? Jak to po co? Jak jej wyklarowalismy to ona wie pzreciez ..... No na razie to tylko wywiad robimy ale moze si euda.
Spalam 3 godz od 3 do 5.30 Zosia mnie tulila calowala i mowila kocham buziaka!

Julcia
http://www.suwaczek.pl/cache/ee7437e67d.png
Zosia
http://www.suwaczek.pl/cache/4d94e4ac9b.png

Odnośnik do komentarza

półtorej pokoju na błysk wysprzątałam, jeszcze tylko 3 i pół pokoju, kuchnia, łazienka, ganek, balkon, korytarz, piwnica odpadła - m w sobotę sprzątnął

gabiaż bałam się pytać jak tam twoja mama, cholerka, troszkę krótko ją trzymało, bardzo współczuję i tobie i siostrze, w każdym bądź razie dobrze, że jesteś, siostra nie czuje się osamotniona przez żeńską część rodziny

i jak z ginem, byłaś??

słonko i ktoś taki rządzi nauczycielami wrrrrrrrr super pomysł z tą klasą integracyjną

aga ja akurat pierogów nie robie, nikt nie lubi, to mam troszkę luzu

manenka myślę, że na wiatrówkę to twój syn ma jeszcze czas, mimo wszystko jest jakaś broń, ja mam problem z chrześniakiem m. ma 14 lat i nie wiemy co mu kupić, to taki głupi wiek

newania dobrze, że zajrzałaś:mdr:

http://www.suwaczek.pl/cache/4ccc13b87c.png
serdecznie zapraszam, zniżki dla parentingowców:Śmiech:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3249849

Odnośnik do komentarza

Gabalas wspolczuje Tobie i siostrze. Doskonale wiem z wlasnego doswiadczenia co to znaczy:36_5_3: Moja mama ma czworo wnuczat i jak przyjda do niej to najlepiej by bylo jakby siedzialy grzecznie na krzeslach i ogladaly razem z dziadkami wiadomosci. Jezeli cos broja to znaczy, ze sa najgorsze. Teraz te wieksze sie zbuntowaly i nie chca tam chodzic, to tez sa zle bo nie odwiedzaja dziadkow!!! Jak nie urok, to s......!!!!

Slonko klasy integracyjne to wspaniala sprawa!!!! Nie dawajcie za wygrana i walczcie o to, dla chorych dzieci to zbawienie a i zdrowe ucza sie jak zyc wsrod niepelnosprawnych!!!! Trzymam kciuki za powodzenie:36_2_25:

monika4 po Twoim wpisie :noooo:stwierdzam, ze MALE MIESZKANKA MAJA TEZ SWOJ UROK!!!!!!!!!!! Chcby taki, ze nie ma w nich az tyle miejsc do sprzatania!!!! Kochana balkon sobie podaruj - nikt tam nie bedzie zagladal!!!:36_1_13:
Moj syn tez ma 14 lat i co do prezentu to..... tez nie mam pomyslu!!!!:36_2_49:

Odnośnik do komentarza

aga_3000

monika4 po Twoim wpisie :noooo:stwierdzam, ze MALE MIESZKANKA MAJA TEZ SWOJ UROK!!!!!!!!!!! Chcby taki, ze nie ma w nich az tyle miejsc do sprzatania!!!! Kochana balkon sobie podaruj - nikt tam nie bedzie zagladal!!!:36_1_13:
Moj syn tez ma 14 lat i co do prezentu to..... tez nie mam pomyslu!!!!:36_2_49:

a żebyś wiedziała, mnie się czasem marzy kawalerka... :ehhhhhh:
niestety muszę ten cholerny balkon umyć bo taki syf na nim, chociaż niedawno był myty :grrrrrr: jasnych kafli nam się zachciało:grrrrrr: cały osad z kominów idealnie do nich przylega i jaki cudnie widoczny:grrrrrr:

http://www.suwaczek.pl/cache/4ccc13b87c.png
serdecznie zapraszam, zniżki dla parentingowców:Śmiech:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3249849

Odnośnik do komentarza

dzień dobry
trzeci dzień z bólem głowy...albo cos tam mam, albo od oczu i zmęczenia albo ciśnienie, albo jakas burza hormonów podczas @ jest tego przyczyną albo ta infekcja cholerna...jestem przez to nie do życia

Gabi no to gratuluję tej córy...zobaczysz inny świat...ja mam skalę porównawczą...dziewuszka to dziewuszka :Całus:
Kocha sie te dzieci jednakowo, bo jak to Ania napisała kiedyś pieknie miłość się mnoży a nie dzieli, ale dziewczynka to zupełnie inna bajka. Miki to trzpiot, żywe dziecko, tysiąc pomysłów na godzinę co tu by zbroić, gdzie wleźć...A Majusia przyjdzie, przytuli się, pomoże wypakować rzeczy ze zmywarki, potańczy, pośpiewa, nie pędzi, nie szaleje...inny świat...

Monia jak tak czytam te Twoje jasne kafle to jakbym moją mamę słyszała. Wiecznie narzeka na schody wyjściowe...szczególnie wtedy jak je czyści od sadzy z komina...urok życia w wolnostojacym domu. Ciągle coś sie psuje, a to płoty trzeba naprawiać, malować, a to trawa do koszenia, a to liscie do grabienia, a to snieg trzeba odgarnąć, a to dach naprawić i tak 24h na dobę jakies zajęcie. A do tego ogródek z kwiatami, z drugiej strony domu warzywny. W każdym razie ja nie narzekam bo to co robię u siebie to kropla w morzu tego co trzeba robić w takim domu. Nie wspomnę o finansach...

Odnośnik do komentarza

gabalas
Anulka oj fajnie by było jakby sie Twoje slowa sprawdzily i rzeczywiscie ta dziewczynka byla tka dziewczynką:Oczko: W sumie to juz sie nie moge doczekac:Spoko:
Druga ciaza to powinna byc o polowe krotsza, nie uwazacie??

Nie wiem dlaczego, ale generalnie samego stanu - ciąża nie lubię. Jedyne co miło wspominam to ruchy dzieci. Może dlatego, że w obu przypadkach towarzyszył mi stres o donoszenie...nie wiem...ale Gabi masz rację...powinna być o połowę krótsza, albo najlepiej żeby dziecko wpadło kominem zaraz po :Oczko:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...