Skocz do zawartości
Forum

Sierpień 2008


Renatka

Rekomendowane odpowiedzi

No i wczoraj znowu wieczorem byla awaria z Tosiakiem. Tylko wyladowala w lozeczku - to ryk - na szczescie dosc szybko padla (po ok. 20 min.) i mialam odrobine czasu dla siebie:)
Toś wczoraj dostala troche galaretki (kupnej niestety)- ale jej smakowalo! Za to rano obudzila sie juz z kupa w majtkach - mam nadzieje ze to ot tak sobie a nie od galaretki:/

anitaa wiekszosc cukierni robi torty dla dzieci w roznych ksztaltach - zapytaj gdzies u siebie w poblizu - powinni Ci zrobic fajny torcik na zamowienie. Ja nietety bede musiala sama, ze wzgledu na ostroznosc z mlekiem i smietanka, nie bardzo ufam ze mi w cukierni zrobia dietetyczne ciacho, a wolalabym zeby mala nie dostala sraczki w urodzinki;)
Bujak super! Widac ze Oski zadowolony jak paczek w masle:) Wspoczuje Wam tych wyjazdow, mojego m. tez praktycznie nie ma w domu bo zaczyna z kumplem biznes i oprocz swojej pracy wieczorami dlubie w dugiej - ale przynajmniej wpada raz na jakis czas zobaczyc Tosinka. Ciezko tak samemu z dzieckiem siedziec, ja mam przynajmniej opiekunke i babcie do spacerkowania, jakbym miala teraz sama non stop siedziec z dzieckiem to bym chyba kota dostala:/ Juz teraz mam czasem serdecznie dosc wszystkiego: pracy, domu, meza, dziecka i najchetniej bym sie gdzies zawinela na tydzien czasu zeby sobie w samotnosci posiedziec i sie wyspac, eh...

manenka super ze napisalas choc pare slow:) usciski dla dzieciaczkow:)

tusia do fajnych rzeczy czlowiek sie szybko przyzwyczaja;) chyba tez musicie sprawic Karolci bujawke jaka ma anitaa;)

Odnośnik do komentarza

manenka trzymajcie sie cieplutko:)

Allayiala no ciężko jest czasem..dziś wysprzatałam cały dom, maly zjadł mój obiad - wątróbkę, zakupy zaliczyłam i teraz w koncu zasnał (wstaje od 3 dni o 5 rano..:/) i mam chwile relaksu..
zaraz kolezanka ma przyjsc wiec moze sie nie obudzi i chwile odetchnę..

dobra nowina: gula od drugiego zęba obecna od 3,5 mies zniknęła :D będzie wychodzil ząb :D

tusia nie przejmuj się,,kto jest mądry i ma dzieci to wie ze taki maluch histeruzyje bez wzgledu na to czy mu sie to tłumaczy czy nie..mój od kilku dni bije sie ręką po głowie/twarzy jak mu cos nie pasuje..makabra..skad mu sie to wzielo..wsrob ludzi wyglada to tak jakbym go w domu biła..cos tylko nie jest po jego mysli i od razu sie uderza..!!??:/

Odnośnik do komentarza

Heja

moja amelka kiedys robila spokojnie cacy cacy a teraz to jej wychodzi troche mocniej poprostu bije dzieci niewiem czy to przypadlosc w tym wieku, wychodzi po waszych postach ze tak ,zaczyna sie gryzienie bicie itd

czy u was dzieciaki tez reaguja na wychodzenie z domu przez rodzicow moja coreczka jak mowie to jade czesc ryczy w nieboglosy a jak uda jej sie wyjsc z domu to stoi pod samochodem i czeka

allayiala ja wczoraj dalam ameli sliwke nektarynke i dziesiaj mi 3 razy zrobila kupke ale wogole czesto mi robi kupki teraz chyba na zabki bo ma 4 u gory i 2 na dole a jak wasze z zabkami stoja ?
Tusia piekna masz ta mala blondyneczke naprawde
a to moja niunia

Odnośnik do komentarza

Nie mam głowy do wchodzenia na forum. Ciągle jest coś do zrobienia, jeszcze wszystko się wali ze studiami i pracą.

Spóźnione, ale najszczersze 100lat dla przystojniaka Leosia!

100lat dla Viki!

:36_3_19:

Mamy część wyników. Mamy tarczycę na niskim ale dobrym poziomie. No i narazie zalecony Hemofer w kroplach. Zmartwiłam się trochę czytając o skutkach nieleczonej anemii.

Mamy nowe zdjęcia z Polańczyka TUTAJ

I z basenowania balkonowego TUTAJ
Pozdrówka.

http://lb1f.lilypie.com/fgOAp2.png
http://lbyf.lilypie.com/ys5vp2.pnghttp://davf.daisypath.com/BPo8p2.png

Odnośnik do komentarza

villanelle kazali dawac zelazo, bo Lili ma anemie? Jakie miala wyniki ?

manenka Amelcia jest sliczna:) Tosiak ostatnio robi kupe 2-3 razy dziennie - ale chyba tak ma po prostu, choc i zeby ida ida i nie moga wyjsc:/ Mala moze sie poszczycic na razie tylko 2 dolnymi jedynkami... Pozazdroscic dzieciaczkom, które maja juz gorne zabki - bidna Toś dwoma zabkami (i to dolnymi) nie ma jak gryzc takiej na przyklad morelki:/
Mala nie ma opcji na bicie - na razie jest delikatna, do zwierzakow, ludziów i roslinek, mam nadzieje ze tak zostanie, ale kto wie. Natomiast co do wychodzenia z domu rodzicow, to nie placze - lubi nianie i robi nam dziarsko papa i idze sie bawic. Za to jak przyjde z roboty po poludniu to chodzi za mna krok w krok i nie lubi zostawac sama z babcia kiedy jak na przyklad ide sie umyc (musze zostawiac otwarte drzwi do lazienki zeby bąk mog wlezc i sprawdzic czy aby na pewno jestem i nigdzie sobie nie poszlam). Za to jak pospi troche po poludniu i nie jest wykonczona to robi scysje z moim wychodzeniem z pokoju jak ja klade spac.

Sluchajcie dziewczyny, ile spia teraz Wasze pociechy w dzien? Tos ostatnio cos malo mi spi, ledwo 1-1,5 przed poludniem i w wozku do godziny - a po poludniu - ZERO az do 21 kiedy pada przy kaszce. Nie wiem czy to zeby ja mecza czy po prostu juz nie potrzebuje tyle snu.

Odnośnik do komentarza

anitaa84, superowe nagranie. Brawo dla Oskara! My też długo, żeśmy czekali aż się uda, bo jak nagrywałam to z reguły Lilka wybierała szybszą wersję przemieszczania się i szurowała na kolanach.
A i poszłyśmy w wasze ślady. Jutro będziemy mieć konika, bo Lila ujeżdża wszystko co się da :-)

Allayiala, tak kazali, a dzisiaj się dowiedziałam, że to jest na receptę. Az się boję tych zaparć i bóli brzuszka, które są podobno bardzo częste przy podawaniu żelaza :-/ No, ale jak trzeba to trzeba. Co do samego żelaza to ma go w dolnej granicy, tylko ta objętość krwinek i ilość hemoglobiny w krwinkach jest za mała. Na resztę wyników czekamy, bo próbki krwi poszły do Krakowa.

Ufff... dzisiaj robiłam ostatnie słoikowe zapasy. Lila szaleje po całym mieszkaniu. Nosi litr wody w butelce, wyciąga z szuflady w kuchni chochlę i dłuuugo ogląda z zafascynowaniem. Poza tym zdarza się jej powtórzyć słowa, które się do niej mówi np. kwiatek. Jeszcze nie jest to tak na maksa wyraźne, ale ma czasami takie momenty, że powtarza dokładnie tak, że można rozpoznać co mówi. Szok!
Poza tym mamy obsesyjną na punkcie książeczek dziewczynkę. Z rana lektura obowiązkowa. Można powiedzieć Lilii "gdzie jest książka?", a Lila pójdzie, ściągnie z mebli i przyniesie jedną, po czym siada na kolanach i czeka, aż będzie mogła wertować kolejne strony. A ile przy tym rozmowów lilkowych i gestykulacji :-) Z pytań serii "gdzie jest...?" sprawdza się jeszcze "tatuś" :-)

Dzisiaj mieliśmy też powtórkę z porwaniem cebuli.

http://farm4.static.flickr.com/3536/3789478095_c25fa36d7e.jpg

Dobrze, że słoikowanie zakończone, to jutro worek z cebulą zniknie bezpowrotnie ku mojej uciesze. Na pewno Lila nie podziela mojej opinii, bo cebula na surowo baaardzo jej smakuje. Z resztą wszystko co jest agresywne w smaku. Cytryna jest dobra. Aż nią trzęsie z kwaśności, ale co tak je i już.

Szkoda, że nie wzięłam aparatu na podlewanie trawy, bo Lila była operatorką węża ogrodowego. Baaardzo chciała spróbować i wyglądała jak mały strażak. Hehe...

http://lb1f.lilypie.com/fgOAp2.png
http://lbyf.lilypie.com/ys5vp2.pnghttp://davf.daisypath.com/BPo8p2.png

Odnośnik do komentarza

villanelle dzieki :)
po zelazie czesto są zaparcia ale i biegunką niektórzy reagują..nie wiem co gorsze..moze akurat nic nie bedzie

z ta cebula to niezła jest aparatka :) mój lubi kwaśne rzeczy :)

koniś jest rewelacyjny wiec dobrze ze kupiłaś:D

co do rozumienia pytania "gdzie jest" to chyba wszystko umie pokazac ze swojego otoczenia tzn. ludzi (mama, tata, baba, ciocia), tik tak, hau hau,, auto, piła, ryba (na walec z rybkami), mula, lampa, koniś, miśki po imionach :D (5szt), piciu na kubek, kiciuś, książeczka, dzidzi na swoje zdjecie, mniam mniam na butle, halo na telefon, ciuf ciuf na ciuchcie itd ;) ja caly czas jak chce miec 10 sekund wolnego to od razu pytam "gdzie jest.." wiec pewnie dlatego juz umie praktycznie wszystkie przedmioty bo czesto musi je przynosić :)

dzis w koncu wstaal o 6 wow promocja :D

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

anitaa84
villanelle dzieki :)
po zelazie czesto są zaparcia ale i biegunką niektórzy reagują..nie wiem co gorsze..moze akurat nic nie bedzie


noi na bank czarna kupencja:D




witam z rana Sierpnniowe Dzieciatka i ich Mamy:wink:
zyczac milego dnia:usmiech:

Odnośnik do komentarza

villanelle nasza Karola przy kontrolnym badani morfologii po ukończeniu 6 miesiąca życia też dostała żelazo w syropku do picia Ferrum. WYpiła tego 4 butelki zanim żelazo uplasowało sie na właściwym poziomie.
U nas nie było żadnych sensacji żołądkowych, ani zaparć ani biegunek. Kupka oczywiście w kolorze ciemnym.
Z czasem małej nawet posmakowało. Syrop był o smaku śmietankowym. Lekarka stwierdziła że syrop jest lepszy bo kropelki są podobno paskudne.
Na szczęście mała nie miała wtedy ząbków wiec sie nie musiałam martwić, ale wy to lepiej przecierajcie zaraz po podaniu ząbków bo szkoda perełek.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-46242.png

Odnośnik do komentarza

Wszystkiego najlepszego dla Dominika :36_3_19:

mój po obiadach z duza zawartością żelaza robi tez czarne kupy i bobkowate ale brzuch go nie boli..tak ma np po cukinii, fasolce szparagowej, szpinaku czy wątróbce

niby sa czarne twarde bobki ale nie widze żeby sie męczył..

my w koncu mamy od wczoraj drugiego zęba..ale nic nie stosujemy żadnych masci odkad odzwyczaiłam go od Dentinoxu..za bardzo sie uzaleznił i bez niego nie chciał zasnąć..a teraz nie cierpi bez niego

Odnośnik do komentarza

villanelle nie martw sie kupami, zawsze mozesz dac troche sliwek albo moreli na rozluznienie, gorsze jest to, ze faktycznie zelazo mocno barwi zabki i trzeba bardzo uwazac zeby ich nie pobarwic, tak jak napisala tusia.
Tos dostawala zelazo przez 5 miesiecy zanim okazalo sie ze anemia jest spowodowana nietolerancja laktozy:/ zaparcia byly, ale mala byla wredy tylko na mleku i to moim, wiec nie dostawala owocow i w ogole zadnego blonnika, teraz powinno byc Wam latwiej. Trzeba tez uwazac zeby nie pobrudzic zelazem ciuchow czy poscieli, bo cholerstwo sie wzera i prawie niemozliwe jest potem swinstwo odprac:/ zalatwilam sobie tak ze 2 bluzki:/
A syropek jest smaczny wiec pewnie nie bedzie problemu z podaniem:)

Toś tez ostatnio przynosi rozne rzeczy: pilke, pluszowa foczke, krolewne kaczke do kapieli i smoczek;) przez caly obiatkd pokazuje tez dzidzie na sloiczkach gerbera:hahaha:
No a na dworze robi wszystkim papa i cos gada, a jak zobaczy psa to biegnie ze gdybym jej za raczke nie trzymala, to by sie przewrocila;) Zaczyna tez miec inklinacje do ksiazeczek - lubi przewracac strony i ogladac obrazki:) za to gada tylko po swojemu a z normalnych rzeczy mowi tylko mama (wyraznie i ze zrozumieniem), czasem tata (ale raczej nie na tate tylko do zabawek: tatatatata) i nadal baba (tez ot tak sobie a nie do babci). A wczoraj babcia nauczyla ja dawac buzi: robi takiego smiesznego dziobka i wyciaga raczki zeby ja ucalowac;) :big_whoo:

Sluchajcie znalqazlam takie cos na wanne, co myslicie, fajne? myslalam o tym zeby jej na urodziny sprawic....
SHELCORE Zestaw na wannę do zabawy w kąpieli, 82170 w TOMI Warszawa

Odnośnik do komentarza

Witam Was znowu po długiej nieobecności:zwyrazami_milosci:
Jula zaczyna sama stawać na nóżki i prowadzona za rączki robi kilka kroczków:yuppi: Zdziwiło mnie to, bo myślałam, że od stania na nóżkach po chodzenie i wspinanie na łóżko minie więcej czasu niż tydzień:hahaha:
Allayiala bardzo fajna nastawka na wannę:36_1_11: Gdybym tylko takową miała pewnie bym się skusiła:Oczko:
Również dołączam się do życzeń dla Dominisia - zdrówka, samej radości i mnóstwo prezentów :love_pack::love_pack::love_pack:

Odnośnik do komentarza

anitaa Brawa dla Oskarka:) Dzielny facecik:)))

asienka no witaj:) gratulacje dla Julci:) :36_1_11: jak maluchy zalapia o co chodzi w tym chodzeniu to potem juz szybko idzie;) Buciki kupione?;)
A gdzie sa jakies fotki Juli, bo bym chetnie obejrzala?;)

Jak na razie kupilam malej na urodziny ta kolejke mula z ikei, a teraz zastanawiam sie nad ta nastawka na wanne, pokaze m. i pewnie kupimy - fajne toto:))

Odnośnik do komentarza

Zdjęcie Juleczki w galerii:Śmiech: Niewiele ich, bo tylko tyle udało mi się przerzucić zanim bateria odmówiła posłuszeństwa:Oczko:
Buciki jak najbardziej zakupione, tylko jest mały problem - Julka wcale nie chce w nich chodzić. Jak tylko uda mi się założyć czeka aż mama nie będzie patrzeć i ściąga:Szok:
A co do prezentu na roczek jeszcze nie mam pomysłu. Myślałam o lalce Upsy Daisy śpiewającej, ale niestety w moim miasteczku nie można jej dostać, więc zostaje tylko allegro. Jeszcze dzisiaj mam zamiar się rozejrzeć, może coś innego znajdę:Oczko:

Odnośnik do komentarza

asienka Jula jest przeslodka:) :11_9_16:a czy ona ma przeklute uszka? na zdjeciu z herbatnikiem wyglada jakby miala kolczyki:) Do bucikow chyba musi sie przyzwyczaic, Toś w miare szybko zaczela ladnie chodzic w butkach i mimo tego ze ma na rzepy to nie sciaga. villanelle za to niestety sliniaki na rzepy juz sa be i zaraz zostaja zdjete... to tyle jesli chodzi o ta kwestie - ;) te wiazane jeszcze sie trzymaja ale tylko patrzec jak zacznie rozwiazywac z tylu kokardki...:36_1_11:

Dziewczyny a jakie Wy macie pomysly na prezenty urodzinowe dla swoich dzieciaczkow??

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...