Skocz do zawartości
Forum

Sierpień 2008


Renatka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, U nas dzis tez noc masakra, mimo nurofenu i viburcolu Toś budzila sie co chwile, trzeba bylo posmarowac zelem zabki i szla spac, a za chwile znowu... Bidula! Za to nad ranem przykimala i spala do 8:30. Ja za to reprezentuje dzis zombi, do pracy dzis nie trzeba ale co z tego kiedy cala noc w plecy... moze uda sie pospac przed spacerkiem i potem po poludniu, choc zbytnio na to nie licze sadzac po ostatnich godzinach...

A jutro Toś ma imieniny:) Akurat wpadnie dziadek to moze zrobimy mala imprezke dla dziećka:)

Przed chwila zważylam sie z Tośkiem... wyszlo ze mala ma juz 9 kilo... łojoj! czyzby pora na zmiane pieluszek na 4...??

karina poza Martynki jest super! :hahaha: i ta minka: co ja tu teraz mialam zrobic..
Fotelik super! my chyba tez bedziemy musieli kupic nowy, szczegolnie ze juz stuknelo nam te 9 kilo, uh!

manenka u nas tez lozeczko obnizone, ale jeszcze nie na max, tym bardziej, ze Tosiek traktuje je jak miejsce do zabawy, bo nadal spi z mama:/ Chcialam ja na noc klasc juz do lozeczka, a tu z tymi zebami lipa, bo trzeba ciagle smarowac smoczek, pogladzic po glowce czy utulic... mala jeszcze do niedawna spala w lozeczku w dzien, ale odkad poszlam do roboty marudzi, ze chce kolo mamy, zreszta razem drzemiemy. No i juz sobie wyobrazam jaki bede miala ciezki zgryz zeby ja potem przyzwyczaic do samodzielnego spania w lozeczku:(
eh...

Odnośnik do komentarza

Witajcie!
Już dawno mnie tu nie było wiec nie dam rady Was nadrobić ale spróbuje chociaż parę ostatnich stron...
Karina tak mi od razu wpadł w oko link i widzę, że chcesz kupić fotelik coneco zenith, my właśnie taki kupilismy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Nasz Leon już dawno przekroczył 9 kg i nie mieścił sie w kołysce tym bardziej jak założyłam mu kombinezon.
Ok, lece Was nadrobić...

Odnośnik do komentarza

czesc dziewczyny

Karinko-dziękuję za gratulacje dla Robercika :)
Villanelle -jak mała po szczepionce ? A na meningokoki tez szczepisz? bo ja przyznam szczerze ze sie zastanawiam i chyba zaszczepię, ale nie wiem -to trzeba w odstępie 6-tygodniowym od przebytych szczepien czy moge razem z wzw ?
Allayiala-ja tez spie z malym, najpierw spal w łozeczku no a teraz jak mi sie tak wybudza to i tak jestem niewyspana mimo ,ze spi ze mną, takze tez wiem ze mi bedzie trudno odzwyczaic, no ale nie mam siły wstawac w nocy, zabek ma na wierzchu a spi niespokojnie, juz sama nie wiem czy to brzuszek czy tez dalej zabki

Odnośnik do komentarza

karino, my też się zastanawiamy nad fotelikiem, ale Mała nie ma jeszcze nawet 7kg, więc trochę zaczeka. No i ucałuj Martynkę w ramach gratulacji :-)

kalinah1, nie ma się co martwić z tym siedzeniem. Ja dzisiaj byłam z Małą u sąsiadki i był tam jej wnuczek o 6 dni starszy od naszej Lilii i on ani nie siedzi jeszcze sam tylko posadzony chwilkę posiedzi i bach, ani nie przewraca się na brzuszek ani na boczki. Tylko śpi i rośnie :-) A nasza Lila dzisiaj mu zaprezentowała wyczynowe pełzanie z podnoszenie pupy do sufitu, trulaniem się i obracaniem wokół pępka. Wyglądało to komicznie, bo Michałek siedział jak zamurowany z miną - co ona robi?!

Allayiala jak tyś to zrobiła że Tosia tak się podnosi do siadania? Lila przy niej to mały leniuszek, protestuje żeby ją posadzić, a dopiero dziś się dowiedziałam, że nie powinnam jej tej przysługi robić, bo inaczej się nie nauczy kombinowania z tym siadaniem :-)

Po szczepionce od piątku spokój. Szczepiliśmy dodatkowo na pneumokoki za 6 tygodni druga dawka. Lila zniosła szczepienie wzorowo, poza momentem ukłucia, bo pani która to robi ma chyba frajdę z tego, że wszystkie dzieci się drą w niebogłosy.

http://lb1f.lilypie.com/fgOAp2.png
http://lbyf.lilypie.com/ys5vp2.pnghttp://davf.daisypath.com/BPo8p2.png

Odnośnik do komentarza

hej dziewczynki :*
nie zagladałam chwile bo czasu brak;/ z dnia na dzien zrobiłam sie pracującą w weekendy mamuska:)przed ciaza pracowałam w biurze w Media Markt,a teraz udało mi sie załatwic sobie prace na weekendach jako promotor-hostessa tez w Media:) strasznie sie ucieszylam bo znam ludzi i w koncu wyrwe sie z domu.
A jesli chodzi o Martyne to mamy pierwszego przebitego ząbka!!! nie wiele jeszcze wyszedł nad dziąsło ale juz go widac i czuc pod palcem:)
Ostatnio zastanawia mnie czego moja Tyśka nic nie gada....tzn jakies takie buuu,jeeee heee i do tego jeszcze dochodzi pisk. Ale nie słyszalam jeszcze baba,tatatata,mammamama itp. Wasze maluchy juz cos mówia???powinnam sie martwic?
ehh i moja tez jesscze sama nie siada.tzn podnosi sie tak jakby z boku jak lezy na brzuszku ale do pełnego siadu jeszcze jej troche brakuje.
Allayiala spoznione dla Tosi wszystkiego najlepszego z okazji pierwszych imieninek :*
goya no jestes!!!juz sie zastanaawiałam co sie dzieje z naszym czeskim małym przystojniaczkiem Leonkiem;) pisz co u Was? i dzieki za info o foteliku:)
villanelle dzieki za gratulki dla Martyny:*

miłego dnia kobietki:*

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlx1hp9wz200zp.png http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej28yip5rcjt.png

Odnośnik do komentarza

karina dziekujemy za zyczenia:) A my gratulujemy zebiszcza:)))) u nas nadal pusto w dzióbku:)

Tosiek tez nie gada jeszcze ze spolgloskami, na razie aooeiiiuu w roznych odslonach +oczywiscie piski i okrzyki roznej masci, ewentualnie cos z he, ga lub gu. Wiec chyba sie nie ma o przejmowac, kazdy maluch gada we wlasnym tempie:)

Odnośnik do komentarza

Allayiala, a ja myślałam, że Toś już sama się podnosi do siadu z leżenia :-) Bo jak patrzę na zdjęcia to wygląda jakby była dwa razy większa od Lilii. No i jak tak dalej pójdzie to szybko wykorzystasz te 200 zdjęć na Flickru, bo nie wiem czy wiesz, ale przy darmowym koncie tyle jest zawsze widocznych, a jak się dodaje nowe to starsze przestają być widoczne stopniowo jak się dodaje nowe :-)

kalinah1, pro po meningokoków to mi pediatra odradziła, bo ta szczepionka chorni tylko przed jednym typem tych paskudztw, a odmian jest duuuużo więcej, więc się i nie opłaca i szansa mała, że akurat ten typ złapie.

karino, pogratulować zębiska :36_1_11: A co do mówienia, to moja ma szeroki repertuar "mama", "dada", "ama", "baba" etc. Perfekcyjnie opanowała "mama" i nawet zaczyna to demonstrować przy obcych. Tak sobie pomyślałam, że kupujecie ten fotelik od 9kg, a jak policzyłam kiedy Lila będzie tyle miała to, pewnie na jesień dopiero dobije blisko 9kg i nie wiem za bardzo co z tym fotelikowym fantem zrobić, bo czekać nas będzie pewnie jakiś z przedziału 0-18kg, a tu wybór jest już mniejszy.

Jednak jak sobie tak myślę, to każdo dziecko ma coś do przodu a coś do tyłu. Mi się wydaje, że Lila to przy waszych dziewuszkach straszny niejadek i kruszyna (niecałe 7kg przy 68cm). Zjada tylko kilka łyżeczek rano, w południe obiadek - pół małego słoiczka, wieczorem kaszka ~pół większego słoiczka, a tak to cyc 3-4razy w dzień i 2-3razy w nocy.

A u nas od wczoraj potworny katar. Przyszedł z nienacka, nie wiem, może to wiosenna pogoda, a może po pneumokokach?! W nocy musieliśmy odssysać nosek. Lila kręciła głowką przez sen, a jak jej się zatykały obie dziurki, bo jej napłyną katarek to się budziła z płaczem. W nocy spała od 2 do 5, a później do 10. W południe odespała brak spaceru, bo zaczyna mieć blisko 37stp.C i teraz znów śpi na brzuszku. Do tego męczą ją chyba ząbki, bo wieczorami gryzie namiętnie palec z boku i się wkurza że hoho. Smaruję Orajelem, bo ma taką gulkę coraz większą, ale jeszcze wciąż twardą - myślicie, że to w końcu zmięknie? No i ogólny brak apetytu.

http://lb1f.lilypie.com/fgOAp2.png
http://lbyf.lilypie.com/ys5vp2.pnghttp://davf.daisypath.com/BPo8p2.png

Odnośnik do komentarza

czesc dziewczyny

Villanelle-dzięki za objasnienie odnosnie tej szczepionki, słyszałam ze wiekszosc ludzi szczepi własnie na pneumokoki, a nie wiesz czy tę szczepionką mozna szczepic wraz z wzw, ? czy musze poczekac 6 tyg.
co do siedzenia Roberta to generalnie sie tak nie martwie, synek mojej kolezanki siedzial w wieku 8 m-cy a tu na forum i starsze dzieci nie siedzą podobno, ale to chyba juz cos nie tak z napieciem miesniowym, maly jest bystrzacha i wydaje mi sie ze szkoli inne umiejetnosci póki co, ale tak naprawde to ostatnio jest malym marudą, a jak go poloze to zaczyna plakac i wrzeszczec, mały szantazysta, dzisiaj zaczelam nasladowac jego placz i krzyki, byl zdziwiony i potem zaczął sie smiac i usmialismy sie oboje
niestety lubi zwiedzac swiat na moich rękach, a jako ze swoje wazy, to na dłuzszą mete odbija sie to na mni, ze nie mam ochoty go podnosic z podłogi, takze drobne dzieci mają swój plus niewątpliwie
a powiedz mi kupilas sobie te witaminy na włosy ?bo ja kupilam skrzypowite, ale chyba nie powinnam jej brac z moimi witaminami prenate elite, bo przedawkuje niektóre z nich, no i nie wiem

karinko-gratuluje ząbka u malej, no i pracy
fajnie byc z dzieckiem,ale chwile odskoczni są bardzo wazne,

Odnośnik do komentarza

dzieki dzieki za gratulki:)
troszke uspokoiłyscie mnie z tym gadaniem:)wczoraj widziałam w pracy panią z córcia 8miesieczną. Mała nie miała jeszcze zadnego ząbka,ale gadała jak oszalała:)mamaama,tatatata,dadada, papapa,gagaga itp szeroki repertuar:) a do tego prowadzona pod paszkami pieknie chodziła,kroczek za kroczkiem:)
villanellezdrówka dla Lili:* ja uzywam na katar kropli homeopatycznych Euphorbium-super pomagaja:)
Zębiska tez smaruje Orajelem-a tak z ciekawosci dostałas go w aptece czy zamawiałas na internecie???bo szukałam tu w Sączu i nigdzie nie ma,poszukam jeszcze w Rz.
U nas tez pokazała sie najpierw tak gulka i 2-3 potem przebił sie ząbek. Mysle ze u Was tez juz blisko:)

buźka

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlx1hp9wz200zp.png http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej28yip5rcjt.png

Odnośnik do komentarza

co do mówienia, to Robert umial mówic, ma-ma, ba-ba ale raczej nie robi tego często
najczesciej wola a a a a , a ge itp.
co do ząbków to tesciowa mówi, ze idą mu tez te na górze, ja tego nie widze, na razie ma jeden na dole, spi niespokojnie w nocy niestety, jestem niewyspana i nie wiem juz dlaczego teraz tak spi, viburcol nie pomógł :(

Odnośnik do komentarza

villanelle tak z lezenia to nie siada, ale z niewielkiego spadku robi wariant kombinowany, te z boczku sie raczka podpiera i siada. Z plaskiego steka steka, ale jeszcze nici z wstania:) Dobrze ze mi powiedzialas o tych 200 fotkach, bo oczywiscie nie wiedzialam:)) bede sie musiala opanowac;) A do przegladu przeze mnie beda dostepne wszystkie fotki, czy te starsze sa po prostu usuwane i juz?
Co do kataru to walczylismy z nim prawie 10 dni, ja dawalam dicloflor 30 (probiotyk), cebion po 8 kropelek, odsysalam nosek frida i zakraplalam takie kropelki co obkurczaja sluzowke zeby mala mogla swobodnie oddychac (ale je mozna tylko przez 5 dni). No i na noc nurofen w syropku. Slyszalam, ze trzeba tez na lezaco delikatnie oklepywac dziecko po gornej czesci pleckow, zeby katar nie przerodzil sie w zapalenie pluc albo oskrzeli, bo u tach kruszyn to podobno latwo.

Wczoraj Toś meżnie zniosla 9 godzin w zlobku, bawila sie swietnie i walnela kupsko na spacerze;) Byla tak nieprzytomna po tych wszystkich wrazeniach, ze kimnela juz o 21 i spala do 6:45 kiedy przyszlam ja zbierac do zlobka. Na karmienie nawet sie nie obudzila, wiec dalam jej butle na spiocha:) Dzis z zebami byl spokoj, za to wczoraj caly dzien marudzila i sama nie wiedziala, czy plakac czy spiewac.
Musze poszukac u mnie w okolicy Orajel, bo jak sie pytalam p-od domem w aptece to nie mieli, jakby co zamowie z netu. A ile toto kosztuje? pamietacie moze?

Milego dzionka Mamuski, lece troche popracowac!:)

Odnośnik do komentarza

kalinah pisza, ze od 4 miesiaca:
http://www.orajel.pl/html/index.php?page=7,1&disp=inline&type=image/jpeg&content=1169524167_6890.res

A na ebayu znalazlam jeszcze wersje na noc:
Baby Orajel GEL Nighttime Formula w/Added Pain Reliever (aukcja 370167232257) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic!

Napisalam do siostry w Stanach zobaczymy czy moze jej sie uda zalatwic i wyslac:)

Odnośnik do komentarza

Allayiala ja własnie ze Stanów dostaje Orajel tylko taki w patyczkach-jeden patyczek na jedno użycie. Wygladaja jak patyczki kosmetyczne i łamie sie jakby jeden koniec i zel z tej rureczki spływa na drugi koniec i smaruje sie tym wacikiem-hehe nie wiem czy zrozumialas o co chodzi ;P Baby Orajel Teething Swabs for Teething Pain - 12 CT (aukcja 290201120830) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic!
W Sączu szukałam zwyklego w tubce ale wszedzie mi mowili ze to ciezko dostepne,zaangazowalam tez przyjaciolke z Warszawy i tez nie znalazła,wiec chyba pozostaje nam internet;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlx1hp9wz200zp.png http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej28yip5rcjt.png

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie wszystkie szczesliwe mamusie.Jestem mama 7-msiecznej Victorii, i z wielka checia Was czytam od jakiegos czasu, i w koncu postanowilam sie zalogowac :)
Wasze babelki sa slodziutkie, bycie mamusia jest cudownym, nieporownywalnym z niczym doswiadczeniem i przezyciem, ale ma tez swoje niepokoje i niepewnosci i milo jest moc sie z innymi mamusiami tym wszystkim podzielic i wysluchac indywidualnych rad i doswiadzczen :)
A co do dziaselek, ja uzywam narazie tylko dentinox gel i narazie skutkuje, tyle ze u mojej Malej jeszcze nic nie widac, dziaselka sa tylko biale, ale zadnej gulki jeszcze nie ma.

http://www.suwaczek.pl/cache/eb9658caa2.png

Odnośnik do komentarza

a ja już myślałam, że o mnie zapomniałyście :)
Leoś ok, narazie ząbków nie widać coś jakby sie przebijało ale to może tylko moja wyobraźnia hehe. Z postepów Młodego to przewracanie się na brzuch i spowrotem i umie mówić "tata" (to piwerwsze co powiedział), dadada i na 14 lutego wypowiedział pierwszy raz "mama". Mamy 9840g i 72,5cm a jeśli chodzi o mnie zostało mi 5 kg do wagi sprzed ciąży za to 15 kg już za mną :D

witam też "nową" Mamusie!

pozdr

Odnośnik do komentarza

goya ja pamietam:) nie wiem czy na forum jest jeszcze ktos z Czech:)jakos wpadliscie mi do głowy.
To super ze Leonek dobrze sie chowa. Ale wielki jest ze hoho!!! masz co dzwigac:) Zazdroszcze tego gadania ale mam nadzieje ze i na Tyśke przyjdzie w koncu kolej.
Ja dopuki karmiłam cyckiem to wazyłam mniej jak przed ciaza a teraz mam ze 3 kg wiecej;) ale jakos szczegolnie sie nie przejmuje,raczej flaczasty brzuch bardziej mnie irytuje ale jak tylko zrobi sie cieplej to pojde na aerobic i moze wroci do normy:)
Zagladaj tu do nas!
Papa i buziaki dla małego Przystojniaczka

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlx1hp9wz200zp.png http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej28yip5rcjt.png

Odnośnik do komentarza

Moja kruszynka, jak juz wspomnialam zabkow jeszcze nie ma, czekamy nadal.Z siedzeniem tez jest roznie, z podlogi sie jeszcze nie podnosi, za to raz ja przylapalam, jak prawie sie podniosla z poduszki oczywiscie, ale zobaczla mamusie i postanowila sie oprzec o poduszke z powrotem i poczekac az przyjdzie mamusia i podciagnie troszke za raczki. ;) takie ma sposoby spryciula.Zaczyna juz pokonywac coraz wieksze odleglosci w pelzaniu swoim orginalnym stylem "foki" i "kolyski" hehehe.Swoja tak zwana foke uwielbia praktykowac w wannie, jak widzi mala wode to az piszczy i cala skacze, na rekach, z radosci, coz za milosc do wody.. :) i co jest smieszne to jak "plywa" z wielkim zapalem wlewa sobie wode do nosa i sie cieszy:)))) Elokwentna tez jest coraz bardziej, ostatnio , na spotkaniu rodzinnym, przekrzykiwala wszystkich, ale bylo smiechu:)))))

http://www.suwaczek.pl/cache/eb9658caa2.png

Odnośnik do komentarza

kwiatusia witamy:) Sliczna ta Twoja mala i koniecznie dawaj wiecej fotek!!!
Hehe, foczka mnie rozwalila;))

goya :))) no nareszcie kobieto, gdzies sie podziewala? Leonek to juz widze kawal chlopa, prawie dyszke wazy no pieknie!

Wczoraj siakos stanelam przed lustrem i patrze a tu w prawej rece mi taki biceps wyrosl od noszenia Tosiaka, zupelnie nie wiadomo kiedy i skad. No i grupio troche, bo w drugiej rece biceps jak bocianie piety...:/:36_2_16: Jak mi sie troche rozluzni w domu i Lukasz sie obroni to pedze na silke, zeby sie odkrzywic;) A od czasu jak chodze do roboty, czyli ze 2 tygodnie bedzie, zgubilam gdzies 2 kilo:) Juz nie jest zle, tylko ten brzuch mnie wkurza, ale silka powinna rozwiazac sprawe...

karina skomalam o co biega, ale i tak dzieki za linka. Moja Sis odpisala, ze nie ma problemu i wysle nam ten Orajel, nie wiem jaki ale chyba w zelu. A te patyczki to chyba nie starczaja jakos szczegolnie na dlugo? no bo jak rozumiem 1 uzycie 1 patyczek, a z zelem to ile sie kapnie tyle starcza?

Odnośnik do komentarza

witaj Kwiatusiu:) malutka śliczna
a Twoj synek Goya to naprawde kawał przystojnego mezczyzny, jest co nosic
Robert ma koło 9 kg i czasem nie wyrabiam

Karina powiedz a pomaga ten orajel ? bo dentinox chyba tak sobie, pamietam ze Twoja mala tez miała niepokojne noce i budzila sie co trochę, to były zęby? bo Robert ma juz 1 ząbka, moze idą mu dalsze, trudno stwierdzic, natomiast dzis wybudzal sie co trochę i jadł, daje mu piers na uspokojenie i uspienie, ale nie wiem czy wybudza sie przez zęby, czy brzuszek czy tez chce sie przytulic i jesc
nie dał mi popalic w nocy na początku jak byl malutki, to kiedys w koncu musi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...