Skocz do zawartości
Forum

Grudniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny,
Wrocilam od lekarza rodzinnego, niestety: zapalenie oskrzeli i 3 razy dziennie antybiotyk przez tydzien. Masakra...Podobalo mi sie zachowanie personelu w przychodni (choc tyle w calej tej sytuacji). Jak tylko na recepcji mnie zobaczyli z brzuchem, to nie dosc, ze czekalam w osobnym pokoju ( nie w poczekalni ze wszystkimi) to weszlam jako pierwsza lub jedna z pierwszych ( czekalam gora 10 min). Mam kontrole w poniedzialek, pobrali mi tez krew. Mam na ten czas odstawic zelazo bo ono powoduje u mnie zgage (ono m.in.), no i ten refluks moze tez miec wplyw na oskrzela. Dzwonilam do poloznej czy mam wprowadzic jakies dodatkowe srodki ostroznosci ( dodatkowe ktg, nie wiem..), powiedziala, ze nie, ale jesli chce to ona przyjdzie mi cos pomoc w niedziele, jesli zle sie czuje. No ale odmowilam, bo nie chce zeby przychodzila...:P.
Tak wyglada nasze lozeczko:)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371rl9kqn35.png

Odnośnik do komentarza

Z tymi rozstempami to jak ktos ma sklonnosci to moze wsmarowac w siebie tone roznych najdrozszych kosmetykow a itak nic to nie da. Ja mam z poprzedniej ciazy teraz juz biale ale byly strasznie czerwono fioletowe i uzywalam roznych kremow w tej ciazy tez sie smaruje i nowych nie widze tylko te stare. A jak by mi tak polozna powiedziala to bym nie wytrzymala i jej pocisla tak ze by jej w piety poszlo. Nie dziwie sie dziewczynie ze ja to zabolało.
Ja dopiero bede miala pobierane gbs i tez nie wiem jak takie pobieranie wyglada bo w pierwszej ciazy nie mialam pobieranego.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

Renata, fakt, łóżeczko śliczne, ale kurde, przy wysyłce dali dupy i niepotrzebnie, bo tylko się denerwowałaś. Najważniejsze że już wszystko jest na swoim miejscu.
Wiecie co, mam plan dzisiaj pochodzić po schodach ( mieszkam na 2 piętrze i szczerze mówiąc nigdy nie byłam na 4 :D ) a mam wrażenie jakby ta rwa mi dzisiaj puszczała, już w miarę normalnie chodzę, noga boli ( w sensie to bardziej ciągnie mnie odcinek pośladek-lędźwie ale schodzi w nogę i przez specyficzne jej stawianie boli mnie kolano i kostka) ale jest jakby lepiej, tylko jak leżę to i tak mam paraliż kręgosłupa i szczerze nie jestem w stanie tyłka podnieść zeby się przekręcić na drugi bok albo przesunąć. Zobaczę jak to będzie, potem spróbuję pochodzić jak Kajtek wróci, bo samemu jednak już się boję jakby coś się miało stać.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49mg7yrsnyy62l.png

Odnośnik do komentarza

renataki super bardzo ładne łóżeczko i misiu. Współczuję z tymi oskrzelami że też musiało się takie dziadostwo przyplatac no ale do cc wyleczysz i będzie ok. No to ja rozumiem że traktowanie kobiet w ciąży powinno być specjalne a nie siedzenie z chorymi na korytarzu chodzi o dobro dziecka przecież.
No ja właśnie miałam pobrane z dwóch miejsc i wyniki wyszły różne nawet nie widziałam że tak może być.

Odnośnik do komentarza

Ja już miałam pobranego gbs z uwagi na to wcześniejsze zagrożenie, pobrany z dwóch miejsc, wynik na szczęście ujemny. Nie wiem czy lekarka mi go to jeszcze powtórzy jeśli dotrwam do późniejszego etapu. Jeśli nie to chyba i tak poproszę żeby mi pobrała, ja sobie zapłacę żeby mieć pewność że tego nie mam.
Asia niczym się nie martw, jak masz cc to ryzyko dla dziecka znikome. Gorzej jak się z tym rodzi sn, to trzeba zachować te 4godziny od antybiotyku do porodu.
Renata łóżeczko bardzo ładne, szkoda że Wam tyle nerwów nim zepsuli ale efekt ładny :). Współczuję choroby, ale dobrze że zajęli się Tobą profejsonalnie. Przypomnij, na kiedy masz cc? Bo ja to już mam sklerozę :)
Ja rozstępy mam dwa małe na cycku, chociaż one nie urosły jakos mega, zrobiły się pełniejsze. Mam nadzieje, że nic więcej nie wyjdzie. Wystarczy że mam już na brzuchu wielką bliznę po operacji i dziury pp drenach :)
Ja w sklepach jeszcze nienawidzę jak proszę o 10 dg wędliny a dostaję ponad 20. Wkurza mnie to, bo mój mąż najczęściej nie jada wędlin, ja kupuję tylko dla siebie, zakupy robiłam codziennie więc wolałam sobie wziąć mniej a częściej a one zawsze naburmuszone jak zwróciłam uwagę że tyle to ja nie chcę.
Ja kiedyś poprosiłam panią w laboratorium (do którego już więcej nie poszlam) o zmianę rękawiczek bo sobie w nich chodziła, wypełniała papiery i nosiła próbki innych a potem zabierała się za moje pobieranie. Mina baby bezcenna, a tyle trąbią o hcv i innych chorobach.

https://www.suwaczki.com/tickers/relgh371iwqyu1o3.png

Odnośnik do komentarza

Ja miałam w poprzedniej ciąży gbs dodatni dziś odbieram wyniki. Mi gin pobierał nic nie czułam nawet skąd.
Ta położna to jakaś pomyłka po pierwsze brak wiedzy a po drugie nawet jakby się babka zaniedbała to jej święte prawo i nic do tego nikomu mega nieprofesjonalne komentować wygląd. Też pamiętam ze szkoły rodzenia taka młoda dziewczyna w 7 mc miała już 30 kg na plusie po prostu szybko puchła skóra nie wyrobiła, mówiła, że sama nie wie czemu tak bo je normalnie a rozstępy nawet na ramionach i łydkach. Ja nie mam i nie miałam moja mama też nie więc to raczej genetycznie. W ogóle skóra teraz mnie mniej ciągnie chyba trochę rozciągnięta już po pierwszej.
Jak ja bym chciała, żebym moja mała tak ładnie ważyła jak Wasze skarby. Dziś mam wizytę dopiero po 21 masakra nie dotrwam chyba.
Renataki łóżeczko piękne. Przykro mi choroby, ja jak do pon mi nie przejdzie też muszę iść bo to już nie jest śmieszne;/

http://www.suwaczki.com/tickers/16udugpj77s1mw6h.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny bardzo chciałabym Was nadrobić ale kiedy ....Juleczka co prawda dużo śpi budzi się tylko na przewijanko i karmienie i znów lula.Ale w domu jest też tyle innych obowiazkow i oczekuje na wizytacje położnej,doktorowej.U mojego synka już pojawiła się zazdrość wczoraj mówi mama mnie też tak masz kochać jak ja i próbuje jak tylko może zwrócić na siebie uwagę.Mała jest mega słodka.Dziś mialam pierwsza nocke najdłużej przespana bo w szpitalu spałam po 2 godz.Julka obudziła się tylko na karmienie o 3 w nocy,przewinelismy sie i cyc w między czasie kupa i znow przewijanko i karmienie i była godz 4 i potem obudziła się o 7 na jedzonko także super oby tak zawsze.Pod koniec pobytu w szpitalu już dostałam nawal pokarmu ,laktatorem nic nie idzie sciagalam ręcznie i jakoś udało się aby nie doprowadzić do zapalenia i zastojow,teraz już jest ok karmie raz z jednej piersi a następne karmienie z drugiej tak mi kazali w szpitalu.A najbardziej się cieszę z tego ,ze ma siłę i ciągnie cyca,wie o co chodzi a nie się bawi tym c ycem.Jutro będzie tydzien po cc a mnie już prawie brzuch nie boli ,najgorsze były pierwsze dni a teraz to juz zaczynam smigac.

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3s65ggyq036f3.png

Odnośnik do komentarza

Kornelia, ja mam cesarke zaplanowaną na 15.12., także zostało 20 dni:) Niepełne trzy tygodnie...Masakra, jak tylko sobie pomyślę to aż ciarki po mnie przechodzą. Muszę szybko zabrać się za pakowanie torny... miałam dzisiaj iść na zakupy jakieś, ale ze względu na te oskrzela zostałam w domu. U nas dzisiaj bardzo zimno...
Co do tej kobietki na oddziale- kurde ja też mam rozstępy i cellulit i jestem szczupła. Po prostu- taka jestem... Czy mam się zabić z tego powodu?:P Jakim prostakiem trzeba być, żeby powiedzieć coś takiego komukolwiek- zwłaszcza kobiecie w ciąży, która tych kompleksów zaczyna mieć więcej i zazwyczaj w ostatnich miesiącach nie czuje się i nie wygląda jak "milion dolarów"... Najdziwniejsze z tego wszystkiego jest to, ze zazwyczaj kobieta nie usłyszy tego od mężczyzny. Takie rzeczy potrafi powiedzieć czy zrobić tylko kobieta kobiecie- dla mnie niepojęte... Niektórzy ludzie są podli...

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371rl9kqn35.png

Odnośnik do komentarza

renataki z rozstepami już nie powalczyć chyba że są świeże czyli takie sino-czerwone ale na zasadzie że je można troszkę splycic i żeby zbladly. Z czasem same też bledna. To jest ubytek w skórze i już nie da się go uzupełnić. A cellulit to wiadomo polecam masaż np. Bańką chińska to w warunkach domowych lub masaż szczotka ostra, ćwiczenia, dieta. Też mi się zrobił okropny z mojej bezczynności ale się nie przejmuje bo biegam i uwalniam ćwiczyć. Oby tylko czasu wystarczyło.

Odnośnik do komentarza

kornelia27
Ja się dzisiaj zmobilizowałam i nastawiłam pierwsze pranko synka :) miałam nadzieję, że będzie chociaż troszkę pachniało tak dzidziusiowato a tu dupa, zero zapachu. Używam proszku lovela. Wy też tak macie? :) ale mam problem co? :)

Ja mam Bobini i jestem zadowolona, choć zapach szybko się ulatnia i wszystkie rzeczy, które już wyprałam, wyprasowałam i poukładałam w komodzie- nie pachną w ogóle (niczym:). ale może właśnie lepiej, ze tak jest.
Wzięłam już raz antybiotyk, wypiłam dwie herbaty i prawie wcale już nie kaszle (oczywiście będę brała antybiotyk dalej, az do kontroli w Poniedziałek- jak się poprawi, to może lekarka zadecyduje skrócić). Mała od razu jak przestałam kaszleć zaczęła się ruszać i ja- jak to ja zaczęłam sie zastanawiać : "czy to aby normalne" :D Nie dogodzisz...:)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371rl9kqn35.png

Odnośnik do komentarza

A ja też już założyłam prześcieradło, poszewke na poduszkę klin, kocyk położyłam.. Nie wiem czy to się kurzyć nie bedzie i czy nie sciągnać.. Zastanawiam się też jak będę odkurzała tą białą płytę przykrywającą szufladę, jak nawet ręki pomiędzy szczebelki nie włoże, a jak włoże to już nie wyciagnę i tak już zostanę :D. Jak to wycierać z kurzu...?

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371rl9kqn35.png

Odnośnik do komentarza

renataki84
A tak odnośnie tego zapachu noworodka- moja polożna powiedziała, ze lepiej małej nie kapać aż do odpadnięcia kikuta (długo..), a sam kikut przemywać mlekiem z piersi (to mleko to takie uniwersalne i cudowne, ze jeszcze trochę i zaczne chyba niedługo prać w nim rzeczy i dodawać do wody do mycia podłogi :P:D)

hahaha rozbawiłaś mnie strasznie.
Powiedzcie mi, czy boli Was dół brzucha jak na okres? Mnie tak już ćmi z 5 dzień z rzędu i nie wiem co o tym myśleć..
Wydaje mi się, że wszystkie te proszki i płyny są takie delikatnie pachnące i nie trzymają zapachu. W końcu podobno noworodek pierwsze co to mamę poznaje po zapachu :)
Odnośnik do komentarza

Kornelia ja pralam w plynie lovela i powiem ci ze jak wyciagam ubranko to czuje go caly czas ale lalam go sporo bo uwielbiam ten zapach. Kupilam sobie dwa na zapas bo w biedronce w superpromocji byly 1.5l za 12.99 a przewaznie kolo 22 kosztuje.
Renata zdrowia i wspolczuje ze jeszcze na sam koniec ci sie choróbsko przyszwendalo. A łózeczko sliczne ale radze jeszcze czyms nakryc do porodu co by kurz sie nie zbieral tak jak mi na wozku i foteliku. Moja gwiazda wlasnie wrocila z imprezki urodzinowej przebieranej i zdaje mi relacje :-))

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

Właśnie się zastanawiałam zawsze skąd się bierze taki zapach noworodka? Mój mąż mówi, że nie może się doczekać żeby czuć ten zapach hehe.

Ja właśnie kupowałam lovele w biedrze ale wzięłam proszek :) z tego co widziałam to w gemini też wychodzi całkiem fajna cena ale trzeba doliczyć wysylkę i już nie jest tak kolorowo :)

Renata przykryj lepiej łóżeczko bo na bank przez te 3 tygodnie Ci złapie kurzu. Możesz nawet narzucić jakieś prześcieradło. A odnosnie tego kąpania, kurcze to by trzeba trzymać dziecko ze dwa tygodnie bez mycia :) może miała na myśli że takie dziecko można delikatnie przemywać wacikami a nie od razu wrzucać do wanienki pełnej wody :)

https://www.suwaczki.com/tickers/relgh371iwqyu1o3.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...