Skocz do zawartości
Forum

Grudniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 0,14 tsh, przy dobrych wynikach ft3 i ft4, moja lekarka mówi że tsh jest za wrażliwe i może się szybko zmienić, a w ciąży dodatkowo beta hcg wpływa na tsh i może szaleć, więc leczy mnie bardziej po wolnych niż po tsh. Ogółem na tym wyniku czuję się rewelacyjnie, o wiele lepiej niż gdy miałam tsh powyżej 1. Według różnych źródeł tsh u ciężarnych jest najkorzystniejsze w granicach 0.1-1.5. Jeśli chodzi o witaminy ja biorę pregna plus, ma jod. Ja dodatkowo mam jeszczw hashimoto, więc z tym jodem jest różnie ale lekarska powiedziała że jod biorę nie dla siebie tylko dla dziecka a taka dawka i tak jakoś znacząco na mnie nie powinna wpłynąć. Coż czytać można bez końca, ale ja już dawno doszłam do wniosku że to prowadzi do obłędu, szczególnie jeśli nie są to publikacje naukowe tylko jakieś dyrdymały :) . Na tą chwilę zaufałam swojej lekarce, dzięki niej zbiłam tsh z 6 do obecnego wyniki i w końcu wyrównałam ft3 i ft4. I pewnie dzięki niej jestem w ciąży, przy moich pierwotnych wynikach nawet jakbym zaszła to bym od razu straciła dziecko.

https://www.suwaczki.com/tickers/relgh371iwqyu1o3.png

Odnośnik do komentarza

Aha to miałaś niedoczynnos , a teraz weszła w nadczynnosc, a przyjmujesz eutyrox czy coś takiego? To ja mam teraz tsh 0,13 czyli podobne, ale to ft4 to jest norma 0.93 do 1,70 ja mam 1,15 niby norma, ale dolna. Ja brałam tez pregna plus, ale odstawiłam bo mój gin mówił, że lepiej unikać teraz jodu, ale do 12tyg go przyjmowalam. Zobaczę co jutro endokrynologa zaleci

Odnośnik do komentarza
Gość marta2016

Leczenie nadczynności tarczycy w ciąży polega na zastosowaniu tyreostatyków – propylotiouracylu i metamizolu. Nie wykazują one działania toksycznego dla płodu dlatego mogą być one bezpiecznie stosowane nawet w pierwszym trymestrze podczas formowania się najważniejszych organów płodu.

Odnośnik do komentarza

Nie dziewczyny, mam niskie ciśnienie czasami puls do 90, ale jestem nerwusem. Właśnie o tych lekarstwach lekarka mi wspominała, ale mówiła, że lepiej w ciąży ich nie stosować bo są bardziej szkodliwe niż te na niedoczynność, które niektóre dziewczyny na tym forum przyjmują. Tym bardziej, że jeszcze na tydzień przed ciąźą tsh wynosiło 1,3. Oby to tylko ciąża chwilowo tak pomieszała

Odnośnik do komentarza

Ang tak ja przyjmuję euthyrox, na szczęście ciągle ta sama dawka bo hormony nie szaleją :) . I według norm samego tsh to tak z niedoczynności wpadłam w nadczynności, ale tak jak wspomniałam najważniejsza jest cała trójka a nie samo tsh.
ja bym jednak u Ciebie obstawiała, że to ciąża Ci tak miesza w wynika i pokazuje pozorną nadczynność. Dobrze, że jesteś pod opieką endokrynologa , musisz mu zaufać. Na tym etapie dziecko i tak już jest mniej wrażliwe na to co bierzemy, więc myślę że nawet te leki by Wam nie zaszkodziły. Moja endo mówiła, że te stosowane przy nadczynności nie są do końca przebadane w kwestii wpływu na dziecko po latach, dlatego lekarze wahają się je przepisywać.

https://www.suwaczki.com/tickers/relgh371iwqyu1o3.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny wróciłam od endokrynologa, nie dodtAdam lekarstw bo Pani doktor powiedziała tak jak tu na forum tłumaczyła Kornelia, skoro ft3 i ft4 w normie i przeciwciala tez to tsh można obserwować. Mówiła, że usg i znowu cala to trójkę tarczycycową i za miesiąc do kontroli. Zapewniała, że to tsh póki tylko ono jest poza normą, nie szkodzi to dzidziusiowi, a więc do następnych badań jestem spokojna,

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny wróciłam od endokrynologa, nie dostalam lekarstw bo Pani doktor powiedziała tak jak tu na forum tłumaczyła Kornelia, skoro ft3 i ft4 w normie i przeciwciala tez to tsh można obserwować. Mówiła, że usg i znowu cala to trójkę tarczycycową i za miesiąc do kontroli. Zapewniała, że to tsh póki tylko ono jest poza normą, nie szkodzi to dzidziusiowi, a więc do następnych badań jestem spokojna,

Odnośnik do komentarza

I jeszcze jedno czego nie rozumiem. Ostatnio mówiła ze zbyt dużo jodu jest mi nie wskazane, to samo mówił gin, a dziś na krzyczała, że odstawiłam pregna plus (on ma jod) powiedziała, że mam znowu to przyjmować. Juz nic nie kumam, nawet w necie piszą, że przy nadczynnosci preparat z jodem będzie pobudzal moja tarczycę i tsh będzie malało. Widać to po moich wynikach jak lykalam pregnę tsh 0.80 a jak odstawiłam to wzrosło. Dwóch lekarzy, i komu ufać

Odnośnik do komentarza

Kornelia tak powiedział mi gin, że przy nadczynnosci lepiej nie brać jodu, a endokrynologa mówi, że trzeba przyjmować. Teraz mam mętlik kogo słuchać , bo jod podobno pobudza tarczycę by zwiekszyla wytwarzanie hormonow, jak nie przyjmuje go to jednak trochę tsh wzroslo

Odnośnik do komentarza

Ang ciężko mi coś Ci doradzić, ja sama chyba jednak bym brała ten jod, skoro endokrynolog tak mówi. Tutaj bym się jeszcze trzymała tego, że tak na prawdę Ty nie masz stwierdzonej nadczynności, bo jak sama wspomniałaś masz dobre wyniki wolnych hormonów. Jeśli ufasz endo to bierz, jeśli bardziej gin to nie bierz, właściwie wybór pewnie każdy nie będzie do końca właściwy, z niekorzyścią dla Ciebie albo dla dziecka.
Kobietki a czy któraś z Was korzysta bądź korzystała z rogala do spania? Mówię o tym największym w kształcie litery c. Warto kupić? Przyda się potem dla maleństwa? Bo coraz ciężej mi znaleźć sobie dogodną pozycję do spania a czytałam i kobietki sobie chwaliły. Jeśli któraś korzystała to napiszcie czy warte uwagi są tyle te z matherhood czy jakieś inne?

https://www.suwaczki.com/tickers/relgh371iwqyu1o3.png

Odnośnik do komentarza

Kornelia ja mam tego Rogala, poducha jest bardzo wygodna. Wkładam ja pod głowę, środek pod brzuch a końcówka poduchy pomiędzy jedna i druga nogę, mi się na niej super spi. Dla maluszka to później trzeba kupić mniejszą m.in do karmienia bo ta może być za duża i niewygodna. Nie wiem jaka to firma bo nie jest nic na niej napisane, a dostałam ja od znajomej .

Odnośnik do komentarza

Ja tez mam rogala :) z poprzedniej ciąży i korzystam z niego ciągle :) jak nie do spania to na kanapie jak siadam to sobie pod plecy daje zeby bylo wygodniej :) do karmienia tez się nadal tym bardziej ze po cv trudno mi bylo znalesc dohodna pozycje dla mnie i dziecka :) śluzy mi nawet jako zabezpieczenie zeby mi Nina z lozka nie spadla jak czasem w naszym zaśnie i ona zreszta tez lubi sie w niej rozsiadac jak w fotelu a nawet jeździć jak na koniu :p milon zastosowań ma u mnie w domu :D takze polecam !

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqv5gg1s9up.pnga href="[url=[img]http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqv5gg1s9up.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,
jutro o 16:40 mam badania połówkowe i dam znać po wizycie co i jak. Martwi mnie jedna rzeczy- nie czuje jeszcze ruchów dziecka... Kilka razy wydawało mi się, ze może to to ale pewna nie byłam. Nie wiem, może trochę panikuje...Dalej też boli mnie brzuch jak na okres - też tak macie? (z informacji na ten temat z internetu dowiedziałam się, ze to raczej dotyczy pierwszego semestru, dlatego się zastanawiam..). Buziaki!

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371rl9kqn35.png

Odnośnik do komentarza

Renataki84, ja w pierwszej ciąży ruchy poczułam dopiero po 21 tygodniu ,może nawet później. Co do pobolewań o jakich piszesz, mnie lekarz powiedział że to normalne. W końcu maleństwo rośnie cały czas i będzie potrzebować coraz więcej miejsca. Nie denerwuj się na zapas, bo to może zaszkodzić maluszkowi, wizyta już jutro wiec spokojne będziesz mogła dopytać specjalisty o wszystko co Cię martwi. Miłego i spokojnego dnia

Odnośnik do komentarza

Ka jestem na końcu 17 tyg i tez jako tako nie czuje ruchów.. Za to w 14 tyg czułam.. Bylam przerazona jak przestalam czuć ale byla u lekarza i wszystko ok po prostu sie dzidziuś tak przesunal ze nie czuje jesgo fikolajkow :) ma miejsc na tyle puki co:) teraz zdarza mi sie czy takie hmm przelewanie wiecie zapewne co mam na myśli takie delikatne plywanie czy cos :) a rogala mam bez firmy zwukly z allegro :) jedna ma wadę jest zrobiony ze styropianowaych kulek i sie zgniataja co powoduje wrażenie ze jest za malo tego w środku i rogal taki wiotki sie zrobil ale teraz lubię go bardziej bo ja jestem malutka i nowy byl za duzy dla mnie :p teraz jest w sam raz do wszystkiego

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqv5gg1s9up.pnga href="[url=[img]http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqv5gg1s9up.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki za informacje o rogalu, dzisiaj zakupuję :) mam nadzieję, że zda egzamin :)
Odnośnie ruchów, ja to jeszcze kompletnie nic nie czuję, ale jestem od większości z Was około 4 tygodnie w tył :) za to zaczęły mi dokuczać bóle kości łonowych, podobno to za wcześnie ale mnie często bolały przy okresie, więc mam nadzieję że to nic złego. A my wizytujemy dopiero za dwa tygodnie bo ginka na urlopie :) mam nadzieję, że się potwierdzi że to chłopczyk.
Ja nie miałam takich typowych boleści jak na okres, ale za to czułam jakby ktoś mi wbijał szpilkę w szyjkę i w okolice jajników. Ginka po badaniu stwierdziła, że nic złego się nie dzieje, a to tylko kwestia tego że dziecko rośnie i wszystko w środku możw boleć. Niepokojące jest gdy ból nie ustaje po odpoczynku, no-spie lub gdy pojawi się plamienie. Wszystko inne podobno ma prawo się dziać :D

https://www.suwaczki.com/tickers/relgh371iwqyu1o3.png

Odnośnik do komentarza

Ja też nie czuje jeszcze mojego dzieciątka parę razy miałam takie uczucie jakby coś delikatnie obijalo się w środku ale czy to były ruchy dziecka czy coś w moich jelitach nie mam pojęcia. Tez czasem mnie pobolewa podbrzusza ale lekarz mnie badał mówi ze szyjka długa jak stąd do Warszawy mały szaleje serduszko wali niema czym się martwić to naturalne ze boli. Teraz jeszcze zaczyna mi kręgosłup na dole dokuczać jak za długo stoję albo za dużo chodzę do tego jeszcze wzdęcia eh kolorowo nie jest.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza
Gość marta2016

Mnie we wczesniejszej ciazy bolalo krocze kosc lonowa to lekarka zwiekszyla dawke luteiny i magnez. Teraz jestem w 16tc i zaczelo pobolewac ale moja lekarka na urlopie i pojechalam do innej i dala mi luteine i spasmoline i skierowala na szpital. W badniu macica ok szyja ok ale musza sie przyjrzec skad ten bol i 3 dni jestem na obserwacji. Mam oszczedniejszy tryb wprowadzic

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja też polecam rogala, uwaga mężowie podkradają bo to wygodne dla każdego, mi też po porodzie po cc pomogło odciążało mnie. Na początku używałam też do karmienie ale lepsza poduszka do karmienia.
Ja miewam sporadycznie jakieś bóle ukłucia. Tak jak w pierwszej ciaży mam czasami takie dziwne kłucie na wysokości kości łonowej właśnie ale to chyba nie sama kość. Wtedy się naczytałam, że jak boli kość to może być rozejście, ponoć dość często się zdarza.
W pierwszej ciąży ruchy też ok 20-11 tyg poczułam, też się już martwiłam. Te pierwsze są bardzo delikatne i ciężko je stwierdzić teraz już od miesiąca czuję ale wiedziałam czego się spodziewać.

http://www.suwaczki.com/tickers/16udugpj77s1mw6h.png

Odnośnik do komentarza

Hej:) to i ja dorzuce moich narzekan. Mnie bola plecy i zebra jak dluzej posiedze w pracy przed komputerem. Taki to urok naszego stanu. Jutro na wizycie moze poznam plec naszego dzidziusia ( intuicja podpowiada mi chlopca). Oby tylko zdrowe bylo- to najwazniejsze.. Strasznie wolno leci ten czas ( mi przynajmniej). To dopiero polowa. Dlatego czasem ( ale tylko czasem;P) mysle, ze to dobrze, ze pracuje, bo jakbym byla tylko w domu to te 9 miesiecy byloby dla mnie jak dwa lata. Z drugiej strony mam juz dosyc jazdy pociagami, siedzenia przed kompem, stresu i przebywania na dworcach- gdzie nie wiadomo co komu przyjdzie do glowy. Tu w Niemczech robi sie troche niefajnie- zwlaszcza jak jest sie zmuszonym codziennie korzystac z takich dobrodziejstw jak srodki komunikacji publicznej... Marzy mi sie powrót do Polski. Nie zarabiam tutaj Bog wie ile, do tego zdala od rodziny i przyjaciol..
Tak mi sie zebralo na zwierzenia:) Buziaki

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371rl9kqn35.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...