Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Olkaa

Zdecydowanie nie ma potrzeby kupować zbyt wiele ubranek dla noworodka, takie maluszki bardzo szybko rosną. Warto kupować akcesoria i gadżety polecane przez koleżanki, czy osoby z rodziny, które niedawno rodziły - jeśli coś Ci będzie potrzebne poza polecanymi rzeczami, to zawsze możesz dokupić. Kosmetyki im bardziej naturalne tym lepiej 😉 [reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ania33

Jestem w 8 msc. więc powoli wszystko mam gotowe. Nie mam doświadczenia, więc opierałam się na Internetowych listach. Mam na razie ubranka- pewnie za dużo, ale trudno się oprzeć 🙂
Wózek- Taki no name, nie popularny,
Aspirator do nosa [reklama usunięta]
Całą apteczkę- wiadomo, waciki, sól fizjologiczna, nożyczki, płyn do kąpieli, paracetamol. 
Łóżeczko stoi gotowe. 
Został do kupienia fotelik ale chyba już wybrany, mąż wybiera, bo się bardziej na tym zna 🙂 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość julianka985

Istnieje wiele artykułów na temat kompletowania wyprawki dla noworodka. Z doświadczenia wiem, że poza zakupem zabawek oraz ubranek i wózka nie powinno zapomnieć się o zakupie preparatów, które znacznie mogą ułatwić pielęgnację dziecka. Jednym z nich jest Octenisept, niezbędny podczas pielęgnacji kikuta pępkowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ania

torba do szpitala to ważne wydarzenie. jak ja się pakowałam dotarło do mnie, że zaraz będę mamą 🙂

[reklama usunięta]

ja w mojej miałam:

- sukienkę do porodu

- podkłady

- wkładki

- majtki z siateczki

- laktacyjne wkładki

- stanik do karmienia

- ubranka dla maluszka i dla mnie

- rożek dla maluszka

- dokumenty - to jest jakby oczywiste

- pieluszki tetrowe

- kapcie i klapki

- ręczniki

- wodę do picia

- ubrania na przebranie dla mnie strasznie się zawsze pociłam

- kosmetyki dla mnie i dziecka, sudocrem, octunisept, maść na brodawki każdy maluch mi je bardzo nadwyrężał na początku.

- laktator

- pieluszki dla dziecka mokre chusteczki

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trafiłam na fajną promocję z produktami dla mam i maluszków: Mama i maluszek 🙂 W promocji są różne produkty: laktatory, elektryczne nianie, nawilżacze powietrza, łóżeczka, bujaczki, podgrzewacze, termometry, maty, zabawki i wiele innych. Rabaty do 50%,  więc jeśli któraś z Was potrzebuje czegoś do wyprawki, to warto zerknąć. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 22/3/2021 o 6:22 PM, Gość Majka napisał:

Warto zaopatrzyć się w dużą ilość pieluszek bo idą jak woda 😊 ja ostatnio dorwałam w dobrej cenie na allegro nasze ulubione Huggies więc zrobiłam zapas.

Oj tak, przy noworodku sporo ich idzie, w sumie co karmienie to pielucha ;) A nie ukrywajmy że jak jeszcze pierwsze dziecko, to nie zawsze się dobrze założy. Huggies też polecam, najfajniejsze jakie mieliśmy  i mamy ;)

Chustę do noszenia też polecam, ale nosidło to już tylko jak dziecko samo siedzi. Chodzi o odpowiednie ułożenie dla kręgosłupa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o kompletowanie wyprawki niemowlęcej to my ostatnio zrobiliśmy duże zakupy na stronie Zyzio and Zuzia, gdzie są fajne ciuszki dla maluszków i jesteśmy wprost zachwyceni jakością tych ubranek. Sami zobaczcie jak uroczo wyglądają choćby te pajacyki niemowlęce tutaj https://zyzio-and-zuzia.pl/pl/c/Pajace-niemowlece/219 A jakość serio pierwsza klasa! ☺️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MIrme

O matko. Powiem szczerze że ja miałam taką listę przy pierwszym dziecku i ponad połowa nie była użyta. Teraz mam 3/4 tego co masz napisane. Ja bym leków nie kupowała do puki się dzidziuś nie urodzi. Tak samo tyle pieluch. Ja mam po 3 pieluchy tetrowe i flanelowe. Jeśli chodzi o laktator to przy córce miałam ręczny i nigdy więcej. Teraz kupiłam elektryczny. Jeszcze go nie używałam a już wiem że będzie super. Jeśli chodzi o te podgrzewacze do butelek itp to ja bym się wstrzymała czy aby na pewno będę Kamila butelką. Bo moja pierwsza córa była tylko na cycku bo nie umiała w ogóle chwycić butli. Ręczniki kąpielowe wystarczą 2 góra 3. Tak samo myślę o kompletach pościeli.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko na spokojnie, ja się obkupiłam w niewiadomo co 😄 i właściwie niewiele mi się tak faktycznie przydało. Może inaczej - przydało się, ale spokojnie mogłam się bez tego obejść. Najważniejsze chyba były pieluchy!

Co do samej wyprawki, w internecie jest wiele przydatnych list, a  nawet rankingów z produktami. Ja z takich ciekawszych i przydatnych produktów odkryłam Mustelę. Żałuję, że nie znałam w trakcie ciąży. Przydałaby się na rozstępy... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Martyna92

Pieluchy - to chyba najważniejsze, jednak może nie warto od razu załadowywać się na cały rok :D bo może okazać się, że z jakiegoś powodu nam nie pasują... My używamy Dada i sprawdzają się bardzo dobrze. Poza tym ubranka, to chyba podstawa, no i oczywiście pielęgnacja, czyli coś delikatnego do kąpieli. Warto sprawdzać składy, aby nie uczulić kruszynki. Ja akurat dostałam w prezencie zestaw mustela z uroczym misiem i jestem super zadowolona. Planuje teraz uzupełnić swoje zapasy o nowe produkty 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość wiki

Do listy jeszcze wrato dopisać poduszkę do karmienia ja sobie nie wyobrażam karmić dziecka bez niej , kupiłam bardzo fajną [reklama usunięta], dzięki niej nie bolą mnie tak ręce czy plecy.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oprócz powyższych, moja wyprawka obejmowała też matę, laktator elektryczny, łóżeczko dostawne, nianię elektryczną i urządzenie wielofunkcyjne do przygotowywania posiłków. 🙂 [reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Amelia

Dla mnie osobiście must have okazała się poduszka do karmienia. [reklama usunięta] solidnie wykonana, dobrze dopasowuje się do ciała, odciąża plecy i pewnie podtrzymuje maluszka:) Dużo wygodniej mi się z nią ułożyć w odpowiedniej pozycji;)

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Basiulka

Koniecznie poduszka do karmienia i sto tysięcy pieluszek 🤣 a tak poza tym to ostatnio widziałam bardzo fajny zestawik od Musteli z pierwszymi kosmetykami dla dziecka. Używam ich produktów od dawna, więc myślę że warto sprawdzić, cenowo też dobrze wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość urszulka

Spróbuj bebilon, sprawdził nam się najlepiej, cieszę się, że Pani w dozie mi tak dobrze doradziła. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MagdaK

Sporo fajnych rzeczy do wyprawki, jak choćby przewijak, ręczniczki czy rogal do karmienia, zamówiłam sobie z Ceba:) Fajna jakość, bardzo przyjemny materiał, delikatny i bezpieczny- w sam raz dla maluszka:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość tamirsa
W dniu 21/11/2021 o 2:27 PM, Gość urszulka napisał:

Spróbuj bebilon, sprawdził nam się najlepiej, cieszę się, że Pani w dozie mi tak dobrze doradziła. 

DOZ ma bardzo dobre ceny na Bebilon, korzystnie to wychodzi, przestałam zamawiać online bo jednak stacjonarnie wygodniej i mam od ręki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...