Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę sobie pozapisywane wszystkie te strony o których piszecie bo z wyprawka jestem w lesie. Remont trwa. Od groma sprzątania a ja nie mam juz jak sięgać.

Co do drętwienia to od paru dni palec od stopy jest jakbym miała skarpetę, mniejsze mam w nim czucie.

Z ruchami rożnie. Jest spokojny albo kopie seriami :)

Odnośnik do komentarza

Ja to wole teraz miec 1butelke bo jak mu nie przypasuje to sie inna wtedy kupi,nie chcialam calego zestawu. W tesco niby w ulotce widzialam,ale jak poszlam tam to nie bylo ich:-((oszukance. Jeszcze kombinezonu nie mam,ale kupie 62.na pierwsze spacerki. Zaczynam sie rozgladac za materacykiem do lozeczka,to mi zostalo z tych wiekszych rzeczy,tak wszystko jest i jeszcze cala chemie musze kupic. Juz to kupowanie mnie zmeczylo i juz tak nie cieszy. Dzis to juz mam taka pilke z brzucha. Po rownym tygodniu mam prawie 2razy wiekszy. Rosnie bardzo,a ja juz stekam jak kucam i sie podnosze.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a ja mam takie pytanie do tych które mają już za sobą krzywa cukrowa, ja wybieram się w poniedziałek jadę do laboratorium do mojej przychodni ok 35km autem i czy radzilybyscie mi kogoś sobie zabrać? Czy po tych dwóch godzinach wszystko ze mną będzie ok czy może się zdarzyć że będzie mi słabo i w razie co samej nie wracać? Trochę się boję sama jechać a nie wiem jak to będzie wyglądać..

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5eeh18zaka.png

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2banli8pjg5xqf.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :)

Ja byłam w czwartek na wizycie, wszystko dobrze, nie wiem ile ma cm malutki, ale waga troche powyżej 1,3kg i z tego usg termin wychodzi 26 wrzesnia - więc coraz szybciej
W związku z tym kupiłam jeden komplecik ubranek już, tak profilaktycznie. Zwłaszcza, że lekarz kazał mi już raczej leżeć i odpoczywać a nie się przemęczać. Moja mama i mnie i mojego brata urodziła przed terminem (Jasia w 33 tygodniu) i niby powiedział, że to może nie mieć żadnego wpływu na moją ciąże, nie powinno być dziedziczne, o tyle jednak sugeruje mieć już wszystko przygotowane.
Ale chyba mnie troche przerastają te wszystkie zakupy :)

misia1994, mam nadzieje, że uda Ci się wstawić zdjęcia :)

Pisałyście o ruchach, powiem Wam, że ja bardzo dużo i często je czułam, z dużą siłą, a od trzech dni bardzo sporadycznie, duzo delikatniej. Może to kwestia, że Tymek już się ustawił głową w dół i ma ograniczoną bardziej przestrzeń? Nie wiem...

Co do pokoików i mieszkań, to my mamy niemałe mieszkanie, ale w tym jest gabinet/biuro mojego męża, i póki co pokój dla małego to będzie takie małe pomieszczenie przy sypialni - tak z 5m2, a za półtora roku mąż odda swój pokój a sam przeniesie się tam :) Więc póki co w meble dla niego poza jedną komodą to nie inwestyuje, bo i tak nic się tam nie zmieści :)

Pauka89, ale mnie rozbawiło to o Twojej teściowej :DZaprasza na herbate i ciasto i sama musze ta herbate zrobic, :D ha ha :D współczuje bardzo takiej...

Dziewczyny, jeśli chodzi o gadżety to ja dostałam poduszkę, takiego rogala jakby, do spania - jakie to wspaniałe! jaka ulga! wkładam to pod głowę, pod brzuch, a potem miedzy nogi. I pierwszy raz od jakiś trzech miesięcy zaczęłam całe noce przesypiać, nie budzę się, że mnie biodra bola - no coś cudownego! polecam. A potem można wykorzystać to przy dziecku bez problemu :)

Velveti, dziękuje za linka do pościeli, wygląda super :) chętnie skorzystam :)

Co do fotelików to super sprawa ten: http://www.kiddy.de/pl/nosidelka/babyschalen/kiddy-evo-lunafix.html bo dziecko może podrożować w pozycji leżącej (a tak to w foteliku, tak siedząco, jak jest małe może max 1,5h) więc później łatwo np. po sklepie czy gdzieś go w tym foteliku dalej trzymać, tylko postawić na stelaż wózka i nie trzeba przekładac do gondoli :)

Czym powinnam się sugerować wybierajac butelki/smoczki? Kształt? Materiał? Powinnam mieć wszystko od kompletu? No wiecie, przyzwyczai się do jednego smoczka, a ja mu wymienie? Czy coś takiego?

Zuzu111, te wszystkie linki są w tabelce :) łatwo znaleźć :)

Ale się rozpisałam :) Ale chciałam nadgonić wszystko na forum :) miłej niedzieli!

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Bajka cieszę się, jak pójdzie tak jak w planach nasze dzieci będzie dzieliło miesiąc różnicy ;) jeśli chodzi o smoczki i butelki to ja kupie firmy avent. siostra trzykrotna mama mi doradzila żeby nie kupować na razie dużo butelek tylko jedną najmniejszą 125 i jedna duża 225(chyba bo już nie pamiętam) bo jeśli będę długo karmić piersią to mi się zwyczajnie nie przydadzą a zawsze mogę dokupić. Poza tym nie wiem jak inne ale smoczki od butelek mają regulacje dziurek 1-3 więc to też jest fajne jak będzie Trochę starsze, no ale może taki bajer mają wszystkie. Co do smoczka to też na własnej skórze przekonała się że jej dzieci wypluwaja smoczki o innym kształcie niż ten z okrągłą końcówką który jest najbardziej zbliżony do sutka więc ja też nie będę kombinować tylko kupię okrągły. Ale nie wiem czy dziecko przezwyczaja się do jednej marki, sama nie wiem czy na początek ten najmniejszy wystarczy 1 sztuka czy na wszelki wypadek dwa kupić? Do tanich nie należą więc muszę się siostry dopytac..

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5eeh18zaka.png

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2banli8pjg5xqf.png

Odnośnik do komentarza

bajka_3 tylko, że w foteliku Kiddy opcja leżenia występuje tylko i wyłącznie po zamontowaniu fotelika z bazą isofix w samochodzie. Na wózku akurat on jest taki jak każdy inny. Zerknij na Recaro, one mają 5 pozycyjne oparcie i opcja dla noworodka jest praktycznie leżąca. No i mają 5 punktowe pasy bezpieczeństwa, co jest rzadkością. Mój M pracuje przy wypadkach samochodowych i podobno te 5 punktowe pasy często ratują życie takim maluszkom :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s2n0ak4fq60ai.png

Odnośnik do komentarza

Bajka no baba taka jest!!a najlepsze jak zaprasza na obiad. Moj wtedy pyta mamuni na ktora ten obiad,a ona np na 13,jestesmy 13:10 i trzeba ziemniaki obierac i gotowac!!!wtedy jestem wsciekla bo jestem po prostu glodna bardzo. Tej herbaty to ona nie zrobi mi,ja juz przestalam wode wylaczac jak sie gotuje zeby ona mogla cos zrobic..

My wczoraj zaczelismy remont,od pokoju malego.bedzie po corce partnera 8m2,maly tez,ale co zrobic,w palacu nie mieszkam.
Na smoczkach sie nie znam,po prostu zamowilam ortodontyczny avent 0-6miesiecy z dinozaurem i tyle. Jak bedzie zly to wtedy kupie inny.

Licze,ze moze cos dostane od ludzi,mysle ze ubranka bardziej,a bym wolala zabawki np:karuzele nad lozko,ale to juz koszt.

Wlasnie wrocilam z 30min spacerku,kupilam paczke ciastek i wcinam je do kawy. Pije 1dziennie.
Co do terminu porodu to ja mam na 07.10 i nawet jak sie zmienia to lekarz mowi,ze zawsze trzymamy sie pierwszego terminu,ktory wyznaczyl.

Odnośnik do komentarza

To idź do teściowej, coś porobisz a na pewno się nie będziesz nudzić :p
Ja też tak mam, ale wiedziałam że tak będzie.. jakbym mogła to bym pracowala chyba do końca. W domu jest strasznie samej, wczoraj miałam porobić pranie, posegregowalam.... i leży i na mnie patrzy. :( chciałabym już mieć Franusia przynajmniej było by się kim zająć :) plecy mnie coraz częściej bolą :(

Odnośnik do komentarza

Ale mi sie nie chce do nikogo chodzic i go sluchac,w ogole na towarzystwo tez nie mam ochoty.tzn ja lubie byc z kims troche,godzina,maks 1,5godz,potem mam dosc. Jestem zmeczona. Z babciami najlepiej mi sie czas spedza,ale jedna mnie wkurza bo ciagle pali fajki i jest fetor,wychodze od niej i cala cuchne i mam mdlosci. Pali non stop,bez przerwy jak jestem.

Ja to myslalam zeby zaczac prac i prasowac dopiero we wrzesniu,zeby tyle czasu w szafie nie lezalo i nie zatechlo. Powinnam tylko te pierwsze ciuszki na 56 ogarnac zeby naszykowac torbe do szpitala na wszelki wypadek. To za jakies 3-4tygodnie.

Odnośnik do komentarza

No moj tez tak pracuje,w tych godz go nie ma tzn.przed 20zazwyczaj jest. Ja to w ogole lubie byc sama. Czasem jasne,fajnie sie spotkac z kims. Juz chyba po prostu rodziny mam dosyc. Ile ja moge do nich latac,3razy w tyg z nimi:kawka,herbatka,ciasteczko.
Czytam duzo ksiazek,wczoraj w nocy skonczylam kolejna. Ide do tesco albo kauflandu,roztrwonic majatek:-)) przez ost tydz prawie sie nie ruszalam.

Jak masz tam u siebie totek gdzie wychodzic i chec na to,jasne smigaj sobie:-))

Odnośnik do komentarza

Nie no bez przesady ja nie mialam na mysli rodziny, z tesciami spedzam wrecz jak najmniej czasu :P a i moja mama przechodzi dziwny okres i jakos tez mi sie z nia rozmawiac nie chce ostatnio.. krzyczy i placze, chyba m ja opetala..
ale jakichs ludzi chetnie bym spotkala :)
nie mam tu wlasnie gdzie wyjsc dopiero jak do Pl pojade..
mialam sie uczyc a znowu szukam pierdolek w internecie :P
zobaczcie, co o tym myslicie??
http://allegro.pl/kombinezon-spiworek-czapeczka-dobry-do-maxi-cosi-i5133982565.html

Odnośnik do komentarza

Eh ale jestem wściekła. Dzwoniłam do poradni aby umówić się na wizytę na 02.08 a kobita w rejestracji mówi, że zapisywać nie będzie bo fundusze się skończyły. Tłumaczę jej, że chodzę na wizyty z LuxMed to powiedziała, że dla jednej osoby lekarka przyjeżdżać nie będzie. No i muszę nowego ginekologa szukać na ostatnie 3 miesiące.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

ja przynajmniej raz na 2-3 tyg wychodzę "na piwo" z koleżankami. doskonale pomagają się odstresować. jakoś mam chwilowo dość słuchania rodziny i jej rad. na wszystko przyjdzie czas. a w sierpniu szkoła rodzenia :)
ona1981 to faktycznie kiepsko. czyli do końca roku poradnia już nie będzie przyjmować?

http://www.suwaczki.com/tickers/1usadf9h5fcv095m.png

Odnośnik do komentarza

Agaa86 na to wygląda. No ale znalazłam już innego lekarza. Zanim się zarejestrowałam to poczytałam opinie o nim. Wygląda na to, że bardzo kompetentny jest. Się okaże 03.08 :).
Też bym chętnie gdzieś wyskoczyła z przyjaciółkami, ale ciężko nam się zgrać bo one pracują.
Pogoda dzisiaj dobra do spania.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...