Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Tez się z Wami zgadzam. Początkowo obserwowałam i porównywałam z aplikacją i z relacjami rodziców jak to u mnie było (a było wszystko szybko wiec słyszałam ze młody jest w tyle). Bez sensu. Poza tym dzisiaj jeszcze czegoś nie robi choćbym mu pomagała, a za tydzień lub dwa sam to odkrywa z wielka radością. Dajmy im robić to po swojemu. Najgorzej jak ktoś z boku chce się wypowiedzieć. Muszę się opanowywać żeby czegoś nie powiedzieć.

U nas idą nadal zeby. Nadal ich nie widać. Dodatkowo szczepienie, wiec książę na rączkach.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dokładnie na wszystko przyjdzie pora. Zresztą w końcu każde dziecko będzie potrafiło się obrócić, poturlać, raczkować, siedzieć i stać. A to że każde w swoim czasie co to za różnica :)
Ostatnio byliśmy u ortopedy i on sam mówił że teraz jest moda na rehabilitację niemowląt często niepotrzebnie bo rodzice się nakręcają że ma np 6msc i się nie obraca albo ma 8 i nie siada. Mówił że nawet pediatrzy sami dla św spokoju rodziców wypisują skierowanie a na wszystkie dzieci przyjdzie czas i nie ma czegoś takiego jak "leniwe niemowlę".
A to " leniwe niemowlę" to sie wzięło stąd że przed nami byli tacy rodzice co mówili że ich dziecko chodzi na rehabilitację bo jest leniwe.
Oczywiście nie mówię o tych przypadkach kiedy rehabilitacja jest konieczna.
Maciek dziś wstał już o 6.45 i teraz drzemkuje. Gadają w tv że wszędzie piękna pogoda, ale chyba zapomnieli o moim regionie:D u mnie tak pochmurno że światło trzeba bylo rano zapalić. Może potem się przejaśni.
AgaMi pokaż swoje dziewczynki :) są jednojajowe?

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaupjyybl9kibx.png

Odnośnik do komentarza

katka11 natura splatała nam miłego figla, bo to pierwsze Bliźniaki w rodzinie :). Na drugie pewnie byśmy się nie zdecydowali a tu ciach dwie naraz taki pakiecik :). Super jest patrzeć jak się łapią za rączki, jak do siebie gadają po swojemu i się cieszą.
Dziękujemy za życzenia :).
Jak patrzę na zdjęcia dzieci na forum to wszystkie śliczne. Ja rzadko pisze bo przy mojej dwojeczce jest co robić :).

Odnośnik do komentarza

AgaMi zupelnie inne:) Panna z tył€ wydaje się ciut szczuplejsza;D bez urazy dla "Dziuni" z przodu:)sliczne ciuszki.

Nika Twoja mała prześliczna,dla mnie ma taką dosyc dorosłą urodę:) Cudna!

Moj ma drzemke od pol godz,pierwszy raz usypialamgo go godzinke!Masakra,zmeczylam sie. Ja pije kawusie i wcinam ciacha.
Mój malec wczoraj sie przekrecil pare razy i dzis ze 3 razy z brzuszka na plecki,nie jest zle!Widzę jakąś aktywnosc i checi!Bedzie z niego facet!Oby tylko był wyzszy niz mamusia mikrus:(dobra to juz moje jakies tam wymysly,najwazniejsze zeby był zdrowy!Zawsze!

u mnie jakis taki huragan,nie wiem czy wyjde. jutro mam gosci i by sie przydalo isc do marketu. Dzis jak maly usnie wieczorem to sama polece. Zrobie mini wrapy i postawie śledziki,a co!Brat z Dziunią wpada na piwko.

misia1994 a co Ty Kochana tak zamilkłas? Ta impreza co mialas tydzien temu chyba az tak Cie nie wymeczyla?:)Co u Ciebie?Zdrowi?

Totek jak arktyczne klimaty wplywaja na malego??Może tam i cieplo,ale mnie zawsze Norwegia kojarzyła sie z zimnem,wiecznym zimnem:D

kurcze dziewczyny ja mam tyle imprez w maju i nie wiem skad kase brac,a wyobrazcie sobie,że przespalam kredyt!!Moge wziac na max rok przed koncemu umowy i cholera jasna wczoraj wieczorem przypomnialo mi sie,że mineło 15 marca!!!Boże:(:(oszaleje..a musimy mieszkanie konczyc!Nie wiem co zrobic,chyba nic sie nie da. W Maju mami 11 imprez!!6 komunii,80-babci na sali i 4-urodziny w najblizszej rodzinie!Oprocz tego moje imieniny i jak kazda z Was Dzień Matki:P...yyyyy......juz sie stresuje,bardzo,a 18.06 nasze chrzciny...

Miłego poranka:*

Odnośnik do komentarza

Część dziwczyny!

Najpier napiszę, potem ponadrabiam. Wczoraj był intensywny dzień i jeszcze na koncer szliśmy wieczorem. Duuużo wrażeń dla wszystkich.

Ania pierwszy raz została sama z babcią obie przeżyły :D Koncert super, dobrze, że poszliśmy. Potrzebowałam tego baaaaaardzo.

Wróciliśmy jakoś 21:30, ogarnęliśmy dziecko i padliśmy spać (bez mycia bo i tak wody nie było). Zwlekliśmy się o 9:30 dopiero i czujemy się jak na meeega kacu po imprezie całonocnej :D Nic nie piliśmy i szybko wróiliśmy, ale organizm już nie ten :P W dodatku w domu syf totalny bo znaleźliśmy grzyba za szafą i mąż wczoraj sprzątał i odgrzybiał a my latałyśmy po osiedlu i koleżankach.

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73upjylafx9tq5.png

https://www.suwaczki.com/tickers/o148o7es9dq5u92p.png

Odnośnik do komentarza

Ka_ro charaktery skrajnie różne tak jak wygląd. Jedyne co je łączy to to że nie lubią spać w dzień i lubią dużo chichotać :). Jak są koło siebie to się przytulają i starają razem bawić na tyle na ile takie maluchy potrafią. Np zamieniają się smoczkami :).
pauka89 kwestia perspektywy, normalnie ta co z przodu chudsza :). Ciężko im zrobić ładne zdjęcie bo jak tylko widać telefon to obie zaczynają się w niego wgapiać :).

Odnośnik do komentarza

AgaMi świetne masz niunie. Ja zawsze marzylam o blizniakach. Teraz masz duużo pracy ale w przyszłości to zaprocentuje. Między moimi chlopcami jest prawie 9 lat różnicy. Wychowują się narazie jak dwaj jedynacy. Oczywiście starszy przychodzi przytuli uśmiechnie

Jaką wodę podajecie przegotowaną czy mineralną? Polecacie jakąś?

Moja mama wczoraj do mnie dlaczego nie podgrzewam sloiczka z owocami ? Jak wyciągam z szafki to ma temperaturę pokojową i podaje.
No później jak z lodówki to wiadomo ze zagrzewam. A Wy jak podgrzewacie? Wodę do picia tez?

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl2n0ajiqbqewp.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, a czemu Wy wyrzucacie sloiczek jak Wasze maluchy zjedza tylko kilka lyzeczek? Po otwarciu nalezy go przechowywac w lodowce i max 48h. Ja tak robilam jak zaczynalam wprowadzac smaki Malej :) teraz nje ma problemu bo Zoska zjada caly sloiczek zamiast jednego mleka w porze obiadowej i wytrzymuje po nim miedzy 3-4h wiec super :)

Ja podaje herbatke rumiankowa, ale jesli dawalabm wode to przygotowana ;)

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry!

Kurcze nie mam czasu sie w **** podrapac za przeproszenien poza tym przezywam dziwny okres...
Ale podczytywalam Was prawie codziennie :)

Otoz mozecie wyobrazic co sie dzieje w domu, jak przez pol roku w domu zostaly same chlopy.
Codziennie po trochu sprzatam bo na drugi dzien to juz kichalismy z Frankiem od kurzu :)
Poza tym mam nowy semestr i chociaz w tym chcialabym byc na biezaco w projektami ale mi sie nie udaje :(
Wiec ciagle cos robie a w sumie ogolnie nic bo zaczne gdzies sprzatac to Franus sie budzi. Poloze Go w lezaczku czy na macie, i On super grzecznie lezy :) No ale... jakos mi Go szkoda ze ja latam i sprzatam a On rozmawia do zabawek :( Jakas glupia chyba jestem ale ostatnio wydaje mi sie ze Go zaniedbuje :( W sensie zabawy. Dlatego staram sie spedzac z Nim jak najwiecej czasu.

Ale ktoras z Was ma racje ze dzieci najbardziej dokuczaja mamie :)
Przekonalam sie o tym..

Za to cos strasznego stalo sie ze spaniem w nocy. No budzi sie co pol godziny, co godzine :( I to juz 3 noce, nie wiem co sie dzieje :(

W Norwegii bardzo cieple dni, podobno cieplej niz w Pl. :)
Ale ogolnie tak tu wyglada klimat, ze wieczorem idziesz do sklepu i jest super cieplo, a jak wychodzisz nastepnego dnia do pracy nie mozna drzwi otworzyc bo napadalo. :) w poniedzialek byl snieg a We wtorek chodzilam bez kurtki.

My tez ubranka na 80 zakladamy, dlugi Franus jest :)

AgaMi dziewczynki zupelnie inne,ale Moj maz jest z blizniakow a ogien i woda normalnie:)
Ciekawa jestem jak funkcjonujecie :)

Wawania mam nadzieje ze polepszylo sie z Twoim :)

Witam Malgon! Ja dawalam wode przegotowana, teraz dolewam troszke soczku.

Wczoraj Frankowi zrobilam zupke, ugotowalam na parze (doslownie bo na garnku z woda postawilam durszlak :D) brokulki, marchew, ziemniaka i pietruszke i On to calezjadla a ja myslalam ze na jutro zostanie :P
Tez sloiczek zostawialam na drugi dzien. Teraz juz robie wszystko sama takim wlasnie patentem.

Mozecie wstawic link do tej poduszki ortopedycznej? Franek ciagle spi na wznak i troszke Mu sie ta glowka plaszczy :(

Odnośnik do komentarza

totek1623 różne te moje panny bo jedna w mamę druga w tatę, najważniejsze że obie zdrowe i śliczne :). Jak się mąż teraz dogaduje z bratem jak są już dorośli? Dajemy sobie jakoś radę, dni spokojne przeplatają się z wariackimi i jakoś to leci. Czasem tak mi dadzą w kość że mam ochotę wyjść z siebie i stanąć obok :). I zgadzam się że przy mamie dzieci najwięcej marudzą :).

Odnośnik do komentarza

Malgon Bliźniaki mają swoje plusy, bo wszystko robisz raz. W sensie raz pieluchy, raz kolki i wszystko może w kumulacji ale wiesz ze już drugi raz nie będzie się przez to przechodzić ;). Z drugiej strony 9 lat różnicy też fajnie, bo starszy zawsze trochę pomoże przy młodszym i zabawek nie będą sobie wyrywać :).
pauka89 rany zawsze półtora godziny drzemki łał zazdroszczę. Moje też śpią półtora godziny tylko że przez cały dzień :).

Odnośnik do komentarza

Na większości słoiczków 24 godziny. Na jakimś jednym znalazłam 48 godzin. W dwa dni zjada pół słoiczka, na 3 dzień już mi się wydaje, że to co zostało jest nieświeże.
Podgrzewam w mikrofali. Założyłam, że moje mleko jest ciepłe i zimne jedzenie może mu nie smakować.
Wodę z bańki 5l gotuję i też daję mu ciepłą.

https://www.suwaczki.com/tickers/tb732n0aw4kanyen.png

Odnośnik do komentarza

Totek nie martw się, że zaniedbujesz małego. Ciesz się, że potrafi się sobą zająć, a ty możesz coś w tym czasie ogarnąć. Uwierz mi, jakbyś miała więcej dzieci i obowiązków to nie miałabyś takich dylematów ;-)
Może wstawisz fotkę norweskiej przyrody? Jakieś kwiaty już się przebijają na świat? ;-)

https://www.suwaczki.com/tickers/tb732n0aw4kanyen.png

Odnośnik do komentarza

Totek ja przez kilka lat mieszkałam w No. Niedaleko Oslo -Sandvika w stronę Dramenn. Bardzo lubiłam ten klimat choć długo zimno to jednak to powietrze takie rześkie, świeże :) Możesz spacerować ile chcesz bez obawy o jakiś smog:) I te cuuudowne widoki. Super.

WawAnia śliczna córeczka i aż się ciśnie żeby dopisać "tatusia ". :)

Sloiczka z Bobovity są wszystkie 48h i obiady i owoce, reszta 24h.

Kiedyś pisalyscie o kaszkach ze z cukrem itd. A co myślicie o tych z Bobovity Porcja Zbóż? One nie zawierają cukru, jest wiele smaków i są ryżowe, kukurydziane, pełnoziarniste, wielozbozowe, mleczne i bezmleczne.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl2n0ajiqbqewp.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...