Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

mamusiamuminka tez chyba bym poszła dzisiaj bo jutro może być słabo z wizytami a jak się nie poprawi dzieciatku to klops

dwa dni nie miałam czasu Was czytać a tu tyle stron że cały dzień nadrabiałam! :) szalone Wy!

My w środę byłyśmy na kontrolnym USG bioderek (drugim) - ludzi tyle w szpitalu, że szok - od razu pomyślałam, że za chwilę Iza coś złapie i dopiero będę miała. Ale póki co jest ok więc chyba udało się uniknąć (na cycu jest więc może to to). Samo badanie wyszło super i już nie muszę trzeci raz tam jechać.

Co do zabobonów to nie wierzę ale, że na wiosce mieszkam to co chwila ktoś pyta czy mam coś czerwonego przy wózku :D hehe Kokardy nie mam ale takie uchwyty do wymiany gondolki itp są czerwone i jak ludzie to widzą to już dają spokój, że jednak coś tam czerwonego jest. Po chrzcie u nas nic się nie zmieniło - dzieciak taki sam jak przedtem :)
Totek spróbować nie zaszkodzi z tym woskiem bo jak nie sprawdzisz to będziesz się zastanawiać że może trzeba było. A może ten kombinezon go gdzieś uwiera albo ściska? Próbowałaś ubrać synka w coś innego ciepłego na próbę?

Odnośnik do komentarza

Katka- no u mnie tak jest nosek czysty a jednak mala dziwnie charczy jak by cos zalegalo. Nie dawalo mi to spokoju poszlam do lekarza i wlasnie przez to ze tam w srodku cos zalega mala ma zapalenie gardla. Inhalacje rob nawilzaj powietrze ale i tak bym proponowala pojsc do lekarza. Bo jak dziewczyny pisaly przez katar wdaje sie kaszel itd.

Mamusiamuminka- idz jutro faktycznie ciezko bedzie. Daj znac jak tam maluszek.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny z katarem niema żartów bo jest ewentualność że zaleje uszka i wda sie zapalenie. Dzieciaczki są malutkie i te przewody słuchowe polączonr sa z nosowymi- tak nam mowil wczoraj lekarz. Zalecil nizsza temp powietrza i inhalacje z soli zabłockiej.
Ala marudna nadal, biegunka ustąpiła ale z tym ulewaniem nadal bez zmian. Co zje to zaraz chlupnie i tak w kółko.
Ja od początku nir mam nic przy wozku czerwonego ale może jakaś kokarde zaloze...chociaz kto mial zauroczyc to pewnie juz to zrobił. Chyba jak Totek uzyje odczarowania bo z tyn spaniem to masakra
Aaaaa i przy ubieraniu tez często placze ale nie lubi czapki to pewnie dlatego :)

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie za to jestem uzależniona od pajacyków i śpiochów :D tzn pajace tylko do spania :D ale śpiochy Mała często nosi, bo wtedy tak słodko wygląda :D na bluzki i spodenki będzie czas jak będzie większa :D aczkolwiek juuż też się powoli do nich przekonuję :P powoli kompletuje ciuszki w rozmiarze 68 więc oczywiście zapas pajaców musi być, a tak to większość na razie mam spodenek i bodów :D muszę się w końcu do lumpka wybrać, no i Pepco koniecznie :D

Nocka u nas dziś też super :) od 22:00 do 5:00 i potem do 9:00 :)

A tak z innej beczki dziewczyny, wiadomo że każdy ma mniej więcej ustaloną godzinę na kąpiel. Jak sobie radzicie jak np. przychodzi pora na kąpiel a Wasze maleństwo jadło zaledwie godz temu? Czy nie kładziecie na "nocne" spanie od razu po kąpieli? Bo u nas jest tak, że kąpiel, jedzonko i spanie :) dlatego ja sobie reguluje godziny, znaczy staram się :D

Odnośnik do komentarza

Wawania- mialam znaczy mam ten problem. Moja sis zawsze kapala o 19 i zawsze mleczko jadlo nawet jak godzine temu dostalo. Probowalam raz tak zrobic i jak mi zwymiotowala to powiedzialam nigdy wiecej. to robie tak chociaz wiem ze nie powinnam. Mniej wiecej staram sie obliczyc zeby wyszlo ze po 19 bedzie pora jedzenia. W dzien wtedy jej daje np co 3 godziny czasem po 4.5 zalezy jak mi wychodzi. Dzisiaj mi wychodzi ze mleczko ma dostac o 17 dam jej o 16.30 i o 19.30 mijaja 3 godziny i normalnie jej daje. Nieraz dostaje o 18 to przeciagam kapiel do 19.30 i robie wszystko powoli zeby jak najwiecej czasu minelo. Chyba nie zrozumiale to napisalam

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

Ja wlasnie tez staram sie dopasować ale ja robie tak, np wczoraj jadla o 19:30 a teoretycznie o 21:15 powinna byc kąpiel wiec gdybym dala 120ml czyli srednio za okolo 4h powinna znowu jesc to bylaby juz 23:30. Wiec dostala 90ml i kapana byla przed 22:00 :) tak staram sie zawsze wybrnac, dam ciut mniej mleka a z kolei po kapieli dostaje normanie 120ml i zje tyle ile chce :)

Odnośnik do komentarza

U Nas to zazwyczaj wychodzi okolo 18 karmienie a o 20 kapie zawsze, bo juz dluzej sie Go nie da przetrzymac. Pozniej tylko stekanie przy ubieraniu wiec juz Go nie mecze.
Ale zjada po 20 nic nie ulewa, a jak zje cale to zazwyczaj budzi sie okolo 12-1 na jedzenie.
Tak rzezi ze masakra. Odciagam z nosa i nic. Inhaluje Go dwa razy dziennie i daje wit c. Boje sie ze znowu zachoruje :( Biedny :(
Nie wiem czy to zadziala dzis podobno znowu trzeba Mu przelac ten wosk.. Wiecie jak sie balam zobaczyc co sie tam wyrzezbilo wczoraj? :D Mowie do Mojego: A ja to bede ja :D

Odnośnik do komentarza

Haha Totek, nie ma szans, że tam mamusia się ulała z wosku :D WawAnia co Ty, nie śpi do rana, tzn śpi, ale z przerwami na karmienie, więc wieczory już mamy z mężem dla siebie. Jak położę koło 20, to pierwsza pobudka koło 12-1 jest z reguły. Dziś Stasiu jest taki słodki i grzeczny, że pierwszy raz zaczęły mu się oczy zamykać na macie i sobie tak zasnął, zawsze trzeba go było choć chwilkę wziąć na ręce.. Mam nadzieję, że cały dzień będzie taki kochany, bo dziś znów smog, więc się kisimy w mieszkaniu.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlanlidotqnetp.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za info o wyprzedażach w Pepco. Wyruszyłam i obkupiłam sie juz na wiosne po 6zł prawie wszystko. Skarpetki po 2zl.
Co do zabobonow to przesądna nie jestem ale kokardkę mam, bo mi wścibskie sasiadki pyski wsadzały do wozka. Na urok hehe ja slyszalam zeby sciagnac majtki i przetrzec dziecku buzie. Nie praktykowalam i chyba bym wolała ten wosk lub oblizac te powieki.
Co do jedzenia przed kapiela to nam się tak zdarza ale ja kp wiec po myciu dopija na full śpi.
Czy ktoras z Was ma lub myśli o zakupie nosidelka? Mozecie cos polecic?

Odnośnik do komentarza

My kąpiemy o 20:00 , potem zawsze karmimy bez względu na to czy wcześniej jadła bo zazwyczaj zasypia przy piersi. No właśnie zazwyczaj, bo wczoraj to masakra, do 24:00 usypianie. Mało tego dziś wcale nie jest głodna, może to ten słynny skok rozwojowy.
Co do czerwonej wstążeczki, moja siostra rozmawiała ze znajomym egzorcystą i on powiedział że nie powinno się wiązać tego typu rzeczy, bo ,, w ten sposób zezwalamy złu ...." na coś tam. Lepiej zawiesić medalik. Dlatego na wszelki wypadek zdjęłam wszystkie czerwone wstążeczki;-)

Odnośnik do komentarza

Wróciłam ze spaceru z małą - 2h łaziłam po lesie (mam 100 m od domu) ale wróciłam bo już mi palce zaczęły odmarzać. A maluch śpi dalej w wózku i póki co nie ma zamiaru się budzić :) dobrze dobrze - chwile dla mnie

My kąpiemy między 19 a 20 - właśnie zależy jak wcześniej śpi i kiedy je. Jest na cycu i wcześniej jadła co godzinę (walka o laktację) a od jakiegoś czasu je tak co 1,5 -2. Więc najgorzej jest jak mi skubana zaśnie o 18 bo wtedy budzi się przed samym kąpaniem i wtedy mam dylemat czy kąpać i karmić i spać (raczej nie uśnie od razu) czy karmić i poczekać z kąpaniem - przeważnie wtedy czekamy z kąpaniem i wszystko strasznie się przeciąga do nocy. Ale na szczęście tylko sporadycznie jej się tak zdarza - normalnie ostatnią drzemkę robi sobie 16:30-17:00 i wtedy wszystko ładnie się układa :)

Odnośnik do komentarza

Ależ Wy przestrzegacie tych pór karmienia i kąpieli. Ja swoją karmię na żądanie. Jak jest głodna to sama woła inaczej i tak nie zje. A co do kąpieli, to zawsze kąpiemy ją zazwyczaj między 20-21 bez względu na jedzenie, a czasami nawet zupełnie na śpiocha. Nie raz nam się tak zdarzyło i po prostu odkładam ją wtedy do łóżeczka. Jak zgłodnieje to się sama obudzi :D

Btw. puszczacie dzieciom na chwilę bajki do oglądania? Moja uwielbia Misia Uszatka i... programy kulinarne na Kuchnia+. Wiem, że to niby nie zdrowe, ale ona wtedy z takim uśmiechem leży i ogląda, że nie mam serca jej odmówić tych parunastu minut przed tv :) A ile się przy tym nakomentuje!

Odnośnik do komentarza

U nas kąpiel ruchoma. Byle na głodnego nie kąpać bo będzie wrzask i obraza majestatu :) musi troszke zjesc pobawic sie i po 30-40min kąpiel,potem znowu cyc i albo zasnie albo dostanie wyrzutu energi i chce sie bawić. Nigdy nie wiem co mnie czeka niestety. No i nie ma spania bez cyca-wiec tak czy owak mam przymusowe lezenie.

A mam pytanie do mam karmiących piersią-czy Wasze dzieci mają ulubioną pozycje do jedzenia i nie lubią jej zmieniać czy im to obojętne? Nasza Ala tylko na łóżku musi lezec no i ja z nią. Na rekach jak mam to kręci tą glowka we wszystkie strony ciągnie piers i sie wścieka. Hmmm

Odnośnik do komentarza

groszek moja ma to kompletnie gdzieś w jakiej pozycji daję jej cyca. W nocy karmimy się na leżąco w moim łóżku bo już jej nawet nie odkładam do dostawki jak się obudzi ok 3:00-4:00 - wtedy co 1 -1,5h się budzi i je więc to nie ma większego sensu tak się gimnastykować. A w ciągu dnia ja siedzę a ją kładę na rogalu do karmienia i już jak ją kładę to się cieszy że cyc będzie zaraz :)

Odnośnik do komentarza

U nas dokładnie jak u MaZos Tv właczone byle cos tam gadało,a że często synus (5latek) lubi oglądać bajki to zazwyczaj ten kanał leci na okrągło. No i Alicja czasem cos tam zerknie ale ogolnie nie ma to dla niej znaczenia, bardziej wykazuje zainteresowanie jak mruga ekran przy zgaszonym świetle, albo jak była choinka i swiatelka migały to ją to cieszylo i potrafila sie skupic kilka minut.

Odnośnik do komentarza

Cukinka, fakt przestrzegam godzin ale mniej wiecej tylko bo nigdy to nie jest jak w zegarku 4h choc na pewno moja Zoska pilnuje swoich norm i sie najada :D aktualnie wciaga 120ml a i tez niezawsze :-P czasami zje 100-110ml :) zalecanycj jest niby 6 porcji na dobe po 120ml na jej wiek, ale nam czesto wychodzi piec :)

Mysle ze Zosia sie po prostu tak przyzwyczaila :) wiem ktory placz jest na glod a ktorym chce cos wymusic :DCukinka moze Twoja po prostu tak soe juz przyzwyczaiła dlatego tych godzin nie pilnujecie :) ale sama kiedys pisalas ze potrafi zjesc na raz 220ml no to raczej po 4h glodna znowu nie bedzie :D

Odnośnik do komentarza

WawAnia pod korek tankuje tylko na noc, bo śpioch z niej i chyba sama już się pomalowała, że jak wieczorem nie poje, to potem będzie spać na głodno :)
Dziś np. 150 ml ciumra na raty przez godzinę. Rano mi tylko mało butelki z reki nie wyrwała jak mleko zobaczyła. Czasami przez 5 godzin nie woła jeść, a czasami po 2 już krzyczy o butelkę, także ciężko mi nawet przewidzieć kiedy w ciagu dnia będzie jadła. U nas za duży rozrzut jest, a przetrzymać się jej nawet 5 minut nie da :)

Odnośnik do komentarza

No ja bardzo przestrzegam rytualu wieczornego. I Pola sie przyzwyczaila :) wieczory sa dla nas. ;) jeszcze przed kapiela rozbieram jej pampersiaka zeby dupka odpoczywala. Nie wiem moze dlatego Pola tak spi. Od ok. 19.30 do ok 5. Poczatki byly trudne ale teraz jest super.
Cukinka- niby nie wolno ale tez jej wlanczam bajki na kanale junior. Chwile oglada a ja w tym czasie posprzatam cos zjem albo ide sie malowac. W sumie co w tych czasach mozna prawie wszystko jest zle :) nie popadam w paranoje :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

U nas kąpiel zazwyczaj o 20. Przed 19 dostaje cyca, potem plusku plusku i znowu cyc. Fajnie by było gdyby potem zasypiał. A gdzie tam on woli brykać.
Dzisiaj stwierdziłam, że nie mogę wchodzić do drogerii. Jak kiedyś miałam manię kupowania butów to teraz kosmetyki. A kupiłam 2x błyszczyk z Astor, liner też z Astor, cienie z Inglot i tusz z Mybeline ;). Zapłaciłam 41zł. Zaoszczędzone prawie 100 zł.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...