Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Poród marzenie☺ jak ja sobie przypomnie mój to mam gęsią skórkę. Ale myślimy o siostrzyczce dla naszego syna, tak żeby nie był jedynakiem.
Co do chrztu.się nie wypowiem. My chcemy na Wielkanoc jak będzie cieplej. Mamy kolede po swietach to zapytam.księdza. My nie mamy ślubu więc pewnie będzie kręcił nosem no ale trudno jakoś to zniosę. Koleżanka chrzciła 3 lata temu to dała mu stówkę, a ksiądz zapytał czy wydać resztę. Ona.powiedziała, że tak więc oddał jej 50zl. Czyli 50zl zapłaciła.
U nas sypie i wieje znowu nici ze spaceru

Odnośnik do komentarza

Noc TRAGEDIA. Błażej zasnął o 7 rano jak wstał o 22giej. No i czeka nas wizyta u lekarza. Mam wrażenie, że nosek zapchany jest i wszystko spływa mu do gardełka. Tylko że jak odciągnąć chcę katarkiem to nic nie ma w nosku.
Ja miałam jakiś czas temu wątpliwości jeżeli idzie o chrzest, ale postanowiłam, że w styczniu ochrzczę. Guzik mnie będzie obchodziło czy tatuś będzie czy też nie. Wczoraj się wkurzyłam na maksa. Dzwoniła teściowa co kupić małemu pod choinkę. Stwierdziłam, że porozmawiam z Dawidem i jej napiszę. A ten z jakimiś głupimi gadkami wyskoczył "gdzie to napisać że mama chce coś kupić" itp. Gdyby miał podstawy aby tak mówić. Ale teściowa po narodzinach małego dużo kupiła. Czego do cholery nie można powiedzieć o nim. Błażej wkrótce 2 miesiące skończy a on nawet pieluszek nie kupił.
Przepraszam, że tak smęcę ale muszę to wyrzucić z siebie.
U nas znowu zima się zaczyna :(. A było tak fajnie.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o chrzciny to u nas co łaska więc my nie przesadzalismy i dalismy 50zl. Toc ochrzcic musi:) generalnie u nas jak chrzciny byly 11 grudnia to najpozniej 4 grudnia trzeba bylo zalatwic formalnosci. Tez nas wszyscy pytali czy nie chcemy poczekac az bedzie cieplej ale teraz z perspektywy czasu nir żałuję ze nie czekalismy. Oprocz naszego byly jeszcze 4 chrzty. Jedna dziewczynka miala tak myślę okolo pół roku i powiem Wam, ze rodzice mieli problem ją utrzymać, zeby ksiadz jej polal glowke. Nasza Zoska nawet nie drgnela :)

My z Zoska tez teraz mamy etap na częstsze budzenie sie w nocy. Wydaje mi sie ze to kwestia zmiany karmienia, bo teraz karmimy co 4h i jeszcze sobie tego nie unormowala:) choc wydaje mi sie ze z kazdym dniem jest lepiej. Ale tez nie narzekam na nocki, broń Boże! Staramy sie Mała przestawic na wczesniejsze chodzenie spac, powoli nam sie to udaje. Wczoraj zjadla o 22:00 i pierwsza pobudka była o 3:00, potem o 7:00 i pozniej razem w łóżku pospalysmy do 9:00 :) nie ejst zle:)

Odnośnik do komentarza

My na chrzciny dawalismy 100 zł ale jest co łaska... Ogólnie ksiedza mamy super, ale wymyslił sobie nauki na chrzest... Trwa to 15 minut, ale jednak,Pola miała 2 tygodnie jak musiałam isc na nauki jeszcze o 19,00 wiec specjalnie musiałam załatwic opiekunke bo meza nie było,a nie chciałam jej tak pozno brac ze sobą...

WawAnia- Ja już jakies dwa miesiasce daje jedzonko co 4 godz,Bo na opakowaniu pisze,że od dwóch miesiecy. Położna mi też mówiła jak mała zaczeła 2 miesiac zeby tak dawać. Moge spytac czemu tak pozno zaczełaś dawac wieksza dawke bo przeciez Zoska twoja jest starsza.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

misia1994
My na chrzciny dawalismy 100 zł ale jest co łaska... Ogólnie ksiedza mamy super, ale wymyslił sobie nauki na chrzest... Trwa to 15 minut, ale jednak,Pola miała 2 tygodnie jak musiałam isc na nauki jeszcze o 19,00 wiec specjalnie musiałam załatwic opiekunke bo meza nie było,a nie chciałam jej tak pozno brac ze sobą...

WawAnia- Ja już jakies dwa miesiasce daje jedzonko co 4 godz,Bo na opakowaniu pisze,że od dwóch miesiecy. Położna mi też mówiła jak mała zaczeła 2 miesiac zeby tak dawać. Moge spytac czemu tak pozno zaczełaś dawac wieksza dawke bo przeciez Zoska twoja jest starsza.

Misia, moja Zosia skończyła dwa miesiące w sobote. Co prawda na opakowaniu jest, ze od 2miesiaca zycia dawac co 4h i 120ml, ale ja Malej dawki zwiększalam powoli. Najpierw dawalam 105ml, a tetaz wlasnie robię juz 120ml i daje co 4h. W sumie to jak pytalam pediatry to mówiła ze przy takim wieku malenstwa to powinno jesc co 4h okolo 110-130ml wiec jest okej :)

Odnośnik do komentarza

KasiKate
My tez chcemy na Wielkanoc. Ny wrocilismy ze spaceru,razem ze sklepami godzine nas nie byli. Strasznie zimno i wieje,mokro bylo,ale nie padalo. U mnie temp.na plusie,ale bylam jedyna na spacerze z dzieckiem. Dalej kupowalam prezenty,codziennie 1 wiec do Swiat moge sie nie wyrobic. Siosteze kupilam dzis bo sobie zazyczyla z mezem:"automatyczny zapaszek do kibelka"haha.mowila,ze marzy o takim:-))))))dobre. Moj do mnie z tekstem:a co Ty tak lrotko na te spacery wychodzisz,a ja,ze sam se ku....w takie zimno chodz. On byl raz i to ze mna i zly byl przy tym!!

ona
Ale Dawid jakies pieniadze daje/przesyla?u mnie ja po prostu kupuje wszystko do domu. On sam z siebie tez nie kupuje,ale jakbum powiedziala to da. Dobrze,ze piszesz.

Odnośnik do komentarza

Witam mamusie :-)
Ja najchętniej bym ochrzciła wiosną, w ciepełko. Niestety teściowa przy każdej okazji wypytuje kiedy, kiedy, kiedy..? Chyba się boji, że małego piekło pochłonie.
Nie muszę chyba mówić jak mnie to wk...
Na szczęście mój mąż bardzo zapracowany i nie ma czasu zająć się tematem- w to mi graj i się nie wychylam ;-)
Wczoraj mieliśmy tylko rozmowę gdzie zaprosić gości. Ja chcę do lokalu, a alternatywą są..teściowie..
Nie chcę u teściów i już!

Nie pamiętam już, która z Was polecała Zalando.. To teraz mój kolejny ulubiony sklep ;-)
Dzisiaj kurier przyniósł paczkę, zamówiłam dwupak takich bluzko-śpiworków. Nogi zakryte, ale gołe i na wolności ;-)
Zamówiłam też w smyku takie body do chrztu:
http://www.smyk.com/cool-club-pajac-niemowlecy-167712.html
Młodszą córkę chrzciliśmy w falbaniastej sukience jak dla królewny, wszystko ją "gryzło i drapało"- wyła przez całą mszę..
Dlatego chcę tego zaoszczędzić Tymonowi i stawiam na takiego pajaca. Obędzie się bez garniturków, kamizelek, much i kaszkietów ;-)

https://www.suwaczki.com/tickers/tb732n0aw4kanyen.png

Odnośnik do komentarza

Tak tu czytam o kłótniach w związkach i od razu przed oczami staje mi moje pierwsze małżeństwo..
Z perspektywy czasu widzę, że nigdy nie miało szans na przetrwanie, a ja za długo w nim tkwiłam bo myślałam, że kobieta z dzieckiem nie ma żadnych perspektyw ani szans na coś lepszego.
Myliłam się!
Jak facet nie potrafi być ojcem to nie potrafi też być partnerem. Dziecko jest czymś najwspanialszym na świecie, definiuje nas i jest tym co po sobie zostawimy. Facet to rzecz nabyta, dziś jest- jutro nie ma.

https://www.suwaczki.com/tickers/tb732n0aw4kanyen.png

Odnośnik do komentarza

WawAnia na Śląsku sypie ;).
Pauka właśnie, że nie daje ani grosza. Poprosiłam aby przywiózł z Niemiec kropelki to nawet tego nie zrobił.
My po wizycie u lekarza. Oskrzela na szczęście czyste. Ale nosek zawalony i wszystko mu spływa. W piątek do kontroli. Oby było lepiej bo w innym wypadku czeka nas pobyt w szpitalu :(. Biedactwo moje nawet cyca nie chce.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

poprostuaga
Ka_Ro trochę mnie wystraszylas tym płaczem dziecka przez całą mszę, bo właśnie sukienkę z falbankami kupiłam na chrzest. Ale jest na polarku w środku, więc może nie będzie tak źle...

Przymierz wcześniej to zobaczysz jak malutka się czuje, czy gdzieś pod szyjką nie obciera.
Moja córka ogólnie dawała nam w kość jak była malutka ;-) A w chrzest wyła od chwili ubrania w kieckę aż do końca mszy hehe
Co chwilę wychodziliśmy do zakrystii, ale bardziej było słychać ją niż księdza.
Była doskonałym środkiem antykoncepcyjnym ;-) Dlatego o kolejnym dziecku zaczęliśmy myśleć dopiero po 4 latach. Plus 2 lata starań i jest Tymon ;-)

https://www.suwaczki.com/tickers/tb732n0aw4kanyen.png

Odnośnik do komentarza

czesc.dziewczyny pomóżcie prosze. karmie piersia,od min miesiąca mała robi jedna porzadna kupkę dziennie żółtą.od 3dni robi kilka kupek dziennie i w nocy ale mniejszych ale martwi mnie kolor- kazda kplejna jest coraz bardziej zielona a ta ostatnia calkiem zielona-jak glony! a zawsze bula jajecznica! poza tym wszystko ok,apetyt bez zmian.
a z tego co pamietam to byl tu kiedys temat zielonych kupek ale nie odszukam tego wątku.miała któraś z was ten problem?bo nie wiem czy iść z tym do lekarza.

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cvcqgg368jcku.png

Odnośnik do komentarza

naprawde jakies fatum na Nas spadlo ;( :( :(
jechalam dzis z Franusiem do lekarza, prowadzilam 30/h i na luku tak mnie obrecilo ze wlecielismy do rowu :(
niby 1 na plusie, jechalam ostroznie bo z Frankiem a tu takie cos :( nie wiedzialam co sie dzieje.. na szczescie nic sie nie stalo, troszke poprostu lomotnelismy i pogielam felge.. chwilke zaplakal ale zaraz sie uspokoil. Teraz sie martwie ze jak Nami tak zatrzeslo to moglo mu sie cos stac. Naczytalam sie zaraz o syndromie potrzasanego dziecka :( ciagle mam w glowie ze bedzie sie zle rozwijal moze ;( Kur*a co sie dzieje ostatnio wszystko jak na zlosc, nie mam nawet komu poplakac bo maz wraca w poniedzialek. Chce sie przytulic do kogos.. niech to sie skonczy.
co do chrzcin My placilismy 200 zł (taki cennik mamy powiedzmy..). Tez sie ciesze ze mamy za soba bo jakby byl starszy to bym Go nie utrzymala i tak mi reka dretwiala.. :)
A robilismy w lokalu. 50 zl od osoby + swoj alkohol. W domu sie wcale nie wyda duzo mniej a ile zachodu...
Dziewczyny trzymajcie sie dzielnie, z chlopami trzeba stanowczo. Ja postawilam sprawe jasno i od tamtej pory jest mozna powiedziec cudownie. Klotnie beda wiadomo. Ale najwazniejszy szacunek. Trzymam za Was kciuki. Calujemy z Franusiem kolezanki i kolegów :)

Odnośnik do komentarza

totek
No prawdziwe fatum.Od kiedy Ty juz piszesz o chorobie Franka,a jeszcze cos takiego.Strach okropny.Ja mam prawko,ale tak nie umiem jezdzic,ze malego bym nie zabrala,a Ty czesto autem.Radzisz sobie super. Jakis poslizg byl,pewnie droga oblodzona.

ona
No przykre z ta kasa,ze nie daje. Uwaza,ze na glupoty roztrwonisz czy co. No,ale prezent musi byc.!swoich pieniedzy nie masz?Ja to mojego w ogole nie pytam bo on ma na koncie swoje i ja swoje. Z tego kupuje wszystkim prezenty.

mamuska2
U nas kupki zielone gdy ja jadlam nabial,jajka....odstawilam to zolc.

Maly wyjatkowo okropny od 2dni,poza raczkami wybudza sie i drze godzinami odlozony:-(az teraz sie go boje do lozeczka odlozyc.usypialam go dzis od 14 do 00:30!!!!teraz usnal przy cycu i z nim siedze na lozku.

Zamowilam dzis prezenty dla niego.od mamy mojego klocki duze fisher price 50el ciuchcia,od nas(damy u moich rodzicow)zestaw do karmienia(niekapki,miseczki,lyzeczki itd),grzechotke-gryzaczek,wszystko w smyku online,odbierze moj osobiscie. Dla siostry hantle tez ze smyka. Jeszcze 4prezenty zostaly,u nas kupuje sie wszystkim.

Slysze jak pada,oby jutro bylo ladnie bo jak na spacer,a w domu dziadoszeje.

Musze mm kupic zeby w Swieta malego karmic bo mam zamiar jesc wszystko,chyba ze malego zasypie:-(

Odnośnik do komentarza

Hey dziewczyny my po pierwszym szczepieniu....Bylo ono w czwartek tydzien temu....i w sobote oznaki pierwszej choroby ...kaszel , okropny katar.Dodam ze tu w Holandii nie badaja dzieci przed szczepieniem.Na "moje oko" Kasia byla zdrowa ale wolalabym by zbadala ja Pani Doktor,Pani doktor na to ze nie ma potrzeby!!!!! A teraz choróbsko ..nie wiem czy po tym szczepieniu na 100%. Bylismy u Pani doktor zbadala i mowi zwykle przeziebienie lekow nie zapisala.Od dwoch dni straszny ksszel az sie dusi.Dzis cala noc nie spalismy.Co zje to zwymiotuje.Jestem juz bezsilna ....Kupilam wczoraj syrop homeopatyczny dla dzieci od 0-6 lat zaczelam podawac moze przejdzie.Z noska usuwam wydzieline gruszką...Dziewczyny jakies sposoby na ten straszny kaszel moze macie? Och pierwsza nasza choroba i taki straszny kaszel..pozdr.

monthly_2016_12/pazdziernikowe-mamusie-2016_53198.jpg

monthly_2016_12/pazdziernikowe-mamusie-2016_53199.jpg

Odnośnik do komentarza

Pauka mam swoje pieniądze. Daję sobie radę. Ale chodzi o całokształt. Sama sobie dziecka nie zrobiłam.
Elciunia wiem jak się czujesz bo u mnie też choróbsko. Ale lekarka przepisała lekarstwa i dzisiaj już lepiej się Błażejowi oddycha. Kasiunia cudowna :).
U mnie mały od wczoraj ciągle śpi. I spał od 23:30 do 7:30. Teraz cyca wypił, leki dostał i zasypia znowu. Sen jest najlepszym lekarstwem.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Ona1981- Swieta słowa,, dziecka sobie sama nie zrobiłaś,, I kada kobieta jak i kazdy facet powinnien o tym wiedziec/pamietać. No ale cóż niektórzy ,,mezczyzni,, uważają ze ty jako kobieta powinnas zarabiac na dzieci+ na niego a sobie wszystkiego załowac/sprzatac/gotowac/prac itd. a najlepiej jeszcze zeby mu kase dawac na jego potrzeby. A najbardziej mnie wkurza u facetów,że w domu nic kompletnie nie zrobią nie pomoga przy dziecku,a przy rodzinie,znajomych udają takich super tatusków. Okreslenie,ze facet to swinia to mało powiedziane.... Gorzej bym ich nazwała. Ja nie mogę narzekać chociaż nie jest idealnie wiadomo, ale moja siostra mała takeigo meża ze szkoda gadac cwaniak najwiekszy na ziemi teraz siedzi w wiezieniu a ona została z dwójką małych dzieci sama. I powiem wam,że radzi sobie lepiej niż jak była z nim. Pod tym wzgledem bede ją sama podziwiac.

Elciunia- Ale ona jest przepiekna. Taka mała ksieżniczka :) Współczuje choroby,to chyba najgorsze,co może spotkać małego człowieka,a rodzice sa w takich momentach bezradni.
Totek,Ona1981 Elciunia- zdrowia dla waszych maluszków :) :* A dla was duzo dużo siły

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...