Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Kamama
Nie wiem właśnie o co chodzi z ta blizna... Że niby szeroka czy głęboka jest na 7mm, ale skoro Maminka piszesz że Twoja na 4.1mm i lekarka boi się rozejscia to rozumiem teraz że im więcej tym lepiej... Nie wytłumaczyli mi tylko tak mi napisali...

Z tymi mm to chyba chodzi o szerokosc. Mi lekarka powiedziala ze nie ma granicy ile taka blizna powinna miec ale im wiecej tym lepiej. U mnie chyba ta obawa rozejscia jest dlatego,ze przy poprzednim porodzie sie rozeszla i teraz dmuchaja na zimne. Kamama,Ty mialas 1 cc, tak? Jesli teraz blizna jest na 7mm to raczej powinna wytrzymac skurcze ale pewnie beda sprawdzac to podczas akcji porodowej

Odnośnik do komentarza

Gratuluje świeżo upieczonym mamom! Duzo zdrowka :*

Ja wlasnie wstaje. Wstawie pranie, zjem i jade na male zakupy.
W nocy zle sie czulam, jakos tak pełno.. az w pewnym momencie jak mnie przegoniło do kibelka.. ale chociaz lepiej sie poczulam i usnelam.mała sie wiercila w nocy co jest rzadkie i znow ma czkawke :p ostatnio często sie jej zdarza.

Milego dnia Kochane :)

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny!
Przede wszystkim gratuluję kolejnym mamusiom, szkoda ze trudne porody ale widok dzieciaczków osłodzi Wam ból i wynagrodzi cierpienie. Już jesteście po... Reszta nadal czeka ;)

Maminka dziękuję za odpowiedź. Ja właśnie w tym temacie nic nie wiem. Nikt mi nic nie wytłumaczył a ja nie wiedziałam o co pytać. Trochę mnie przestraszyłaś tym rozchodzeniem się blizny ale wierzę że bedzie jednak dobrze... Tak jestem po 1 sn i 1cc (5lat temu). Powiedzieli mi tylko ze mam czekać na samoistne rozpoczęcie akcji i najlepiej bez oksydocyny...

Miłego dnia!!!

Odnośnik do komentarza

Izu88, ja niestety jestem

Na ta dzisiejsza wizytę mam sie stawić juz z torba do szpitala
No i najprawdopodobniej (tak słyszałam, że robią, ale zobaczymy jak bedzie ze mną) bedą do 10 dni po terminie kilka razy dziennie monitorować małego (ktg) i jak nie wyjdzie sam to dopiero oksytocyna
No chyba ze coś bedzie nie za dobrze wtedy szybciej wygonią
Ale planuje poprosić zeby mnie tyle nie przetrzymywali, i tak sie juz boje ze dobije do 4kg i nijak go nie wypchne :(

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ! Gratuluje wszystkim juz rozpakowanym i życzę Cierpliwości dla tych w dwupaku : ) ja urodzilam tylko 1 dzień przed terminem wiec macie czas a nic tego nie zapowiadalo ! Wody mi nie odeszły przebijali mi podczas porodu ! Juz 5 dzień naszej kruszynki na szczęście jest bardzo bardzo grzeczna je leży ogląda śpi zaplacze tylko zeby zasygnalizować w nocy ze chce jeść a tamto póki co aniolek : ) krocze boli i jest ciężko z nim wytrzymać ale pocieszam sie ze za jakies 2 tyg bol calkiem minie ! Pozdrawiam Was i trzymam kciuki za zdrowiutkie dzieciatka i lżejsze porody !

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfxzkr4oowo0fg.png

Odnośnik do komentarza

Kamama
Witam dziewczyny!
Przede wszystkim gratuluję kolejnym mamusiom, szkoda ze trudne porody ale widok dzieciaczków osłodzi Wam ból i wynagrodzi cierpienie. Już jesteście po... Reszta nadal czeka ;)

Maminka dziękuję za odpowiedź. Ja właśnie w tym temacie nic nie wiem. Nikt mi nic nie wytłumaczył a ja nie wiedziałam o co pytać. Trochę mnie przestraszyłaś tym rozchodzeniem się blizny ale wierzę że bedzie jednak dobrze... Tak jestem po 1 sn i 1cc (5lat temu). Powiedzieli mi tylko ze mam czekać na samoistne rozpoczęcie akcji i najlepiej bez oksydocyny...

Miłego dnia!!!

Nie chcialam Cie przestraszyc,masz mocna blizne,wiec napewno bedzie ok,lekarze beda nad wszystkim czuwac. Ja wtedy dostalam oxy bo bylam po terminie i przez 6h od odejscia wod nic sie nie dzialo. Moze to przez to,a moze poprostu taka moja uroda ;)

Odnośnik do komentarza

Witam :)
Gratuluję kolejnych narodzin!
Super, że już macie swoje dzieciaczki obok, a o męczących porodach szybko zapomnicie.

Ja wczoraj byłam na ktg. Wszystko ok.
Termin porodu w kalkulatorze raz mi pokazuje na 10.10, a dziś jak wpisałam to 9.10. Nie wiem czemu..
W każdym bądź razie nic nie zapowiada żeby było szybciej ;)
Córki rodziłam po terminie, więc już oswoiłam się z myślą, że i ten chłopczyk nie będzie się spieszył..
Chciałabym żeby urodził się w weekend- wtedy mniejszy problem z córkami. Teraz się martwię, że młodsza będzie w przedszkolu jak się zacznie, nie będzie jej miał kto odebrać itd. :( Niestety nie zależy to ode mnie ;P
W piątek ostatnia wizyta. Dowiem się ile waży. 2 tygodnie temu lekarz powiedział, że nawet ok 4200 może ważyć do porodu. Martwię się, że jak będzie tam dłużej siedział to poród może być ciężki :(

Chciałabym też dołączyć do tych, które się nie wysypiają ;) Co prawda nie wstaję do toalety, ale co chwilę coś mi drętwieje, a to brzuch, a to plecy, ramiona.. całą noc się przetaczam, dokładam poduszki, odejmuję, odkrywam się i przykrywam. Masakra ;)
I jeszcze obżeram się. Przez ostatni miesiąc przytyłam kilogram :( Ciążę zaczynałam 164 cm i 73 kg, teraz ważę 81 kg.

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny, gratulacje dla nowych mamus :)

Ja dzis juz po ostatniej wizycie u mojej gin. Powiedziala mi, ze jak teraz przyjda skurcze to juz szyjka nie wytrzyma i wszystko pusci :) na to czekam! A skurcze mam dzis od nocy, jedne slabsze, drugie mocniejsze, takze zobaczymy czy sie rozkręci :) byliśmy tez na ktg w szpitalu, zapis serduszka Zosi wyszedl super. Zapisuja sie tez skurcze ale lekarz powiedział, ze do domu bo najwyzej do nich wrócę dzis :) a nadal maja przepelnienia więc sie nie dziwie ze nie chca blokowac lozek. Zawsze lepiej wypuscic i jak sie wroco to od razu na porodowke :)

Alice - nie jedz do dwojki w razie czego bo jest kompletny tłok. Dzis juz nawet dziewczyny po cc beda klasc na patologii, slyszalam jak polozna rezerwowala 3 ostatnie lozka jakie maja na patologii wolne dla kobiet po cc. Szok :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...