Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po wizycie i mam mieszane uczucia... wyniki krwi i moczu są ok. Mała waży 2950g (przez 2tyg przybrała 450g), ja za to 18kg do przodu!!! :( szyjka macicy miekka i skrócona do niespełna 1cm i 1cm rozwarcia.mój ginekolog stwierdził że do terminu z OM to ja raczej nie dotrwam i on typuje że jeszcze około tygodnia do porodu-ale to trochę jak wróżba. No ja w sumie też tak obstawiam, ze ok.20.09.
Jednakże gin. zmartwił mnie bo w trakcie usg powiedział ze mu się coś serduszko nie podoba!!! Ale potem dodał ze teraz nie jest dobry czas na jego badanie bo wiarygodne jest badanie z połowy ciąży.a wtedy miałam usg 4d robione i inny gin.mi powiedział ze wszystko ok z sercem dzidzi. Teraz mam mętlik w głowie i juz sama nie wiem co myśleć/robić. Czy iść jeszcze raz na to usg 4d w tym tygodniu żeby zobaczyć to serce??? Gin.twierdzi ze teraz dziecko jest zbyt duże już i nie da się dokładnie ocenić tego serca, ale jeśli wtedy było ok to powinno być ok. Kurde teraz to mam stres dopiero...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ke6x11xzt.png

Odnośnik do komentarza

Moja corcia tez lezy posladkowo i nie chce sie obrocic. Boje sie cesarki bo dluzej dochodzi sie do siebie niz po porodzie sn. Moze tez za duzo sie naczytalam o roznych powiklaniach po cesarce i jestem tym przerazona. Mam nadzieje, ze jeszcze sie obroci choc juz czasu naprawde niewiele ale zdarzaly sie przypadki, ze dziecko przed samym porodem sie obracalo.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09px9igkcroliw.png

Odnośnik do komentarza

Mari83
Jestem po wizycie i mam mieszane uczucia... wyniki krwi i moczu są ok. Mała waży 2950g (przez 2tyg przybrała 450g), ja za to 18kg do przodu!!! :( szyjka macicy miekka i skrócona do niespełna 1cm i 1cm rozwarcia.mój ginekolog stwierdził że do terminu z OM to ja raczej nie dotrwam i on typuje że jeszcze około tygodnia do porodu-ale to trochę jak wróżba. No ja w sumie też tak obstawiam, ze ok.20.09.
Jednakże gin. zmartwił mnie bo w trakcie usg powiedział ze mu się coś serduszko nie podoba!!! Ale potem dodał ze teraz nie jest dobry czas na jego badanie bo wiarygodne jest badanie z połowy ciąży.a wtedy miałam usg 4d robione i inny gin.mi powiedział ze wszystko ok z sercem dzidzi. Teraz mam mętlik w głowie i juz sama nie wiem co myśleć/robić. Czy iść jeszcze raz na to usg 4d w tym tygodniu żeby zobaczyć to serce??? Gin.twierdzi ze teraz dziecko jest zbyt duże już i nie da się dokładnie ocenić tego serca, ale jeśli wtedy było ok to powinno być ok. Kurde teraz to mam stres dopiero...

u mnie też na połówkowym i to 4d było idealnie a okazało się, ze dziecko ma dużą wadę - ubytek w przegrodzie vsd i musiało mieć operację od razu po porodzie. Właśnie widać to dopiero na usg pod koniec ciąży jak już serducho jest wykształcone a ja nie miałam tego usg na końcu i dlatego nie wiedziałam, że ma tą wadę. Ubytek w przegrodzie to baaardzo częsta wada serca u noworodków i pewnie to u Ciebie zobaczył. Idź do innego lekarza jak dla mnie ten gin to zbagatelizował może nie chciało mu się podejmować tematu.

http://www.suwaczki.com/tickers/16uddzu58do4bwxy.png

Odnośnik do komentarza

A my po obiadku relaksik na ogrofku na lezaczku bo juz tak nie smaki : ) ja nie będę tez miala tych prób wątrobowych bo juz bedzie za późno ale pytalam siostry i ona tez ich nie miala wiec spokój : ) noc srednio przespana oprócz zgagi do szalu doprowadza mnie moja prawa noga mam w niej takie dziwne uczucie i przez to nie mogę spać rozciągam ja chodzę po domu i po jakimś czasi troche odpuszcza .. Byliśmy dzis z2h nad jeziorkiem fajnie tak poleżeć i odpocząć w ciszy : ) ja juz jestem taka zniecierpliwiona ta końcówka to sie tak dllluuuzyyy ! A wizyta w poniedziałek .

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfxzkr4oowo0fg.png

Odnośnik do komentarza

Mari83 ja na drugim prenatalnym dostałam skierowanie do kardiologa prenatalnego na echo serca płodu, bo lekarz nie był pewien czy wszystko jest ok. Zamartwialam się ponad 2 miesiące, a okazało się ze mala okaz zdrowia. Jeśli chcesz być spokojniejsza to dla samej siebie wybierz się do innego lekarza, bylebys tylko się nie stresowala bo to dla małej niezbyt dobre.

Odnośnik do komentarza

Mari ja myślę tak jak dziewczyny, zapisz sie na wizytę do innego lekarza na lepszy sprzęt,lepiej się upewnić co i jak i być spokojniejszym bo na bank jest wszystko dobrze!

Ja próby watrobowe mialam zrobione dlatego ze męczyła mnie potworna zgaga i nie potrafiłam jesc bo zaraz czulam sie potwornie pełna. Cholestaze doktor wykluczył bo nie mam typowych objawow swędzenia i bilirubina jest w normie natomiast Aspat i Alat duzo ponad normy do tego Crp podniesione i takim oto sposobem dowiedziałam sie o wątrobie. Mam leki ale słabo działają i teraz musze czekac az do wtorku i powtórzyć badania wtedy bede wiedziec co dalej ze mna.
Dzis mamy 36+1 takze pocieszan sie ze juz blizej niz dalej.

Odnośnik do komentarza
Gość Marinka__82

EmMadlen
Mari83 ja na drugim prenatalnym dostałam skierowanie do kardiologa prenatalnego na echo serca płodu, bo lekarz nie był pewien czy wszystko jest ok. Zamartwialam się ponad 2 miesiące, a okazało się ze mala okaz zdrowia. Jeśli chcesz być spokojniejsza to dla samej siebie wybierz się do innego lekarza, bylebys tylko się nie stresowala bo to dla małej niezbyt dobre.

Niestety te badania nie pokazują wszystkiego i nie są w 100% wiarygodne ponieważ jest to badanie organizmu w drugim organizmie. W pokoju na kardiologii dziecięcej z moim noworodkiem leżałam z dziewczynami, u których wszystkie badania podczas ciąży wychodziły super na świetnym sprzęcie a jednak każde dziecko urodziło się z wadą....nie wierzcie w te badania jak w Boga bo potem człowiek się załamuje nie bedąc przygotowanym.....trzeba doczekać do porodu wtedy dopiero wszystko jest jasne. Tym bardziej jeśli miałaś jakieś podejrzenie na którymś z badań. Piszę to nie żeby martwić, ale żeby przygotować Was psychiczne na to na co mnie niestety nikt nie przygotował.

Odnośnik do komentarza

Mari83
Zjadło mi wpis.
Czarny kwiat
Juz się umówiłam na jutro 7.50 na usg 4d żeby to serce sprawdzić u innego gin.
A jakie objawy miało Twoje dziecko po urodzeniu ze lekarze wpadli na tą wadę? Czy operacja się udała-pomogła?

Po porodzie kardiolog w szpitalu w którym rodziłam badał wszystkie noworodki rutynowo - tak to wyszło i niestety nie tylko u mnie, ale u kilku dziewczyn. Tak jak pisała Marinka_82 badanie serca w ciąży nie jest wiarygodne w pełni. Lepiej być przygotowanym a potem szybko działać. Operacja , ktora mial mój wykonywana jest często bo jak pisałam wiele noworodków rodzi się z tą wada, którą miał mój więc poszło wszystko dobrze i juz moze normalnie funkcjonować - nie będzie żadnych organiczeń w dorosłym zyciu bo nie była to bardzo poważna wada.

http://www.suwaczki.com/tickers/16uddzu58do4bwxy.png

Odnośnik do komentarza

Mari83- kochana spokojnie! Dobrze że umowilas się do innego gin, sprawdzi a ty przynajmniej nie będziesz musiała się do końca ciąży stresować. Trzymam kciuki :* cukinia- Ja bym wolała naturalny poród. Cc boję się znaczy tego bólu po. Kiedyś miałam przepukline i brzuch trochę rozcinany a chodzić przez tydzień nie mogłam. A jak zająć się dzieckiem? Mam nadzieję że jednak królewna się obróci. Co do ruchów, to moja jest spokojna i delikatna. Tylko się wykona nie boli mnie to :) co też tym się stresuje ale chyba taka natura

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

Mari83
Dziewczyny ja chyba zwariuje do jutra rana... musze melise wypić...
Z tego co piszecie to nawet jeśli ten drugi gin. jutro powie ze wszystko ok z sercem małej to w rzeczywistości nie musi być ok???

Ze spokojem przecież u Ciebie nie musi być tak jak u mnie, nie stresuj się na zapas bo to nie ma sensu, przeciez może się okazać, że wszystko ok!!! Spokojnie jeśli nawet będzie coś nie tak to teraz medycyna sobie z tym poradzi już na bardzo małym sercu wykonują operacje i to skuteczne. Wiadomo, że wszyscy zakładamy, że urodzimy idealnie zdrowe dzieci - młody wiek, idealne odzywanie, świetne wyniki badań w ciąży, brak chorób w rodzinie, ale czesem niestety tak się dzieje. Na szczęscie nie w wielu przypadkach więc nie denerwuj się na zapas kochana!!

http://www.suwaczki.com/tickers/16uddzu58do4bwxy.png

Odnośnik do komentarza

Ja po obejrzeniu filmu z CC jestem tak przerażona, że codziennie modlę się, żeby rodzic naturalnie, ale jak by nie było, to wszystko wytrzymamy dla naszych Skarbów :). Mari głowa do góry, musi być dobrze, u mnie np. nie było widać żołądka w ogóle na polowkowym, a na tych w trzecim trymestrze już był piękny, więc zawsze lepiej rozwiać wątpliwości, ale stres nic tu nie da, tylko do dobre myśli. Tak z ciekawości pytam, czy któraś z Was będzie bankowac krew pępowinową? Ja cały czas się zastanawiam..

Odnośnik do komentarza

Mari bardzo Ci współczuję tego stresu przez który musisz teraz przejść, ja też bym się mega stresowała, tym bardziej moim skromny zdaniem niepotrzebne były wpisy czarnego kwiatu i mariki aż tak pewne że to od razu już coś złego, ja mam póki co wszystkie wyniki dobre ale cały czas myślę, boję się i modlę żeby urodzić zdrowe maleństwo i nigdy nie zakładałam że urodze "idealnie zdrowe dziecko". Dobrze Mari że jutro idziesz na badanie może już jutro będziesz spokojniejsza, trzymam mocno kciuki,nie pisze żebyś się nie denerwowała bo wiem że to nie możliwe ale mam nadzieję że będziesz miała spokojna noc :* lekarza masz wcześnie więc napisz koniecznie od razu co powiedział!

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5eeh18zaka.png

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2banli8pjg5xqf.png

Odnośnik do komentarza

Witam a ja śledzę cały czas forum ale dziś dokonalam rejestracji :-) termin mam na 26. 10 wiec jeszcze trochę ale chciałam zapytać bo dziś mnie zaczęło tak jakby lekko kłuć nie wiem czy to pęcherz czy w pochwie. Niby mnie nie piecze nie boli przy oddawaniu moczu ale takie dziwne uczucie. Lekarza mam w czwartek robiłam mocz wczoraj to wyniki ogólnie dobre, czy to może być początek infekcji?? Trochę się martwię.

Odnośnik do komentarza

Siedzenie w szkole na zebraniu 2 godziny to już nie na mnie. Błażejowi chyba się nie podobało bo kopał cały czas ;). Jedyna dobra wiadomość, że Kacper nie pójdzie do gimnazjum.
Mari współczuję, że pod koniec ciąży takie coś. Stres nie opuści Cię aż do porodu bidulko. Dobrze, że jutro inny lekarz sprawdzi.
Ja byłam niespokojna gdy lekarz powiedział, że tętno ucieka. Ale było spowodowane to tym że maluszek postanawiał się powiercić podczas badania.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...