Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

ja tez wczoraj nie moglam w ogole strony włączyć.

Pieluch tetrowych białych mam 10, a flanelowych chyba 4(kolorowe w misie).takie na wyjście:D

ja oczywiscie pidzamy nie kupilam,w kazdej wygladam beznadziejnie(z rekawkami), w tych na ramiaczkach lepiej,ale kapcie sobie kupilam do szpitala. Codziennie zakupuje po 1 rzeczy. W takim tempie nigdy nie ogarnę tej wyprawki.

Słodycze to ja mogę jesc przez wiekszosc dnia. Na sniadanie jadlam serek z krowka waniliowy z musli,na 2 śniadanie loda rożka princesse zebre. pozniej kanapki i baton:( zamiast posiłkow to ja bardzo czesto wcinam słodycze:(

Odnośnik do komentarza

Ja kupiłam pieluchy: 10 szt. tetrowych,5 szt.flanelowych dużych i 2 szt.małe oraz 2szt. flanelowych z ceratka-do przewijania dziecka w różnych miejscach :)
Jeśli chodzi o słodycze to co dzień jem lody.czasem nawet 3szt. Czekolada mi coś nie smakuje w tej ciąży (a przed uwielbiałam ją).za to owoce zajadam kilogramami.
Malutka kopie strasznie mocno, wydaje mi się, że mam siniaki od środka bo boli mnie cały brzuch...przy synku tak nie było.czytałam, że to zależy jak się ułożyło łożysko: czy na ścianie przedniej -wtedy bardziej czuć ruchy i boli, czy też na tylnej -wtedy mniej czuć ruchy i nie są aż tak bolesne.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ke6x11xzt.png

Odnośnik do komentarza

Ja kupiłam wczoraj pieluch 10 tetrowych białych, 5 flanelowych kolorowych i 4 te mini też kolorowe. Teraz jak się tak zastanawiam, to nie wiem po co, ale w kupie były tańsze niż na sztuki i się bardziej opłacało :D W ogóle wczoraj zrobiłam giga zakupy po tym wpisie Lwicy, dziś też udało mi się jeszcze kupić rożek. W sumie gdyby nie wymagania szpitala, to bym go wcale nie kupowała, bo to zbędny gadżet, ale tak przypasował mojemu kotu, że mu później chyba z niego legowisko zrobię :D

Mari83 ja mam łożysko na tylnej ścianie, a brzuch mi lata jak szalony. Każdy ruch czuję doskonale, kopniaki też, tyle, że jakoś specjalnie nie bolą.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s2n0ak4fq60ai.png

Odnośnik do komentarza

Hej,
byłam dziś u lekarza i moja kruszynka waży dopiero 1435g 31t5d bardzo malutka jest. Ehhh... zmartwilam się :/ no i tez twarzy nie chciała pokazać bo odwrócona jest w stronę kręgosłupa. Lekarz powiedział, że ja jestem mała to i córcia będzie nieduża ale jednak się martwię, że tak słabo przybiera.
Jeśli chodzi o pieluchy tetrowe to mam 16 szt. , 3 muślinowe, 3 flanelowe.

Odnośnik do komentarza

troche pojadłam słodyczy, poleżałam i zgaga męczy. ratuje się mlekiem.

dzisiejszy dzień jakiś do dupy, niepomalowana, nieogarnięta, jakoś tak bez sił totalnie, ale zaraz chce się zabrać chociaż za 1 pokój żeby ogarnąć razem z mamą, póki u mnie jest :D

jutro cały dzień na wysokich obrotach, w południe wizyta, zrobić obiad, odebrać chrześniaka z przedszkola i posiedzieć z nim 2h, szkoła rodzenia, a po szkole jeszcze umówiłam się ze znajomymi.. ahh chyba dlatego dzisiaj muszę ładować baterie w łóżku :D

Odnośnik do komentarza

Velveti nie martw sie. Ja jak lezalam dwa tygodnie temu w szpitalu to tez mnie nastraszyli,ze synek jest za maly jak na swój wiek. A dzisiaj bylam na usg i po dwoch tyg przybral 0,5 kg. Aktualnie 30t3d i waga 1395g. Lekaz powiedzial,ze miesci sie w normie i najwazniejsze,ze rosnie. Wiec głowa do gory. Ja tez przezywalam a pozniej bylam zla,ze mnie tak nastraszyli bo tylko o tym myslalam. :( moj tez odwrocony kręgosłupem, twarz schowana i foty nie ma :/ a z pol godziny mnie meczyl.. to na lezy bok, to na peawy bok.. maly sie i tak nie odwrocil. uparciuch maly!!! B-)

Odnośnik do komentarza

Co do łożyska, to jest na 100% na odwrót, w sensie jak na tylnej, to mega czuć, a jak na przedniej to mniej, bo łożysko tworzy jakby taką poduszkę i amortyzuje :) Ale odczuwanie ruchów, to kwestia indywidualna.. Jak dziewczyny czasem piszecie o jedzeniu słodyczy, to aż mi ślinka cieknie, niestety cukrzyca nie pozwala, ale czego się nie robi dla maleństwa.. Słyszałam, ze fajnie mieć pieluszki we wzorki, bo człowiek sobie je podzieli i każda ma jakąś funkcję np. do ulewania, czy do okrycia, czy przewijania itd.

A co do wagi, to rzeczywiście się nie ma czym martwić jeśli tylko rośnie z wizyty na wizytę.. Jedne się martwią, że za małe, inne że za duże, taki już urok naszych dzieciaczków :)

Odnośnik do komentarza

Haha, mnie to nie pobijecie, dziś zjadłam obiad 2 razy, a teraz walczę ze sobą by nie zamówić pizzy :D Już na samą myśl mnie zgaga lekko pali, ale coś mnie ssie w żołądku i chyba przynajmniej jajeczniczkę sobie zrobię :)

Tak na marginesie... dziecię moje dalej ani myśli leżeć głową w dół. Właśnie z prawej wystawiła nogi, a z lewej głowę doprowadzając mój brzuch do kształtu banana... ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s2n0ak4fq60ai.png

Odnośnik do komentarza

Velveti i Molli to faktycznie drobniusie dzieci,ale moze latwiej przy porodzie bedzie.Jak lekarz nic nie mowi,nie narzeka znaczy,ze dobrze:-))w normach sie chyba mieszcza. Na nast wizycie beda juz okolo 2-kilowce:-))

Moj w 31 tc 1d 1900,ale doznalam szoku,ze tak duzo bo moze do porodu 4kg dobije....wole ciut mbiej,ale co tam...jak on glodny:-))moze ja za duzo slodyczy jem...

Na kolacje zjadlam rybke tlusciutka i kawak szarlotki...
Od jutra przechodze na lzejsza diete,mniej slodyczy,jedynie....kawalek szarlotki bo to od tesciowej:-)

Mari-
Ja tez mam ciagla ochote na lody,ale ja palaszuje te na patyku.2dziennie i to od poczatky ciazy,od jakiegos 8tygodnia.

Wspolczuje tej cukrzycy dziewczyny,jakos bym to zniosla,ale czym bym zastapila slodycze jej.

Powiedzcie!!mam 10podkladow z belli,ale te duze podpaski tez mi beda potrzebne????????

Odnośnik do komentarza

Eh a mnie chyba choróbsko łapie :(. Gardło boli jak cholera. Nawet śliny przełknąć nie można.
Dzisiaj kupiłam 5 pieluch tetrowych białych. Chciałam też kolorowe, ale same różowe były. O mało a bym kupiła komplecik 7 części do maluszka, ale mama powiedziała, że mam poczekać bo teściowa wpadła w szał zakupów i wysyła paczkę z Niemiec.
Mój główką w dół leżał już w bodajże 27tc. Ale jak teraz jest to nie mam pojęcia. Czasami mam wrażenie, że mam w brzuchu dwoje dzieci tak się rozpycha. Brzuchal skopany na maksa. Mój D się śmieje, że piłkarz będzie.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny dawno mnie nie było. Zjechalismy z mężem samochodem do Polski. 6 h jazdy autem + 12 h wypoczynku na promie + 4 h znowu w aucie, wizyta u lekarza była i wszystko ok :) smiejemy sie z mężem że Franus będzie kierowca albo pilotem bo ciągle w ruchu jesteśmy :)
Zaliczyłam też wesele i nawet raz zatańczyłam.
I mam wrażenie że dzidzia mi strasznie urosła przez ten tydzień bo jakiś duży mam ten brzuszek..
Ona ją na gardło bralam prenalen syrop + tabletki i herbata że startym imbirem i szybko się wykurowalam.
Spakowane macie torby do szpitala?

Odnośnik do komentarza

Ja mam kilka pieluch tetrowych 5 takich grubych z motywami i 4 takie cieniutkie moze jeszcze dokupię zobaczę : ) a forum to mi tak samo sie wiesza i nie ląduje dziwne to jest .. Moja mala a wizycie w 30 tyg byla glowka w dol i teraz dalej jest ! Kolejna wizyta 29 < 3 ahh i proszek mam z loveli moja siostra go uzywala i polecala wiec i ja się w niego zaopatrzylam jutro zostaje z 2 siostrzeńców (2latka i 7latek) w sumie ostatnio często z nimi zostaje bo sa wakacjeee ! Ale jakos daje rade ! Za to dzis dopadl mnie bol w prawym jakby posladku i nie mogę chodzić alaaa ! Podobno moze to być rwa kulszowa ...

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfxzkr4oowo0fg.png

Odnośnik do komentarza

Miska1990-
Ja nie mam zylakow,nie widze,wszystko ok.

Totek-
Ja jeszcze nie mam spakowanej,ale to lada chwila i zaczynam. Zaczne od siebie,po weekendzie malego. W weekend zaczne mu prac i prasowac. No teraz brzuchy bedziemy mialy tylko wieksze:-)).

Ja w koszu na allegro tez mam pelno ubranek,tzn glownie polspiochow i sie waham.jutro mi chyba zamowienie z gemini przyjdzie.

Ogladam Olimpiade,ale chyba zaraz sie klade.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem ten ból, bo ja trzeci dzień juz walcze z gardlem i tez strasznie boli nawet przy przelykaniu sliny, a stosuje juz chyba wszystkie mozliwe domowe sposoby plus prenalen do ssania.. Dzis jeszcze katar doszedł i jak nie przejdzie, to jutro lekarz.. Jak sie teraz tak czuje podle, to dopiero doceniam jak cudownie być zwyczajnie zdrowym :) Dzis zrobilam liste wyprawkowa na komputerze, zeby w razie czego maz zrobił cale zakupy, choć jak wszystko pojdzie zgodnie z planem, to ogarniemy to we wrześniu pod koniec.. Fobranoc mamusie!

Odnośnik do komentarza

Ja bylam chora w 12tc i wtedy na gardlo tez bralam prenalen, oprocz tego 2 razy dziennie kubek mleka powyzej 2%tl z miodem i kilkoma zabkami czosnku. Jeslu to nic powaznego to na mnie dziala po 1-2dniach i na mojego M tez. Baaardzo polecam.mleko+czosnek+miod:-)))

Tak z lekow to mialam antybiotyk,ale jyz nie pamietam jaki. Moglam i do tej pory moge apap i tyle. Na szczescie od 12tc nie chorowalam.

Ja na stronie szpitala mam co zabrac,ciuszki swoje. Kosmetykow dla malego nie. Moj wlasnie szyje torbe wyprawkowa dla malego,tzn zszywa:-)))a ja leniuchuje i buszuje w necie.

Zdrowka zycze:-*

Odnośnik do komentarza

Piglet02
Według mnie do szpitala lepiej dwie mniejsze torby-miękkie.ja siebie spakowalam w podróżną torbę a małą w taką materiałową torbę na zakupy większą(kupiłam nowa w Piotrze i Pawle).zależy od szpitala gdzie będziesz rodzic ale w większości wielkie walizy są niemile widziane, zwłaszcza gdy sale (te po porodzie) są min.3os.bo wtedy zbyt ciasno przy łóżku się robi i dla mężów odwiedzajacych żony brak miejsca ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ke6x11xzt.png

Odnośnik do komentarza

Oj to ja spakowalam twarda torbe;-) W przyszlym tygodniu umowilam sie z polozna na zwiedzanie oddzialu, to dopytam o te torbe. Poki co wiem, zeby uwazac z majtkami jednorazowymi. Musza byc bawelniane siateczkowe nie frazelinowe. Chyba u sierpniowek kiedys czytalam, dziewczyna doradzala zeby zabrac dla siebie chusteczki mokre do intymnej, bo po nacieciu i porodzie naturalnym bez naciecia przez pierwsze dni papier odpada, bo strasznie boli.

Odnośnik do komentarza

Piglet-
Ja malego bede pakowala w pon w torbe od wozka miekka,ona jest baardzo duza jako wozkowa,a sporo w niej upcham. Najwiecwj miejsca zajmie mi rozek,kocyk i pampersy.

Siebie pakuje w miekka w mniejsza torbe,ktora wczesniej mialam na fitness(z decathlonu)jest mala,ale moj dowiezie cos tam w razie czego. Dla siebie wezme recznik papierowy,mokre chusteczki m.in.

Odnośnik do komentarza

Miśka1990
Kochane zapomniałam się was wcześniej zapytać nie macie problemu z naczynkami i żylakami? Mi strasznie zaczęły wychodzić a smaruje nogi codziennie jakimś tam żelem z kasztanowca :(

ja mam teraz właśnie problem z naczynkami,nigdy wcześniej nic takiego mi sie nie pojawiało. na dekolcie mam sporo czerwonych kropek-ewidentnie popękane naczynka. i wczoraj jak sie podrapalam w miejscu ukąszenia komara na udzie to cala skora czerwonia sie zrobila i wyszły krwinki jakby coś mi sie przyssalo. żylaków nie mam. ale już wyczytałam że ciąża sprzyja takim problemom... ciekawe czy to zniknie

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cvcqgg368jcku.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...