Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Bajka, Tymosław jeszcze do brzuszka nie mówiłam ;)

AgaMi, jest popularne, bo jest ładne. U nas w rodzinie są już dwie Amelcie :)

Cukinka no to mama koleżanki świetnie wybrała określenie ;)

Dziewczyny czy Wy też macie straszną ochotę na słodkie? Ciągle bym coś podjadała. Dziś między posiłkami wrąbałam z 0,5 kg winogron, ćwiartkę arbuza i pół czekolady!

http://www.suwaczki.com/tickers/h44eugpjwj2a035p.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, te które miały juz jakieś skurcze (przepowiadające), mam pytanie :)

Jakie sa te "skurcze"? Nie wiem co można określić w ten sposób...
Bo mam czasem takie bóle jak przy okresie, promieniujące na plecy, czasem na nogi...
Mam tez takie bóle silne bardzo ale trwające chwile, kilka sekund, i wtedy juz takie tylko z podbrzusza...

Czy można coś z tego podciągnąć pod skurcze przepowiadające...? Bo nie wiem czego mam sie spodziewać...
A gdzieś przeczytałam ze skurcze to tak 30-60 sekund i dłużej...

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

U nas będzie mała Ania po mojej babci, która teraz zmarła. Decyzję podjęliśmy jakoś w marcu czy kwietniu już. Zastanawiałam się nad Anią i Amelią, ale Ania wygrała, a babcia była przeszczęśliwa jak się dowiedziała :)

Co do słodkiego to mnie też wzięło :O A na początku ciąży do 8 miesiąca chyba prawie nic słodkiego poza owocami, bo nic nie wchodziło.

Jestem ciekawa jak u mnie z miednicą. Biodra mam szerokie z zewnątrz, ale w środku kto to wie.

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73upjylafx9tq5.png

https://www.suwaczki.com/tickers/o148o7es9dq5u92p.png

Odnośnik do komentarza

Skurcze przy których pojechałam na IP były regularne i bolesne. Podobne do miesiączkowych tylko silniejsze. Łapały na pare minut (2-3) i puszczały całkowicie. W krzyżu miałam tez takie okresowe mulenie. Brzuch przy tym twardy.

Ostatecznie sie wyciszyło i czekam nadal.

Niektóre dziewczyny mówią ze miała tylko bóle krzyżowe.

Odnośnik do komentarza

U nas miał być Aleksander albo Filip zostaliśmy przy Filipciu. Dziewczynka to zdecydowanie Maja choć to bardzo popularne imię nie zrażam się. Kiedyś mam nadzieje ze będziemy mieli też Maję :)
Co do skurczy to ja ze 3 tyg temu miewałam takie bóle i przypominało to jakby mnie ktoś w środku ciął. Bolesne i nieprzyjemne. Potem ustało a teraz jedynie mnie czasem coś mocniej zakuje w brzuchu albo w "grażynce"xd za to mam kurcze łydek i pośladków okropienstwo! I brzuch momentami mocno twardy zależy jak maluszek się ułoży.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgqgxhz496.png

Odnośnik do komentarza

Kazde imie fajne:-))dzieciaki beda zadowolone!

ona1981-
Moze faktycznie nie az taki drobniusi bo pozniej spojrzalam,ze termin masz niby na 17.10.ok:-)

Dziewczyny mozliwe,ze od kroplowek tak strasznie sie puchnie???mam brzuch i twarz jak balonik,wygladam strasznie:-(waga od soboty o kilogram do gory!

W tym momencie mam ochote na...kawe.kurna,juz moze jutro. Wyjde stad najpewniej okolo srody.

Spijcie dobrze:-*

Odnośnik do komentarza

Ja miałam dzisiaj wymaz pobierany. Z przedsionka pochwy i odbytu. Teraz czekam na wyniki, ale odbiorę dopiero na kolejnej wizycie.
Pauka z om mam na 17.10 ale sugeruję się datą z usg czyli 14.10 :). Może być, że woda zbiera Ci się w organizmie i stąd opuchnięcie. Obyś jak najszybciej opuściła szpital.
Nasze Dzieciątka piękne imiona będą mieli. A jeżeli komuś się nie podoba to już nie nasz problem :).
Dobranoc Mamusie

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Mi położna dała taki zestaw będę rano pobierać :-D a mój zawiezie. Kiedys położna pobierala i za darmo było. Teraz samej trzeba.
Więc kazała mi rano jak tylko się obudze (nawet siusiu nie mogę isc) taki potyczek jak do uszu tylko dłuższy wsadzić sobie do "grazynki". Jak to ona powiedziała pomerdac minute. Potem wsadzić do takiego pojemniczka z żelem i zakręcić. Podpisać i oddać do laboratorium czeka się tydzień a płaci u nas 35 zł.

http://www.suwaczki.com/tickers/n59y82c3277g4kar.png

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3ctgf6pi4mbf5m.png

Odnośnik do komentarza

Mi to GBS będzie pobierał lekarz na kolejnej wizycie.

Cukinka "grażynka" się zaaklimatyzowała już u nas na dobre ;)

Alice85 faktycznie szkoda, że każda gdzie indziej, ale i tak fajnie że jest nas więcej z Bydgoszczy, będziemy się wspierać :)

Pauka, może być od tego, dodaj jeszcze pogodę. Nie wiem dziewczyny jak u Was, ale u nas teraz jest 21stopni! Straszna duchota...

Zrobiłam wieczorem na szybko ciasto na maślance ze śliwkami i jeszcze kawałek na noc pochłonęłam.. będę cierpieć w nocy - zgaga murowana :/

Dobrej nocy!

http://www.suwaczki.com/tickers/h44eugpjwj2a035p.png

Odnośnik do komentarza

hehe, w moich rejonach grazyna jest dobrze znana :D ewentualnie cytryna. i simson - czyli wiadomo :D
No wiecie jaka zlosliwosc rzeczy martwych mnie dzis dopadla...? wymylam cala lodowke, wszystkie szyby i pojemniki wynioslam na dwor i szorowalam, to lodowka postawila z rewanzu sie roz***** :/ i to jeszcze na tyle glupio ze jak ja "walne" to sie wlacza, no i jak trzasna drzwi albo cos gdzie lupnie to sie wylacza... jejuu... jutro przyjdzie Pan obejrzec sytuacje czy to sie nadaje do naprawy czy jedziemy kupywac nowa..
skonczylam niedawno prasowanie ubranek juz jutro ostatnie i koniec.
Moj bedzie w domku okolo 2:00. Jej ale sie ciesze <3<br /> Dobranoc Wszystkim Dzieciatkom, Moje akurat harcuje :P

Odnośnik do komentarza

A ja już chyba nie zasne :/

Totek jaki pech z tą lodówką - trzymam kciuki żeby Twoja praca na marne nie poszła.

Wszystkie imiona fajne wybrane - dzieciaczki nie powinny w przyszłości narzekać :)
Samo rano a moja Iza już harcuje. Oby posiedziala jeszcze ze 2 tyg - na początku przyszłego komody mają mi dostarczyć do jej pokoiku i liczę na to ze zdążę je jeszcze wypełnić zanim zawiniemy się do szpitala :)

Miłego dzionka Dziewczynki! :)

Odnośnik do komentarza

Totek ja oststnio moją lodowke tak musialam trzaskac bo raz działała raz nie.Teraz sie uspokoiła za to piszczy w nocy jak dziecko normalnie juz mnie wkurza. Oby jeszcze troche wytrzynaly te sprzęty bo wydatków teraz mamy od gromaaaaaa.

Moja nic minęła tak sobie.Zoladek mnie bolał,zgage miałam potworna myslalam ze padne.Wypilam resztki syropu GAVISCON i mi przeszlo od razu. Ulga niesamowita. Dzis musze kupic w aptece kolejna butelke bo inaczej zadnej nocy nie przespie.

Pauka a jak tam u Ciebie? Jak sie czujesz?

Agitsguciop a Ty jak po urodzinkach? Ciacho zjedzone?

Odnośnik do komentarza

Wisieneczka, Alice85 - każda zwiedzi inny szpital i będziemy miały porównanie :D

Wisieneczka - mi GBS też będzie pobierała moja gin jutro na wizycie, bo wróciła!!! :D jestem taka zadowolona! Dziś specjalnie pojechałam do przychodni z rana, żeby dowiedzieć się, czy wróciła po zwolnieniu do pracy i wróciła. Od razu położna umówiła mnie na jutro na wizytę :) jupi :D

1groszek1 - ja mam za sobą mega kiepską noc. Słabo spałam. Budziłam się chyba co godzinę, dlatego teraz jestem mega zamulona. Jem właśnie śniadanie i chyba po nim spróbuję się położyć :)

Ja też wczoraj upiekłam ciasto :D jabłecznik z budyniem :D mój dziś wziął do pracy trochę :D

Odnośnik do komentarza

Zostaje tu jeszcze,cos tam jest nie tak i od nowa krew bedzie pobierana...tzn musza powtorzyc. Ja nigdy tak nie lezalam jako ciezarna,ale to straszne.co chwila w nocy budza na sluchanie dziecka,goraczke itd...co godz wybudzanie.akurat okropna polozna dzis na zmianie.
Ja pod tymi kroplowkami ciagle....maly szaleje w brzuchu.

Ja mam sernik,ciocia przyniosla,a wole jak Wy cos zrobic tyle ze pewnie w domu by mi sie nie chcialo.

Odnośnik do komentarza

Pauka współczuję tego leżakowania,wiem jak to jest bo kilka tygodni temu też leżałam ze skurczami. Ja za tydzien bede robic badania krwi na te próby wątrobowe i zobaczymy co wyjdzie. stresa mam okropnego. A u Ciebie ciekawe co tam im się nie podoba. A chcialam zapytac czy serwują Ci tam jakaś specjalną dietę? Bo przy cholestazie wiem ze dietę trzeba trzymac...

Odnośnik do komentarza

Pauka, współczuję! Ja co prawda lezalam w domu na początku ciąży, ale wiem jakie to uciążliwe, ale ważne, że bardzo pilnują, czy z malenstwem jest wszystko dobrze, no i sprawdzają nawet w nocy.. Jak będziesz coś więcej wiedziała, to daj koniecznie znać. Wy tu o wypiekami, to ja dziś zrobiłam mufinki z chili i czekoladą, są pyszne i skubnę jakiegoś na drugie śniadanko na pewno. Noc z jedną pobudka, więc super, dziś skończyłam 34 tydzień, więc jeszcze trzy i można rodzić, w końcu w przyszłym tygodniu zakupy dla mnie i cała wyprawka, już nie mogę się doczekać sklepowego szaleństwa, będę wybierala wszystkie te cudowne rzeczy :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...