Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Dziewczyny! Potwierdzam że dzisiaj ciężko mi się siedziało w pracy - totalna bezproduktywnosc jak na mnie.
W piątek byłam na USG, Iza zdrowa, waży 1150g, termin sie nie zmienił i nadal jest póki co na 5 października. Zauważyłam za to ze ostatnio jest bardziej aktywna - leży główką w dół po lewej stronie brzucha i kopie mnie w prawy bok nozkami :)

Odnośnik do komentarza

no wczoraj byl jakis dziwny dzien, lenia.
ugniotlam ciasto na pizze, o 18, i stwierdzilam ze godzinke sie przespie a obudzilam sie o 22..
no ale juz zrobilam ta pizze :P
Zamowie chyba ten kombinezon bo nie przezyje :P
Tylko jaki proponujecie? 62, nie bedzie za maly na zime?
kurcze bo mi gin mowi ze Franek bedzie dlugi a w sumie caly pazdziernik, dopiero listopad, grudzien, styczen, luty.. nie wiem czy nie lepiej wziac 68??

Odnośnik do komentarza

Totek jak dlugi to 68bym brala!!zawsze w za duzy latwiej zapakowac niz wciskac w ciasny!!!moj bedzie maly.

Molli moje tez malenstwo,ciut ciezsze,ale chlopiev maly. W normie,ale dolnej granicy. Duzo dziewczyn ma zakladany pessar,moja przyjaciolks miala i potem spokojnie w terminie urodzila,a porod od wyjscia z domu trwal godzine tylko!!:-)
Wszystko bedzie dobrze:-*
Ja wczoraj nagotowalam leczo wiec obiad dopiero jutro.

O 12ide na herbatke i ciastka do kolezanku,ktora ma termin na 3tyg przede mna,ale to jej drugs cora bedzie.

Milego poranka:-*** u mnie w lodzkim potwornie za oknem,jakos siwo.

Odnośnik do komentarza

Molli pessar pomoże maleństwu pozistać długo w brzuszku. Dzieciątka rosną indywidualnie. A pomyłka w pomiarach to 500g więc głowa do góry.
A ja w nocy jakieś dziwne kłócia miałam. Ale tylko gdy leżałam na lewym boku lub gdy chciałam się przekręcić z kewego boku na prawy. Odwrotnie nic nie kłuło. Hmm dziwne.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Molli - a kupiłaś pessar? bo w szpitalu niestety nie dają. Na pewno wszystko będzie dobrze! Moja koleżanka ma go założonego już kilka tygodni i wszystko jest okej. Coraz bliżej rozwiązania :)

Ona1981 - ja jeszcze do niedawna nie miałam żadnego problemu ze spaniem, no ale już od jakichś dwóch tygodni, kiedy kopniaki ustąpiły miejsca rozpychaniu i rozciąganiu się (choć kopniaki też są), spanie też jest dużo gorsze. Przede wszystkim czuje kłucie czy ból w boku jak się śpię za długo na jednym boku, staram się na lewym, ale jak śpię tak kilka godzin, to niestety ale budzi mnie ból. Dlatego wolę się budzić częściej na wizyty w toalecie, żeby nie dopuścić do tego, żeby bolało, bo to nieprzyjemny ból, a jak się odwrócę już na drugi bok to od razu mi lepiej :)

Co do wyprawki - trochę mnie to wszystko zaczyna przerażać... co prawda ciuszki już mam, praktycznie prócz może kilku ubranek, które chcę jeszcze dokupić, to mam wszystko :) wózek zaklepany, po łóżeczko jedziemy z mężem w przyszłym tygodniu. Ale cała reszta w lesie... i jak się zabieram za to, to sam fakt mnie przeraża! A gdzie tu jeszcze przygotowania dla mnie do szpitala, a czas tak szybko ucieka! Wy też tak macie??

Odnośnik do komentarza

Aha dziewczyny, w Super-Pharm są te fajne Eko kosmetyki MOMME o których sroka o pisała na blogu i poleca. Skład super i duża promocja, większa niż w Gemini. I tak:
Krem zimowy 50ml 19,54zl
Aksamitna oliwka 100ml 24,58zl
Krem na pupę 50 ml 18,27zl
Żel do mycia 2w1 150ml 18,27zl
Jestem zachwycona, jak jeszcze nie kompletowałam rzeczy to tam pojechałam bo warto.

Odnośnik do komentarza

Molli trzymam mocno kciuki. Jesteś pod dobrą opieką więc musi być dobrze.
Ja z domu wychodzę na krótkie spacerki. Po tym jak lekarka powiedziała, że Błażej główką napiera na szyjkę oszczędzam się jak tylko mogę.
Nie lubię w ciąży upałów, ale trochę słoneczka mogłoby zaświecić bo dołująca jest ta pogoda.
Mój w czwartek wyjeżdża do mamy do Niemiec. I wróci za 2 tygodnie. No chyba, że zadzwonią w sprawie pracy to dopiero w październiku będzie. Kłóciliśmy się ostatnio trochę ale tęsknić będę jak cholera.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

totek1623
U Nas zostaje Franio. Czasem sie zastanawiam nad drugim, czy moze dac dzieciowi alternatywe, w razie jakby mu sie bardzo nie podobalo..
Natan mi sie podoba ale znowu do mojego Franka jakos nie pasuje.. Fabian tez jest ładnie, kolezanki synek ma tak na imie i tak mnie rozbawil kiedys: cieść, jeśtem Fap :P

Totek z doświadczenia wiem,ze dwa imiona to wiecej klopotow niz pożytku...

Odnośnik do komentarza

Molli wspieramy w myślach,wszystko będzie dobrze. Jesteś we właściwym miejscu na te okoliczności. Bądź spokojna że i ty i maleństwo jesteście w zasięgu ręki specjalistów :)
Nad rozmiarem kombinezony też się waham ale wybiorę jednak 68 bi zgodnie z dobrymi radami tutaj,lepiej ciut większy niż za mały.
My już mamy na liczniku 29t i 2d. Lenka waży 1200g. Termin niby się nie zmienia-wyznaczony 2.10 ale wg mnie wszystko powinno się zakończyć tydzień wcześniej. Ciekawe jak moje przeczucia. Moja gin mówi że już 18go września mogę rodzic ;)
Zdrówka dziewczyny!

Odnośnik do komentarza

Ja o 12 upieklam szarloteczke i poszlam z nia,jeszcze goraca di kolezanki,niedawno wrocilam.

U mnie dzis 28tc 5d. Brzuch mnie w ogole nie boli,czuje sie ogolnie bardzo dobrze. Gdyby nie moja chalupa,ktora przypomina mu,ze jestesmy w czarnej d...to by bylo pieknie. Gruzowisko,nie wiem jak zdazymy z remontem jak w sob zaczete,a moj tylko w weekendy moze cos zrobic.

Molli tam teraz jestes bezpieczna,duzo bardziej niz w domu.

Odnośnik do komentarza

Molli trzymamy kciuki, nic się nie martw, wszystko będzie dobrze :* Odpoczniecie teraz trochę, poleżycie, będzie git :)

Ja wyprawkę powoli ogarniam, właściwie to tylko rzeczy dla siebie nie mam. Najbardziej martwi mnie zakup pidżamy, nie mówiąc już o koszuli nocnej. Nie trawię tych rzeczy i od zawsze śpię w dresach lub podkoszulkach. Ciekawe czy do szpitala też może być rozpinany t-shirt i spodnie dresowe/legginsy. U mnie prawdopodobnie cesarka, więc może nie będę musiała mieć koszuli nocnej, bo inaczej mnie trafi. ja w ogóle sukienkę miałam na sobie 2 razy w życiu, na komunii i własnym ślubie

Co do kosmetyków dla niemowlaczka, to ja wybrałam z Ziaji. Nie mają chemii, są niedrogie i to jedyna firma po której ja osobiście nie marzę o zakupie szczotki drucianej :D

Aaaa i najważniejsze... podobno trzeba spać na lewym boku, a ja na lewej stronie dostaję jakiś palpitacji i śpię cały czas na wznak. Pomimo iż staram się tego nie robić, to jak tylko urwie mi się film, automatycznie ląduję na plecach. Kurcze mam nadzieję, że to Poli nie zaszkodzi :(

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s2n0ak4fq60ai.png

Odnośnik do komentarza

Cukinka no właśnie Ziaja ma parabeny w swoim składzie. Sama do tej pory używałam i nie wiedziałam aż natknęłam się na artykuły z analizą składów. Strona nazywa się "Sroka o" i stamtąd dowiedziałam się ze najlepsze składy mają kosmetyki właśnie Momme, Hipp i Babydream z Rossmann. Zdumiona byłam ile kosmetyków znanych firm dla dzieci ma w sobie tyle chemi.

Odnośnik do komentarza

Lezenie na plecach jest bardziej niewskazane ze wzgledu na kobiete, nizeli na dziecko, poniewaz uciska ono calym swoim ciezarem na kregoslup i okoliczne narzady, i moze Nam byc po przebudzeniu niedobrze, slabo i moga bolec plecki. Tak mi bynajmniej powiedzial gin. Jesli nie czuje sie zle po przebudzeniu w takiej pozycji moge sobie tak spac, ale mnie akurat bola plecy. Spie na lewym boku, staram sie przynajmniej, chociaz ostatnio obudzilam sie na brzuchu praktycznie..

Dziewczyny pomozcie mi prosze bo wlasnie robie zamówienie z apteki i chcialabym za jednym razem to zalatwic :) O czym zapomnialam..?
- octenisept (przemywa sie nim pepuszek tak?)
- sudocrem (maly, w razie odparzen)
- sol fizjo 50 szt, 5 ml
- majtki poporodowe 5szt (wystarczy?)
- podklady poporodowe 10 szt (-II-?)
- termometr do wanienki
- do kapieli, oliwke i balsam po 1 msc chce z ziajki
- krem do tylka - poleccie cos bo w sumie nie wiem sama juz co wziac
- termometr - co myslicie o tych zblizeniowych, badz w smoczkach? Czy lepiej sie uspokoic i kupic najzwyklejszy? :)
Na pewno o czyms zapomnialam, podrzuccie swoje pomysly :)
Milego wieczorku brzusie!

Odnośnik do komentarza

Oliwki nie kupuj, to najbardziej chemiczne co być może. Ja polecam naturalny olej kokosowy. A do pupy nieśmiertelny Alantan w kremie. Do kąpieli też rozsądniej wybrać płyn do mycia, który już zawiera w sobie witaminę E i coś natłuszczającego, nie trzeba dodatkowo smarować dzidziusia :) Aaaa no i krem Bambino, to podstawa :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s2n0ak4fq60ai.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...