Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Cisza dziś jak makiem zasiał...
Majeczka - pędzisz z tym rozszerzaniem. Wiesz, że powinnaś każdą nową rzecz podawać samodzielnie przez kilka dni, a dopiero potem coś nowego dołożyć? Skąd będziesz wiedziała, na co jest reakcja dziecka, jak podasz codziennie coś innego?

Alysia - katarek może tyle trwać, o ile widać zmianę, poprawę, zmniejszenie wydzieliny.

Patka - u nas o siadaniu nie ma mowy, leniwa moja królewna.

Ja się zabrałam za mycie i wypełnianie szafek łazienkowych. Dzieciaki bawią się w salonie, a ja działam.

https://lb3m.lilypie.com/dYNLp1.png

Odnośnik do komentarza

fizka dostałam od pediatry taka rozpiske z rozszerzeniem diety i tam jest żeby przeplatac przez pierwsze dwa tyg tylko same pojedyncze warzywa ale też właśnie tak sobie myślałam czy nie lepiej podawać np jedentydzień dynię a następny np brokuły czy marchewkę bo jakby np miał uczulenie to skąd później będę wiedzieć od czego i tak chyba zrobie

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09klw2g90lr.png]

Odnośnik do komentarza

Antynikotynowa- nie jesteś złą mamą- po prostu czasem nie da rady wszystkiego przewidzieć. Współczuję wypadku. A jak z małym- bardzo się poobijał?

Dziewczyny, a czemu tak szybko wprowadzacie stałe pokarmy i soczki ( co do picia to chyba zdrowiej dopajać wodą niz sokiem) ? Są jakieś wskazania lekarskie, aby dzieciom tak szybko rozszerzać dietę?

A my po jelitówce. Najpierw starszy synek, wczoraj rano ja a na wieczór mąż. Całe szczęście Oskarek zdrowy i mam nadzieję, że ten wstrętny wirud go już nie dorwie. Szczepienie na rota dopiero przed nami....

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vkcb12t6tlw6.png

Odnośnik do komentarza

miremele mój Igorek skończył 17 tyg i pediatra powiedziała że po woli można już mu wprowadzać nowe rzeczy ja piersia karmię tylko 2 razy dziennie reszta mm socxkow narazie jeszcze nie daje czasem trochę wody na łyżeczce no i teraz jesteśmy na etapie dyni zobaczymy mój synek jest taki zarlok ze jak się budzi to szybko muszę mleko robić bo jest taki placz ze nie można go uspokoić

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09klw2g90lr.png]

Odnośnik do komentarza

Dla mnie etap rozszerzania diety jest tak daleką perspektywa... Mam juz gotowe jablka i domowe bobofruty na wiosne, ale najpierw pojdzie ziemniak ;) nie zamierzam zaczynac przed marcem.
Majeczka - przepraszam bo troche niegrzecznie napisalam, ale chcialam tylko doradzic :) wprowadzaj po jednym rodzaju na tydzien, sprawdzone na wielu dzieciątkAch.

A ja leze w wannie, tak mnie wszystko boli po treningu. I podziwiam mebelki ;)

https://lb3m.lilypie.com/dYNLp1.png

Odnośnik do komentarza

Hej wszystkim, dawno mnie nie było... Kiedyś na nocnym karmieniu czytałam i pisałam, a ostatnio u nas synuś śpi po 9 godz, więc nocne karmienia się skończyly :-D a w dzień jakoś tak szybko czas leci... Nadrobilam aby trochę. U nas chrzest w święta dopiero, mam nadzieję że nie będzie płaczu wielkiego.
Coś o siadaniu dzieciaczków piszecie, WOW! Mój leniwy, główkę czasem podnosi pięknie, a czasem leży na płasko i ani zabawki,ani nawet tv go nie wzrusza. Gdzie jeszcze do siadania...
Atynikotynowa współczuję, każdemu się może zdarzyć, maluszek oki?
Co do wprowadzenia pokarmów, też dostałam rozpiskę że po 4 miesiącu trzeba rozszerzyć dietę, ale u nas jeszcze trochę... Póki co przybieramy na wadze, dziś może na spacerku zalecimy do ośrodka się zważyć.
Pozdr

http://www.suwaczki.com/tickers/43kth371qd981e0q.png

Odnośnik do komentarza

Anula11
Ja ze względu na cc robie takie przerwy między dziećmi. A trójka mi się marzy od jakiegoś czasu i mój mąż też chcę więc czemu nie. Zresztą my chcieliśmy minimum 2 dzieci a maksymalnie 3 bo tyle do auta nam bez problemu wejdzie :-). Jeszcze przekonuje mnie teoria mojego wujka który mówi że jak dwójką dzieci rodzeństwa się po kłóci to ten trzeci pojednania ich.
A blizna po cc będzie boleć dopóki się tkanki ładnie nie porozklejaja. Dlatego trzeba ją masować, smarować żeby była miękka i elastyczna.

Jeśli chodzi o rozszerzenie diety ja mojemu starszemu wprowadzałam po 4 miesiącu ale teraz wiem że to był błąd bo on jest alergikiem a był karmiony tylko piersią. I teraz dopiero po 6 miesiącu zacznę po jednym warzywie, później owoce a na końcu po mięsie dopiero soki i to w małych dawkach. Chociaż ze względu na wychodzący ząbek młody dostaje piętki z chleba do gryzienia/muldania.
Wczoraj była ze starszym u dermatologa i właśnie pani doktor powiedziała mi że Remi też na 90% będzie alergikiem dlatego zalecał żeby dopiero po skończonym 6 miesiącu wprowadzać.
Ale jak u was jest wszystko ok to wprowadzajcie. Pamiętajcie żeby zrobić pamiątkowe zdjęcia z pierwszych posiłków.

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny podczytuje Was już od czasu ciąży jednak nigdy nic nie pisałam. Wiele sie z tego forum dowiedzialam i teraz ja chciałabym cos doradzić. Zauważyłam ze wiele mam wprowadzonych w błąd zapewne przez pediatrów zaczyna rozszerzać dietę maluchów robiąc im tym wielka krzywdę. Jak już kilka mam zwróciło uwagę dietę rozszerza sie PO ukończonym 6 miesiącu malucha, bez względu na to czy jest karmiony piersią czy mm. Wcześniejsze wprowadzenie posiłków czy herbatek sprzyja rozwojowi alergii, zmienia florę bakteryjna malucha, obciąża jego delikatny żołądek i może powodować zakrztuszenie u malucha który nie siedzi. Poczytajcie sobie o tym jakie sa zalecenia WHO zanim wprowadzicie nowe produkty robiąc nieświadomie krzywdę dzieciakom.

Odnośnik do komentarza

Totalnie podpisuję się pod tym co napisała Kasia8484.
Tu gdzie mieszkam (USA) lekarze baardzo naciskają na to, aby nie podawać dzieciom przez pierwsze 6 miesięcy życia cokolwiek innego niż mleko. Mówią, że najnowsze badania podają, że wcześniejsze podawanie stałych pokarmów sprzyja rozwojowi cukrzycy, zespołu metabolicznego (w szczególności jeżeli mama miała cukrzycę ciążową), otyłości. Najgorsze co można zrobić to podawać dziecku sok, ilość cukru która się w nim znajduje bardzo przeciąża małą trzustkę, która dopiero uczy się jak funkcjonować. Nie mam pojęcia dlaczego tylko nieliczni lekarze w Polsce kierują się zaleceniami WHO, przecież powinni przynajmniej wam o tym powiedzieć, abyście świadomie mogły dokonać wyboru. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Hej;) Nie mam czasu pisać, bo u nas trwa właśnie skok rozwojowy i Nikoś od poniedziałku zrobił się bardzo marudny. Ciężko przy nim cokolwiek zrobić, bo cały czas chce być przy mnie, albo sam nie wie, czego chce i marudzi nawet na rękach. Ale radzimy sobie i czekamy na powrót Nikosia aniołka ;)

W sobotę byliśmy na weselu z małym. Zrobił furorę, bo mało kto decyduje się brać tak małe dzieci na imprezy a Niki do godziny 20 był bardzo grzeczny, więc zachwycał gości weselnych, szczególnie starsze panie. Niestety, gdy był już śpiący, zrobił się marudny i wtedy zaczęło się... Trzeba było się ewakuować, choć i tak wytrzymał z nami do godziny 11. Wymęczony drugą w życiu imprezą, Nikoś ładnie przespał noc.

Gratuluję udanych chrzcin mamusiom, które już po ;) A maluszkom życzę zdrówka :* Taka pogoda, że łatwo o katarek, więc niech choróbska trzymają się z daleka! ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/82dohdge3yuh452h.png

https://www.suwaczki.com/tickers/wff2hdge5xtp9iun.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczynki :) my już po drugich szczepieniach. Chłopaki ładnie to zniesli, usmiechali się do pielęgniarki nieświadomi co ich czeka, po zastrzyku było trochę płaczu ale szybko przeszło i do wieczora bawili się jak zwykle. Po pierwszych szczepieniach mieli podniesioną temperaturę i podawalismy przeciwgoraczkowy także jestem z nich dumna że teraz tak ładnie organizm zareagował.

Mam problem z Wojtusiem, a raczej jego noskiem. Strasznie mu wysycha sluzowka w nocy, wybudza się i charcze... Pediatra wczoraj sprawdziła że to nie żadna infekcja tylko sapka. Mamy nawilżacz, rozwieszam mokre ręczniki, psikam mu do nosa solą fizjologiczna a i tak po chwili ma sucho... Macie może jeszcze jakis pomysł co można by zrobić żeby mu pomoc?

Odnośnik do komentarza

Ja mam Na rozpisce ze po 4 jak mm A jak pierś to po piątym przy starszym się tak s tosowalam i nie ma żadnych alergi otyly nie jest je wszystko.Moja kuzynka na piersi dziecko zaczęła dawać po 6 mies i teraz mała ma 11 mies i tylko cycka chce co chwile nic więcej . Bez urazy ale otyłość dziecka nie jest od wczesnego podawania pokarmów .

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny:)
Co do posilkow stalych Daska karmila piersia powyzej roku, jak byl wiekszy dopiero zaczelam podawac mu gerberki, co uwazam za swoj wielki blad dzis, jest strasznym niejadkiem tak jak ja a alergikiem tez jest. Dziecko utrwala smaki juz od malego. Teraz karmie tylko mm, i za nie cały miesiąc mam zamiar wprowadzic Baletnicy zupki:)
Jutro ide ja zaszczepic, mialam to zrobic w październiku i tak odwlekam bo pierwsze szczepienie bylo masakra... tu musze powiedziec PIPI pocieszylas mni ze twoje chłopaki byly dzielne moze u nas tez tak bedzie tym razem:) Ja bym w aptece probowala cos dostac na ten nosek moze tam ktos cos doradzi:)
Bina
Super ze weselisko udane:) ,A niki zauraczal;)
Fizka
Ojjj zazdroszcze tobie robota w rekach sie pali, a dzieciaki anioly:) Jak po lekarzu?
Marta Joanna
Super:) Bardzo sie ciesze ze bedziecie s i e starac o trzecie za jakis czas:) Czasem myślę ze tez bym chciala ale ledwie ta ciaze donosilam, i nie potrafie w domu usiedziec wiec pasuje.
Ale z ciebie bije super energia taki pozytywizm:)
Ja wczoraj bylam usunac zeba i na szczescie spoko:)
MAMALINA hop hop
ANIHILICJA, KUKURYDZA

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki u nas w miarę ok choć mała przy spacerach daje czadu. Przy ubierania śpiwora płacze dam do wózka jest cicho i jeżdżę z nią kolo 40mon. Dojeżdżamy do domu i mam nadzieje ze będzie jeszcze spala z godzinkę jak zawsze a tu żona dojeżdżamy do bramy i oczy jak pięć złotych. Nie wiem co robię źle chciałabym mieć chociaż godzinkę dla siebie po spacerze.
w przyszłym tygodniu idziemy na szczepienia.
Poradźcie jakie kupić dla małej zabawki żeby były edukacyjne i zajęły ja na trochę - ma 3miesiace

Odnośnik do komentarza

Motylek dziekuje ;)
No po tym to chyba jednak juz nie kupoe juz soku tzn. Herbatki z mellisa i sokoem jablkowym. Podawalam mu ze wzgledu na marudzenie maly by najlepiej byl caly czas przy butli lub cycu a ja nie chce go przekarmiac wiec zaczelam mu troche podawac tego soku ;) Tak w sumie nie mamy co narzekac teraz za niedlugo swieta po swietach w styczniu i lutym wiekszosc dzieciaczkow konczy pol roku to juz z czystym sumieniem bedziemy mogly wprowadzac ;) my dostalismy mate firmy ktora wogole nie jest znana i maly jest zadowolony ;) potrafi wylezec z godzinke nawet ale mam jedna zasade ;) korzystam z maty tylko raz dziennie a czasem co drugi dzien ;) nie chce by mu sie szybko znudzila ;) a tak jestem ciekawa ile wasze dzieciaczki spia przez cala dobe ? Oczywiscie w dobrym okresie ;) moj spi okolo 14h w dzien z 4 godzinki a nocka to tylko jedna pobudka taka na pol oka na cycucha a wtedy o 5 na godzinke sie obudzi ;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/n1xflq4.png
Aniołek 23.01.2019 (8 t.c)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ale dziś i mnie brzydka pogoda siedzimy cały dzień w domu małemu idą zeby chyba wczoraj dał koncert od 18 do 24 cały czas placz i tylko noszenie na rękach pomagalo byliśmy wykonczeni za to dziś większość dnia śpi i chwała bo jestem sama dwa dni
Dziewczyny poradzcie Co na prezent gwiazdkowy dla dziewczynek 8 i 6 lat bo już powoli się rozglądam

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09klw2g90lr.png]

Odnośnik do komentarza

Ale tu ostatnio cicho, wszystkie mamy zajęte :)
Wreszcie doczekalam się wizyty u gin. Generalnie wszystko w porządku i na swoim miejscu. Zdecydowałam się na antykonceocje i będę wyprobowywala krążki Nuvaring. Może któraś z was miała z nimi do czynienia?

Dzisiaj byliśmy na szczepieniu ba pneumokokach. Jak po poprzednim szybko się uspokoil i był śpiący tak po pneumo nie mogłam go uspokoić i był trochę pobudzony. Może dzięki temu że się wymeczyl przespi noc. Dostaliśmy skierowanie do kardiologia bo się jakieś szmery pojawiły.. niby to normalne i się zdarza ale już człowiek mysli..

Za to słuch mu się po kroplach poprawił. Czasem byle co go potrafi obudzić albo przestraszyc. A kropelki super, tak po nich ładnie wosk wypływa ze nie zdążę usuwać.

Co do rozszerzenia karmienia to ja będę wprowadzać też po czwartym miesiącu. Juz czasem daje Małemu polizac np jabłuszko. Karmie mm. Gdybym karmila piersią też bym wprowadzala wcześniej. Nie dawała bym od razu nie wiadomo jakich ilosci ale starała bym się go już przyzwyczajać. Ale to moje zdanie.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9anliidpwt895.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...