Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Fiolka, Kukurydza - ja tez jutro wizytuje. O 9.15 widze sie z doktorkiem. Ciekawa jestem co mi powie. Doskwieraja mi strasznie puchnace stopy.

Dzis to juz masakra. Poprasowalam godzine, na siedzaco i nie moglam na stopy stanac, myslalam ze mi skora peknie... Ide zaraz do drogerii po jakis spray chlodzacy, moze troche ulzy...

Zrobiłam na obiad bigosik z mlodej kapusty. Juz sie nie moge doczekać jak do niego zasiade. Tylko koperek jeszcze musze kupic.
Ide do zlobka. Odpoczywajcie!!!

https://lb3m.lilypie.com/dYNLp1.png

Odnośnik do komentarza
Gość katalina8

Oj dziewczyny czytam Wasze wypowiedzi na temat cellulitu na udach :) mi niestety też się zrobiło:( czuje się przez to mało atrakcyjne... jeszcze lato krótki spodenki. .. nie wiem jak będzie. Jestem w 29tygodniu a przytyłam 11 kilogramów. Wiem ze powinnam sie cieszyc bo malutka zdtowa ale ja tez bym chciala poczuc sie komfortowo.Chce być dla męża atrakcyjna jak zawsze ale w ciąży to trudne :) zamówiłam na necie krem antycellulitowy mama z perfecty ale wątpię że to coś da... macie jakieś sposoby na to okropienstwo?

Odnośnik do komentarza

Katalina w rossmanie jak kupisz ten krem to krem na ujedrnienie piersi masz za 1zl ( karta rossne, czy coś takiego).

Kukurydza, a zrobilas zamówienie w aptece? Serio, jest duża różnica cenowa i jest w czym wybierać. Może faktycznie zamiast się flustrować, zrob " wzór zamówienia", sprawdź ile wyjdzie i jak mąż wróci z pracy to powiedz ze chcesz już to zamówić:) ja swoje zamówienie zmieniłam z 10razy :) w tym miesiącu będę je realizowała :)
Będąc w wannie myślałam że będę m wołać o pomoc by mnie wyciągał, lub ratował z opresji, jak kto woli :)

Fizka, zacznij odpoczywać z nogami do góry i obłóż je chłodnym ręczniki. Zawsze dziala. Niestety pozycja siedząca i stojąca sprawiać problemy, najlepiej ich unikać. Ja poprosilam m by zrobił prasowanie. Przez dwa lata jakoś dawaliśmy sobie radę bez deski, a teraz zaplanował na sobotę jej zakup:) jak zobaczył tyle ubranek to zwątpił...

Fotelik okupuję po koleżance. Zapłacili ponad 600zl, więc za 250 mi sprzeda:)

Anula ja już nawet nie odkurzam. Staram się leżeć jak najwięcej, ale to że względu na miłość mego syna do prawej nerki. On ją okazuje przy każdym kopnieciu, a ja jedynie się skrecam z bólu.

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

A u mnie będzie gryczany makaron z sosem z pieczonej papryki i orzeszków ;P

Fizka, mi jeszcze w życiu bigos się nie udał smaczny :D Kilka razy próbowałam i kiszka :D

Katalina, ja również mam +11, cellulit i rozstępy na cycku (przez to M musi regularnie mówić jak to on je (cycuszki) kocha i jak ja cudnie wyglądam w ciąży) :D:D Dla mnie najlepszym sposobem jest nie zawracanie sobie tym dupki. Oczywiście, że najlepiej nie jeść słodyczy i ćwiczyć, ale ja nie mogę ani jednego ani drugiego. Dlatego będę o tym myśleć już po porodzie :D
Gdyby któraś chciała, jest taka fajna stronka blogilates.com. Tam są miesięczne kursy ćwiczeń które można robić w domu. Robiłam to jakiś rok temu i już po misiącu ciało było dużo jędrniejsze. Mam nadzieje, że znajdę iły i czas po okresie połogu żeby do tego wrócić.

Kukurydza, myślę, że Evee dobrze ci doradza z apteką internetową. Tam można zamówić wiele potrzebnych rzeczy w naprawdę dobrych cenach ;)

Odnośnik do komentarza

Evee, Antoninka dziękuję. My juz mamy listę zrobiona w Rossmanie, trzeba tylko kliknąć a na drugi dzień odebrać. Z apteki zostaly nam nieliczne rzeczy, ale to i tak kupujemy tam gdzie ja pracowałam bo mam możliwość dużego rabatu, ale tak naprawdę to jest może 5,6 rzeczy. Podkładów mam zapas bo kładziemy kotu pod kuwety, wszystkie kosmetyki mamy w Rossmanie zamówione, wiec zostały maści, sól fizjologiczna, gaziki i takie drobne sprawy.
Zresztą mi nie zależy na wyprawce. Jeśli urodze za wcześnie ro będziemy na tyle długo w szpitalu, ze jeszcze wszystko zdążymy kupić. Chodzi mi tylko o ta torbe do szpitala. Nie zostało dużo, trzeba kupić mi koszule do karmienia i jakieś kapcie, majtki, stanik, chłopcom te polspiochy i chyba wszystko mam. Lista jest zrobiona na allegro u jednego użytkownika (oprócz polsolpiochow) z odbiorem zaraz kolo pracy mojego męża. Ale on codziennie po prostu ma czas. A poza tym ciuszki jeszcze trzeba wyprac i trzeba to wszystko do tych toreb zapakować. A mój mąż uważa, że na razie nic nie wskazuje żebym miała jechać do szpitala wiec zdążymy i ze wszystko się w godzinę ogarnie. :/ Wiem, ze nie robi mi na złość i ze chyba po prostu mocno wierzy, ze będzie dobrze. No ale ja nie mogę tak po prostu czekać z założonymi rękami :/
Do tego jeszcze musze do szpitala dorobić jakieś dwa badania, z tym z kolei musze poczekać aż mi się żyły zregeneruja bo w sobotę miałam 6 razy krew pobierana bo nic nie leciało :/
Poza tym najgorsze jest to, że o wszystko trzeba prosić. Żeby pojechał, kupił, wypral, spakowal, zrobił. Mysle,ze dla każdego człowieka to byłoby frustrujące. Dlatego chciałabym bardzo, żeby mój mąż też miał taki power do szpitalnej torby, może wtedy nie musiałabym tyle prosic :/

Ale troche jestem zła ze strzeliłam focha bo teraz się nie odzywam do niego od 2.5godz i trochę się NUDZĘ. ;)

Z cellulitem będziemy walczyć po ciąży. Tak jak i z kilogramami :)

Fizka no to łączymy się i z Tobą :) !!

Odnośnik do komentarza

Ja używałam kremów na cellulit od poczatku ciazy i nic nie daly. No ale trudno, co poradzic. Za to na spuchniete nogi polecam krem z Dzidziusia.
Mam tyle zyl na wierzchu... na brzuchu, na dloniach i stopach. W sumie to moje stopy wygladaja jak u staruszki przez to. I co z tym fantem zrobic? :p

Kukurydza, rozumiem Cie, ja chyba dostalabym bzika gdybym byla w Twojej sytuacji. Twoj komfort jest wazny i maz powinien to zrozumiec... :(

[url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/p19uflw1g37bzopx.png

Odnośnik do komentarza

Bina slicznie dziekuje ;* sukienka z asos, kupilam jeszcze kilka innych maxi, a sie nie dopinam :p po ciazy beda w użytku. Wczesniej kolega za opłatą robil mi sesje, troszkę rozbujalam jego interes, pozniej moj M sie uparl, ze kupi lepszy sprzet i będzie mi robil i powiem szczerze, ze faktycznie ma reke do tego ;) Szkoda tylko, ze tak musze lezec, bo byloby więcej możliwości, no ale Maluszek najważniejszy.

Z Gemini juz jedna paczka za kwote okolo 560zl jest, a teraz kompletuje kolejna przekroczylam juz 300 ;) Wgl znalazlam dobrego sprzedawce z pozostalymi potrzebnymi mi rzeczami i prawie cala wyprawkowa resztę u niego kupie.

Z praniem to zrobie tak, ze M wypierze i wyprasuje mi tylko ciuszki do szpitala dla Malego i dla mnie pizamy, a reszte mozna np. za miesiąc.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72702.png

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgx9n73sy9l9s01.png

Odnośnik do komentarza

Kukurydza tak jak piszesz trzeba prosic. Nie lubie sie prosic zeby ktos cos zrobil. Nawet swojego meza. Pomimo, ze on robi wiele, chociaz widze czasem po jego twarzy, ze srednio mu odpowiada. Szkoda tez mi jego, dlugo pracuje i to ciezko. Ehhh dlatego ja zagryzam zeby i sama robie duzo, chodze po sklepach zeby znalezc wszystko. A potem po weekendzie jestem bardziej wykonczona niz przed.

Dzieki dziewczyny. Cale szczescie nie zaczelam oprozniac mojego stanowiska i mam buty na zmiane w ktorych chodze na budowy. Smiesznie wygladam, ale chromole. Moje normalne sa przemoczone.

Odnośnik do komentarza

Miremle- dziękuję za odpowiedź. A z drugiej strony dziewczyny czy wasza szyjka też jest tak mierzona tylko USG? Czy recznie- czesc jej zewnetrzna. Bo ja mam tak, ze ręcznie doktorek wyczuje 1,5cm ale juz USG pokazuje 3,5 ... I jak to jest w końcu. Jeżeli wymiary USG są miarodajne to dlaczego moje 3,5cm jest niepewne dla mojego lekarza...

Eve hehe... To by było dopiero jakbyś miała coś podnosić z podłogi. Kadząc się i podnosząc na lewej ręce - mąż. By zwariował!;!
A tak na poważnie ja też jak mam wyjść z wanny to jak Foka niezdarnie sie z niej wyslizguje :D

http://www.suwaczki.com/tickers/hchy3e3ksrr1txlh.png

Odnośnik do komentarza

Fiolka i Antoninka- ja tez się nie boje porodu. Majówek historie mnie uspakajające.... Czy ja jestem dziwna?
Mi sue wydaje, ze czym wiecej wiem tym jestem spokojniejsza, wiem co może mnie czekać.

Odnośnie ujęć nacinania etc... Samego porodu nie chce oglądać filmików np na youtube... Na to patrzeć nie mogę ale myślę sobie, ze mój dzień porodu bedzie pięknym i wyjątkowym dniem i cieszę się na samą myśl!!! :) :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchy3e3ksrr1txlh.png

Odnośnik do komentarza

Właśnie oglądam tvn style. Program "ojciec z katalogu", jak kobiety zamawiają nasienie do domu, lub proszą o in vitro.
Ja po prostu zaszlam w ciążę, a te kobiety walczą by mieć dziecko. mnóstwo leków, witamin, starań, pieniędzy... to jak te kobiety walczą by usłyszeć informację "jesteś w ciąży". Inseminacje, In vitro po 5,6 razy, za każdym razem od początku...

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Jejku dziewczyny, jak sie ciesze. Mam mniej godzin w pracy, bede wczesniej wracac. Mniej pieniedzy, ale juz ledwo siedze- szczegolnie popoludniu. Pomimo, ze od jakis 2 tygodni czuje, ze juz nie zawalaja mnie robota, ja przygotowuje kolege na moje miejsce. Pomimo, ze kocham moja prace i troche walczylam zeby moc pracowac w zawodzie, to sie tak niezmiernie ciesze i jeszcze mi zostalo 3,5tygodnia do wolnego!

Ja tez czytam mamusie z wczesniejszych miesiecy. Mnie troche to uspokoilo. I tez przygotowuje, ze moze byc i tak i tak.

Odnośnik do komentarza

Hello ponieważ siedzę sobie u histeryka a oczywiście jest obsuwa i mi się nudzi...jeszcze jedno napisze apropos szkoly rodzenia..
Wczoraj było zadanie żeby każdy z uczestników napisał z czym ci się kojarzy: ciąża, poród i polog. każde dziewczę pisało np o ciąży; zgaga, bezsenność, obrzęki itp a co ja mądre dziewczę napisałam: zakazy, ograniczenia, uzależnienie od innych, zmiana stylu życia...na ok 15 osób tylko ja miałam takie odp i wszyscy się na mnie patrzyli jak na kosmite..Ale dla mnie to było pierwsze skojarzenia...
Tez panowie mieli założone brzuchy i ciężarki na kostki żeby poczuli jak to jest byc w ciąży..śmiesznie bylo..

http://www.suwaczki.com/tickers/relgpiqvaekund3p.png

Odnośnik do komentarza

Edzia85, strasznie fajne to musiało być jak mężczyźni nosili brzuchy... Przetestowałabym to na swoim mężczyźnie bo mam wrażenie, że on ostatnio myśli że ja przesadzam z moim samopoczuciem... :P

Przyznam się szczerze, że parę dni temu próbowałam znaleźć jakiś film z porodu, ale jedyne na co natrafiłam to jakieś wyidealizowane coś totalnie bez bólu, cudowna muzyczka w tle... może to i dobrze że nie byłam aż tak zdeterminowana aby szukać głębiej.

Od niedzieli walczę żeby nie jeść słodyczy i o dziwo na razie mi się udało, ale już dostaję kręćka... Chyba zrobiłabym wszystko żeby zjeść teraz czekoladę oreo... :(

[url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/p19uflw1g37bzopx.png

Odnośnik do komentarza

Aa rozumiem, kukurydzko, no to w takim razie zostaje prosic. Albo zamówić i mąż nie będzie miał wyjścia :D

Virkael, mój gin zazwyczaj bada szyjkę ręcznie.
Tak jak i ty uważam, że dzień porodu będzie najszczęśliwszym dniem w życiu, co by tam się nie działo ;) Przez wielki ból się rodzi nowe życie ;)
Oby tylko maluszek był zdrowiutki.
Heheh, filmiki o porodach lepiej nie oglądać, można później baaardzo chcieć cc :D

Edzia, chciałabym zobaczyć mojego M z brzuchem i ciężarkami :D

U mnie z praniem i prasowaniem jest tak, że jeżeli M nie zdąży, to mam dwie koleżanki, które bez problemu wszystko zrobią :) Przyjdą, naleje im winka i będziemy sobie plotkować. Ja na leżąco a koleżanki przy desce :D Może to dla kogoś jest dziwne, ale mieszkamy wszyscy z daleka od rodziny i za te lata już sami jesteśmy jak rodzinka :)

Dziewczyny, a jaką to koszulkę trzeba do porodu? Taką z odpinanym biustem żeby było wygodnie kiedy dziecko przyłożą do piersi, czy może być nawet stary t-shirt który przykryje mi pupę bo tą koszule się podnosi?

Odnośnik do komentarza

Mąż wrócił wcześniej z pracy wiec juz ma szczęście jesteśmy przeproszeni;) Co nie znaczy, że coś się zmieniło bo znów usłyszałam, że spokojnie i że jest jeszcze czas. Mam czekać, in wszystko załatwi do końca kolejnego tygodnia. Także chłopcy muszami siedzieć grzecznie w brzuchu i być cierpliwi bo tatuś ma inne plany. ;)
Dziękuję Natalia, Beatka za zrozumienie :) Beatka u mnie jest podobnie, tyle że ja dla odmiany nie mogę robić juz NIC ;) a co do pracy, masz prawo być zmęczona. Ciąża się rządzi swoimi prawami, niestety. Skoro organizm odmawia posłuszeństwa to znaczy, żetak jest najlepiej dla dzidziusia.

Dziewczyny nie wszystkie kremy na cellulit są bezpieczne w ciąży. Na prawdę nie warto szalec, za 3 miesiące będziemy się smarować czym dusza zapragnie :)

Antynikotynowa to trzymamy kciuki jutro i za Ciebie :)
Tak widzę, że cala ekipa się jutro wizytuje.

Virkael u mnie zazwyczaj badanie tęczne plus kilka razy było mierzone w usg, odkąd mam pessar to już do końca ma być i badane i mierzone.
Ale u mni na przykład w badaniu szyjka była długa i prawidłowa a potem na usg się okazało, ze prawie jej nie ma. Ale ja już szczerze mówiąc doszlam do wniosku,ze nie ma co być "niewolnikiem" tych centymetrów. Ważne,żeby nie spadalo w dół.
Mysle, ze musisz spytać swojego lekarza o to co mu się w Twojej szyjce nie podoba.
Ja chciałabym mieć 3.5 :D
Ale tak jak pisałam, po prostu mysle,ze każdy lekarz ma jkis swoje doświadczenia i wartość graniczna od której zaczyna się "martwić". :)

Evee to jest naprawdę trudne. Nie wiem, nie umiem pojąć skąd te kobiety biorą tyle siły i determinacji. Starania o dziecko, porażki i stres z tym związany to są naprawdę bardzo trudne przeżycia, dlatego uważam, że każda taka kobietę trzeba starać się zrozumieć.

Dziewczyny, mam nadzieje, ze mimo wszystko Wasze porody będą doświadczeniem, o ile można tak napisac: MIŁYM, a nie traumatycznym. :) Nie ma co czytać i się nastawiac. U każdej z Was i tak będzie inaczej. :)

Natalia jestem z Ciebie dumna. Jeszcze kilka dni i będzie łatwiej. To działa tak jak rzucanie palenia. Trzymam kciuki za Twoje postanowienia a przede wszystkim za Twój dobry nastrój :)

Odnośnik do komentarza

hey,
wiec ja juz po wizycie :) Gabi ma sie bardzo dobrze wazy w chwili obecnej 1400 g, puls 140, wody 15 wiec ogolnie wszystko w jak najlepszej formie:D nadal jest ustawiona na odwrot i to co mnie tak gniecie po lewym zebrze to jej głowka:D
oczywiscie całe badanie skakała jak piłka i kopała co popadnie i sam doktorek był w szoku ze az tak sie rusza:P

no a teraz żalenie sie... ten histeryk mnie kiedys wykonczy! wiec oczywisie najpierw mierzenie szyjki i cmokanie i narzekanie i wyszla 18 mm i tekst, ze on musi mi dac skierowanie do szpitala na podanie sterydow... mysle dobra jak mus to mus... potem kazal mi sie przejsc i mierzy moja szyjke ponownie i wyszla raz 29 mm raz 25 mm... wiec ogolnie srednia wychodzi 22 mm:P i ze narazie jeszcze bez skierowania do szpitala... wiec jesli o mnie chodzi to mierzenie tej szyjki to jakas głupota! ona wychodzi jak chce..

to tyle z nowosci:D
pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/relgpiqvaekund3p.png

Odnośnik do komentarza

Edzia85, więc dziewczynka duża i zdrowa. Z szyjką... jest różnie, w zależności od siły jaka włoży lekarz w uciskanie aparatu szyjka może mieć zupełnie inne wymiary.

Ja mam zawsze mierzone dwa razy, raz ginekologiczne później USG.

Kukurydza, jak obejrzałem ten program to zaczęłam myśleć o mojej siostrze. Ona sama mówi o inseminacji i in vitro.

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Edzia no to samo właśnie mi lekarze wszyscy mówili o szyjce i sama też to zauważyłam. Szyjka w skurczu (nie trzeba go czuc), w zależności od miejsca gdzie leży dzidziuś w danej chwili czy przy różnym ułożeniu glowicy może mieć rózna długość. U mnie ostatnio też były 4 różne pomiary :)
Ale mimo wszystko PROSZĘ CIĘ, leż dużo i odpuść z bieganiem i remontami. Naprawde nie sensu potem przeżywać dodatkowego stresu.
Kiedy kontrola?

Evee tez pomyslalam między innymi o Twojej siostrze.

Odnośnik do komentarza

Mam juz wyniki glukozy. Na czczo 85 po 1h 153 po 2h 156... Wiec cukrzyca ciążowa. Wizytę u diabetologa dopiero jutro umówię - pewnie przyszły tydzień dopiero, bo skierowanie mi potrzebne, a giną mam w piątek. Może do tego czasu cos mi pod powiecie, co 3h mam jeść czy co 2h? Wiem, ze chude mięsa plasterek sera czy chudy twaróg i warzywa najlepiej nie gotowane i mięsa z piekarnika badz na parze tez chude etc... Alle co jest jeszcze ważne? Chciałabym juz teraz zadbać...

http://www.suwaczki.com/tickers/hchy3e3ksrr1txlh.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...