Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

I ja też mam wizytę w poniedziałek :-)

Jak chodzi o wózki to idzie i zobaczcie na żywo jeśli tylko możecie a szczególnie montaż fotelika na stelażu wózka. Bo niektóre adaptery wchodzą tak ciężko ze nawet mój mąż ze sprzedawca nie dali rady wypiac fotelika ze stelaża a co by było jakby jeszcze dziecko bylo w środku. Dlatego nie wzielismy maxi-cosi.
Ja fotelik mam czerwony z cybex Atom II i zniego jestem bardzo zadowolona a wózek z bebetto model Lucca i tutaj już tak 70% zadowolenia.

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza

Pati, Mamalina- kiedys wyczytalam, ze amerykanscy naukowcy;) badajac szczury, ktorym zabrano smakolyki stwierdzili u nich takie same objawy, jak po ostawieniu u nich narkotykow. Wniosek z tego badania mial byc taki,ze z odrzuceniem slodyczy czy przekasek jest jak z kazdym innym "uzaleznieniem" i ze jesli wytrzymac pierwsze 10 dni, to pozniej idzie z gorki. To byl moment mojego zycia, kiedy uwielbialam slodycze i przekaski, wiec stwierdzilam,ze wytrzymam te 10 dni i zobacze, czy dalej bedzie mnie ciaglo. I nie wiem, czy po prostu sobie to wmowilam, czy dziala, ale od tej pory jem slodkie i slone przekaski bardzo, bardzo okazjonalnie. W ciazy apetyt wzrosl, wiec ustalilam, ze raz w tygodniu moge zaszalec i od poczatku udalo mi sie nie zlamac. Gdybyscie chcialy sprobowac to dajcie znac, bo bardzo jestem ciekawa wynikow:)

Mamalina- dla mnie caly cud poczecia i narodzin to cos, czego nie umiem ogarnac moim malym umyslem:) Tak jest, nosze bliznieta jednojajowe. To troche chyba tak, jak wygrac na loterii:) Nie umiem zrozumiec co kieruje komorka, ze akurat postanawia poidzielic sie na pol. Na poczatku bardzo sie balam, ze to juz swiadczy o jakiejs mutacji genetycznej i znowu pojdzie nie tak, ale z czasem jestem coraz bardziej spokojna.
Oprocz tego czym sie zajmuje zawodowo, konczylam jeszcze biologie i moja ogromna pasja jest genetyka, ktora mnie rownie przeraza co fascynuje, jakie niestworzone rzeczy dzieja sie w ludzkim ciele.
Dziekuje za informacje o materhood. Przeprosilam sie z tabletem, wiec dzis wieczorem moze uda mi sie poszukac i podjac ostateczna decyzje:)

Evee, Lenka- jakbym wiedziala, ze jestescie to bym wpadla, bo tez nie spalam:)) Evee dzis juz lepiej?

Fiolka- znam i doskonale rozumiem Twoje zmartwienia o to zasypianie. Moj maz wprawdzie nie chrapie, ale tez potrafi zasnac w momencie, jak za dotknieciem rozdzki. Kiedys zdarzylo sie, ze usnal za kierownica, jak poczulam,ze zjezdzamy to probowalam go dobudzic i nie dalam rady, obudzilo go dopiero uderzenie w barierke. Inna sprawa, ze bylismy wtedy dzien po naszym weselu, oboje wykonczeni,ale od tej pory zawsze kiedy jedzie sam w nocy to rozmawiam z nim cala droge i nie spie w samochodzie. :/ Niemniej mysle, ze dziecko wiele zmienia, wyostrzaja sie pewne instynkty i na pewno wszystko sie zmieni. Kiedy dziecko przychodzi na swiat, organizmy rodzicow sa wypelnione wystarczajaco duza liczba roznych hormonow, ktore nie pozwola na gleboki sen :)

zosiasamosia krew to czasem objaw anemii, wiec jesli widzisz jeszcze jakies inne objawy to moze warto skontrolowac.

natalia- ja robie zdjecia co tydzien, w tych samych ciuchach- to bardzo fajnie pomaga dostrzec roznice i zobaczyc, jak brzuszek rosnie mimo, ze wydaje sie stac w miejscu:)

Majeczka, Tadam koniecznie napiszcie jakich macie lokatorow :D

Ididi87- umieram ze smiechu, bo czuje sie, jakbym czytala swoj post! :D Tez namietnie maluje paznikcie "na laptopie" meza i doskonale wiem, ze tak maluje sie najlepiej ;) U nas obudowa metalowa, wiec zawsze ladnie schodzi, ale raz zrobilam taki numer z pralka i nie udalo mi sie nic z tym zrobic:/ Mozesz albo liczyc ze nie zauwazy, albo udawac, ze to nie Ty i nie wiesz co to, albo sie przyznac. Na pocieszenie Ci powiem, ze ja kiedys potknelam sie o kabel i pociagnelam nowiusienki laptop mojego meza (byl w domu chyba 2 dni), a on odbil sie o wszystkie meble i wgniotla sie cala obudowa. Zalamal sie troche, ale nie krzyczal, wybaczyl i do dzis jestesmy szczesliwi:) Po drodze uszkodzilam jeszcze telefon (do kosza, kupilismy nowy), sluchawki i pare innych rzeczy. ;)

Mamalina sluszna uwaga z tym fotelikiem. Moj maz sie upiera, ze wystarczy kupic wozek 3w1 i odpuscic foteliki i w ogole nie moze pojac, ze w wozku to nie jest fotelik tylko nosidlo :/ Troche go rozumiem, bo cena podwojnego wozka + 2 fotelikow przeraza i wiem, ze chce zaoszczedzic, ale to jedyna rzecz, w ktorej ja nie widze mozliwosci oszczedzania. Czeka nas pewnie jeszcze jakas powazna rozmowa na ten temat, bo poki co tylko raz zupelnie "na luzie" wymienialismy opinie.

Olcha- je jestem juz umowiona z kierownikiem i w poniedzialek moj maz jedzie zawiezc rezygnacje:( W tej sytuacji nie mam wyjscia, bo poki co nie znam zadnych perspektyw ile bede lezec. Chcialam to zawiesic i wrocic po wakacjach, ale nie do konca sie da wiec nie mam wyboru. No ale skonczylam juz dwa kierunki, a to byla tylko roczna podyplomowka, bardziej z pasji niz dla zawodu, wiec widocznie juz mi starczy:)

Dolaczam dogrupy pojedzeniowych balonikow :D Wieczorem mam chyba ze 2x wiekszy brzuch niz rano. Do tego mam bardzo nieprzyjemne odczucia z tym zwiazane, taka ciezkosc, wypelnienie. Jak balon, ktory zaraz ma peknac..;)

Wszystkie brzuchy sliczne! Wobc tego pokazuje tez swoj. :)

monthly_2016_02/sierpniowki-2016_44436.jpg

Odnośnik do komentarza

W srode robilam badania miedzy innymi morfologie ktora wyszla prawie ze ksiazkowo co mnie bardzo ucieszylo bo poprzednie wyniki bylo dosc kiepskie...
M9ze to krwawienie z nosa to jesnorazowy wybryk?? Przekrwiwnie blon sluzowych? Bo z dziaslami rowniez mam problem przy szczotkowaniu..

Jeali moge prosic to byla bym wdzieczna za dopisanie mnie do tabelki :)
*zosiasamosia
*OM 16.11.15
*TP wg OM 23.08.16
*TP wg usg 22.08.16
*plci jeszcze nie znam ;)
*Lena albo Kubus
*Poród 2 (ciaza 3. 1 poronienie )
*porod SN.
* wiek 27 lat
*mam corke 6 latke ;)
Nie wiem co tam jeszcze bylo wiec jak czegos bedzie brakowac to dopisze ;)
Ja z tel n8e mam jak sie dopisac. Bo musze jakas aplikacje sciagnac a z pamiecia w tel krucho;) a do laptopa naprawde nie lubie siadac...
Z gory dziekuje :*

Córcia styczen 2010r. Aniołek 17.09.2015http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3kiu2rjd9s.png

Odnośnik do komentarza

Uff, teraz dopiero usiadłam.

Byliśmy dziś u kuzynostwa dzieci i Lilcia została na noc, więc mam w domu samych chłopaków:)
Idę czytać co tam u Was dziś się wydarzyło:)

Kukurydza:* Super, że się udało:) I co nie było to zbyt pracochłonne? Bez problemów się odbyło?

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Pati cudaśny brzuszek:) Te 6 kg poszło Ci chyba tylko w niego:) Zgrabna dziewczyna z Ciebie:)

Olcha, Evee i inne mamy uczące się - podziwiam Was:) Moje studia wspominam średnio, ale to ze względu na to, że nie wybrałam tego, co lubię (albo wtedy jeszcze nie wiedziałam?). Nauka, można powiedzieć, była wtedy męczarnią.
Ale przed zajściem w tą ciążę myślałam nad zrobieniem drugiego fakultetu - bardzo lubię dzieci (najbardziej te małe) i kontakt z nimi i myślałam albo o położnictwie albo o pedagogice wczesnoszkolnej. Oba zawody mnie "kręcą". Może jeszcze kiedyś się wybiorę na studia i mam nadzieję, że będzie mi się chciało wtedy uczyć (wiadomo im człowiek starszy, tym trudniej z różnymi rzeczami), bo w końcu to będzie to, co lubię.

catya czyli Miłoszek jest zaliczany do wcześniaków (chyba ciąża donoszona jest od skończonego 38 tc?)? Moi chłopcy - prawie 3 letni Namir i 8 miesięczny Milan. Mam jeszcze najstarszą córcię - Liliankę:)

zosiasamosia wow, ale Twój brzuszek już wielgaśny:) A jaki miałaś na koniec ciąży z córcią (wyleciało mi jak ma na imię?)?

Evee pepco ma fajne ubranka i w korzystnych cenach, ale trzeba patrzeć na jakość. Bo są przeróżne w dotyku, niektóre wydają mi się nieprzyjemne dla małego ciałka.

Fiolka oj widać, widać, że coś jest na rzeczy. Masz rację na rozstępy przyjdzie pora, albo lepiej żeby nie:) Tego Ci życzę!

mmj no ja kilka rozstępów mam. Nawet widać fragment na fotce, którą wrzuciłam. Ale po 3 ciążach, uważam jest ich niewiele, słabo widoczne, a i tak już się do nich przyzwyczaiłam i zupełnie się nimi nie przejmuję:)

marta joanna no ciekawe czy mała Minnie, czy mały Mickey?:) Pochwal się jak już będziesz wiedziała. Foteliki cybex model juno fix (9-18 kg) mam dla starszych dzieci, a dla niemowlaka mam Romer babysafe.

Dziewczyny jak macie w aucie isofix i możecie sobie pozwolić na kupno fotelika z bazą isofix to na prawdę jest to mega wygodne i szybkie (w sumie nie wiem jak w innym fotelikach, ale myślę, że na tej samej zasadzie - wystarczy wpiąć, tzn, włożyć na tą bazę, musi zrobić klik i już można jechać - nie trzeba "męczyć się" z pasami bezpieczeństwa).

kukurydza tak 10 dni...może i prawda, ale jak tu wytrzymać te 10 dni, gdy tak ciągnie do słodkiego:) To będziesz miała osobiste małe kloniki:) Oj tak, ceny podwójnego wózka powalają - sama chciałam kupić jak miał się Namiś urodzić, a Lilcia miała wtedy rok. Brzuszek piękny:) I jaka szczuplutka jesteś:)

Lenka Ty chyba jesteś po USG prenatalnym, hm? Daj znać koniecznie:)

Dobrnęłam do końca.

Ja też jeszcze nie biorę witamin, ale wyniki ostatnio miałam ok. W środę mam wizytę więc w pon albo wtorek muszę iść zrobić morfologię i mocz, więc zobaczymy jak to wygląda.
Dzwoniłam dziś zapytać o wyniki testu pappa i jest ok:)

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Zosiasamosia wpisałam Cię, tylko mam pytanie - masz już skończone 27 lat? I czy czujesz już ruchy - jeśli tak to w którym tc? Sprawdź sobie, czy się wszystko zgadza.

Mami Ciebie tez wpisałam. TP 18.08 to z OM, tak? A napisz jeszcze kiedy termin z USG prenatalnego. I czy czujesz już ruchy? A imiona już macie?

Dodałam jeszcze dwie kolumny - data porodu wg I USG prenatalnego i która ciąża.

I arkusz obok nazwałam wyprawka. Tam możemy zawierać info co i ile należy kupić, bo niedługo się zacznie szaleństwo zakupowe:)

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Jesteśmy po prenatalnych. Skorygowane ryzyko:
Trisomia 21 1:3808
18 1:7370
13 <1:20000<br /> Fhr 161ud/min
CRL 80mm
NT 1,8mm
BPD 27mm
Ductus venosus pi 1,260
Wszystkie narządy prawidłowe. Przy czynności serca napisane miarowa.
W środę mam odebrać jeszcze wyniki.
Jestem pod wrażeniem dokładności badań. Wszystko bardzo dokładnie widzieliśmy, paluszki policzone. No i teraz druga najważniejsza informacja dnia. Moja kobieca intuicja nie zawiodła. Będziemy mieć syna ;-)

14.06.2019- 38tc Lenka
08.07.2016- 32tc Piotruś
05.01.2015- 6tc Aniołek

Odnośnik do komentarza

mamalina - dopiero teraz spojrzałam na Twoje suwaczki.
Kurcze Ty od w zasadzie 4 prawie 5 lat jesteś w ciąży !! podziwiam, na prawdę i że dajesz radę z 3ką takich maluszków i jeszcze masz czas czytać forum i odpisywać każdej - szacun.
Miłosz nie jest wcześniakiem. Skończony 37 liczony jest jako w terminie.
A z ciekawostek Wam powiem, że Miłek urodził się w czepku :) to oznacza, że przy porodzie nie odeszły mi wody i urodził się w swoim baloniku a położna dopiero jak wypadł przebiła worek owodniowy :) - mój mąż to widział, mnie już było wszystko obojętne :D
Witamy w gronie kolejnego chłopczyka :)

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjsn8exyqa.png

Odnośnik do komentarza

Lenka super, że maluch zdrowy! I gratuluję syna - jednak intuicja matczyna nie zawodzi:) Teraz czekamy, aż wpiszesz się do tabelki:)

catya dzięki:* No w zasadzie to tak, cały czas w ciąży z malutkimi przerwami:) Ale nie narzekam, bo bardzo lubię ten stan:) Już w poprzedniej ciąży byłam przygotowana, że to ostatni raz i tak mi trochę smutno było, a tu taka niespodzianka:) Ostatni Sylwester nie ciążowy był 2010/2011 i potem tylko 2013/2014. Ostatnie wakacje w ciepłych krajach w roku 2010 - tak mi się już chce powygrzewać w ciepełku:) Zawsze marzyłam o dużej rodzinie i się spełnia:) Ja też się urodziłam w czepku, ale nigdy chociażby w totolotka nie wygrałam (no poza trójkami, ale chyba każdy w życiu trafił), a ponoć tak urodzeni mają szczęście. Ale w sumie dla mnie to szczęście jest policzalne w inny sposób - RODZINA:) A widziałaś ten czepek??

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Hej, widzę że jeszcze śpicie... Mowicie o slodyczach. Właśnie otworzylam paczkę cukierkow. Ja nie potrafię się powstrzymać od słodkiego :( cukrzycy się mam i mam nadzieję że mieć nie będę.
Wczoraj rozmawiałam z siostrą i mamą. Ogólnie całą rodzina jest tak szczęśliwa z tego dziecka, że aż się nie spodziewałam:) to podnosi na duchu:) miłego dnia.

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Kto spi ten spi. Ja o 7.02 uslyszalam z drugiego pokoju okrzyk "Juz jest dzien!!! Wstajemy!!!" i nie bylo zmiluj ;) Kakao dla malego, kawa dla mnie i rozpoczelismy sobote.

Evee - ja o dziwo nie mam ciagotek na slodkie. Jem normalnie, staram sie wiecej owocow i warzyw, ale to zdroworozsadkowo.

Mamalina - dzieciaki to jak wygrana na loterii!! Samo szczescie! Poki nie urodzil sie bOlek to tego nie rozumialam. Teraz zastanawiam sie czy zdaze z trzecim...

Lenka - gratuluje synka! Wyniki masz dobre. Ja z uwagi na wiek sie troche stresowalam Pappa, ale tez wyszly mi dobre.

Brzuch juz mam ciazowy, klienci w pracy pytaja co ja tam jeszcze robie. A to dopiero koniec 4 miesiaca.... Co bedzie dalej... ;)
Mam nadzieje, ze w tym tygodniu po tych wszystkich zawirowaniach uda mi sie juz wrocic na siłownie i do cwiczen, bo ostatnio nie bylo kiedy.

https://lb3m.lilypie.com/dYNLp1.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...