Skocz do zawartości
Forum

ciąża


asia23w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Staram się z mężęm o dziecko. Kilka lat temu leczyłam się na zaburzenia depresyjno - lękowe (przyjmowałam antydepresanty i chodziłam na psychoterapię). Strasznie się boję, że w ciąży mój stan ulegnie pogorszeniu , boję się jak zniosę ciążę i poród. Strach ten towarzyszy mi cały czas chociaż w ciąży jeszcze nie jestem. Jak sobie z tym poradzić? Dodam , że zawsze marzyłam o dziecku i nie chciałabym ze strachu rezygnować z macierzyństwa.

Odnośnik do komentarza

asia23w, nie ma powodów, dla których miałabyś się obawiać ciąży. Nierzadko jest tak, że kobiety, które chorują na depresję/nerwicę, właśnie w czasie ciąży odzyskują dobry humor, optymizm, chęć do życia, bo mają cel ;) Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że moje zapewnienia na niewiele się zdadzą. Jeśli potrzebujesz porozmawiać z kimś o swoich obawach, zachęcam do wizyty u psychologa. Poza tym, porozmawiaj o swoich lękach i wątpliwościach ze swoim ginekologiem. Bądź szczera, niczego nie ukrywaj. Lekarz wyjaśni Ci, jak ciąża, hormony itd. mogą wpłynąć na Twoje samopoczucie, czego możesz się spodziewać. Bądź dobrej myśli. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...