Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny wczoraj dokladnie 28.12.2015 byłam u ginekologa porobiam wszytskie badania typu genetyczne tez jest wszystko wporzadku ;) i Bede miala synka :D szczesliwa jestem bo czulam ze bede go miec ;)) Synek jest zdrowy dobrze sie rozwija ;) naatomiast umiejscowil sie w tylnej scianie macicy to tzn po ktorej stronie on moze byc ? powiem ze dzis spalam na plecach i bola mnie

Odnośnik do komentarza

Szyjkę macicy bada ginekolog na początku każdej wizyty, ze tak powiem odręcznie ;) może nic Wam nie mówi bo wszystko jest w porządku. Tak samo patrzy wtedy na to, czy przypadkiem nie zaczyna się jakieś rozwarcie (gdyby zaczeło występować wtedy powiedziałby, że ciąża powinna byc już do końca leżąca). I jedno i drugi jest loterią nie mamy na to raczej wpływu.

Ćwiczyć na brzuchu można - od leżenia przez 15 min w tej pozycji nic się nie stanie. Dziecko pływa sobie z wodach płodowych i one świetnie je zabezpieczają przed urazami i uciskami.A taki ćwiczenie na pewno przyniesie ogrom korzyści w postacie znacznego odciązenia kręgosłupa.

Mak w ciąży - kolejne czego niby nie powinnyśmy - wpiszcie sobie cokolwiek w necie a przekonacie się, że 90% pożywienia należałoby odstawić bo "może źle wpłynąć". Niestety, ale tutaj tylko zdrowy rozsądek nas uratuje. Kilka gram maku, który zjadłyśmy na święta raczej nam nie zniszczy dzidzi ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/16uddzu58do4bwxy.png

Odnośnik do komentarza

Daga15
Hej dziewczyny wczoraj dokladnie 28.12.2015 byłam u ginekologa porobiam wszytskie badania typu genetyczne tez jest wszystko wporzadku ;) i Bede miala synka :D szczesliwa jestem bo czulam ze bede go miec ;)) Synek jest zdrowy dobrze sie rozwija ;) naatomiast umiejscowil sie w tylnej scianie macicy to tzn po ktorej stronie on moze byc ? powiem ze dzis spalam na plecach i bola mnie

Daga! Gratulacje! Bardzo się cieszę, że masz wyniki ok. No i że synek - też bym chciała, żeby mi wyszło to, co przeczuwam. Ale wolę nie zapeszać... Ciągle tkwię w niepewności.
A co do tylnej ściany macicy to się ciesz! Ja też mam na tylnej. A to oznacza, że szybciej poczujesz ruchy dziecka, a przede wszystkim, że w razie konieczności cesarki nie będzie problemu z omijaniem łożyska.

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3o90bvz743ukkv.png

Odnośnik do komentarza

Aneett, Czarny kwiat - dzięki za komplementy :-**

Ja jeszcze kilka lat temu byłam blondynką i regularnie rozjaśniałam włosy u fryzjera, aż w końcu (na skutek zaniedbania fryzjerki, bo akurat był przedświąteczny młyn i obsługiwała kilka klientek na raz) ... wszystkie odpadły - zostały "przepalone" i ukruszyły się na długość odrostów. Czułam się, nie przymierzając, jak po amputacji... Na szczęście z włosami jest tak, że jak się odpowiednio długo poczeka to odrosną. Teraz zamierzam mieć długie do końca życia!

Ha, ha - akcję zapuszczania uroczyście uważam za otwartą ;-)

Nefer - dzięki za info o szyjce - trochę mnie pocieszyłaś, ale i tak chodzi mi to po głowie. Odkąd mam traumę przed fryzjerami też mi czasem mąż podcina włosy - przybij piątkę :-)
Czarny kwiat - również dzięki za info - pewnie tak jest, że lekarz zachowuje info dla siebie, jeśli wszystko jest ok...

Co do maku, to WYDAJE mi się że gdyby zawartość narkotyku w nim była znacząca to nie byłby dopuszczony do obrotu - poza tym makowiec pojawia się na stole bardzo rzadko, więc się nie stresujcie - co było, to było ;-)

Daga - gratulacje!

Kati - fajna strona! Dzisiaj wypróbuję Twój zestaw. Po wczorajszych ćwiczeniach na kręgosłup i ramiona odczułam poprawę - mniej mi dokuczają plecy. Wcale się nie przemęczyłam, bo podczas oglądania filmu tylko trochę pomachałam, tak jak na obrazku (plus kilka innych modyfikacji).

Odnośnik do komentarza

Uroczyście oświadczam,że zakończyłam 40 minutową gimnastykę z załączonej wcześniej stronki:) Ćwiczenia są fajne, nie bardzo męczące, ale pewnie bardziej męczące być nie powinny. W sumie zmachałam się tylko przy rozgrzewce,a ćwiczenia w leżeniu były wręcz przyjemne:) Jutro powtórka:)

Co do ruchów, to wczoraj chyba coś czułam jak się położyłam na plecach:)

Przyłączam się do akcji zapuszczania włosów, choć ostatnio ścięłam je tak krótko, jak jeszcze nigdy nie miałam..

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09kqgef4enx.png

Odnośnik do komentarza

Hej, byłam wczoraj u lekarza i wszystko jest dobrze. Dzidzia jednak nie pozwoliła się podejrzeć i dalej nie wiemy kto tam siedzi w brzuszku :) ja jestem w połowie 18tc i dalej nie wyczuwam wyraźnych ruchów. Gin jednak pow że to zupełnie normalne szczególnie, że to moja pierwsza ciąża, więc dziewczyny spokojnie czekajmy a niedługo maluszki dadzą nam popalić naglymi kopniakami ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dagmaraaa i inne, ktore nie czuja ruchów. Spróbujcie sie położyć na plecach, w ciszy. Same z dzidziusiem. Jesli nie bedzie akurat smacznie spac to powinnyście poczuć ruchy. A jesli spi to zawsze mozna obudzić potrząsając z boku macica. Czy wciskając palca. To nie zaszkodzi, a Was uspokoi.
Ja melduje sie po kontroli pessara i kolejnym usg dzidzi.
Pessar siedzi gdzie trzeba. Gronkowca nie ma, nic w moczu nie ma. :D
Sprawdziła mi dopływ i odpływ krwi do macicy. Nie ma oznak ze moge rozwinąć zatrucie ciążowe. :D
Poprosiłam, aby sprawdziła płeć. Wg niej był tam siusiak i moszna ;P
No i jakie ja mam imie dac???
Miała byc Marion albo Luna :P

http://www.suwaczek.pl/cache/c2f250a4ad.png

http://www.suwaczek.pl/cache/b9fe27cfa4.png

Odnośnik do komentarza

Nefer Lunek :D

Ja dziś ciężka noc miałam małe tak się wiercilo że masakra na prawym boku i plecach nie mogłam spać bo natychmiast robiło mi się słabo więc mam odleżyny na lewym i straszny ból biodra.

To od 10 do teraz spałam ehh

Witam Nowe zameldować się proszę bo już zgubiłam się w nowych czarownicach haha czasem się zastanawiam czy na dobre forum trafiłam :D

Odnośnik do komentarza

~Bea.ta1
Nefer
Lunek albo Marian :D

witajcie :)

czytam Was caly czas ale jakos nic madrego nie mam do napisania, wiec pozdrawiam i uciekam

gratuluje brzuszkow,ruchow, dobrych wynikow, dobrego samopoczucia i witam sie z nowymi mamusiami :)

No kto jak kto Ale Ty milczysz :D
Przecież stypa będzie jak zamilkniesz hihijiji

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...