Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi się zdaje,że mleko działa też jak soda, bo ma odczyn zasadowy. Ja tam chemikiem nie jestem,ale mój tata był i zalecał mleko lub sodę, choć może niesłusznie.W każdym razie ja zgagę mam wyłącznie w ciąży, poza ciążą w życiu nie miałam, a co więcej zgaga pojawia się wyłącznie w pozycji leżącej. Najbardziej uciążliwa była w 2 ciąży, wtedy wieczorami codziennie brałam sodę. Nie zauważyłam jakichś skutków ubocznych, a ulga nieziemska. No ale spróbuję z tymi kropelkami.
Można jeszcze poszukać pierdów na ten temat w necie;)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09kqgef4enx.png

Odnośnik do komentarza

Aga7702
Przyjmiecie mnie do siebie. Podglądam was od samego początku. To moja 3 ciąża - też po przejściach. Termin 9.06. Pozbawicie mnie uzależnienia jak przejdziecie na prywatne ;)

Wita Aga,zapraszamy, rozgość się:)

Neferm chylę czoła. Masz rację z tą zgagą o sodą. Znalazłam coś takiego :
'Przyczyny zgagi według doc Wiesława Tarnowskiego "Głównie osłabienie mięśnia zwieracza przełyku znajdującego się w miejscu łączenia się przełyku z żołądkiem. Normalnie mięsień ten rozkurcza się, gdy połykamy jedzenie i kurczy, gdy pokarm dostanie się do żołądka. Bywa, że zwieracz wiotczeje i wtedy przełyk nie jest szczelnie izolowany od żołądka. Treść żołądka, wymieszana z sokiem trawiennym, którego składnikiem jest m.in. kwas solny, zarzucana jest do przełyku i wywołuje ból i zgagę. Ponieważ żołądek zaczyna produkować więcej soków trawiennych, gdy trafia do niego jedzenie, zgaga zwykle pojawia się po obfitym posiłku. Ale nie musi być ona związana z chorobą czy złą pracą układu pokarmowego. Wywołują ją też pewne leki przyjmowane na pusty żołądek (np. Aspirin, Ibuprofen). Przyczyną zgagi bywa palenie papierosów, bo nikotyna pobudza wydzielanie kwasu solnego. Zgaga bywa też pokutą za folgowanie sobie przy stole - obfite posiłki, tłuste, słodkie upośledzają opróżnianie żołądka, a gdy jedzenie zalega, nadtrawione przez soki trawienne może powracać do przełyku. Zgaga może się również pojawić po wypiciu herbatki z mięty pieprzowej, działa ona bowiem rozkurczowo na dolny zwieracz przełyku." Soda chwilowo przyniesie ulgę na zgagę neutralizując kwasowość z żołądka, natomiast jest to złudne bo w rezultacie nasila ona produkcję kwasu.'
W zasadzie tego typu wypowiedzi na temat sody dominują w necie. A ja tyle tej sody w 2 ciąży wypiłam.. Myślę jednak,że raz na czas można sobie ulżyć...

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09kqgef4enx.png

Odnośnik do komentarza

Znalazłam też coś takiego:
"Soda oczyszczona (inne określenia: natron, natryt, soda rodzima, uwodniony węglan sodowy) to nieorganiczny, bezwonny związek otrzymywany syntetycznie (wodorowęglan sodowy), będący pośrednim produktem pozyskiwania węglanu sodu. Ten kolei jest produkowany z naturalnych minerałów – wody morskiej, a także soli(!). Mimo syntetycznego pochodzenia, soda (stosowana z umiarem!) nie powoduje żadnych negatywnych efektów ubocznych dla naszego organizmu, przeciwnie - ma działanie przeciwzapalne i oczyszczające.
Jest też całkowicie biodegradowalna (rozpada się w temperaturze powyżej 60 stopni). Soda oczyszczona posiada pH 10,3, a więc jest związkiem bardzo zasadowym. Zmieszana z wodą ma odczyn słabo alkaliczny.

Soda posiada kilka ciekawych zastosowań medycznych i zdrowotnych. Najbardziej rozpowszechnionym jest spożywanie w roztworze z wodą w celu łagodzenia niestrawności, zgagi i nadmiernej kwasowości w żołądku (neutralizuje ich nadmiar ). Bywa też stosowana w leczeniu nudności i kwasoty żołądka.
W medycynie klinicznej stosuje się ją w leczeniu np. przedawkowania aspiryny czy zwiększonego stężenia potasu we krwi. W ramach pierwszej pomocy soda może być stosowana do leczenia oparzeń. Poza tym z powodzeniem bywa stosowana miejscowo w postaci pasty do łagodzenia stanów zapalnych lub wysypki. Odrobina sody zmieszana z wodą, a jeszcze lepiej - z odrobiną olejku herbacianego, działa wysuszająco i antybakteryjnie na pryszcze.
Sodę można dodać do kąpieli w celu łagodzenia podrażnień skóry, wysypki lub ukąszenia (oczywiście, można ją również wcierać w skórę wilgotną ściereczką). Także oparzenia słoneczne można choć częściowo złagodzić roztworem sody oczyszczonej i wody. Soda jest bezpieczna, gdy używamy ją w niewielkich ilościach. Większość leków opartych na sodzie ma za cel leczenie zgagi i niestrawności."

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09kqgef4enx.png

Odnośnik do komentarza

Uff skończyłam ;) Kurde, produkcja dzienna ponad dychę stron - chyba bijemy rekordy :D
Co do prywatności jestem za! :)

HELP! Mam stan zapalny dziąsła - co robić ? I ten ból zęba od przedwczoraj i ból gardła wczorajszy to wszystko od dziąsła :( w nocy mało się językiem nie udusiłam, też spuchł, a przełknąć ślinę to był bolący wyczyn :(

Odnośnik do komentarza

witajcie :)

za rada madrzejszych dzis musze nabyc krople zoladkowe :D, a soda... coz...przynajmniej nie bedziemy mialy pryszczy zgodnie z tym co sciagnelas z neta Kati :) :)

Paula
na stany zapalne polecam szalwie, dla mnie nie ma nic lepszego, kiedys moje dziecko dostalo Baikadent, ale nie wiem czy mozna w ciazy...
moze Nefer cos nam podpowie :)

a ze jestem przy tym temacie, to czy mozna korzystac ze znieczulenia podczas borowania?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mnie też dopadły 3 pryszcze na czole. Chodzę taka wypryszczona juz od 3 dni :/ Ostatnio apetyt mi wrócił to i przesadziłam ze słodyczami i + 1 kg więcej :( Ajajaj... ;) Ale dziś po śniadaniu do kawy inki kawałeczek sernika zjadłam...
Muszę się streszczac bo chodze jeszcze w pizamie a na 12 do pracy chce zajechac...

Pat tak 30 listopada o 13:40 mam badania prenatalne. A dziś znowu głowa boli ale nie tak jak migrena tylko jak na chorobę. Taka ciężka głowa...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jqv6ew1kq.png
(*) Aniołek 13.01.2015 (8 tc.)

Odnośnik do komentarza

Hej w czwartek!
"Odrobina sody zmieszana z wodą, a jeszcze lepiej - z odrobiną olejku herbacianego, działa wysuszająco i antybakteryjnie na pryszcze. " Tez mi się przyda bo mam wysyp :(
Wczoraj wieczorem złapałam doła. Pewnie doświadczone mamy mnie wyśmieją i zlinczują - ale zaczęłam się bać że nie bede wiedziec o co chodzi dziecku jak bedzie płakać, a jesli coś bedzie nie tak to co wtedy, skąd moge wiedziec czy bede dobra mamą?? Boje sie że zrobie dziecku krzywde. Mam wieczorami czarne myśli i czyje sie jak ostatnia oferma i durna pinda co nawet nie wie jakie rozmiary ubranek dziecku ma kupować :(

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09zbmhgv16dcva.png

Odnośnik do komentarza

gusia1910
Hej w czwartek!
"Odrobina sody zmieszana z wodą, a jeszcze lepiej - z odrobiną olejku herbacianego, działa wysuszająco i antybakteryjnie na pryszcze. " Tez mi się przyda bo mam wysyp :(
Wczoraj wieczorem złapałam doła. Pewnie doświadczone mamy mnie wyśmieją i zlinczują - ale zaczęłam się bać że nie bede wiedziec o co chodzi dziecku jak bedzie płakać, a jesli coś bedzie nie tak to co wtedy, skąd moge wiedziec czy bede dobra mamą?? Boje sie że zrobie dziecku krzywde. Mam wieczorami czarne myśli i czyje sie jak ostatnia oferma i durna pinda co nawet nie wie jakie rozmiary ubranek dziecku ma kupować :(

Hej dziewczynki
Gusia ja to samo miałam przy pierwszym Ale uwierz będziesz wiedziała mamy różne rzeczy wiedzą nie wiadomo skąd hihi więc głowa do góry .

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza

gusia1910
Hej w czwartek!
"Odrobina sody zmieszana z wodą, a jeszcze lepiej - z odrobiną olejku herbacianego, działa wysuszająco i antybakteryjnie na pryszcze. " Tez mi się przyda bo mam wysyp :(
Wczoraj wieczorem złapałam doła. Pewnie doświadczone mamy mnie wyśmieją i zlinczują - ale zaczęłam się bać że nie bede wiedziec o co chodzi dziecku jak bedzie płakać, a jesli coś bedzie nie tak to co wtedy, skąd moge wiedziec czy bede dobra mamą?? Boje sie że zrobie dziecku krzywde. Mam wieczorami czarne myśli i czyje sie jak ostatnia oferma i durna pinda co nawet nie wie jakie rozmiary ubranek dziecku ma kupować :(

Gusia instynkt macierzynski jest bezkresny jak ocean :)
wszystko przyjdzie do Ciebie w odpowiedniej chwili, to tak jak z organizmem, ktory nagle domaga sie konkretnych rzeczy do zjedzenia...
miedzy matka a dzieckiem tworzy sie taka wiez, ze bedziesz w stanie rozrozniac rozne rodzaje placzu w zaleznosci od tego, co dziecko potrzebuje, a zeby poprawic Ci humor to opowiem jakie doswiadczenie zrobilysmy kiedys z moja przyjaciolka matka trzech synow jej "biednemu" mezowi :)

moja kolezanka byla bardzo zmeczona, a poniewaz maz fajny chlop i ojciec, stwierdzil, ze zajmie sie dzieckiem i tak ona poszla sie wyspac na pietro domu do sypialni a on z maluchem zostal na parterze,
ona zasnela ale po jakims czasie obudzil ja placz dziecka wiec zeszla na dol, a tam....
dziecko juz prawie czerwone ze zlosci a tatus chrapie w najlepsze :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o stan zapalny dziąsła to mozna by było radzic domowe sposoby. Ja jednak, z bolesnego doświadczenia, radzę - ZAPIEPRZAC do dentysty! Na cito! Jak straciłam Alexa, to bakterie beztlenowe ze stanu zapalnego kości od zeba znaleziono w...wodach płodowych. Nie ma żartów. Moje dziecko m.in. zabiły bakterie :(
Gusia1910 Ty sie nie stresuj. Krzywdy dzidzi nie zrobisz napewno. Nie zawsze wiadomo, czemu dziecko płacze ale wtedy robisz po kolei pewne czynności i jak sie uspokoi znaczy, ze tego wlasnie potrzebował. Następnym razem rozpoznasz juz płacz bądź sytuacje. Dasz sobie swietnie rade i bedziesz wspaniała mama :))
A poza tym to takie obawy sa całkiem normalne :)

http://www.suwaczek.pl/cache/c2f250a4ad.png

http://www.suwaczek.pl/cache/b9fe27cfa4.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, na czym dokladnie ten priv ma polegać? Też jestem za i nie spodobał mi się ten atak na Moniaaa. Nie jesteśmy tu po to, żeby dyskutować o poglądach religijnych czy politycznych. Zdecydowałam się do Was dołączyć właśnie dlatego, że zachęciła mnie ciepła atmosfera, jaka panuje na tym forum. Nieważne, młodsze czy starsze, pierwszy raz czy kolejny - wszystkie mamy zostać mami w czerwcu i to nas łączy. Mam więc nadzieję, że nie wypadnę z gry ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3o90bvz743ukkv.png

Odnośnik do komentarza

Gusia ja w pierwsza ciążę zaszlam jak miałam 16lat. Moj maz miał 24...takie smarki z nas byly a miałam taki instynkt ze jak tylko ktos mi cos powiedzial albo tlumaczyl jak powinnam cos robic przy dziecku ti sie wkur*ialam i nie dalam sobie nic powoedziec. Ja bylam matka i ja wiedziałam najlepiej!!!!! I koniec kropka:) urodzisz i zobaczysz będziesz super mamą m kochasz juz swoja dzidzie a to wystarczy żeby dać jej wszystko czego będzie potrzebowac. Teraz mam 24 lata maz 33. Ja dalej gowniara" trzecie dziecko w drodze i wiem ze dam rade. Choc czasem mam doly.. Teraz moja mala córcia chora ja w De w ciemnej dupie bo jeszcze dużo formalności do załatwienia. Ale teraz mala śpi. Chyba wymodlilam zdrówko dla niej

Odnośnik do komentarza
Gość czarnykwiat

Dziewczyny a Wy jesteście zarejestrowane? Bo ja zawsze pisze posty bez żadnego logowania i za kazdym razem się podpisuje. Jak będziecie robiły jakąś akcję prywatnego wątku dajcie znać bo będzie sie wtedy trzeba zarejestrować pewnie.
Uważajcie bo zamieszczacie tu nie tylko zdjęcia ale widziałam tez wcześnie wyniki badań i to z nazwiskiem i peselem a faktycznie każdy to może przeczytac,

Odnośnik do komentarza

Ja zaszlam w pierwsza ciaze na maturę. Mój instynkt macierzyński zaczął sie bardzo wcześnie i chyba nigdy sie nie skończy. Drugiego synka urodzilam na drugim roku studiów a mimo tego obronilam sie na 5 z dwojka dzieci. Po obronie zaszlam w trzecia ciaze ktora straciłam i od tego czasu mam chyba jeszcze większy instynkt niż miałam . Mam nadzieje ze trzeci dzidziuś zaspokoi ten mój instynkt bo nie będę mogla sobie pozwolić na więcej dzieci z powodów materialnych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...