Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

agnieszka.94
Fajnie dziewczyny ze juz czujecie ruchy :) u mnie 22 tydzień prawie a tu z rana wydawalo mi sie ze Niunia sie rusza, ale nie jestem pewna. Na usg wyszlo ze mam lozysko na przedniej ścianie a czytałam ze wtedy mniej sie czuje ruchów :( a ja tak na nie czekam :) mam nadzieje ze juz nie długo Miska zacznie sie wiercić :)

Ja właśnie pierwszego dnia 22 tc poczułam pierwszy raz kopniaka i to było nie do pomylenia;) też mam łożysko na przedniej ścianie. Od kilku dni więc czuje już regularnie:)

Odnośnik do komentarza

Hej, jak samopoczucie dzisiaj? Mnie jakoś od rana boli głowa. Ciągle leżę w łóżku i oszczędzam energię bo na 10 jadę pobrać krew i jeszcze nic nie jadłam. Więc ten ból głowy to może od tego. Wieczorem mam wizytę u lekarza i już nie mogę się doczekać bo syneczka nie widziałam prawie cztery tygodnie.
Miłego dnia

Odnośnik do komentarza

Hey. Ja zamawiam na www.szafa-bobasa.pl ceny w miarę o sporo przeceny , może coś tam ciekawego wypatrzysz.
PS ja znowu wczoraj czułam się dobrze ale dzis obudziłam się z bólem głowy. Byłam tez na kontroli i znowu mam wyższe ciśnienie , mam zalecane mierzenie i zobaczymy jak to będzie . Trochę się tym martwię .

Córeczka 17.05.2016 :*
Aniołek 4.01.2019 ;(

Odnośnik do komentarza

A wlasnie - szkola rodzenia : dzis mielismy pierwsze spotkanie, wyklad dosc ogolny o wszystkim po trochu: o wyborze szpitala, pakowaniu do porodu, badaniach, planie porodu, samym porodzie, oksytocynie itp. Pozniej ma byc wiecej o noworodkach ;) Generalnie polecam. Nawet mojemu mezowi sie spodobalo, choc byl sceptycznie nastawiony - chyba slowo 'szkola' go zniechecalo.

Odnośnik do komentarza

Hej, u mojego maluszka wszystko w porządku. Rośnie ładnie, dziś ma 380g, wszystkie parametry są dobre. Po takiej wizycie zawsze jest dobry nastrój :-)
Troszkę gorzej jeśli chodzi o mnie. Generalnie mam małopłytkowość, z którą normalnie żyję bez leków. Ale niestety w ciąży mi się zaostrza i teraz płytki mi spadły do 75 (nie wiem czy któraś z was ma też ten problem ale przy poziomie poniżej 50 aplikuje się steryd na podwyższenie, poniżej 50 jest problem z krzepnięciem krwi) Taki mój urok. W poprzedniej ciąży skończyło się pobytem w szpitalu w 33 tygodniu i sterydem. Ale wszystko dla dzieciaczka żeby bezpiecznie się urodził.
Ehhh, każdy ma jakieś swoje problemy...

Odnośnik do komentarza

Z tymi płytkami to ciężko w ciąży. Ja na początku miałam 170 potem nagle po 3 tyg spadły do 110. Najgorsze że tego nie wyrówna się buraczkami czy szpinakiem tak jak hemoglobinę. Lekarka powiedziała że będziemy to stale monitorować. Troche się zmartwiłam bo z niskimi płytkami znieczulenia jakby co nie mogę dostać a w cięższych przypadkach to jak jak pisze justy szpital i sterydy. Póki co nie wiem jakim cudem ale się podniosły to 140 więc nie jest źle. Za to dla wyrównania hemoglobina spadła

Odnośnik do komentarza

aga8207
Z tymi płytkami to ciężko w ciąży. Ja na początku miałam 170 potem nagle po 3 tyg spadły do 110. Najgorsze że tego nie wyrówna się buraczkami czy szpinakiem tak jak hemoglobinę. Lekarka powiedziała że będziemy to stale monitorować. Troche się zmartwiłam bo z niskimi płytkami znieczulenia jakby co nie mogę dostać a w cięższych przypadkach to jak jak pisze justy szpital i sterydy. Póki co nie wiem jakim cudem ale się podniosły to 140 więc nie jest źle. Za to dla wyrównania hemoglobina spadła

Wow, wzrosły ci aż o tyle, nieźle. U mnie niestety tendencja raczej spadkowa :( tak jak piszesz jedzeniem się tego nie podwyższy. Mój lekarz mówi ze kwas foliowy w dużej dawce może coś pomoc, ale hematolog tego jakos jednoznacznie nie potwierdził. Przy moim poziomie musze monitorować płytki co tydzień. Znów będę będę miała znajome panie w laboratorium;:-)

Odnośnik do komentarza

Jola AN
Justy, super ze z twoim dzidziusiem wszystko OK, znasz juz plec? Przykro mi z powodu Twojej dolegliwosci, trzymaj sie

U mnie chłopak. Eksponuje swoje jajeczka już od 13 tygodnia:)
Co do małopłytkowości to nastawiałam się na to, będzie dobrze. Najgorsze jest to ze teraz mam już 2,5 latka w domu i tygodniowy pobyt w szpitalu w innym mieście może być pewnym problemem. Ale jakoś damy radę :-)

Odnośnik do komentarza

cześć dziewczyny. Długo mnie nie było na forum bo cały tydzień byliśmy na wczasach w Zakopanem :) odwiedziłam tam ginekologa i będziemy mieli dziewczynkę :) Wszedł mi jakiś ból pod prawą łopatke już ponad tydzień temu i zamiast być lepiej jest coraz gorzej. Szczególnie jak siedzę. W poniedziałek muszę iść z tym do lekarza. Pozdrawiam wszystkie Mamuśki :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, uzywacie poduszek do spania dla ciezarnych? Mi coraz trudniej ulozyc sie do snu i czesto budzi mnie klucie pod zebrami, mysle ze na bole kregoslupa tez moze pomoc. Do rzeczy: zastanawiam sie jaka poduszke wybrac, dostepne sa rozne, w ksztalcie litery J, C, I a nawet 7, macie jakies doswiadczenie? Mozecie pomoc? Nie wiem ktora wybrac.

Odnośnik do komentarza

Jola AN
Dziewczyny, uzywacie poduszek do spania dla ciezarnych? Mi coraz trudniej ulozyc sie do snu i czesto budzi mnie klucie pod zebrami, mysle ze na bole kregoslupa tez moze pomoc. Do rzeczy: zastanawiam sie jaka poduszke wybrac, dostepne sa rozne, w ksztalcie litery J, C, I a nawet 7, macie jakies doswiadczenie? Mozecie pomoc? Nie wiem ktora wybrac.

Hej, ja mam taką w kształcie litery C z motherhood i jestem bardzo zadowolona. Używałam ja w pierwszej ciąży, potem pożyczyłem szwagierce i siostrze i obie tez sobie chwaliły. Teraz wróciła do mnie. Mam dokupioną nową poszewkę, a z wypełnieniem nic się nie stało. Generalnie polecam

Odnośnik do komentarza

Jola AN
Czarownicavip, a jak sie zalatwia polozna do domu? Czy to z NFZ czy prywatnie? Ja wlasnie podpisalam wybor srodowiskowej w szkole rodzenia, I ona bedzie prowadzic czesc wykladow, a do domu to dopiero po porodzie z tego co wiem

Ja dzwonilam na jej numer z wizytówki i bez problemu przyjechala. Ona mówi ze takie są zalecenia i od 21 tyg. maja obowiązek przyjezdzac tylko powiedziała tez ze niektórym sie niechce

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...