Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny ręce mi opadły. :( ostatnio pisałam o tym ze leczylam rodzinę..meza syna.. Córkę i siebie na pasożyty... Tylko dlatego ze u syna wyczaiłam:( syn i mąż tabletki.. Druga serie tez dostali.. A ja i coreczka czosnek... Pestki z dyni...sok z kiszonej kapusty itd itd... Rano cos u siebie poczułam..mysle kurwwww***** lecę do łazienki biorę lusterko i jedna wyszla ze mnie!!!!! ;( jestem załamana bo caly wysiłek...sprzatania,gotowania i diety czosnkowej poszedl na marne... Nie moge ich tyle razy truć tabletkami ja i corka do tabletek sie nie kwalifikujemy bo ona za mala a ja w ciąży... Myje ręce i przestrzegam zasad higieny ale wiecie...boje soe ze chodząc w koszuli nocnej mając majtki...i np siadają rano na łóżku syna jak wybieramy soe do szkoły moge go zarazić...maz corka...ahhh :( co za dziadostwo! A myślałam ze ich nie mam i profilaktycznie soe leczylam... Musimy zacząć od nowa... Moja siostra w PL będąc u lekarza spytała siw jak to wygląda z owsikami w ciąży i lekarz powiedzial ze niczemu nie zagrażają i ze ma je 50% ludzi..nawet o tym nie wie.... musze jedynie domowe sposoby... Pocieszam sie tym ze nie czuje świądu ani nic z tych rzeczy... Dlatego ich nie podejrzewałam u siebie... Co za żywot

http://www.suwaczki.com/tickers/hchy9n73g98bjagx.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :)
Olibu - kurczę współczuję, paskudna sprawa :(

A ja od kilku dni okropnie śpię, a raczej nie śpie... Mam malutki brzuch, dziecię już jest stosunkowo duże, a śpiąc "czuję macicę" a raczej jakbym spała z kamieniem w brzuchu :( i jak się nie przekręcę to jest masakra :( ech, podkładanie poduszek nic też nie daje i tak się męczę :(

Odnośnik do komentarza

Anett ;)
chodzi mi ze jestem w 11 tc a chroniona jestem od 12 tc. Umowe mam przez agencje ( umowa o prace) ktora zostala mi przedluzona do konca marca 2016 roku. Wczoraj mi wypisala ginekolog zwolnienie od 11 grudnia do 28 grudnia 2015 roku. Brakuje mi tygodnia zeby mi przedluzyli prawnie umowe do dnia porodu. Ginekolog nie moze wpisac w dokumentach ze to jest 12tc bo ma czeste kontrole. I teraz nie wiem co mam robic ;(( Wiem ze bede miala do konca marca 16 dni urlopu to musza mi zaplacic

Odnośnik do komentarza

Daga to wygląda troszkę inaczej
PRZYKŁAD

Pracownica zatrudniona na czas określony od 8 maja 2011 r. przedłożyła zaświadczenie lekarskie stwierdzające stan ciąży, z którego wynika, że jest w 6. tygodniu ciąży. Pracownica zatrudniona jest do 31 maja 2011 r. Na ostatni dzień maja br. ciąża pracownicy nie będzie przekraczała okresu 3 miesięcy. Pracownica będzie w 10. tygodniu ciąży. Umowa o pracę zawarta z pracownicą na czas określony nie ulegnie więc wydłużeniu do dnia porodu.

http://ksiegowosc.infor.pl/zus-kadry/zatrudnianie-i-zwalnianie/131386,Ochrona-stosunku-pracy-u-kobiet-w-ciazy.html

Odnośnik do komentarza

Daga15
Anett ;)
chodzi mi ze jestem w 11 tc a chroniona jestem od 12 tc. Umowe mam przez agencje ( umowa o prace) ktora zostala mi przedluzona do konca marca 2016 roku. Wczoraj mi wypisala ginekolog zwolnienie od 11 grudnia do 28 grudnia 2015 roku. Brakuje mi tygodnia zeby mi przedluzyli prawnie umowe do dnia porodu. Ginekolog nie moze wpisac w dokumentach ze to jest 12tc bo ma czeste kontrole. I teraz nie wiem co mam robic ;(( Wiem ze bede miala do konca marca 16 dni urlopu to musza mi zaplacic

Daga masz umowe o prace czy umowe zlecenie?

Odnośnik do komentarza

czesc Babolki :)

Olibu
strasznie Ci wspolczuje, w poniedzialek ide do swojego gina to zapytam o te owsiki, moze cos podpowie

dziewczyny
zaczelam sie troche martwic..
Kati pisze ze wyczuwa macice pod pepkiem - ja wyczuwam ja zaledwie w polowie drogi miedzy lonem a pepkiem. Mialam ostatnio i nadal mam sporo zmartwien i tak sie zastanawiam, ruchy tez jakies niemrawe :(
dodatkowo wyszly mi bakterie w moczu, robilam posiew, dopiero w pon wyniki

cos czuje, ze te swieta beda do d.. :(

Odnośnik do komentarza

Karolala
Laseczki a gdzie to trzeba się "macac" żeby tą macice wyczuć :D cały czas myślałam że to będą ololice podbrzusza tam gdzie się już owłosienie lonowe zaczyna no ale tam mam płasko za to okolice pępka ztrasznie mi wybulilo i w ogóle od paru dni czuje ze mi ten brzuch eksploduje taki jest wzdety. Od początku ciąży tak było ale teraz to już przegina ; (

Hej Karolala, ja macicę wyczułam między pępkiem a kością łonową, ale dziś jej nie czuje, nie wiem czemu hehe. Co do wzdęć to też mam okropne wieczorami przeważnie. Czuję się jakbym kamień jakiś miała, boję się że 'pęknę':) Nudnoßci jeszcze mam choc jakby troche mniejsze...

http://www.suwaczki.com/tickers/oar8rjjgowv6d64l.png

Odnośnik do komentarza

No to ja chyba nie czuje tej macicy :))
Dziewczyny zła jestem, byłam wczoraj na badaniu prenatalnym i jestem lekko nim rozczarowana. Tzn z dzidzia jest wszystko ok prssziernosc prawidłowa jeszcze czekam na wyniki badania krwi ale lekarz powiedział ze wszystko rozwija się prawidłowo. Dzidzia się kręciła skakala machala mi rączka. Ale... no właśnie ale czuje lekki niedosyt, przyjaciółka mówiła mi ze jak jej w ciąży robili badanie prenatalne to od razu sprawdzali wszystkie narządy dziecka czy się dobrze rozwija mózg serce itp. A mi się wydaje ze mój lekarz tego nie sprawdzał przy badaniu. Tzn pokazl serce powiedział ze się prawidłowo rozwija. Tylko nie wiem co z Mózgiem.... i niby wszystko jest w porządku ale ja ciągle czuje taki niedosyt. Szczególnie ze za badanie zapłaciłam 130 euro a samo usg trwało może max 10min. Sama nie wiem co o tym myśleć.
Na pewno jak teraz przyjadę do Polski na święta idę na badanie USG 3d. Dla świętego spokoju

http://www.suwaczki.com/tickers/dqprcbxm8tja4d5c.png

Odnośnik do komentarza

Karolala
No to ja chyba nie czuje tej macicy :))
Dziewczyny zła jestem, byłam wczoraj na badaniu prenatalnym i jestem lekko nim rozczarowana. Tzn z dzidzia jest wszystko ok prssziernosc prawidłowa jeszcze czekam na wyniki badania krwi ale lekarz powiedział ze wszystko rozwija się prawidłowo. Dzidzia się kręciła skakala machala mi rączka. Ale... no właśnie ale czuje lekki niedosyt, przyjaciółka mówiła mi ze jak jej w ciąży robili badanie prenatalne to od razu sprawdzali wszystkie narządy dziecka czy się dobrze rozwija mózg serce itp. A mi się wydaje ze mój lekarz tego nie sprawdzał przy badaniu. Tzn pokazl serce powiedział ze się prawidłowo rozwija. Tylko nie wiem co z Mózgiem.... i niby wszystko jest w porządku ale ja ciągle czuje taki niedosyt. Szczególnie ze za badanie zapłaciłam 130 euro a samo usg trwało może max 10min. Sama nie wiem co o tym myśleć.
Na pewno jak teraz przyjadę do Polski na święta idę na badanie USG 3d. Dla świętego spokoju

Karolala badanie troche krótko trwało. Ale na tym etapie dokładnej budowy serca i mózgu nie widać jeszcze dopiero ba połówkowym bada się komory i inne szczegóły. Teraz najważniejsza jest przezierność, obecność kończyn, bicie serduszka (czy tętno nie jest za niskie bądź za wysokie).

Odnośnik do komentarza

Karolala
No to ja chyba nie czuje tej macicy :))
Dziewczyny zła jestem, byłam wczoraj na badaniu prenatalnym i jestem lekko nim rozczarowana. Tzn z dzidzia jest wszystko ok prssziernosc prawidłowa jeszcze czekam na wyniki badania krwi ale lekarz powiedział ze wszystko rozwija się prawidłowo. Dzidzia się kręciła skakala machala mi rączka. Ale... no właśnie ale czuje lekki niedosyt, przyjaciółka mówiła mi ze jak jej w ciąży robili badanie prenatalne to od razu sprawdzali wszystkie narządy dziecka czy się dobrze rozwija mózg serce itp. A mi się wydaje ze mój lekarz tego nie sprawdzał przy badaniu. Tzn pokazl serce powiedział ze się prawidłowo rozwija. Tylko nie wiem co z Mózgiem.... i niby wszystko jest w porządku ale ja ciągle czuje taki niedosyt. Szczególnie ze za badanie zapłaciłam 130 euro a samo usg trwało może max 10min. Sama nie wiem co o tym myśleć.
Na pewno jak teraz przyjadę do Polski na święta idę na badanie USG 3d. Dla świętego spokoju

wiesz, jesli Dzidzia wspolpracowala z lekarzem, to wszystkie parametry wyliczyl od razu, bo to jest program, ktory na podstawie obrazu dziecka wylicza dlugosci, odleglosci, przeplyw krwi w serduszku i ductus venosus czyli takiej zyle odchodzacej od pepowiny. Jesli wszystko jest ok to po prostu sie ciesz a nie zadreczaj :)

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny! jestem tu nowa.
dołączam się, ponieważ i ja spodziewam się czerwcowego malucha. Powiedzcie, jak się czujecie? Jak samopoczucie? Jeśli o mnie chodzi to ostatnio zrobiłam się płaczliwa i beczę o każdą pierdołę. Mdłości pomału przechodzą, chociaż mam takie dni jak ten dzisiejszy,że nie odchodziłabym od toalety.
Przeczytałam kilka ostatnich postów i przyznać muszę dziewczyny, że wiecie o wiele więcej ode mnie. Cieszę się,że dołączam do Was, jestem pewna,że wiele się nauczę. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/010ivfxmbvwwh243.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

sylfka
hej dziewczyny! jestem tu nowa.
dołączam się, ponieważ i ja spodziewam się czerwcowego malucha. Powiedzcie, jak się czujecie? Jak samopoczucie? Jeśli o mnie chodzi to ostatnio zrobiłam się płaczliwa i beczę o każdą pierdołę. Mdłości pomału przechodzą, chociaż mam takie dni jak ten dzisiejszy,że nie odchodziłabym od toalety.
Przeczytałam kilka ostatnich postów i przyznać muszę dziewczyny, że wiecie o wiele więcej ode mnie. Cieszę się,że dołączam do Was, jestem pewna,że wiele się nauczę. :)

witaj w naszym gronie :)
na kiedy masz termin?

Odnośnik do komentarza

hejka

karolala ja na swoim prenatalnym tylko slyszalam jak babka ktora robila badanie dyktowala drugiej przy komputerze: mozg, serce, pecherz jest I takie tam...bardziej szczegolowe bedzie polowkowe bo dzidzia wieksza I lepiej idzie zbadac

ja nie czuje macicy...za gruba jestem hehe
kopniakow jako takich jeszcze nie czuje za to czuje kiedy dzidzia sie rusza...napina mi sie wtedy tam w srodku I wiem ze malenstwo fika koziolki :D choc na prenatalnym chyba spalo bo zero ruchow na usg:)

Beata przestan sobie wkrecac dziwne rzeczy bo zobaczysz jak Cie przez kolano przeloze...wszystko jest ok! I tak bedzie do konca:)

witaj Sylfka :) u mnie tez placzliwie, wzruszam sie na bajkach dla dzieci ;) mdlosci nadal mam choc juz slabna I wymioty tez rzadziej

od wczoraj mam bardzo ostre klucia w lewym jajniku...kilka razy budzil mnie ten bol w nocy...kurcze nie wiem czy wziac nospe I odczekac czy isc do lekarza, to nie jest ciagly bol tylko tak od czasu do czasu zakluje mocno

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw3e3k4js4kvrf.png

Odnośnik do komentarza

Moniaaaa
hejka

karolala ja na swoim prenatalnym tylko slyszalam jak babka ktora robila badanie dyktowala drugiej przy komputerze: mozg, serce, pecherz jest I takie tam...bardziej szczegolowe bedzie polowkowe bo dzidzia wieksza I lepiej idzie zbadac

ja nie czuje macicy...za gruba jestem hehe
kopniakow jako takich jeszcze nie czuje za to czuje kiedy dzidzia sie rusza...napina mi sie wtedy tam w srodku I wiem ze malenstwo fika koziolki :D choc na prenatalnym chyba spalo bo zero ruchow na usg:)

Beata przestan sobie wkrecac dziwne rzeczy bo zobaczysz jak Cie przez kolano przeloze...wszystko jest ok! I tak bedzie do konca:)

witaj Sylfka :) u mnie tez placzliwie, wzruszam sie na bajkach dla dzieci ;) mdlosci nadal mam choc juz slabna I wymioty tez rzadziej

od wczoraj mam bardzo ostre klucia w lewym jajniku...kilka razy budzil mnie ten bol w nocy...kurcze nie wiem czy wziac nospe I odczekac czy isc do lekarza, to nie jest ciagly bol tylko tak od czasu do czasu zakluje mocno

Kochana, mnie też coś kłuję, ale na ta chwilę staram się na spokojnie do tego podchodzić. Na kiedy masz wizytę? może warto poczekać te kilka dni? moja gin mawia,że jak jest źle (tzn kłuje,pobolewa itp) - to jest dobrze. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/010ivfxmbvwwh243.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Olibu znalazlam jeszcze to

Leczenie owsików w ciąży
Zwykle wystarczy jedna tabletka mebendazolu. Czasem przyjmuje się kolejną tabletkę po tygodniu lub - gdy infekcja nie ustaje – trzy tygodnie później. Niektórzy lekarze zalecają stosowanie tabletek mebendazolu trzy razy co trzy tygodnie, więc całkowity czas leczenia wynosi dziewięć tygodni.

Jeżeli zakażona kobieta jest w pierwszym trymestrze ciąży, nie powinna przyjmować leków przeciw robakom – wystarczy odpowiednia higiena osobista lub mechaniczne usunięcie owsików. Owsik ludzki umiera samoistnie po około 6 tygodniach. Pod warunkiem, że przyszła mama nie połknie nowych jaj, zakażenie ustąpi samo. Gdy okaże się, że leczenie jest konieczne w drugim lub trzecim trymestrze ciąży, lekarz może przepisać mebendazol. Jednak nie powinien on być używany przez kobiety ciężarne i karmiące piersią.

9 MIESIĘCY, CIĄŻA
witajcie
1 odpowiedź
badania w ciąży
3 odpowiedzi
Nitrendypina w ciąży
0 odpowiedzi
Nowy blog o ciąży
0 odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Zapobieganie owsikom w ciąży
Zapobieganie owsikom ludzkim, jak również zwalczanie infekcji u kobiet ciężarnych, które nie mogą przyjmować leków przeciw robakom, opiera się na prostych zasadach higieny osobistej. Należy pamiętać, że nawet przyjmowanie leków na robakinie uchroni nas przed jajami pasożyta znajdującymi się na pościeli czy bieliźnie. Dlatego należy dopilnować, aby po zakażeniu:

wyprać pościel, piżamy, ręczniki, zabawki-przytulanki dziecka (dopóki pranie jest dokładnie płukane, wystarczy normalna temperatura prania),
odkurzać i ścierać kurze w mieszkaniu (szczególnie w pokoju dziecka, wliczając w to materace, na których się bawi), a po zakończeniu sprzątania wyrzucać ścierki,
dokładnie umyć łazienkę gorącą wodą i wyrzucić ścierki,
nosić przylegające majtki i spodenki podczas snu i codziennie zmieniać bieliznę,
codziennie rano brać kąpiel lub dokładnie myć okolice odbytu, aby pozbyć się nowych jaj,
jeżeli to możliwe, codziennie zmieniać pościel.
Po wyleczeniu zakażenia należy przedsięwziąć środki ostrożności, które uchronią domowników przed nawrotem problemu z owsikami. Najczęściej wystarczy:

myć ręce po ścieleniu łóżka, dotykaniu pieluch, bielizny oraz pozostałych przedmiotów, na których mogą znajdować się jaja pasożyta, a także po skorzystaniu z toalety i przed przygotowaniem posiłku,
myć ręce pod paznokciami i zaprzestać obgryzania paznokci,
codzienne zmieniać i prać brudną bieliznę,
unikać współdzielenia ręczników,
trzymać szczoteczki do zębów w zamkniętym pojemniku i dokładnie płukać przed użyciem.
Dzięki stosowaniu kilku prostych zasad można uniknąć zakażenia jajami pasożyta lub uskutecznić leczenie infekcji. Kobieta ciężarna nie może brać leków przeciw robakom, dlatego szczególną uwagę powinna zwrócić na higienę osobistą (własną i domowników).

Patrycja Karpińska

Odnośnik do komentarza

sylfka

na 19 czerwca :)
teraz w środę mam badania prenatalne, jestem nimi zestresowana, jesteś już po takich badaniach? :)

wiekszosc z nas jest juz po tych badaniach, stres jest duzy ale i radosc ogromna jak widzisz swojego dzidziola machajacego lapka :)

Odnośnik do komentarza

Nie zadręczam się :) skoro lekarz mówi ze jest ok to jest ok :D
Jeśli chodzi o placxliwosc w ciąży to jak na razie to jest mój główny i jedyny objaw. Jestem mega placzliwa czasem wybucham takim płaczem ze tracę oddech i zachodzę sie jak msle dzieci. na zmianę płacze i się śmieje. Najpierw śmieje się ze płacze tak bez powodu a potem Rycze bo się śmiałam i tak w kółko. Mąż mój juz ledwo ze mną daje rade bo głównie "przez niego" płacze. Nie mają lekko z nami nasi panowie :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqprcbxm8tja4d5c.png

Odnośnik do komentarza

Daga15
a mi sie nie skonczyl 3 miesiac jestem w 11 tc czyli brakuje

musisz dokladnie wyliczyc kiedy ukonczysz 12 tydzien
ukonczysz - to jest wazne
jezeli ta data miwsci sie w ramach Twojego L4 to nie masz sie czego bac, jesli nie, musisz przedluzyc L4

Odnośnik do komentarza

~Bea.ta1
sylfka

na 19 czerwca :)
teraz w środę mam badania prenatalne, jestem nimi zestresowana, jesteś już po takich badaniach? :)

wiekszosc z nas jest juz po tych badaniach, stres jest duzy ale i radosc ogromna jak widzisz swojego dzidziola machajacego lapka :)

Beatko, a w którym tygodniu jesteś i kiedy miałaś robione te badania? Bo ja dziś wchodzę w 13tydzień, a w środę idę do lekarza, czyli praktycznie koniec 13 mam te badania i wydaje mi się,że to dosyć pozno.

http://www.suwaczki.com/tickers/010ivfxmbvwwh243.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...