Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

No i monika u mnie tez zero nastroju świątecznego. Dawid ostatnio w nocy robi cyrki, cyca skubie przez całą noc. Dzis o 1 w nocy obudzil sie i chcial isc cycac do srugiego pokoju, i tak plakal ze musialam pojsc,a potem jak zanosilam go z powrotem do sypialni,obudzil sie, zobaczył gdze jest i znowu ze nie che tu. I tak 30 minut nam zeszlo.
A jak tam u Was z cycaniem? Ja juz mam dosyć.

Odnośnik do komentarza

Cebulka my też 3 idziemy do ortopedy (czekaliśmy ok 4 tygodni ale mogłyśmy iść już 27.03 ale akurat było szczepienie). Akurat nam w przychodni powiedziano że na pneumokoki jest za darmo od 2 roku bo funduje miasto Warszawa a ogólnie za darmo są dla dzieci urodzonych w 2017 r. bo to jest w kalendarzu szczepień. My pewnie tez skorzystamy bo teraz będzie tylko 1 dawka (Chyba dobrze pamiętam) ale właśnie po 01.06 muszę się zapisać na bilans dwulatka i to szczepienie. Cebulka na odrę czy na ospe? Jeśli na ospe to my mamy za darmo bo mała chodzi do żłobka. Musisz mieć zaświadczenie ze żłobka/klubiku że dziecko uczęszcza do placówki i zanieść je do przychodni.
U nas są takie noce że śpi bez cycka całą noc. Niestety od czwartku ma początek zapalenia płuc więc ten cycuś jest u nas wybawieniem bo nie ma apetytu. Czasami też mam już dość kp ale z drugiej strony dzięki temu wcześniej wychodzę z pracy. A tak serio to chyba pociągnie kp do 2-ch urodzin lub do końca wakacji no chyba że sama zrezygnuje wcześniej.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę Wam i całej Waszej rodzinie: wielu łask Bożych, miłości która będzie wypełniać Wasze serca oraz wszelkiej pomyślności i spełnienia planów w życiu osobistym. Niech Zmartwychwstały Jezus odnowi w Was wiarę i ufność w Boga Jedynego, który roztoczy nad Wami opiekę.

Zdrowych i wesołych świąt Wielkiej Nocy. Wesołego Alleluja życzy Lidka Z mamą Moniką.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

U nas taki upar iuch sie zrobiłze da sie pierdolca dostać.co nie po jego mysli odrazu płacz- wiec pol dnoa spedzamna tuleniu i tłumaczeniu dla czego cos noe mozna:) i juz bym odstawila go od cyckA, ale na razie nie mam aiły jeszcze w noxy go nosic.
wczorajw parku uciekał i sie przewrocil do kałuzy z błotem, było widac tylko oczy, musialam ściągnąć mu spodnie i owinelam swoim plaszczem i takwracalismy do domu:)
Wesołych i radosnych Swiąt:)

Odnośnik do komentarza

Hejka,
No cicho tu nieatety. U nas wczoraj była super pogoda,wyszlismy z domu o 9 30. I rylko wpadalismy na jedzonko. Aczkolwiek z jedzeniem kiepsko.i bylismy na 2 placach zabaw,w parku, potwm na podqorku w piaskownicy. Dawid był zachwycony i nie chciał spać, a mi nogi do rylka po całym dniu wchodziły. No skonczylo sie na ttm ze Dawid pijąc kakao uanął w krzesełku do karmienia o 17 45 i spał do 7 rano. Wieczorem co prawda cycał co chwile do 22 ale potwm juz tylko o 5 tak ze szał:)
Monika u nas u ortopedy wszystko dobrze!stopy, kolana i bioderka w porządku, są w granicach normy. Powiedział zeby cały czas uważać zeby nie siadał w literke w. No i w domu na bosaka, a do przedszkola pantofelki z befado. Powiedzial ze tak jak uklada stope do arodka to normalne do 5 roku. I zwby za rok przyjść. A te sandalki z memo są ok. Też mowił zeby niw kupowac trampek i adidaskow,a butki ze sztywnym zapiętkiem

Odnośnik do komentarza

Cebulką to u mnie też ostatnio przynajmniej pół dnia na dworze, wczoraj też dwa place zabaw, a mnie nawet brzuch juz trochę bolał wieczorem chyba od ciągłego podsadzania np na zjeżdżalnie bo nie wszędzie jeszcze sama wchodzi. Ale od razu inna moc u mnie i zapał nawet do porządków a i obiad dziś z dwóch dań będzie, chociaż zupę pewnie tylko ja będę jadła. Kocham ciepło i słoneczko. No a z nowinek na święta poczułam ruchy, a i daliśmy kaucję na dom gdzieś niedługo kredyt mam nadzieje ze wprowadzimy się jeszcze przed wrześniem, trochę tam trzeba będzie porobić ale tak serio to na remont z prawdziwego zdarzenia nie będzie nas stać. Ciekawe jak się Marysi na wsi spodoba, gdzie nie ma placów zabaw w każdą stronę no i nie wiem jak będzie z towarzystwem dzieciaków. Najwyżej będziemy jeździć do miasta częściej żeby się dziecko wybawilo.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Zawiszka gratuluje domu, oby wszystko sie udało do rozwiązania. Marysi na wsi napewno sie spodoba, przede wszystkim zabawa na podwórku. A jak tamMarysia rwafuje na rosnący brzuszek?
Monika co tam u Was?
Dziewczyny no i sie stało, mam w domu przedszkolaka:) dzwonili z przedszkola ze Dawidek został przyjęty. Wiec od wrzesnia zaczynamy przygode, no i juz zaczne pewnie po sobotach chodzic na zajecia adaptacyjne, są co sobote po 2 h. A teraz to całymi dniami jestesmy na polu, chodzimy na place zabaw, do parku,do lasu, nogi za zime sie odzwyczaily i zakwasy są:) proboje odstawic Dawida od cycania,na razie z maenym skutkiem. Ewidentnie mam juz mało mleka bo doi calą noc co chwile, a jak dam kakao na wieczor to tylko 1 lub 2 sie budzi. Uznaje tylko krowie mleko, i do tego musze sypnąć pol lyżeczki kakao zeby wypił.

Odnośnik do komentarza

Marysia chyba jeszcze nie do konca zauważa ze ten brzuszek jest, ogolnie lubi na mnie spac ale biorę ja tak pod boczek. No niby mowie jej ze tam dzidzia to juz mi zaczyna pokazywac ale najpierw na siebie pokazuje że tez jest dzidzia. No my też latały po placach bo moje dziecko otwiera oczy i wola ze do dzieci chce.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Jestem, jestem....
Cebulka Super, że u ortopedy wszystko dobrze. No i gratuluję dostania się do przedszkola;) fajnie
Zawiszka gratuluję zakupu:) trzymam kciuki za przeprowadzkę;) Marysi się spodoba.... ja też bym wróciła chętnie do siebie, jakoś inaczej tam czas leci, swoje podwórko itd;)

U nas wszystko dobrze. Po żłobku idziemy od razu na plac zabaw a nawet i dwa (są obok siebie) i siedzimy tam prawie do kolacji;) ostatnio zakleilam sutki plastrami i ..... matko jaki był płacz, łzy jak grochy leciały, więc na razie nie odstawiam. Choć i tak mam wrażenie że mniej chce. U nas mleko krowie też jest najlepsze, choć staram się dawać jej też inne "mleka" roślinne. Ostatnio dawalam jej ryzowo-migdałowe i smakowało jej.

Dziewczyny co kupujecie na 2 urodziny? Myślałam nad rowerem biegowym ale szwagierka kupiła jej taki rowerek trzykolowy:( nawet nie spytała co o tym myślimy:( A mówiliśmy jej wcześniej że nie chcemy żadnych trzykolowych:( ech....

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Monika my na urodziny kupimy wlasnie rowerek biegowy. No a z cycami to napewno płacz bedzie, ale wszystkie kolezanki mowia ze tak z 3 dni. Ja na razie daje po kąpieli,a potem jeszcze sie bawi chwile i jal chce cyca to juz nie daje,tylko idziemy na mleko. Wtedy wypija i jak juz usnie to budzi sie tylko 2 razy na cyca i lepiej spi. No i teraz juz 5 dzien jak nie daje tego cyca na zawołanie wieczorem i dzis pierwszy dzien nie protestowałtylko poprowadzil do kuchni:)

Odnośnik do komentarza

A ja dalej mam noworodka jesli chodzi o cycanie;)
Jutro usg mam nadzieje ze sie w koncu dowiem kto tam mieszka. A zaczelo sie glaskanie brzuszka takze Marysia zaczyna się wczuwac;)
Ja byłam mierzyć biegowy no i maria za niska, a na nośniku jakos nie chciała. Trzykolowe sie nie sprawdzają moim zdaniem. Chyba bym kupiła od siebie biegowy nie patrząc na to że będą dwa rowerki...

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Hejka;)
Cebulka ja taka stanowcza z tym cycem nie jestem jak Ty. Niestety:( u nas jest teraz tak, że po żłobku w domu domaga się (pije i długo się przytula), pozniej po kapieli i do spania jej daję. Potrafi spać do rana bez. Jak wstaje do pracy to jeszcze karmię przez sen wtedy jak już ona wstaje to nie płacze dla męża. A to mleko to pije sobie z kubka czy z butelką idzie spać? Dajesz takie zwykłe mleko krowie czy mm?

Zawiszka gratuluję drugiej córki;) A może coś się schowało przy badaniu? Mam podobne zdanie co Ty odnośnie rowerka. Postanowiliśmy z mężem że kupimy jej biegowy.

A ja napalilam się na zakup wyciskarki wolnoobrotowej.... tylko za duży wybór ale coś już sobie upatrzyłam:) macie może taki sprzęt? Jeśli tak to może coś polecacie? My standardowo jedziemy do domu na weekend;) jupi!

Przepraszam że tak słabo piszę ale wieczorami padam na ryjek:)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Monika cyca daje po kąpieli i zauważylam juz ze on doi,a jak juz mu za mało,bo ciągnie z kazdego cyca po chwili to ja chowam, a Dawidek juz sam woła na dół amu. I idziemy na dół, podgrzewam mleko i on pije z kubeczka z rurką.mleko kupuje krowie bio w biedronce. Innego nie akceptuje. No i wsumie zanim zaakceptowal krowie to dosypywalam mu neskvik, a potem co raz mniej i w tydzien zaczął pic samo mleko. I jak qypije kubek mleka to w nocy doi tylko raz i dłużej śpi. A bez to noc z cycem w buzi. Ja własnie chce odstawic do lata, zeby juz przed przedszkolem niue było. Dodatkowego stresu, bo nie wiem jak bedzie z pracą i jesli mnie do pracy przyjmą z powrotem to mogą rzucic na system zmianowy.
zawiszka gratuluję, i i grunt zeby dziecko było zdrowe,no i plus ze ciuszki po Marysi juz są:) mniejszy wydatek. Ja dzis na strych wyniosłam kolejne pudła z ciuszkami Dawidka i nauczYłam 14.sklep mozna otwierać:)

Odnośnik do komentarza
Gość Monika216

Cześć dziewczyny. Jak ten czas szybko leci miałam coś wcześniej odpisać ale wieczorami padnięta jestem.... A dziś patrzę a to dwa tygodnie minęły od ostatniego wpisu Cebulki....

U nas wszystko dobrze, Lidka coraz bardziej pokazuje swoje różki, jest charakterna, nie na co;) ja dziś do pracy :( I później mam długi weekend;)
Co tam u Was? Jak dzieciaczki?
Zawiszka spóźnione ale bardzo szczere życzenia urodzinowe dla Marysi. Dużo zdrówka i niech się dalej dobrze rozwija....

Odnośnik do komentarza

Niestety cicho tu...
Ja ostatnio tez padam, caltmi dniami biegam za urwisem, wstaje o 5-6 rano idzie po 21, szkoda mu czasu na sen. Budzi sie z rana i prosi zeby isc na dol. Na am. Teraz z rana i wieczorem pije mleko krowie. Ale cyc i tak musi być.a pomiędzy tym lataniem trzeba ogarnąc dom, zrobic jedzenie, no i mam wrazenie ze pralka chodzi ma okrągło.

Odnośnik do komentarza
Gość Monika216

Cebulka.... moja idzie spać 21 a wstaje ok 7:30 choć potrafi też pospać w weekend nawet do 9! Kurczę zaczynam myśleć o ograniczeniu jej cycka.... ale robi takie sceny, jest tak wielki płacz i wielka rozpacz, że nie mam serca jej odmówić:( u nas Lidka tez cały czas byłaby na podwórku, nie chce wracać do domu. A zrobiła się taka uparta, buntuje się że strach pomyśleć co będzie dalej....

Odnośnik do komentarza

Monika u nas wielka poprawa, bo od tygodnia Dawidek przesypia całą noc. Wiec teraz cyca tylko raz po kąpieli, jak juz zaczyna sie wiercic to mowie mu ze mnie boli i ze w cycu juz niema mleczka i Dawidek wola na dół. Teraz potrafi czasami 1.5 szklanki wypic. Czasami tez sam wypluwa cyca i mowi mama tyle, chodz:)
Wczoraj dawidek skończył 2 latka:) ale z ten czas leci, dostał od dziadków rowerwk biegowy ,ale bardziej niz rowerkiem to sie cieszył kaskiem. A jutro mamy grila urodzinowego. Dzis upiekłam tort. A jutro z rana będę dekorowac.
I Dawid ostatnio tez upaety sie zrobił i jal cos mu nie pasi to odrazu ryk.

Odnośnik do komentarza
Gość Monika216

Cebulka spóźnione życzenia dla synka. Dużo zdrowia, radosci, moc prezentów:)
Jejku ale ci dobrze z tym cycaniem;) ja jak mówię że nie ma mleczka to ona mówi leci! Zauwazylam ze w weekendy chciała by cały czas:( w nocy mam zazwyczaj spokój, też mamy dni że śpi całą noc bez cycka.

Odnośnik do komentarza

Monika dziękujemy bardzo za życzenia.
No a z cycem to pewnwie z tydzień to też był płacz i awantury, jednego snia bylo lepiej drugiego gorzej. A teraz jak juz za slugo doi to pytam czy jeat jeszczr tam mleczko- jak mowi ze tak- to i takmu zabieram i mowie ze mnie cycuś boli. Wtedy oddaje i woła na dół. Jak sie napije w kuchni krowiego to wracamy-czasami jeszcze tez prosi cyca- ale nie daje- a jak sie rozpłacze to go głasakam po plecach i po chwili sie uspokaja. Ale generalnie to polubił krowie mleko. Dzis nadrabia z jedzeniem- bo w sobote był urodzinowy gril,wczoraj bylismy na komunii i był taki zajety ze przez 2 dni prawie noc nie jadł, 2-3 kesy i poleciał. A dzis wypił juz 2 szklanki mleka- zjadł, kasze, zupke, 2 danie- trochy tortu urodzinowego i pare plasterkow szynki i to wszyatko do 14. Wiec jutro chyna nie bedzie jadł:) a dzis tylko na amu woła i na mjeko:)

Odnośnik do komentarza

Cebulka wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze dla Dawidka! Przepraszam że jakos tak rzadko zagladam.
U nas Marysia chodzi spać okolo 21. W dzień ma jedną drzemke okolo 1,5-2h ale co jakis czas dobija do 3h. Tyle ze większość drzemki z cycem w buzi. W nocy ostatnich kilka nocy je na spanie i dopiero rano zaczyna doić od 5 do 7albo 8 i to tak w sumie bez przerwy tyle że zmienia cyce. A ostatnio nazywa cyce i mówi że to dziadzio i baba albo tato i niunia, zje troche a potem głaska i mówi "juś dziadziu" no poprostu cudo. W dzień dobiera się do mnie byle tylko usiądę nie ważne czy na toalecie czy na kanapie;) ale to tez taki egzemplarz któremu nie umiem odmówić. Cos czuje ze będę karmic dwójkę i wtedy to bedzie zabawa dopiero. U mnie już 6kg na plusie i 6 miesiąc juz leci! Strasznie szybko mi to ucieka. Bylysmy na bilansie 2latka, wszystko ok tyle że dolne centyle mamy Bo 82cm wzrostu i 11kg wagi, badan żadnych nie dala doktorka i tak myślę że może sama jakąś morfologia zrobie bo maria to prawie samego cyca je i troche owoców, no plus chleb ale konkretów malutko.
Marysia dzis wysadzala słonia pluszowego na nocnik ale sama nie chce choć juz widze postęp bo mówiła że słoń si. A wcześniej w ogole nie używała tego zwrotu. Moze niedlugo uda się jakos pozbyć pampersow. Na fb juz chyba pol na Pol dzieci bez pieluch jest.ale ja tam na spokojnie do tego podchodzę.
Buziaki przesyłamy!

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza
Gość Monika216

Cebulka ja spróbuje ograniczyć cycka jak będę na urlopie czyli za dwa tygodnie. Super że Dawid ma taki apetyt:) oby trwał jak najdłużej:)
Zawiszka jak słodko rozmawia z cycusiem;) u mnie podobnie jest że jak tylko usiądę to od razu się dobiera:( zaczyna mnie to denerwować:( matko jak szybko ten czas leci! To już 6 miesiąc, gratuluję;) Marysia po prostu jest drobna;) a badania zrób, bedziesz miała jasność czy nic jej nie dolega. Lidka na nocnik na kupę woła ale na siku to różnie. Czasem puszczam ją bez pieluchy ale np. woła siku i już leci po nogach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...