Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

U nas dzis dziecko zafundowało pobudkę o 5:15, no masakra, szalał do 11, ale pospał do 13, nie pamietam kiedy tak długo spał.no i potem kolejną dzemkę o 16, znowu godzinę spał spioch:) U nas własnie zauwazyłam że Dawidek zrobił sie taki bardziej samodzielny, dłuzej potrafi sie zabawic, no ale nadal jest synkiem mamusi:)
Monika chodzi o to ze jak zaczniesz zamiast cyca dawac wode lub smoka to dziecko sie oduczy od cyca, bo w tym wieku w nocy dziecku bardziej chodzi o przytulenie i jak nie bedzie cyca tylko woda to przestanie sie wybudzac, a więc sen bedzie lepszy. Ale to teoria, a w praktyce, to za dzien tak sie wymęcze ze na razie łatwiej mi wywalic cyca, no ale juz po woli trzeba tak próbować bo jak tyle pobudek bedzie w nocy a tu trzeba isc do pracy i myśleć to masakra:)

Odnośnik do komentarza

Ja potwierdzam że można oduczyc dziecko jedzenia w nocy :) Igor budzi się naprawdę dużo rzadziej, a jak już się budzi to się tulimy i śpimy dalej :)
U nas dalej idą dwójki na górze i Igor doskonali chodzenie :) zdolny dziubek :)
Poza tym nie pamiętam kiedy ostatnio mój mąż aż tak działał mi na nerwy...

Odnośnik do komentarza

Pineska widziałam i czytałam wcześniej ten blog ale jeszczenic z niegonie robiłam. Ciężki czas przed nami w związku z powrotem do pracy:(
Zawiszka gratuluję! A jak Ci zasygnalizowała? Katar nadal jest a od wczoraj zaczęła kaszleć. Byłyśmy u lekarza, osluchowo jest czysto. Co jest, że te nasze dzieciaczki tak za tym chlebem czy bułką? Lidka też za pieczywem przepada. Nigdy nie robiłam ciasta marchewkowego. Poproszę przepis.
Cebulka no może coś w tym jest ale ja jeszcze będę karmiła w nocy to może pokarm mi nie zaniknie?
Meju zdolnego masz synusia;) brawo!

Lidka nauczyła się schodzić tyłem z łóżka ;) wchodzić też już umie choć ma trochę problem bo jest parę centymetrów za niska;)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Hej kochanie, u mnie znów migrenowo także przepraszam, ze nie odpisuję personalnie ale strasznie ciężko mi się skupić, chciałam tylko dać Wam znać, że u nas ok. Gratuluję zbiorczo każdego sukcesu Waszych maluszków. U nas Jaś zaczyna tez schodzić tyłem z łóżka i wczoraj pierwszy raz stanął sam bez trzymanki. Dwójka dolna jest już bardzo bliska przebicia, duże opuchniecie i słabe nocki. Byliśmy tez na muzycznym raczkowaniu, bardziej od skrzypcow i fortepiana interesowały go inne dzieci. Dużo zdrowia dla Waszych dzieci i dla Was!

Odnośnik do komentarza

Ja tylko na moment zameldować że żyjemy ;) Co prawda ledwo ale cóż Mąż sprzedał nam chorobę :( Ja kaszle kicham i w dodatku dzisiaj zrobiło mi się zimno ;( (znacie jakieś sprawdzone sposoby na szybkie pozbycie się tego świństwa?) Za to Maksym ma dodatkowo zmiany w oskrzelach ;( Znowu ma antybiotyk do tego jakiś syrop Oczywiście nic nie chce brać :/ Nie wiem czemu te leki dla dzieci są takie ohydne :(
Poza tym mój Łobuzik wspina się po wszystkim Już nie posiedzi spokojnie :( Oczywiście raczkowaniem nie jest zainteresowany :( No i mamy górną lewą dwójkę Dolna jest tuż tuż :)
Może uda mi się potem dokładniej odpisać Póki co gratuluję nowych umiejętności i ząbków
Co do @ to od stycznia mam z regularnością co do 2dni
Maksym budzi się na jedzenie 2-4 i nie ma opcji żeby go oszukać smoczkiem/wodą/przytulaniem Musi być butla bo będzie wrzask nie z tej ziemi :/
Potwierdzam chleb jest super Lepszy niż kaszki czy nawet obiad :(

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

Dziś podczas wieczornego mycia ząbków ujrzałam przebicie na dolnej dwójce także oficjalny stan uzębienia to 8:) chyba na trochę będzie juz spokój. Paula strasznie współczuję choroby, biedna Ty,biedny Maksym :( zdrowiejcie kochani. U mnie okresu brak, cyc pełna para także okresu próżno szukać.

Odnośnik do komentarza

hejka:)
u nas Prababcia pojechała do sanatorium, a ze mąż ma drugie zniany to ja cały dzień jestem sama, no i niestety nauka prababci nie poszła w las bo wszystko jest dobrze jak sie bawimy z Dawidkiem,ale jak tylko idziemy do kuchni i dziecko zostaje w krzeselku to sie zaczynają takie koncerty ze sie dzis juz z rana sama popłakałam bo taki nienosny ze nic sie nie da zrobic. Bo dobra prababcia zawsze niunia zabierała na rączki jak tylko ten zaczynał marudzic, to teraz mam szkołe przetrwania jak trzeba ugotowac obiad. a poza tym to Dawidek od wczoraj juz potrafi tak 10-15 sekund stac sam:) no i dzis przeszedł cały korytarz trzymając sie sciany tylko jedną rączką:)
Silesia Gratuluje uzębienia, Dawidek jest chyba jednym z najstarszych dzieciaczków, a ma tylko jedynki.
paulazdr duzo zdrowka. a na przeziębienie podobno dobre jest ciepłe mleko z czosnkiem. u mnie zawze tak mąż pije, i mu pomaga, a ja za zadne skarby swiata nie napije sie ciepłego mleka

Odnośnik do komentarza

Oj tak Biedni my :( ale dzielnie się kurujemy Dziękujemy za życzenia zdrowia :)
Jasiu ile ząbków! Super Jeszcze troche i dadzą w koncu spokój :)
Dawidek brawo Czekamy na wieści kiedy sam ruszysz w świat :)
Cebulka współczuję :( jednak babcie czasem powiem nieładnie nie myślą Najprościej brać na ręce a Ty potem zostajesz sama i się męcz :( u nas to samo Babcia nie zostawi Małego w spokoju nawet jak się sam bawi A potem wracamy do domu i nie mogę nic zrobić no bo dziecko potrzebuje towarzystwa lub noszenia cały czas :/ Mój mąż teraz ma nocki Wychodzi o 20 wraca koło 6 my wstajemy on się kładzie Wstaje koło 12 coś porobi i wychodzi coś załatwiać Wraca przeważnie podczas drzemki Maksyma Zje obiad chwile odpocznie i kładzie się spać Także zajmuje się Miśkiem max 30min na dobe od prawie tygodnia Więc doskonale Cie rozumiem :( Twój Mąż na racje mleko z czosnkiem i do tego masło (choć najlepiej smalec) są najlepsze na przeziębienie Oczywiście w smaku ohydne ale działa Gdyby nie to pewnie nie byłabym w stanie zwlec się z łóżka :(

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

Hej kochane :) u nas wyszły dwójki z góry - oczywiście w parze :p i Silesia nie ma się co cieszyć, my mamy 8 zębów, liczyłam na chwilę spokoju a tu czworeczke na górze widać :p także dalej nie pospimy :)
Paula dużo zdrówka! Mój mąż teraz pracuje od 6 do około 16, wraca, zje, wypije kawę i wychodzi i wraca na kąpiel Igora, w nocy do niego nie wstaje... Więc łącze się w bólu.
Igor ciągle mówi coś w stylu "co to" i jak mówię mu "pokaż paluszkiem" to on pokazuje słodziak jeden :D i nauczył się mówić "papa" jak ktoś wychodzi z domu. W ogóle mam wrażenie że się ostatnio zrobił taki bardziej rozumny :)

Odnośnik do komentarza

Cześć Kobietki;)
Silesia jak samopoczucie? Migrena minęła? Mam nadzieję, że tak. Brawo dla Jasia! Gratuluję ząbków;)
Paula dużo zdrówka! Gratuluję ząbka*) Lidka też staje przy wszystkim.
Zawiszka dzięki za przepis. Dziś robiłam tartę z gruszkami;)
Cebulka oj te babcie. U nas też noszą na rękach a jak wracamy do Warszawy to jakoś problemu nie mam. Brawo dla Dawida;) zuch chłopak. Mój mąż wychodzi do pracy 8:30 i wraca 18:30 więc łącze się z Wami. A mleko z czosnkiem jest pyszne;)
Meju gratuluję uzębienia;) Mądry chłopak rosnie;)

Dziś Lidka przeszła przez pół pokoju trzymając i pchając krzesełko do karmienia;) jaka przy tym szczęśliwa;) wczoraj natomiast dwa razy stanęła na środku puzzli niczego się nie trzymając. U nas katar mija podobnie jak kaszel. Ostatnie dwie nocki były z 1 karmieniem o 6 rano!!! Ale co z tego skoro i tak się nie wyspałam bo moja gwiazda tak się rozwaliła na łóżku, że musiałam spać w poprzek;(

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!
Monika tak migrena minęła, dziś w końcu puściła, od razu chce się żyć!! Super Lidka się przemieszcza, mój Jaś ma pchacza i tez robi dystanse, coraz częściej staje bez trzymanki, robią te nasze dzidziule postępy :)co do butów myślałam o tym ale nie wiem kiedy Jaś zacznie na.powaznie chodzić w sensie jaka będzie pogoda, czy kupować zakryte, odkryte czy jakie. Podobno fizjoterapeuci polecają takie brzydkie attipasy, generalnie mamy polecają firmy mrugala,emel. Dawaj przepis na tarte ale to już ;) skąd miałaś gruszki? Pięknie Lidka pospala,ja to chyba mogę pomarzyć o takim spaniu, ciagle sie budzi. Super, że wraca do zdrowia:) Ja też nie mam problemu z noszeniem na rękach. Tzn u mnie nigdy nie było czegoś takiego, ze nie wolno na ręce bo się przyzwyczai.Jas był noszony kiedy tylko chciał, ba w chuście swego czasu non stop. Teraz bardziej od rąk interesuje go Raczkowanie i dreptanie przy czymś, a to, że czasem wskrobuje się po nodze no to widocznie ma potrzebę być blisko mamy.
Meju gratki za ząbki, fajne postępy zrobił Igor, mój Jaś nie umie jeszcze wskazywać paluszkiem, nie mówi papa ale zaczyna ładnie powtarzać dada jak szykujemy się na spacer, tata jak go słyszy, daje mu parę zabawek do wyboru i mówię np.gdzie jest rybka i.chwyta rybkę. Oczywiście czasem się myli, na wszystko przyjdzie czas :)
Cebulka, brawo Dawidek robi wspaniałe postępy oby tak dalej!

My ostatnio bawimy się z.Jasiem w ganianego, ja na czworakach, on na czworakach, ja gonie on ucieka albo chowam się za łóżko i.wyskakuje z akuku, tyle przy tym ma śmiechu ze juz parę guzów nabil tak szalał. Wgl.nie macie wrażenia, że te nasze dzieci robią się coraz kochansze? Jak sobie przypomnę takiego barbecia 3-4 ms,gdzie tylko rączki albo leżenie i.popatrze jakie to małe czorciatko zrobiło postępy to... Coraz ciężej będzie wrócic do.roboty. Dobranoc kochane.

Odnośnik do komentarza

Silesia moja tez ma pchacza ale krzesełko lub suszarka z praniem są o wiele ciekawsze;) Tez nie wiem kiedy ona zacznie chodzić ale warto mieć wiedzę dotyczącą butów;) proszę bardzo : http://alaantkoweblw.pl/tarta-z-gruszkami/ a gruszki kupuję w sklepie (jak są bio te ale kupuję też te "normalne"). Odkąd wyszły jej dwójki to zaczęła ładnie spać, tfu tfu tfu.... a kiedy nosić jak nie teraz? Jak będzie miał/a 18 lat? Wtedy będzie ciężko;) no ale kręgosłup tym nie jest zachwycony;) Aaaa dwa dni z rzędu kupa była w pieluszce!!!! Ło matko ale sajgon żeby to sprzątnąć, dobrze że to niecodzienne. Przegapiłam ten moment bo robiłam obiad:(

Dobranoc

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Hejka Majóweczki i maluszki:)
moj Dawidek od dwóch dni niejadek, ani sniadania, ani obiadku, ani kolacji jesc nie chce, pare łyżeczek zje i koniec, płacz, buzia zamknięta i tyle. nie wiem co mu odbiło, zęby jeszcze dopiero kiełkują tak powiedziała alergolog jak badała, wiec nie wiem co mu sie porobiło, dobrze że cycus jak zwykle jest pyszny:)
Diewczyny muszę sie pochwalić nie dość ze moje dziecko tej nocy wstało tylko raz na cyca o 2-30, to jeszcze przespał w swoim łożeczku całą noc:) nie wierzyłam ze ten dzien nastanie:)
Monika brawo dla Lidki:) Dawidek ma taką skrzynie na zabawki z kółkami i też lubi tak z nią chodzic po pokojach.
Silesia dobrze ,że Ci migrena przeszła. my też tak w ganianego sie bawimy, i powiem Ci ze najczęsciej to Dawidek wygrywa, mała rakieta:)kolana nie bola?:) a co do noszenia, to Dawidek pierwszych kilka miesięcy bardzo ulewał i po kazdym karmieniu musialam go nosic pionowo kilkanascie minut, a ze był i jest klocek to było mi ciężko więc nie chciałam dodaktowo go przyzwyczajac do rąk bez potrzeby, jak mozna sie zabawic i poznawać świat, a teraz to on juz na rączki nie za bardzo chce, bardziej woli raczkować, chociaz teraz to bardziej woli chodzic, a mój poszarpany kręgosłup powoli wymięka.

Odnośnik do komentarza

cześć dziewczyny:)
ale miałam tej nocy atrakcje. Mąż poszedł na nocną zmiane, a ja z dawidem zostałam sama, no i juz za dnia cos tam częściej latałam siku, nawet sie zastanawialam czy nie zaciążyłam;) a jak mąż poszedł zaczeło mnie w boku boleć i taki ból jak by w nerce i na cały dół brzucha, lepiej nie było wieć zadzwoniłam po kuzynke, ta jak przyjechała i mnie zobaczyła, a w tym momencie akurat zaczełam wymiotowac, odrazu zadzwoniła na pogotowie.Jak przyjechali to stwierdzili ze raczej kolka nerkowa i trzeba do szpitala, kuzynka została z Dawidkiem czekac na męża, akurat sie obudził jak mnie zabierali. no i dostałam 3 kroplówki, zastrzyk w tyłek i mi przeszło. Ból miałam taki jak przy porodzie, masakra. porobili badania i okazało sie ze jest jakis stan zapalny, a bylismy na spacerze i trochy zmarzłam. mie chciałam zostac w szpitalu, wiec wypisali mi antybiotyk i nospe i po 3 godzinach na izbie pojechałam do domu. Dawidek nie spał od kąd mnie zabrali, a usnął dopiero jak wrociłam i dałam cycusia, ale był dzielny i grzeczny i w ogóle nie płakal. jak usnął o 1-30, to spal do 8 rano, tylko raz sie wybudzil to dałam mu smoka i dalej spał:)i spi dalej w łóżeczku. i wiecie ból był ogromny, ale wcale nie martwiłam sie o siebie tylko o to ze jak mnie zostawią to jak tam niunio zostanie sam z tatusiem bez mamy i cycusia

Odnośnik do komentarza

Cebulką,biedna jak Ty dałaś rade? Jesteś bardzo dzielna a Dawidek jeszcze dzielniejeszy!! Zuch facet! Ja wiem co czułas w szpitalu, bo gdy mnie kolumna głośnika jakiś czas temu spadła na stopę i wylądowałam na.izbie to wolałam wrócić do domu i robić okłady niż czekać parę godzin na swoją kolej. Wiedziałam,że złamania nie ma tylko silne stłuczenie,a w domu niunius czekał na cyca, a mm nie ruszyłby. Jak wróciłam wtedy to jego radość była nie do opisania. My matki to już chyba zawsze będziemy dzieciaczki stawiać na pierwszym miejscu. Jak tam po zmianie czasu? Mój Jaś w.koncu śpi do 8! Co prawda pobudek milion no ale cóż począć...

Odnośnik do komentarza

Gratulacje za nowe umiejętności Widzę nowe ząbki znowu się pojawiły Super gratulacje :) u nas też jest kolejny - lewa dolna dwójka czyli mamy 6 zębów po 3 :)
Cebulka współczuję Już się lepiej czujesz? Dzielnego masz synka nie ma co I jaki twardy że nie zasnął ;) Dorośleją nam dzieciaczki więc będą częściej same spać Ale jaka to wygoda bez rozwalonego dziecka po środku ;)
Fajnie się czyta o Waszych zdolnych Maluchach już gadających i chodzących I już się doczekać nie mogę kiedy u nas tak będzie Mój po polsku nie mówi niestety :( gada jak najęty ale po swojemu Porusza się czołgając w końcu do przodu Ale za to wspina się na wszystko :)
Byliśmy dzisiaj na kontroli Niestety nie ma poprawy więc mamy silniejszy antybiotyk i dodatkowe inhalacje :(

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

Cebulka biedulko mam nadzieje ze juz dobrze u ciebie.
Paula zdrowka dla maksyma ile go bedzie meczyc to chorobsko!
To i ja sie w koncu pochwale zebami lewe jedynki gora dol juz przebily sie przez dziąsełko. Takze niedlugo bedzie mloda miala czym zgrzytac:)

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny dzieki za ciepłe słowa:) ja juz spoko, jestem na antybiotyku, wczoraj byłam słaba, a dzis juz dobrze. ale musze zrobic usg na wszelki wypadek.
Silesia no gratulacje dla Jasia i dla Ciebie:) Dawidek dzis tez spał do 8:)
paulazdr Duzo zdrówka dla Maksyma. powiem że bez rozwalonego dziecka po srodku łóżka jest super:) nastepnej nocy pobudek było 3, potem jak wróciłam ze szpitala to jak usnął o 1-30, to spał do 8, no i dzisiejsza noc tez dwie pobudki, ale i tak spoko.
Zawiszka gratuluję ząbków:)

Odnośnik do komentarza

Cześć.
Cebulka nawet nie jestem wstanie takiego bólu sobie wyobrazić. Dawidek to taki dzielny chłopak;) zdrówka;)
Silesia zmiana czasu..... Lidka chodzi spać 22-23 i wstaje 6-7:(((( no wczoraj zasnęła o 21 bo wymeczona była basenem i spała dziś do 8. Teraz ma drzemkę już 2 godz;) wcześniej wstawala 8-9 I wcześniej chodziła spać.
Paula piękny stan uzębienia;) gratuluję. Zdrówka dla Maksyma! Jejciu niech już choroby w końcu miną!
Zawiszka gratuluję uzębienia! Oj najgorsze co może być to zgrzytanie zębami;( Niestety czas leci, dzieci nam rosną a my się starzejemy;)

Dziś strasznie wieje a takie piękne słoneczko. U nas wszystko dobrze, zaczęliśmy kolejny kurs na basenie. Miłego dnia kochane.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...