Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki dziewczyny za pomysły. U nas na basenie niema zajęć dla takich maluchow, bo chciałam chodzic-ale misze pojsc i zobaczyc jaka temperatura wody jest w srodku to może bede chdzic z nim tak sama. Ogolnie to u nas malutkie miasteczko wiec niestety rozrywki dla takiego klocuszka niema za wiele.
Paulazdr fajnie ze sie odezwałaś i ze wesele udało sie
Monima jak tamLidka po 6 h w żłobku? Usneła? I jak tam cycuszkowe sprawy?
Zawiszka jak sie czujesz
Dzis bylismy z Dawidkiem w lesie na grzybkach, ale miał frajde. Koszyk uzbierany. No i własnie, mamuśki karmiące - jecie grzyby czy nie?

Odnośnik do komentarza

Witam;)
Zawiszka koloszy nie kupiłam, zamówię przez Internet. Spodnie znalazłam w 5 10 15 rozm. 86 (większy został wykupiony) na ich stronie, niestety różowe; ( no ale cóż kosztowały w promocji 24 zł więc i kolor przeżyję:)
Paula fajnie, że wyjazd się udał. Zawsze to co dobre szybko się kończy.... o weselach słyszałam, że są inne, nigdy na takim nie byłam i raczej nic nie zapowiada ze będę. Dużo zdrówka dla całej rodzinki!!
Cebulka my dziś malowałyśmy farbami: pędzelkiem i rękami;) ostatnio kupiłam jej też malowanki wodne, więc po żłobku malujemy. Lidka została w piątek bez płaczu, spała 1,5 godz. i uwaga! Zasnęła sama, bez noszenia, cycusia w ciągu 5 minut. Ładnie je obiad, bawi się, zaczyna dobrze się tam czuć bo zaczyna rozmawiać i dużo pyta: "A co To?" Jak przyszłam to przebiegła uśmiechnięta;) Przez weekend nadrabia cycusia ale to przez zęby. Widać już białe kropki górnych 3ej a i na dole ma bardzo mocno opuchnięte dziąsła. W nocy z piątku na sobotę miała temperaturę 38,5-38,7 ale nic jej nie dawałam na zbicie a tak po za tym to ani kataru ani kaszlu więc obstawiam że to przez zęby. Zazdroszczę wam grzybobrania;) u mnie mama z siostrą lata na grzyby;) a ja korzystam z ich zbiorów;) Cebulka ja grzyby jem czy to smażone czy to w zupie. U nas w domu do zupy dodaje się ocet (wiem niezdrowy) i taką zupę jem. Lidce nic nie było;) ogólnie to ja jem wszystko, nie trzymam diety matki karmiącej bo takiej nie ma (jem potrawy ostre). Czytalam, że mleko robi się z krwi a nie z jedzenia;) i tego sie trzymam. No oczywiście alkoholu nie piję;)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Monika super sir czyta ze tak Lidka rwaguje na żłobek, a że zasneła samabto dla mnie w ogóle magia:) Dawidwk ostatnio strasznie mamuśkowy sie zrobił- mawet jak jest z tatą, a mnie usłyszy to odrazu woła mama. I tyle. Za nogę sie wczepii bije ostatnio jak cos nie pasuje. I bylismy w piatek u alergologa pediatry na kontroli i mowiła zr Dawid juz wchodzi e okresu byntu 2latka, sama zauwazylam ze ostatnio jak cos sie spytam to on mowi nie- ale wczoraj jal chcialam cos mu wziąć, to tak zaczął piszczeć że hej. No i co do braku chęci do jedzenia to powiedziała ze najlepiej to odstawic piers i problem raczej zniknie, bo on cycem zabija pierwszy głod i potwm nie chce jeść. Powiem szczerze ze sama juz z jednej strony chce kończyc kp, a z drugiej stony chyba nie jestem na to gotowa. Ale chyba bede próbować ograniczyć w ciagu dnia, żeby cyc był na noc. Bo rzeczywiście Dawid w ciagu dnia to 3-5 razy doi wiec nie dziwie sie ze potem nie chce jeść. No i dzis od kilku miesiecy Dawid przespał w łóżeczku do 2 w nocy, wiec byłam w szoku, bo ostatnio ladował u nas o 23.
Rozpisałam sie, miłego poniedziałku majoweczki

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki! Bylam dzis u lekarza ale usg dopiero we czwartek bede miala, powiedzial ze wedlug niego to 5 tydzien ze mlodsza ciaza ale i mi sie to zgadza. Na razie poza drazliwoscia piersi to wszystko ok, mam mase energi, wczoraj nawet zrobilam pierogi, spac w nocy nie moge albo pierdoly mi sie snia ale jeszcze nawet nie czuje sie ciazowo no tyle ze brzuszek juz probuje troszke odstawac ale tylko ja na razie to widze. Dzis moja siostra na porodowke poszla jest 3 dni po terminie.
Cebulka marysia tez za duzo nie je a cyca zawsze sprzatnie;) ale jakos uwazam ze mleko tez dobre i jak zje tylko troche innych rzeczy to tez ok, gdyby ich w ogole nie chciala to bym sie wtedy martwila, a wczoraj dwa pierogi po cycu wciągnęła;)
Monika to nie drogie te spodnie to zerknę dzieki. My juz mamy kilka dziel na lodowce malowanych farbami, farby bardziej sie podobaja niz kredki bo szybciej jest efekt widoczny. A mi marysia dzis dołaczyla sie do spacerujacych zlobkowych dzieci, rozczulilo sie moje serce;) ale ciesze sie ze moge z nia byc w domu, w sumie gdyby nie ciaza to bym juz ja zostawiala.
Paula szkoda ze sie pochorowaliscie ale mam nadzieje ze wesele zapamietacie na dlugie lata:) ja bylam na zwyklym w sierpniu i odzylam jak sobie potanczylam, co prawda moje poslubione zwloki sie szybko polozyly spac ale dalam sobie rrade i hulalam do konca:) tylko teraz za rok 3czerwca slub mojego brata a ja bede jakos swiezo po porodzie wtedy wiec sie troche nie pobawie....a bedzie ten sam zespol co na moim weselu a bylo wtedy tak super....

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Cebulka ja nie mogłam uwierzyć, że zasnęła sama w łóżeczku. Kilka razy pytałam o to Panią;) Wcześniej owszem zasypiała u mojej mamy czy siostry ale na rękach. A tu proszę..... Wczoraj miała gorszy dzień w żłobku, więcej było płaczu, mniej jadła ale ponoć to normalne po weekendzie. U nas jest podobnie, że ja muszę być niedaleko. Przeraża mnie to, jak to będzie rano, jak wrócę do pracy bo rano musi być mama i kropka. Dziś byłam w kuchni jak ją mąż budził to był płacz; ( zresztą mąż też ma strach w oczach przed następnym tygodniem.... bo to on będzie rano ją ogarniał. Lidka zrobiła się bardzo charakterna. Patrzy Ci w oczy i łobuzuje;) mąż twierdzi że to przez żłobek. Brawo dla Dawidka!!! Oby takich nocy było więcej w łóżeczku! Cebulka pisz jak najwięcej bo fajnie jest czytać co tam u Majóweczek i ich pociech słychać:)
Zawiszka super ze czujesz się dobrze i oby tak zostało do końca. Ponoć w drugiej ciąży szybciej widać brzuszek:) Jak siostra? Urodziła czy trzymają ją?

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Monika Dawidek ostatnio tez łobuz sie zrobił. Testuje granice, więc to pewnie pierwsze niesmiałe cechy buntu:) Dawidek juz dwa dni bez cyca w ciągu dnia. Ostatni raz dostaje o 7 rano i potem dopiero po kąpieli po 20. A w nocy to już cyca ile chce. No i jednak trochy więcej je jak w ciągu dnia nie ma cycka. Dzis nawet kanapke z pastą jajeczną zjadł na 2 sniadanie;) niec taki system mi odpowiada i Dawid zadowolony i ja, bo nie jestem jeszcze gotowa na odstawienie. A jednak martwiłam sie ze Dawidek za mało je stałych pokarmów. A co do spania w łożeczku to była niestety tylko pokazówka- a dIs w nocy to juz dał popalić:)
teraz jak pytam czyja to jest zabawka to Dawidek odpowiada Ma:)wczoraj wieczorem przytulił sie do mnie i powiedział Ma mama i dał buziaka*) no poprostu sie rozpłynełam

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki ja dzis mialam trudny dzień bo zaczęłam krwawic i jezdzilam na ip. Dostałam duphaston oby ustalo ale zrobili mi usg i bylo serduszko! Mam nadzieję że szczesliwie donosze tego dzidziusia. A moja siostra dzis miala cc i ma 4kg dzidziusia:)teraz kładę się spać bo padam. Dobrej nocy!

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Bylam u lekarza, usg mi nie robil bo wczoraj mialam, kazal brac leki, lezec i dzwonic w poniedzialek. Odstawic meza, jaak najmniej karmic, pytal czy nie moge recznie odciagnac i podac mleka ale mi sie wydaje ze to bardziej drażniące rozwiazanie. Ech zobaczymy co to bedzie. Mam nadzieje ze ustanie to krwawienie, ale odstawienie dziecka wiązalo by sie z koniecznoscia noszenia wiec nie wiem czy to ma sens, sprobuje ograniczyc ale blado to widze, a dzis wyslalam marysie na spacer z kuzynką niech sie dziecko wybawi.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Zawiszka oszczędzaj się. A z karmieniami to moze nie będzie tak źle, Marysia duzo cyca w ciągu dnia? Bo Dawidek juz 4 dzień nie cyca w ciagu dnia, tylko wczoraj mu dałam kolo16 bo sie bardzo domagał ewidentnie cyca, a tak probuje go czyms innym zająć jak zagląda do piersi. Albo cos daje do jedzenia czy picia i jest ok.
No i kolejny ząb sie przebił, 5 ząb w ciąg u miesiąca.

Odnośnik do komentarza

Zawiszka trzymaj się. Będzie dobrze. Oszczędzaj się. Gratulacje dla siostry! Niech maleństwo chowa się zdrowo.
Cebulka gratuluję kolejnego ząbka! Idą jak szalone.

Lidka dziś nie poszła do żłobka, bo w nocy miała gorączkę 38,3 i dochodziła nawet do 39,3. To przez zęby. We wtorek przebiła nam się pierwsza 3ka. Dziś widziałam kolejną ale nie wiem czy już się przebiła bo nie chce otworzyć dzioba;) dziąsła są bardzo mocno opuchnięte. W ciągu dnia też była rozpalona. Jutro też jej nie puszczę do żłobka. Aby nie dawać jej cycka w ciągu dnia to zakleiłam sutki plastrem i działało. Mleko pila ok 7:30 i później dopiero ok. 19:30.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Cebulka w dzien trzy cztery razy doi a w nocy dwa trzy, takze cycolina jeszcze :/ znaczy mi to nie przeszkadza, lubie ja karmic.... najdluzsze przerwy mamy jak jestesmy na dworze, no ale teraz siedzimy w domu. Wczoraj wyslalam ja na spacer z kuzynka to byla 7h bez cyca, dzis znow pojdą, a w weekend męża wykopie na spacer.
Duzo zdrowka dla Lidki! Niech juz odpuszczą te zębolki! U na na razie zestaw zebow to na gorze 1,2, 4 a na dole 1 i jedna 2.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Zawiszka trzymaj się i odpoczywaj jak najwięcej Wiem że to trudne i łatwo mi mówić ale może pora skończyć karmić? Drugi dzidziuś też jest ważny a Marysia już duża dziewczynka Gratulacje dla siostry :)
Cebulka ile ząbków w tak krótkim czasie! My już mamy 8 i góry i 7 na dole Ostatnia trójka pewnie będzie lada dzień :) Jaki kochany Dawidek! I jeszcze buziak na dokładkę do wyznania :)
Monika jak tam Lidka? Ząbki odpuściły?Widać żłobek dobrze robi skoro już sama zasypia Teraz tylko patrzeć jak tak samo będzie w domu :)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

Ech zeby bylo bardziej kolorowo to marysia goraczki dostala. I zamiast pojsc na spacer zebym sobie polezala i zeby byla dluzsza przerwa w karmieniach to kicha wyszla. Oby to tylko zęby byly. A u mnie w sumie bez zmian, no moze wiecej skrzepow i jakos nie umiem pozytywnie myslec jak to widze:/

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Zawiszka będzie dobrze. My w to wierzymy;) Oby ta temperatura była od zębów bo nie potrzebne są Wam teraz choróbska. Zdrówka dla Was;)
Zawiszka, Paula niestety nadal gorączkuje:( ech.... na szczęście apetyt ma, troszkę mniejszy ale jest. Już sama nie wiem co mam o tym myśleć. Możliwe że tyle czasu jest gorączka przy ząbkowaniu?
Paula dzięki żłobkowi teraz potrafię ją ululać bez cyca. Jak dla mnie to wielki sukces;) muszę tylko trzymać godziny drzemki tak jak w żłobku. Piękny stan uzębienia:) u nas jest ich 13 a następne trzy 3ki idą....

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Witam;)
Lidka nie ma już gorączki ale noc była tragiczna: (((( po 3 był taki płacz, ze chyba cały blok wstał:( masakra jakaś..... dostała malutkich pryszczykow na twarzy w okolicach noska i widać jej na policzkach naczynka krwionośne tak jakby jej popękały:((( a ja jutro wracam do pracy:(((((
Zawiszka co u Ciebie? Krwawienie mam nadzieję minęło. Jak Marysia?

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Hej majoweczki
Dawidek tez daje popalić, tak go tę zęby męczą, tak mi go szkoda, wczoraj przed drzemką tak sie spłakał, rączki w buzi i alarm na cały dom, i ogólnie jest rozdrazniony, jak sie zdenerwuje to bije no i znowu zaczął gryźć. No ale dwie górne 4 w połowie przebite no i dolna juz wyczuwalna i górna 3 tez, wiec musimy po prostu jakos to przetrwac. Dzis znowu byliśmy na grzybkach w lesie, Dawid sie wyszalał i na cały las krzyczał: Mama szysia:)czyli mama szyszka,tata zbierał grzybki a mama z Dawidkiem szyszki oglądały
Monika powodzenia jutro i zdrówka dla Lidki
Zawiszka trzymamy za Ciebie kciuki, bedzie dobrze, Marysia cycusiowa, ale Dawidek do 5 razy w ciagu dnia cycał- a teraz staram sie nie dawac jak tylko prosi, proponuje inne jedzenie- picie, albo staram sie odwrócic jego uwage na cos innego. Z reguły nie protestuje.

Odnośnik do komentarza

Zawiszka wiem że to nie jest komfortowe i ciężko myśleć pozytywnie ale staraj się :) ja krwawilam do 10 tygodnia :/ potem już było ok :) u Ciebie też będzie :)
Igor zdrowy ale jakiś taki kaszel ma, kilka razy w ciągu dnia go łapie i w nocy budzi, biedny :( dzisiaj go biorę do lekarza... Niech go oslucha

Odnośnik do komentarza

Meju dajesz nadzieje:) dzwonilam do lekarza mowil zebym jeszcze dzis lezala, a jutro znow mam dzwonic, no i jutro juz bede potrzebowac recepty na duphaston. Wczoraj juz ciutke mniej mi lecialo, dzis jest jeszcze lepiej no ale dalej leci. Oby Igor byl zdrowy!
No i Dawidowi zeby szybko te zeby wyszly!

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Zawiszka trzymamy kciuki ale na pewno wszystko będzie dobrze :) A jak Marysia? Zdrowa już?
Maju jak tam Igorek? Kaszel ustąpił?
Cebulka jak Dawidek? Pojawiły się kolejne ząbki czy nadal cierpi maluszek? :( Zbieranie szyszek też jest fajne :)
Monika jak Lidka? Jak w pracy? Pamiętaj z czasem jest fatwiej pracować :)
Powiedzcie ile śpią Wasze maluszki? O której wstają i ile mają drzemek w ciągu dnia? Mój łobuz wstaje ok 6 mimo że chodzi spać o 22 No ale rzadko kiedy ma tylko jedną drzemkę :( Ostatnio nawet zasnął w krzesełku jedząc obiad :/

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

Zawiszka jakntam u Ciebie? Mam nadzieje ze lepiej. Jak Marysia?
Paula jak tak dalej bedzie to ja zwarjuje, dzis myślałam juz, ze wybuchne, taka maruda dzis i despetnik ,ze hej. Dzis testował jak mama szybko biega od pokoju do pokoju, bo latał i szarpał w jednym pokoju gniazdko a w drygim przedłużacz. A pozatym bił sie dzis i nie mogł usnąc wiec nosiłam prawie godzine na rękach moich 11,5 kg szczęścia, az w końcu sie popłakałam z bólu, bo z moim kręgosłupem jeat coraz gorzej, a Dawidek i tak nie usnął ale płakał i paluszki w buzi. Tak go szkoda, ale i moich nerwów też;) ale o 17 padł na spacerze i słodko śpi.
No i kolejne słowo mamy - ciasio, czyli ciastko. Dawid uwielbia safari, moja tajna broń na spacerach jak wozek gryzie;)
Paulazdr u nas ze spaniem to roznie, ale ostatnio to wstaje 6-6:30, drzemka od 11 do 14 i po 20 idzie spac. Ale w nocy prawie non stop cyca, wiec ja sie za bardzo nie wysypiam.

Odnośnik do komentarza

Hej;)
Ja tylko wpadłam na chwilkę;) wczoraj w pracy było ok, Lideczka też super sobie poradziła rano i w żłobku, oczywiście tatuś też sobie extra poradził;)
Dziewczyny zdrówka ;) Zawiszka nadal kciuki za zaciśnięte; )
U nas jest jedną drzemka ok. 1,5 godz. Chodzi spać ok. 20:30, wstaje ok. 8, drzemka ok 13.
Później poczytam co tam U Was. A teraz idę szykować się do pracy.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...