Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Monika2016 moja Wiktorka tez tak dziwnie nogi układa ,jedna z tyłu druga z przodu a ostatnio jeszcze w takiej pozycji sie położyła na brzuszek. Mój mąż mówi na nią człowiek guma.A z tymi ząbkami to tak sobie mysle troche genetycznie uwarunkowane jest. Ja ponoc też dopiero w 10miesiącu zaczęłam ząbkowac. Mój syn w 9tym miesiacu ząbkował wiec tez stosunkowo późno.

https://www.suwaczki.com/tickers/qsky2t30d5l81y2h.png

Odnośnik do komentarza
Gość Pineska1

Ela ma 8,5 miesiąca i ani jednego zęba, ma czas do roku z zębami, więc się nie przejmuję. Też tak śmiesznie siada, podwija jedną nogę pod pupę, a drugą ma wyprostowa. Jak chce to się podnosi na tej ugiętej nodze.
Ela w większości je sama, dziś dostała pokrojone w słupki ziemniaka i pasternak-jadła sama, a ja dawałam jej pomiędzy zupę pomidorową z makaronem-też jadła. A tak to sama je kanapki z masłem, serem, pastą mięsną czy czasem dżemem( najlepszy z rokietnika:)), pokrojone warzywa: ziemniaki, marchew, pasternak, brokuł, kalarepka(to tak sobie), banan. Daje się karmić owocami ze słoiczka, jogurtem naturalnym i domową zupą.
Sorry za długi post, następnym razem będę się streszczać:)

Odnośnik do komentarza

Antilope moja też potrafi tak się położyć. A jak je cycka...... matko takie figury przy tym robi*) np. leży sobie na boku za chwilę podnosi pupę do góry i prostuje nogi (cycek cały czas w buzi) i tak je na czworaka jak cielaczek; ))))) a ja leżę jak ta krowa: ))))) co do zębów nie ma co się martwić... na dłużej starszą; )
Pineska nie masz za co przepraszać.... Jest co czytać;) u mnie Lidka też sama je, powiem Wam że ten fartuszek z Ikei jest super;) polecam Wam dorsza z gruszką i imbirem, makaron z pesto marchewkowym, naleśniki bananowe i placki z kaszy mannej wg przepisów ze strony Alaantkowe BLW. Lidka tym się tak zajada aż miło patrzeć;) a przepisy są szybkie.
Ewelina my projektora nie planujemy kupować. Na suficie mamy przyklejone gwiazdy fluoroscencyjne;)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Ale jaja!!! Lidka prawie zasnęła nam przy kolacji w krzesełku!! Zjadła, napiła się, patrzymy a jej się oczy zamykają i głowa zaczęła opadać. Normalnie jak na filmikach; ) To ją szybko pod prysznic i co? Rozbudziła się i zasnęła dopiero przed 22:( w ogóle to dziś miała jedną drzemkę od 11:20 do 12:30. Skąd ona ma tyle siły i energii?
Dobranoc; )

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny!
Antilioe,u nas narazie 6 zębów, mały ma 8 ms, podobno to jest uzależnione od genów. U nas Jasiek mało gada, dwa razy powiedział przypadkowo tata a reszta to jakieś jego guganie.

Monika u nas Jaś siada normalnie z czworakow, bardzo rzadko zdarza mu się podwinać nozke, wtedy oczywiście poprawiam. Mówisz, że usunęła prawie w krzesełku? Dobre, takie coś faktycznie na filmikach czasem można widzieć, wątpię aby nasz Jaś kiedyś tak zasnął biorąc pod uwagę,ze musi mieć cały rytuał odprawiony do spania. Monika długo planujesz karmić piersią? Ja w.polowie lipca wracam do pracy i.musze znaleźć jakąś alternatywę choć na te 7 ha w.pracy, a laktator raczej nie da rady aż tyle ściągnąć. Mały ma skaze stąd też będzie problem z.mm.

Pineska,przepięknie Ela je nic tylko pozazdrościć.

Wiem, ze juz kiedyś ktoś pytał ale czy możecie wstawić przykładowe dzienne menu swoich dzieci?
Moj Jaś.budzi się skandalicznie często. Wszystko wszystkim ale pobudki co godzina, półtorej to przegięcie. Siapi mu z nosa i.kicha,chyba katar idzie. Czyżby nowe zęby? Wykończyć się idzie. Teraz moje chłopaki śpią a ja.juz rozbudzona nie mogę. Dziewczyny jak wy dajecie rade ogarniać obiad, chatę, prasowanie itp? Co robią wasze dzieci wtedy? Ja planuje kupić kojec bo zostawić tylko Jasia na.raczkach i albo idzie tam gdzie nie wolno albo coś kombinuje.i jest guz.do tej pory b. Dużo pomagała mi teściowa ale wyjechała do Niemiec do pracy i.musze teraz wszystko sama ogarniać.

Odnośnik do komentarza

Silesia ogarniam wszystko jak mały ma pierwszą drzemke, ewentualnie jak kręci mi się pod nogami czasem biorąc go na ręce, sprzątam zazwyczaj wieczorem jak idzie spać :/ nie ma lekko ale pomocy w sumie nie mam zbyt wiele, mąż pracuje do późna, tesciowie dwa razy zabrali Igora na spacer od kiedy się urodził, moja mama zazwyczaj idzie ze mną i Igorem na spacer a mój tata do opieki nad dzieckiem się nie nadaje :P
Antilope u nas aktualnie 6 zębów ale 4 wyszły przez ostatni miesiąc :) Igor urodził się 15.05 :)
Monika dzięki za przepisy :) ziemi nadal szukamy ale kilka działek mamy na oku :)
Ja liczę na to że któraś babcia będzie się zajmowała Igorem jak wrócę do pracy ale zobaczymy :) poza tym u nas od wczoraj biegunka... Tzn tylko Igor ma

Odnośnik do komentarza

wrócilismy:)
droga była męcząca trochy bo jadę sobie dziurą a tu nagle asfalt:) ale Dawidek i tak był kochany i dzielny, zaczął marudzić dopiero na ostatnich 70 km:) wiec nie było zle. a juz na mejscu to całkiem się chłopak rozkrecił, o dziwo do wszystkich szedł na ręcę, zaczepiał i sie usmiechał:) a jeszcze Dawidek poznał swoją kuzynke, kruszyna za tydzień skończy poł roku, jak wziełam ja na rece to taka leciutka, ma dopiero 6 kg, no i dawidek był strasznie zazdrosny jak zobaczył ze ja czy mąz ja mamy to sie wyrywał tak ze az sweter rozciągał:) a jeszcze niedawno miał zlewke jak trzymałam córke koleżanki.
no i pojechalismy z dwoma ząbkami a wrócilismy z 4:) wreszcie wyszły górne jedynki, i to w ten sam dzien:)
z odstawiania od cyca raczej nic nie bedzie, bo dawałam mu pare dni do kaszy to zaczął zielone kupki robic, a samego mleka nie wypije, mowi MAMA NIE:) zresztą mu sie nie dziwie bo ten bebilon pepti jest ochydny. i jak widział butle z mlekiem a nie z woda to patrzył na mnie jak na głupia i rzucał butelką:) mądry chłopak wie co dobre
Meju gratulacje dla nowych umiejętności Igorka i powodzenie z firmą
Monika dawidek tak siadał na początku jak zaczął raczkowac, zabierałam mu nozke i teraz raczej juz sam zabiera. no i Monia czesto Lidka sie na cyca budzi? bo dawid w nocy to nie raz co goziny sie wybudza. przez to zaczął z nami spac, bo do 6 mc spal w łożeczku, ale zrobiłam sie jak zombi i sie poddałam.

Odnośnik do komentarza

Silesia pytasz o menu dziennie. Ja coprawda od dwoch miesiecy juz nie karmie ale u nas wygląda to tak: godz między 6 a 7 120ml mleka babydream (kiedyś było więcej ale od miesiąca mała obrażona na butelke) ok 9tej kaszka ml.ryżowa zrobiona z 150ml wody na dośc gęsto ,ok 12.30-13.00 obiad ,słoiczek 220ml hipp ,bobovita ,gerber ,no i ostatnio niewystarcza ,podjada moj obiad czasem jak jest cos zjadliwego dla maluszka. Ok17tej je danonka z tartym jablkiem ,banana albo jakies owoce z sloiczka. Na kolacje ok 19.30 je kleik łyżeczka ok 150ml . Czasem na sniadanie daje jej kromke chleba z maslem ,bialym serem ,zołty ser a dwa razy w tyg do obiadkow dodaje jej cale gotowane jajo. W miedzy czasie obie podjadamy chrupy kukurydziane i sporadycznie biszkopty.

https://www.suwaczki.com/tickers/qsky2t30d5l81y2h.png

Odnośnik do komentarza

Ile zębów nowych :)gratulujemy :) u nas jak nie było to nie było a teraz jeden za drugim :)
U nas na śniadanie idzie chlebek albo buleczka z dodatkiem- szyneczka która sama robię, dżem albo pasta (jajeczna, brokulowa, karobowa), drugie śniadanie bio jogurt naturalny z owocem albo jak średnio z czasem to daje bio jogurt owocowy albo "kakao" karobowe, potem obiad - sama gotuje a jak nie ma czasu to daje słoiczek :) potem owoce i kaszka a przed spaniem mleko, jak budzi się nad ranem już dostaje mleko (koło 3-5) :)
Antilope ja się w żadnym wypadku nie wtracam, bo każdy karmi jak chce :) danonki dla dzieci nie są zbyt dobre, jest w nich dużo cukru (chyba około 2 łyżeczek w kubeczku) i syrop glukozowo -fruktozowy.
Cebulka fajnie ze wyjazd się udał, ja po Igorze widzę że on też się robi bardziej świadomy. Jak tule jego kuzyna to od razu chce do mnie, wkurza się jak kuzyn bierze jego zabawkę itp
Od kiedy wróciłam ze szkolenia moje dziecko ma lek separacyjny. Ciągle chce być obok, chce się tulic, być na rękach i daje piękne "mokre" buziaki :D
W sobotę zamontowalismy we wszystkich szafkach które interesują Igora blokady :p ale jest zły jak chce otworzyć a się nie da
U nas dziś słonko, miłego dnia wszystkim!

Odnośnik do komentarza

Antilope ja też nie jestem rygorystyczna :) jak chciałam dobrze i kupowałam Nestlé joggolino i wszystko "dla dzieci" to Igor miał cała twarz w wysypce... Teraz je normalne jogurty tylko bio i jest okej :) raczej staram się racjonalnie odżywiać więc z talerza też pozwalam sobie wyjadac :) z resztą gdybym nie pozwoliła to chyba bym nic nie jadła :D

Odnośnik do komentarza

Hej, hej Majóweczki *)
Silesia chciałabym karmić jak najdłużej. Po powrocie do pracy można przedstawić zaświadczenie o kp wówczas możesz pracować 7 godz. lub mieć dwie przerwy po 0,5 godz. na karmienie. Nasze menu:
-śniadanie: kasza/płatki z owocami; kanapki z awokado +wędlina;
-obiad: mięso +warzywa; makaron z pesto; naleśniki; ryba+warzywa;
-kolacja: placki; kanapki.
W międzyczasie do picia woda, chrupki kukurydziane, wafle ryżowe z hippa. Wiem, że nasze Menu jest słabo urozmaicone:( Ja nie prasuje *) obiad robię jak Lidka ma drzemkę a jak nie śpi to biorę ją do kuchni. Tam bawi się słoiczkami, zakrętkami itd. Czasem jest tak, że stoi przy nodze lub sadzam ją do krzesełka do karmienia lub wózka. Ewentualnie siedzi u mnie na biodrze a ja jedną ręką robię. Parę razy miałam ją w chuście;) Sprzątanie to jak śpi lub mąż z nią wtedy siedzi a jak go nie ma to odkurzam z nią na biodrze. Łatwo nie jest;( W łóżeczku (służy u nas za kojec) posiedzi max 5 minut. Na pomoc to nie mam co liczyć bo rodzina daleko a mąż w pracy.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Meju biegunka minęła? Bidulek*( gratuluję ząbków:) Jak i z czego robisz pastę karobową?
Cebulka Super, że wyjazd się udał. Gratuluję ząbków:) Lidka różnie budzi się w nocy. Czasem są to 2 pobudki a czasem jest ich 5. Od samego początku śpi z nami więc jest też tak ze przez sen daję cyca.
Antilope to Ty się wysypiasz; )))

Któraś pytała o nosidło. Mamy mei tai i jest fajne. Nawet mężowi się podoba i sobie wiązał; )

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Meju biegunka minęła? Bidulek*( gratuluję ząbków:) Jak i z czego robisz pastę karobową?
Cebulka Super, że wyjazd się udał. Gratuluję ząbków:) A różnie budzi się w nocy. Czasem są to 2 pobudki a czasem jest ich 5. Od samego początku śpi z nami więc jest też tak ze przez sen daję cyca.
Antilope to Ty się wysypiasz; )))

Któraś pytała o nosidło. Mamy mei tai i jest fajne. Nawet mężowi się podoba i sobie wiązał; )

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Tak na szczęście minęło, jeden dzień go czyscilo, myślę że to może być wina kiwi które dorwal z mojego posiłku...
Monika przepis na pastę znalazłam na stronie alaantkowe, tam się chyba nazywa nutella :p tyle że u mnie trochę zmieniona, daje banana łyżkę twarogu i "zabarwiam" karobem :)

Odnośnik do komentarza
Gość cukierreczek

Meju a podawalas cos dziecku na biegunke? tzn.cos nawadniajacego? moj pediatra mowi zeby podawac orsalit, bo to gl.elektrolity wspomagajace nawadnianie, bo wiadomo ze przy biegunkach dziecko traci duzo wody, ja zawsze podaje saszetke profilaktycznie przy biegunkach!

Odnośnik do komentarza

Wow ale się dzieje Aż miło poczytać Ale ciężko zapamiętać kto co pisał :(
Więc ogólnie pogratuluje ząbków umiejętności i nowych słów :)
Antilope a jogurtów naturalnych nie chce jeść? Wiadomo cukru się nie uniknie ale im mniej tym lepiej Niezła różnica wieku między pociechami Syn pomaga w opiece nad siostrą? Zazdroszczę przespanych nocy :(
Meju jak mogłaś zamknąć 'plac zabaw' przed Igorem!? Przecież to co zakazane jest najlepsze :) Jakie słodkie buziaczki dostajesz :) Dobrze że już przeszło U nas sprzątanie jak tata Małym się zajmie Obiady mąż raczej robi A pranie i prasowanie to w tzw międzyczasie :)
Cebulka dobrze że droga bezproblemowo przebiegła Dawidek towarzyski bardzo ale rodzice są tylko jego ;)
Monika a jaką wędline dajesz? Co to jest pasta czy kakao karobowe? :(
Silesia czemu uważasz że laktator nie da rady? My od początku tylko na odciągniętym mleku jedziemy i jest wystarczająco
Nasze jedzenie wyglada tak: 7-8 chleb z dżemem serem białym albo jakąś pastą (jajeczna rybna) 11-12 kaszka manna z dodatkiem dzieciowej 14-16 obiad (swoja zupka albo ze słoiczka z dodatkiem ryżu makaronu lub kaszy albo warzywa) ok 18 owoc z dodatkiem kleiku po kąpaniu ok 20 butla 260ml potem kolo 24- 260ml i koło 4 -240ml
Do tego picie bez ograniczeń (woda melisa rumianek koperek) Oczywiście w międzyczasie jakaś chrupka kukurydziana sie zdarza No i co tam ukradnie z naszych rąk/ talerzy (min pizza ciastka owsiane pączki placek drożdżowy)
Moje dziecko coraz lepiej stoi (lubi zsuwać się z łóżka czy kanapy i stać przy krawędzi) za to nie ma ochoty raczkować :( Ręce są gotowe ale pupa za ciężka i nogi za sztywne :( Gada dużo ale nic 'naszego' z ust nie wychodzi :(
Znowu długaśny post mi wyszedł Sorki :(

Odnośnik do komentarza

Tak dziewczyny wysypiam sie ogolnie nie bede oszukiwac ,he he. Mała obudziła sie dzis po 6tej ,bo tatuś po nocce wrocil do pracy,wypila te swoje marne 120ml mleka i spi dalej a to juź 8.00jest. Co do jogurtu naturalnego ,to obiecuje ze sprubuje ,ale z czym zeby taj kwaśno nie było ? Banan? Co jeszcze mozna bo jabłko zjada ztarte całe ale z tym nieszczesnym danonem. Dziewczyny szybki przepis prosze na dobra paste na kanapke ,cos z białym serkiem. Bo w sumie musze Wiktorce troche wiecej chlebka dawac. Tak sie przejełam tą mała ilościa mleka ze pieczywko poszło w odstawke. Wiktorka ma 10i poł miesiaca a waży 9kg ,taki mały kurczek z dużym apetytem na konkretne rzeczy. Wczoraj zauwazyłam ze wyszedl drugi ząb iciesze sie okropnie bo długo to u niej trwa.

https://www.suwaczki.com/tickers/qsky2t30d5l81y2h.png

Odnośnik do komentarza

Antilope ja robię banan+łyżka twarogu +karob (około pół łyżeczki), jajko +łyżka jogurtu nat.+ koperek albo natka pietruszki, jak jeszcze jakaś mi się przypomni to dopiszę :)
Na biegunkę dałam smekte, jedna saszetka na dobę i tyle pomogło... Nie była to jakaś ostra biegunka i nic poza tym się nie działo.
Antilope ja do jogurtu nat najczęściej daje ostatnio gruszke. Jogurt robi się rzadszy i Igor pije go z doidy :)
Paula musiałam zamknąć bo mamy kuchnie połączona z pokojem...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...