Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Hej;)
U nas święta minęły szybko.... za szybko:( Lidka na wigilię jadła rybę faszerowaną, w pomidorach, karpia. Na pierwszy dzień Świąt jadła pieczony schab, domowe wędliny ale też spróbowała flaków (same rzadkie), cóż wiem że to nie najlepszy wybór ale nie były ostre i smakowały jej;) ot taka ze mnie matka. Jadła też domowy sernik i inne przysmaki. Brzuch ją nie bolał bo i całą nic spała więc chyba było ok.
Paula oj za szybko czas leci:( super ze je wszystko; ) dziś spytałam Lidkę "kto nauczył Cię kłamać "? A ona "tatuś" ;)))
Zawiszka rośnie Ci mała pomocnica *)
Cebulka nooo widocznie były przepyszne skoro zjadł 2!!! Pięknie! Koniecznie idź do tego lekarza.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki chyba bedzie dlugo. Po pierwsze wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Nas przywital chorobami, tzn ja to choruje od poczatku grudnia z malym polepszeniem przed swietami i masakrą po swiętach. Dzis bylam u lekarza dal mi zntybiotyk ale jeszcze nie wiem czy go brac bo Marysieńke mi wzielo w nocy na wymioty i rano tez bylo slabo, a teraz odpukac cisza. Bylysmy u lekarza zapisala nifuroksazyd kupilam na wszelki wypadek bo te wymioty zielone takie... no i potem jadac sobie po zakupy przy okzazji jak bralam marysie z auta to tak mnie jajnik dziabnąl, ze mysle cos jest nie tak. No i poszlam do apteki i kupilam leki a potem prawie na wyjsciu mysle a wezme test jeszcze tak pod ten antybiotyk.bo mialam plan ze czekam chociaz tydzien od terminu okresu , i tak troche pewna ze raczej nic nie wyjdzie zrobilam go i dwie grube krechy. Powiem ttak bardzo chcialam ale jakos nie wierzylam ze juz by sie udalo. A jednak! A marysia juz mi ze dwa dni tak skubie cyce ze wytrzymac nie moge i taki cien nadziei byl. No i sie podniecilam ta wiadomoscia i stad ta cala historia. Nie bede sprawdzac czy czytacie do konca i od razu wrzuce zdjecie. Tym razem jestem jakos ppzytywnie nastawiona. Wtedy ta blada krecha mnie tak deprymowala no i wyszlo jak wyszlo... a mąż juz mi mowi zeby marysie odstawiac ale my sie nie damy;)no takze początek wrzesnia termin. A i na swieta wino piłam bo tak namawiali. To przynajmniej przed nastepna kolejka nie bedzie 4lat przerwy. No to juz wystarczy;)

monthly_2018_01/majoweczki-2016_64159.jpg

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Wszystkiego najlepszego w nowym roku:)
Zwaiszka super wiadomość, trzymamy kciuki zeby wszystko było dobrze. Dla Ciebie i dla Marysi zdrówka.Ja na Sylweatra zaszalalam i wypilam lampke szampana.
A swoją drogą, powiem szczerze i bez wyrzutow sumienia ze mam dość juz karmienia i paradowania z cyckami na wierzchu. I te nocy ciągle cycy i cycy. Więc sie wkurzyłam i od wWigilii nie daje cyca za dnia w ogóle. Ostatni taz cyca o 6 rano i potem dopiero po kąpieli po 20. Na ilosc jedzenia to wpłyqu nie ma wcale. Dalej je mało, tyle ze wody poje wiecej. No i jak sie przyzwyczai ze za dnia cyca niema to bede oduczac cyca w nocy.bo nie chce tak z dnia.na dzień.

Odnośnik do komentarza

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku;)
Zawiszka jakie cudne wieści:)))) wow.... Tobie i Marysi życzę dużo zdrowia. Cieszę się Waszym szczesciem*) banana mam na buzi;)
Cebulka ale się zawzięłaś;) ja jakoś nie mogę;( choć u nas to trochę inaczej bo jednak ona do żłobka chodzi i po lubi się przytulić i popić mleka;) ale dziś jak ją odebrałam i wróciłyśmy do domu to dopiero po 19 wspomniała cyca ale i tak dopiero dostała po kąpieli czyli przed 20. No i rano też nie prosiła (dziś miałam wolne)... może i u nas jest nadzieja na naturalne odstawienie?

Jak jest z mówieniem u Waszych dzieci? Lidka mówi dużo. Wiewiórka to Basia, z komina leci dimmm, wawan (bałwan) no i zaczęła mówić: siama i wiele innych słów. Siama je zupę, siama układa klocki i w ogóle to taka Zosia samosia się zrobiła *)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Monika wiesz zawziełam się bo sie czuję już jak krowa, za dnia cycy i cycy, wieczorem zanim usnie to potrafi godzine doic i to w takich pozycjach ze mam wrażenie czasami ze mi. Te sutki odgryzie kiedyś. Dzis w nocy prawie nie spalam bo jak zabieralam cyca to odrazu wołał. I generalnie zauważyłam ze mnie to już drażni idenerwuje, wiec chyba juz pora. Za dnia juz sie nie awanturuje, jak mowi mama cycy, to mowie mu ze za nie dlugo pojdzie do przedszkola, a tam dzieci juz nie pija mleczka z cycusia, tylko z kubeczka. I to działa:)
Dzis jal chciał cyca to wie ze tylko wieczorem do spania, to zaprowadził mnie do sypialni, wlazł do łożeczka i robił aaaa i cycy, ze niby idzie spac:) słodziak
Co do mówienia to Dawid mowi cos tam, dym,Ola, Hania,ale nie wiem co to znaczy bo zadnej Hani nie znamy, dzwi mowi, dziadziu, tatunio,cycunie,koń, nanan(banan) i jeszcze takie podstawowe, mama tata, ciocia, baba, dom, kicia,kacia, ciascio,ciucio(cukierek).
Zawiszka jak tam zdrowko
Jak zwykle sie rozpisałam

Odnośnik do komentarza

Marysia wczoraj miała biegunke:/ dałam jej nifuroksazyd od doktorki to nawet na kolacje zjadła kilka klusek. A tak to tylko cyc i cyc. Ale nie wiem czy to z choroby czy ciąży bo porostu nie oklejanie się ode mnie.
A ja dalej kaszle ale chyba mi lepiej i nie będę brać leków.
Marysia mówi czasem ogólnie parę słów się trafia ale nie za czesto:) mama, dzidzio, chodź, mniam, nie, mhm, dzidzia, ja, niunia, i jesżyczę coś ale trafia się pojedynczo.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Cebulka mądrego masz synka;) ale jaki miał pomysł żeby wysępić cycusia*)
Zawiszka dużo zdrówka;) jak się czuje Marysia? Minęła biegunka?
U nas z kolei z wtorku na środę były wymioty;( ale jak zasnęła już o 5 i rano wstała to nic jej nie było i poszła do żłobka. Jak ją odbierałam to dyrektora mowi ze w zlobku panuje rotawirus i mamy się spodziewać biegunki i wymiarów. Mówię jej że wymioty były w nocy i że przez cały dzień czekałam na tel. że ona wymiotuje i żeby ją zabrać. A na to ona że w takim razie ona już to przeszła. W piątek jak ją z kolei odebrałam okazało się że przez cały dzień było tylko 2 dzieci w tym Lidka;)
Milego*)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Hejka,
U nas dzis snieg sypie, ale taki mokry. Bylismy 2 h na spacerku i Dawidek usnął. Dzis wrescie sie zlitował i w nocy nie cycał bez przerwy, i spał do 8 20. Powiem szczerze ze chodzułam ostatnio jak osa i zombi , bo w nocy prawie nie spalam bo Dawidek cyca prawie w nocy z buzi nie wypluwal, a jak zabieralam to odrazu płacz. A przez to cycanie sika non stop i w nocy sie przesikuke i trzeba przebierac.
Wiec dzis obudziłam sie wypoczęta i spokojna:)
Zawiszka jak sie czujesz?
Monika jal tam Lidka?

Odnośnik do komentarza

Cebulka to dobrze ze lepsza noc u nas dziś noc bez smoczka była i Marysia z 5 razy cyca doila a zawsze raz wiec ja dziś padam, ale przynajmniej mnie nie skubala wiec tez jakiś pozytyw był. Byłam dziś na wizycie ale z Marysia wiec bez badania, ale na czwartek usg i wtedy zerknie lekarz czy infekcji nie mam.
Dziewczynki nie wiem co robić bo w sylwestra wysłałam cv na taką dodatkową pracę w spa i napisali ze zapraszają na rozmowę no i co robić? Iść i powiedzieć jak sprawa wygląda a może nie iść juz wcale, czy może iść i nie mówić o ciąży tylko dorobić trochę grosza?

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Hej,
Dawidwk dzis w ogóle nie chiał iść spać, cały dzień biegał uchachany i nie bylo po nim widac zmęczwnia wcale. O 19 wykąpalismy go, tez jeszcze uciakał i się śmiał, alr fałam cyca i chłopak usnął migiem. Dzis naucZył sie mowić hał hał, chyba tak to sie pisze i taki był uradowany. A wczoraj zaczął mowic halo. Najlepiej to wygląda jak przystawia do ucha wtyczke od grzejnika w łazience i mowo halo. Moj słodziak
Zawiszka no nor wiem co ci doradzic, nie wiadomo jak sie bedziesz czuła, wiesz mdłosci i te sprawy, a mas na kogo Marysie zostawic?ale zawsze sprobowac mozna

Odnośnik do komentarza

Zawiszka dobrze, że jest już ok. Trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę. Hmmm ciężko cis doradzić. Z jednej strony zawsze parę złoty się przyda a z drugiej nie wiadomo jak będziesz się czuła. Może jednak warto, może to jakiś znak? Idź i powiedz jak ma się sytuacja i niech sami zdecydują*) powodzenia;)
Cebulka oby więcej było takich nocy, po których wstajesz wypoczęta. Lidka ma się dobrze*) Może chłopak miał dużo wrażeń i temu nie chciał spać? Zaraz się zacznie gadanie. Brawo Dawid!

My w poniedziałek byłyśmy u alergologa. Okazało się że te plamki na nóżce to atopowe zapalenie skóry:( dała leki i skierowanie na panel pokarmowy żeby zobaczyć co ją uczula. Powiedziała, że dzięki kp to nie rozwinęło się mocno. W marcu kolejna wizyta. Zobaczymy co będzie.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki! Usg ok nawet serduszko już było widać. Fasolka ma 4.1 mm.
Zaczęłam próbę odstawienia marysi smoczka w nocy już od poniedziałku nie miala a w dzien na chwilę dostała żeby zasnela. W czoraj wcale nie miala ale dziś już była masakra bo nie mogla zasnac i juz dlugo plakala no i jej dalam to zasnela w 3sekundy. Nie wiem jak to zrobić czy jej zostawię po prostu do tej drzemki czy w ogóle do spania. Bo dosyć niespokojnie spi w nocy. W sumie się nie przygotowalam do tego odstawiania tylko jakoś tak mnie naszlo że może trzeba.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Zawiszka super wiadomości, oby tak dalej, trzymamy kciuki. My ze smoczkiem pozegnalismy sie w czerwcu. Jakos za bardo się nie buntował, tyle ze po miesiącu bez jechalismy autem i tak sie rozpłakał ze dalam mu smoka i za bardzo nie wiedział co z nim robic. Ale cos tam pociumkał. A le w ciągu tygodnia przegryzł 2 smoki, i wiwcwj nie kupowałam. Za to my juz 3 tygodnie bez cyca za dnia. A w nocy tez sajgon

Odnośnik do komentarza

U nas chodź mówi już dawno i ciąga mnie po calym domu. Wczoraj i dzisiaj bez drzemki już jestesmy. A wczoraj dalam smoka bo mąż się uparl ale zrobiłam w nim dziurę i powiedziałam że ptaszek wydziobal i dlatego już nie dawalam bo zepsuty. Pociumala chwilę i wywalila.ale potem na noc plakala i jeszcze raz dostała. Zasnela w momencie i zaraz wyjelam. A dzis chyba już się uda wcale nie dawac. Bo męża nie ma;)

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewuszki i maluszki;)
Zawiszka gratuluję:) przy smoczku to nie pomogę. U nas był przez ok. 2 m-ce (chyba w XII/16r. i I/17r.). Zawieszka udało się bez smoka?
Cebulka wow gratuluję *) Lidka ostatnio śpiewa a raczej dospiewuje słowa do piosenki pada, pada śnieg i pokazuje do piosenki my jesteśmy krasnoludki;) fajnie to wygląda jak śpiewa hopsiasia, hopsiasia;) nawet przez sen potrafi to śpiewać;) wczoraj jak wyszliśmy z domu i było już dużo śniegu to ona: łał;) w ogóle na siebie mówi Ty. Rozgadalo się moje dziecie *)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

A u nas wczoraj napadało trochy sniegu i dzis wyruszylismy na sanki z Dawidkiem, a ze nieszkam bliziutko lasu to poszlismy do lasu. Dawid zachwycony i w połowie spacerku patrząc na drzewa usnął:)
Monika z Ladki to dibry gagatek, napewno duzo tez daje żłobek. Dawidek tez ostatnio mowi na Siebie Ty, ale dzis ze 2 razy poprawnie odpowiedział jak spytałam to Ty? A on Ja?
Meju co tam u Ciebie? Dawno sie nie odzywałaś
Zawiszka jak samopoczucie?

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczynki! Ale Lidka zdolna! Ja czuję sie w miare ale trochę mnie mdli i bywam zmęczona. Ciśnienie mam niskie i czasem zasypiam na stojaco. Więc ratuje się kawą bo ogólnie całe dnie sama jestem. A jesteśmy bez smoczka ale i bez dziennej drzemki więc nie bardzo mam się kiedy regenerowac.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Cześć.
Cebulka Lidka tez byla zachwycona śniegiem i sankami. Sama nawet zjeżdżała z górki (malutkiej) i nic a nic się nie bała. Oj tak żłobek naprawdę dużo daje. Od pewnego czasu zaczęła wołać na siku i kupę, choć z tym siku to różnie bywa.
Zawiszka jeszcze troszkę i będzie II trymestr to będzie lepiej;) Jak Marysia znosi brak smoka?
Byłyśmy u arelgologa i z badań krwi nie wyszła alergia choć to tego nie wyklucza. Plamki na nóżkach zeszły więc jest ok. Jutro moje dziecie ma w żłobku bal karnawałowy;) A my jutro na szczepienie;( rozmawiałam z dyrektorem i moge ja przyprowadzic na sam bal.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Monika a co za szczepienie? Jakies dodatkowe?
U nas ostatnie 2 wieczory to poprostu madakra, 1,5h płaczu zanim usnie, przed tym tez byla noc z 3 pobudkami ze nosilampo pokoju i nie mogłam uspokoic. Ale trz plus jest taki ze od 4 dni Dawidek le p iej je, Chwilo trwaj:) sam prowadzi do krzesełka i prosi am. Ale i tak maja byc bajki przy tym

Odnośnik do komentarza

Monika zaczynało się już robić w porządku nawet jakby drzemka nam wróciła tylko trochę później bo około 14. Ale ze dwa dni Marysia porostu zaczęła spać z cycem w buzi a wczoraj gorączki dostała takiej 39, wiec dzień i noc prawie non stop na cycu, już miałam chęć wyjąć ten smoczek i jej dać żeby troszkę pospać. Ale jakoś wytrwalam. U nas mało sniegu było to Marysia tylko dwa razy na sankach ale tak krótko mi na nich wysiedziala. Tu wszędzie tak poodsniezane ze musiałabym nieść i ją i sanki kawałek żeby się można było pobawić.
A i juz kawa mi nie wchodzi, woda czysta tez nie bardzo, kombinuje z rozrabianym sokiem bo przecież musze pić ech...ale tak to ok, tylko znów głupi sen miałam o dzidziusiu mordercy ale nie moje było to luz.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...