Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne to... Gorączka tak szybko jak przyszła tak poszła. Zero kataru, kaszlu itp zaczynam myśleć że to zęby bo apetyt słaby, paluszki ciągle w buzi, slinotok i płacz jak czasem coś ugryzie no i oczywiście regularnie pobudki w nocy.
Co do umiejętności to teraz tego już coraz więcej, mówi "ato" na każdy pojazd na kółkach i robi brum brum, jak dam mu coś i powiem żeby zniósł np tacie to zanosi itp
Czasu mało więc się nie rozpisuje

Odnośnik do komentarza

Cześć: )
Meju jak zdrówko Igora?
Cebulka co wysypką? Pojawiło się więcej?
Silesia niestety u nas podobna sytuacja finansowa:( jednak podjęłam decyzję, ze wezmę dwa miesiące wychowawczego. Zaczyna się ciężki okres powrotów do pracy. Ja jutro jadę do pracy wypisać wnioski o urlopy. U nas z nowych/starych umiejętności (o których nie pisałam) to pokazuje jak myje brzuszek, pyta "A to to?", mówi "zia" czyli bozia, naśladuje pieska, paluszkiem pokazuje większość przedmiotów i osób, robi Amen. Otwiera szufladę w szafce nocnej i noga na nią i dawaj wchodzić na górę szafki albo dziś złapała się poręczy łóżeczka z podłogi i zaczęła się wspinać, doszła do połowy barierki.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

nie mogę uwierzyć ze rok zleciał tak szybko....
dzis cały dzień wspominamy z mężem jak to było rok temu. Dawidek był takim okruszkiem a dzis to juz taki kawaler, ze usnął jedząc kaszę w krzesełku:)
jutro wybieramy się na sesje urodzinową.
cicho tu ostatnio, maluszki dają popalic:P
Monika no jak przestałam dawac mleko to wysypka zeszła, ale juz widzę ze mniej reaguje na alergeny, bo tez jadłam zupe zabielana smietaną i nic sie nie pojawiło. a jak tam u was z nabiałem?

Odnośnik do komentarza

Cebulka przepraszam, że tak późno:( STO LAT, STO LAT dla Dawidka!!!!! Rośnij zdrowo, bądź radością dla rodziców i z uśmiechem idź przez życie. Jejku to już roczek!!!! Nabiał daję sporadycznie, na szczęście nic nie wskakuje. Dziś byłyśmy w pracy i złożyłam wniosek o urlop wypoczynkowy i mam do 31.VII. później wezmę dwa miesiące wychowawczego. Dowiedziałam się też, że jest dofinansowanie do żłobka z funduszu socjalnego ale nie wiem czy to jednorazowe czy co miesiąc i jaka kwota. No i dostanę za wczasy pod gruszą za 2016 i 2017 rok oraz jakąś kasę za działalność sportowo-rekreacyjną. Może nie będzie aż tak źle z kasą na tym wychowawczym jak myślałam. Lideczka już chodzi, jeszcze tak nieporadnie ale trening czyni mistrza; ))) aaaaa i jeszcze coś. Wczoraj zasnęła o 20:30 i spała do 9:30 z dwoma pobudkami na cycusia: )))) spokojniej nocy: ))))

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza
Gość Silesia

Cebulka dołączam do życzeń dla Dawidka, niech rośnie duży i zdrowy ;)
Monika jestem naprawdę pod wrażeniem umiejętności Lidki, wydaje mi się, że jest ponad normę ze swoimi dokonaniami. Brawo!! Super, że chodzi, mamie będzie lżej albo... Jeszcze ciężej będzie nadgonic ;)super, że z praca sobie wszystko poukładalas i z finansami tez. Ja wracam do pracy prawdopodobnie 19 lipca oby było wsio ok. Zazdroszczę takiej nocki, ja mogę tylko pomarzyć o czymś takim. Nie wiem czy nie będę powoli przechodzić na mm, sporo tego cyca idzie w ruch a będąc w pracy przecież mu nie podam na zawołanie. Mam też b często migreny i cierpię bez leków...
U nas dziś słońce, zapowiada się ładny dzień!

Odnośnik do komentarza
Gość Pineska1

Cebulka: sto lat dla Dawidka! gratulacje dla rodziców- to już rok!
Monika: zazdroszczę Tobie, że zostajesz trochę dłużej w domu.
My już chodzimy do żłobka. W maju chodzę z Elą, ale od czerwca zostaje sama. Szukamy kogoś, kto odbierałby ją przed spaniem. Ja idę 26 czerwca do pracy, a trzy tygodnie sierpnia mają zamknięte. Wymyśliłam, że w wakacje to byłaby do południa, a od września ze spaniem. Nasz żłobek prowadzony jest według konceptu Montressori, max. 6 dzieci w grupie, w sumie 35 w całym obiekcie. Pani od maluchów tak miła i spokojna, że czasami jej tego spokoju zazdroszczę. Tak czy siak, serce mi się kraje, na myśl, że mój maluszek idzie do żłobka...:(

Odnośnik do komentarza

Witamy po długiej nieobecności Jako że nie dam rady nadrobić wszystkich postów składamy ogólne Wszystkiego Najlepszego Naszym Roczniakom i 11miesiaczniakom :) Gratulujemy nowych umiejętności Nam wczoraj stuknęło 11miesięcy Nie wiem kiedy to zleciało :( Maksym ma 10.2kg ok 80cm i 7.5zębów (pół bo 2która zaczęła wychodzić jako pierwsza z 2 nie chce się przebić i codziennie mówimy 'ale jutro to już się przebije' i tak od jakiegoś miesiąca :( ) Na czworakach pędzi jak torpeda wstaje przy wszystkim Kilka razy stał już bez trzymanki :) Mówi tata i da jak coś chce Robi kosi kosi i akuku przybija piątki pokazuje niektóte rzeczy i niestety zgrzyta zębami ;( Ostatnio tyle się działo że nie wiem co napisać ;) Przeżyliśmy imprezy rodzinne dwie biegunki temp prawie 39st kilka siniaków więcej fochów i jeszcze więcej wrzasków i pisków :) Byliśmy na sali zabaw miało być fajnie a była katorga :( Potwierdziło się że Mały nie lubi hałasu i panicznie boi się obcych A to co miało być frajdą czyli basen z piłkami powodowało najwięcej płaczu :/
Za niecały miesiąc powinnam iść do pracy A tak mi się nie chce i nie chce zostawiać Małego z babciami Tyle mnie ominie pierwszych razów :( Z jednej pensji będzie ciężko przeżyć o odłożeniu dla drugiego bobasa można pomarzyć A ciekawych ofert pracy jak na lekarstwo :/ Czemu ten rok tak szybko zleciał?! ;(

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

wszystkie serdecznie dziekujemy za życzenia:)
my dzis bylismy znowu u alerdologa i mamy rozszerzona diete, i mam probować do kaszki dawac nan ha juz, a nie bebilon pepti,ale i tak cycus 5 razy na dobe musi byc. zobaczymy jak to bedzie i znowu bede probowac podawac gluten, oby tym razem było ok.
diewczyny jak u was ze spaniem w ciągu dnia? dawidek teraz ma albo jedną 2,5 h drzemke albo dwie krotsze. ale z uspieniem wieczorem to jest co raz gorzej, bo ucieka mi z łozka chodzi po całym piętrze i w efekcie koncowym zaczyna drzemac na stojąco tuląc sie do mojej nogi,moze to skok rozwojowy.
Monika szacun dla Lidki:)
paula my bylisny na placu zabaw na osiedlu i sie swietnie bawił i był zainteresowany innymi dziecmi, alle jak ktos sie zblizała to Dawidek probował uderzyc. w ogóle Dawidek sie bije, nie wiem skąd mu to sie wzieło, ale jak sie zdenerwuje to albo bije albo gryzie i na nic moje tłumaczenia.
pineska i jak Ela w złobku?

Odnośnik do komentarza

U nas już wszystko dobrze :) przez weekend mieliśmy kupę gości bo dzisiaj kończymy roczek :) mój mały mężczyzna :)
Jak Ela radzi sobie w zlobku? Choć może powinnam spytać Ciebie Pineska jak sobie radzisz?
Wszystkim gratulujemy nowych umiejętności i zyczymy wszystkiego najlepszego z okazji urodzin
Buziaki

Odnośnik do komentarza
Gość Pineska1

Sto lat wszystkim pierwszoroczniakom! Już nie jesteście niemowlakami! Serdeczne życzenia rodzicom! Jeszcze parę lat i będzie można spokojnie wypić kawę w obecności pociechy:))
Odnośnie żłobka to wszystko jeszcze przed nami. Od środy będę wychodzić na jakiś czas, na poczatku na kilkanaście minut. Od czerwca Ela zostaje przynajmniej na pół dnia. Szukamy kogoś, kto by na wakacje odbierał ją przed spaniem. Jedyna babcia – moja mama nie wyrywa się, żeby odbierać wcześniej Elę. Może to moja wina bo powinnam się spytać , Ale dla mnie rozumie się samo przez sie. Dobranoc dziewczyny!

Odnośnik do komentarza

Hejka.
Silesia dzięki ale wydaje mi się że jej rozwój jest w normie ;) u nas też często jest cyc, sama przychodzi i podnosi bluzkę. A ostatnio to włożyła głowę mi w dekolt; ))) no i jak nie dać cycka? U mnie najgorzej to z drzemkami w ciągu dnia bo zasypia właśnie przy cycku a mm nie chcę wprowadzać: ((((
Pineska jak jesteś z Warszawy Wola to mogę Elę odbierać;) Lidka siedzi na blacie kuchennym i miesza łyżeczką w plastikowym pojemniczku a ja mam wolną chwilkę właśnie na łyk ciepłej kawy- taki mam sposób;)))
Paula spóźnione życzenia z okazji 11 miesięcznicy dla Maksyma; ) u nas był taki okres że wystarczyło by ktoś głośno coś powiedział (zazwyczaj była to Pani na basenie) i był płacz- Na szczęście to już minęło. Zgrzytanie zębami mija;)
Cebulka trzymamy kciuki za rozszerzenie diety bez "dodatków". Drzemki są różnie albo jedna albo dwie (czasem zdarza się i 3), to zależy od intensywności dnia. Jak dużo się dzieje to jest jedna. Czas drzemek ok. 1 godz., czasem i 2 godz. Wiesz Co, zazdroszczę Ci tej płodności;)))) ja na swoją jeszcze czekam*)
Meju dużo zdrówka, szczęścia i uśmiechu dla Igora;))) Ale ten czas leci:((( W końcu sama piekłaś tort? Pochwal się; )))
Jeszcze trochę i przeniosą nas do maluchów; )))
Lidka ma nowy chodzik- swój wózek, ostatnio to przeszła z nim pół parku;)

monthly_2017_05/majoweczki-2016_57416.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Hey:)))! Wszystkiego najlepszego dla maluszków:):*! Ja w stresie cały czas bo z tą dwójką to masakra, Kacpi był już parę razy w przedszkolu ale już chory i zaraził siostre;). Amelia już chodzi mocno bo od ponad miecha, naśladuje we wszystkim brata ehh... a Kacper jak siedzi w domu to dostaje szału popycha ja, mocno przytula aaaa.... Ale dziewczynki są rozkoszne hehe...takie delikatne, ciesze się ze mam parkę:). Nadal mam problem z Amelia, chciałam juz odstawić ja od piersi ale ona nie chce mleka modyfikowanego, nie chce kaszek ani robionych ani kupnych, jogurt naturalny tez nie...słoiki to 3 lyzeczki ale tym się już nie martwię, tylko o nabiał:/. Tzn jajka tez jadla bo nie mam do czego dodać! A nie wiem czy mogę zacząć od jajecznicy z pół żółtka! Macie jakies pomysły:(((. I okazało się ze Amelia tez ma chorobę lokomocyjna :(( . Sorki tylko o sobie ale nie miałam czasu poczytać forum:/. Jedynie to tez nie mam okresu i się ciesze hehe. Cudny dzień, przejdę się z tymi smarkami:)). Miłego dnia!

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz69vvjuouy14s0.png

Odnośnik do komentarza

Lovi jak super że się odezwałaś; ) Ja mało daję nabiału, jakoś tak wychodzi i tym się nie martwię. Jak robię np. placuszki to dodaję mak. Ja jajka wprowadziłam od razu całe, robiłam jakieś placki. Stosuję metodę BLW i jestem zadowolona z efektów. Na chorobę lokomocyjną polecam włożenie watki do ucha tzn. jak jesteś praworęczna to w lewe ucho i odwrotnie. My wybieramy się do parku tylko jedzonko na wynos muszę zrobić; ) Lidka chodzi ale jeszcze tak nie poradnie i robi tylko kilka kroków natomiast przy czymś to zasuwa aż miło. Taaaak, mieć parkę też byśmy chcieli miec;))) Miłego dnia: ))))))

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Jak karmie jeszcze to się nie przejmuje ale jak przestanę to jest bardzo ważny dla kości:(. Zresztą na kolacje fajnie jak zje coś typu mleko czy kaszka...a tak to co...aaa... Kacper butla i zasypial hehe. Tez próbuje blw, normalnie tez i nici z tego, bo na wszystko zbiera ja na wymioty;). Dzieki:). To życzę Wam parki:))). Aha któraś dziewczyna mówiła ze wieczorami nie może maluszek długo zasnąć, to na pewno za długi śpi w ciągu dnia, trzeba wyhaczyć godzinę do której max może spać. ..u mnie to 15...a już widzę ze ostatnio nawet 14;).

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz69vvjuouy14s0.png

Odnośnik do komentarza

ale cicho tu ostatnio
ale to wina pogody chyba:)
my cały dzień na polu jestesmy, tylko na jedzonko do domu i na drzemke, bo w domu dłuzej spi.
Lovi fajnie ze sie odezwałaś:) to umnie chwile schodzi zanim dawidos usnie ale spi tylko raz tak od 12 do 14-30, 15, a potem koło 21-30 usypia. ale to raczej teraz skok rozwojowy bo przed snem musi jescze pochodzic, a czasami to nawet na stojąco usypia, ale sytuacja juz opanowana:)
Monika na razie od soboty robie kaszki z dodatkiem grysiku i jest ok, oby tak dalej. A bez okresu było tak dobrze, i sie łudziłam ze dopóki bede karmic, to ciotka nie wróci, a jednak. a Tobie życze, aby jak najszybciej przyjechała, albo i nie:) bo wiesz ze najpierw jajeczkowanie a potem okres;) trzeba działac:)

Odnośnik do komentarza

Ja dziś cały dzień na urząd pracy straciłam, no i plus dojazd;) faktycznie cicho ale ja np wpadnę poczytać, i nawet nie wiem co Wam pisać, bo tak i trochę nudno i jakoś tak weny mi brak, no ale w końcu słoneczko swieci;)
Najlepsze życzenia dla wszystkich roczkowych dzieciaczków i dla 11 miesięczniaków też.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Cebulka oby tak dalej szło rozszerzanie diety;) Tak, tak..... działamy;) tylko efektu brak*)
Zawiszka my dziś też dzień w rozjazdach. Najpierw byłyśmy na gordonkach a później jeździłyśmy na PKP po bilet (w przyszłym tygodniu jedziemy do domu) a mąż dojedzie do nas po tygodniu. Tym razem biorę wózek a kupując bilet przez Internet nie można wybrać wagonu w którym jest miejsce właśnie na wózek. Będę piekła tort dla mamy na urodziny, po paru dniach dla Niuni na roczek i później na komunię dla siostrzenicy. Mam nadzieję, że wyjdą. W ciągu 8 dni mamy 3 poważne imprezy;) Kupiłam trochę ozdób Lidce na urodziny ale chcę też sama zrobić. My też większość dnia jesteśmy na podwórku, jedzenie biorę na wynos. Łapiemy trochę Wit. D:) niby smaruję ją olejkiem ale i tak się deczko opaliła. U nas też jest problem z kolacją.
No właśnie co ile godzin dajecie jeść dzieciom? Ja staram się niby co 3 godz ale w międzyczasie jest cyc:) i wychodzi czasem Tak, że nie chce jeść któregoś posiłku.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...