Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

U nas spanie tylko na rękach. W nocy w łóżku, na szczęście, oczywiście z nami. 3-4 pobudki na cyca. W dzień pierwsze 15 minut czasem udaje mi się odłożyć, ale potem jest krzyk. Na rękach to i 3 godziny pośpi:/ Najgorsze to, że tylko u mnie. U męża to się wczoraj tak rozdarła jakby ją ze skóry obdzierali. Mąż mi bardzo pomaga, nie mogę narzekać. Jak przyjedzie moja najlepsza przyjaciółka to się do małej rwie, a tak to znikąd pomocy. Czasem marzą mi się 2-3 godziny bez bobasa. Oczywiście jak jej nie ma to po paru minutach chodzę i szukam po kątach...Ech, chyba teraz to ja mam kryzys:)

Ela, ur. 01.06.2016 :))

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja nie dodałam, ze drzemka 2,5 ha owszem ale na rękach ;)u nas w dzień mały tez pospi chwile w łóżeczku a potem tylko ręce, najlepiej przy cycusiu, taki okres? Tez jestem zmęczona, dziecko to codzienna wspinaczka na Mount Everest, marzę o 2-3 ha tylko dla siebie, niestety udaje mi się czasem wyrwać tylko na godzinkę, bo już trzeba wracać, bo u męża mały histeryzuje, albo trzeba dać cyca albo coś... Jak Jasiek był mniejszy to mogłam wyjść na 2-3 ha bo dziec jadł jak w zegarku co 3 ha. Teraz z kolei ma takie dni, że czasem nie idzie go odkleic od cyca. Czy wasze dzieci codziennie są gadatliwe? U nas bywa tak, że parę dni mały jest cicho, coś tam sobie popiszczy ale nie jest to jego gadanie. Gdzieś czytałam, że jak dziecko opanowuje nowa umiejętnośc np ruchową to zapomina aby np gadać. Może coś w tym jest, nasz synio obraca się jak szalony na brzuszek, na plecki, dupke daje do góry jakby chciał pelzac. Jest też coś co mnie niepokoi, zaczął preżyć się i przy tym steka, nawet jak dopiero co zrobił kupę. Mam wrażenie, że boli go brzuszek, wgl to mi słabo odbija, sporo ulewa. Jutro u pediatry to sprawdzę. Umówiłam się też do fizjoterapeuty niech luknie na małego,bo jak leży to czasem układa się w literkę C a to juz niepokojące.

Odnośnik do komentarza

Monika gratulujemy ząbka:) ps. czy Lidce zdarza się, że podczas karmienia ugryzie Ciebie?
Pineska Silesia chyba maluchy nam się zgadały. Przyłączam się do klubu spragnionych chwili tylko dla siebie:)
Moja Iga jest gadatliwa ale faktycznie zauważyłam, że ma dni że wiecej ćwiczy niż mówi wiec to pewnie ta zależność o której Silesia piszesz. A i też się pręży czasem myślę ze to kupa ale potem okazuje się że jednak nie. Czy brzuch też nie mam pewności może to forma jakiś ćwiczeń naszych pociech? Ulewanie i odbijanie czy nasze dzieci nie sa aby spokrewnione?:D Ja mam u pediatry wizytę w sobotę to tez się podpytam co to może być.
Meju jak tam zdrówko u Ciebie i Igora?

Odnośnik do komentarza

Pineska współczuję. Ja czasem też chciałabym mieć chwilę (trochę dłuższą chwilę) tylko dla siebie. My lulamy się albo na piłce albo na rękach, czasem przy cycu. Teraz to chyba każda może mieć kryzys. Kiedyś może to minie....
Silesia u nas też są dni że jest cisza a później sobie śpiewa. Dziś Lidka zakumała obracanie się z brzuszka na plecy: ) Jupi!!! Wiem o czym piszesz z tym podnoszeniem dupki moja też tak robi. Mama stwierdziła, że szybko zacznie raczkować. Czasem zdarza się jej spać na brzuszku z takim peryskopem w górze =D koniecznie daj znać po wizycie u lekarza. A kiedy idziecie do fizjoterapeuty?
Auriss dziekujemy. Wcześniej było tak, że potrafiła tak zacisnąć dziąsła mi sutku że aż krzyknęłam teraz na szczęście nie. To może otworzymy klub miłośników chwil dla siebie?

Jejciu dziś pierwszy raz dałam Lidce pedicetamol:((( taka maruda była, przy cycusiu nie, na rękach też nie:( chyba zęby idą ale znowu? Co ile się wyrzynają? Jest jakaś reguła czasowa? Może spokojnie sobie pośpi po tym leku?

Spokojnej nocy: )

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Ale naprodukowałyście :) Taki powrót do przeszłości aż miło :) - wiedziałam że specjalnie za kare odpisze ogólnie ;)
Do klubu chwil dla siebie sie zapisuje się od razu Tak mi brakuje chwili wytchnienia Usiąść pod kocykiem z dobrą książką i kakao I żeby nikt mi nie przeszkadzał przez kilka godzin :( Oczywiście mogę oddać Maksyma w ręce babci ale jak tu sie zrelaksować jak Młody płacze marudzi albo akurat chce sie poprzytulać do mamy
Gratuluje i współczuję przeżyć ząbkowych U nas póki co nic nie widać (Silesia dzięki za opis jak to wygląda z górnymi zębami -też myślałam że wychodzą jak dolne) tylko kształt górnych kłów widać Ale masowanie i smarowanie maścią bardzo uspokaja małego więc się pewnie niedługo zacznie :(
Fajnie byłoby mieć jeszcze dziewczynkę ale przeżycie tych wszystkich ciężkich chwil mnie jeszcze przeraża I jeszcze ten podwójny strach o dzieci I moze to głupie ale trochę się boje że będę faworyzować czy bardziej kochać to 'bardziej idealne' dziecko :( Ciężko jest być mamą :(
Gratuluje wszystkim Bobasom nowych umiejętności :) Maksym póki co doskonali nocnikowanie I sie wycwanił Jak chce na ręce albo zwrócić na siebie uwagę to stęka jak na kupe -wie że wtedy będzie w centrum uwagi :)
Mam nadzieje że wszystkie katary sobie poszły i Dzieciaczki (i Mamy) zdrowe :)
Czy Waszym dzieciom też coś tak czasem rzęzi przy oddychaniu? Maksym tak czasem ma jakby nie mógł odchrząknąć Wcześniej zdarzało się rzadko a teraz w sumie co chwila słychać Lekarza mamy za tydzień ale może już powinnam iść?

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

Tak, my już zdrowi :) z piersiami też ok :)
Moje dziecko zaczęło się czolgać...potrafi przesunąć się przez pół pokoju żeby pociągnąć za kable z telewizora albo podotykac kaloryfer. Mama oczywiście niedobra bo nie pozwala i konsekwentnie przenosi do zabawek co wywołuje płacz.
Ze spaniem u nas dużo lepiej, dzisiaj np od 20 do 2.30 a potem jeszcze jedna pobudka o 4.30 i spanie do 7.30.
Dołączam się do klubu... Ja też marzę o chwili dla siebie. Ale takiej spokojnej, bo teraz nawet jak mam chwilę to myślę o Igorze :)
Moje dziecko jest ogólnie bardzo gadatliwe i raczej nie miewa cichych dni. Poza tym chyba tak się skupił na rozwoju ruchowym że zapomniał o zębach bo jeszcze nic tam nie widać :D

Odnośnik do komentarza

Meju gratulacje dla Igorka :) Rzeczywiście jesteś niedobra mama Taka frajda przy kablach i kaloryferze a Ty mu zabawki dajesz do zabawy Byś się wstydziła :)
u nas też coś niespotykanego się zdarzyło Maksym zjadł przed 4 a potem dał mamie pospać do 10! :) Czyli nie jadł prawie 6.5h :) (czasem 4h nie wytrzymuje) a do tego sam zasnął w łóżeczku :) Dumna mama :)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

Gratuluję wszystkim dzieciaczkom nowych umiejętności niech mamusie będą dumne :) my dziś byliśmy u pediatry, no więc gulka po szczepieniu może być nawet parę ms, tak się zdarza i nic mamy z tym nie robić. Na kłopoty z brzuszkiem mamy debridat i skierowanie na usg brzuszka, dostaliśmy tez skierowanie do chirurga w związku z wodniakami, bo mój lekarz uważa, że już powinny zniknąć. Do fizjoterapeuty mamy na sobotę, chociaż dziś pediatra robił swoje testy i nie widzi zastrzeżeń, mówi ze najważniejsze jak małego pociągnie się za ręce to unosi wysoko głowę i trzyma ja w równej symetrii. No zobaczymy. Mój dziec dziś słabo spał, najchętniej przy piersi, aż boję się nocy...

Odnośnik do komentarza

A moja gwiazda tez spi juz prawie 2 godziny a miała o 19 iść do kapieli. Chyba dzisiaj będzie bez. Pierwszy raz ma tak długą drzemkę w dzień/pod wieczor nie wiem co jest grane?...
Meju - brawo dla Igora:)
Monika - brawo dla Lidki:) co do zębów czytałam, że idą parami średnio co 2-3 miesiące, ale ja jestem w temacie zielona u nas pomimo objawów zębów brak:)
Paula - Maksym to dla nas Mistrz nocnika cały czas jestem pod wrażeniem:D co do oddychania u nas czasem jest takie charczenie w nosku kataru nie ma, mała się nie męczy wiec poki co nie myslalam o lekarzu.
Silesia – życzę, aby fizjoterapeuta podtrzymał diagnozę pediatry, że wszystko jest ok.:)
Jak to super widziec jak nasze maleństwa nabywaja nowych umiejetnosci, nic tylko się wzruszać:D

Odnośnik do komentarza

Paula, Maksym jest dla mnie mistrzem majówek=D oby było jak najwięcej takiego snu:) u nas też czasem jest to charczenie ale kataru nie ma. Osłuchowo też jest ok.
Meju gratulacje dla Igorka!!! To masz teraz w domu małego żołnierza:)
Silesia oby diagnoza lekarza się potwierdziła u fizjoterapeuty. A na usg i u chirurga też wszystko będzie dobrze. Skoro w dzień był słaby sen to noc będzie dobra. Trzymam mocno kciuki.

Moja Gwiazdeczka śpi już 15 minut i obawiam się, że to jest drzemka :( Ale nie ma co się martwić na zapas.... Może akurat miło zaskoczy mamę?

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Monika... Piękna Lidka :) i chyba urodziny mamy w ten sam dzień :)
W ogóle przepraszam jeżeli komuś na coś nie odpisuję albo czegoś nie pogratulowalam, czasem nie doczytam albo zapomnę napisać ale cieszę się z Wami wszystkimi z postępów naszych maluszków i pilnie śledzę wszystkie dolegliwości :) trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze

Odnośnik do komentarza

Meju dziękuję;) Tak właśnie się zastanawiałam czy Twój Igor nie jest z tego samego dnia:) Igor się już czołga a moja dopiero zaczęła się przewracać z brzucha na plecy i to nie za każdym razem.
Brakuje mi suwaczka pod Waszymi postami bo aż wstyd się przyznać ale mam sklerozę i nie potrafię spamiętać kto kiedy urodził. Przepraszam: (((((

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Monika - Lidka słodziak:) u nas też na początku Iga rzadko sie obracała a teraz to czasami cięzko nadążyć i poza matą non stop ląduje np. wczoraj pod stołem. Jak jest moment ciszy to ja wiem ze ona coś kombinuje i jest poza matą:)
Meju - ja też nie zawsze wszystkim odpiszę czytam wnikliwie wszystko a potem zdarza się że to ucieknie:/ za co również wszystkie majoweczki przepraszam.
A niunia dalej spi chyba pierwszy rekord się szykuje:D Z wrażenia nic prawie nie robie nie przyzwyczajona jestem...

Odnośnik do komentarza

U nas pierwsza pobudka :) 20-2 :)
Czy Wy jakoś pilnujecie maluchom drzemek? Bo tak jak czytam to widzę że chyba różnie Wam zasypiaja. My początkowo pilnowalismy żeby go kłaść koło 20, teraz już rzadko się zdarza że jest inaczej. W ciągu dnia śpi zazwyczaj koło 9 godzinkę potem koło 12/13 pół godziny i koło 16/16.30 pół godziny. Może i okropna ze mnie matka ale koło 17 już go wybudzam jeżeli śpi dłużej niż pół godziny. Wtedy zazwyczaj mam pewność że pospi od tej 20 do rana i nie mam w nocy przerw na zabawę tylko karmienie ewentualnie przytulnie.
Czasem są dni że wszystko się wysypie ale zdarzają się rzadko a po Igorze widzę że taki porządek dnia raczej mu odpowiada :)
Chcialam się jeszcze usprawiedliwić że bardzo rzadko zdarza mi się go budzić w ciągu dnia, zazwyczaj wstaje sam :)
Jak to wygląda u Was?
Ja też nigdy nie pamiętam kiedy które maleństwo się urodziło, mój Igor 15 maja :)

Odnośnik do komentarza

Monika śliczna dziewczynka :)
Meju mały Łobuz Ci rośnie :) pewnie niedługo wszystkie będziemy narzekać na złowieszczą ciszę :) Super że macie stałe godziny spania U nas jest różnie bo różnie wstajemy I czasem jest dzień 5min drzemek a czasem jak wczoraj spał ponad 3h z półgodzinną przerwą po pierwszych 40min Najgorsze że obudził się 18.30 -odpukać śpi dobrze w nocy i w miarę szybko zasnął
Silesia będzie wszystko dobrze u lekarzy (Znowu się zaczynam martwić wodniakami :/) Mam nadzieję że noc minie bez zbędnych pobudek :)
Auriss pochwal sie rekordem córy Oby jak najwięcej takiego dłuższego spania najlepiej w nocy -nam wszystkim tego życzę ciekawe czy dzieci spełnią życzenia :)
Czy Wasze Dzieciaczki śpią pod kołderkami czy pod kocykiem? W śpiworach? A jakie macie temperatury w domu? U nas jest koło 23st młody śpi w wózku w śpiochach i skarpetkach (zimne stopy odziedziczył po mamie :)) i pod kocykiem Ale chce go przestawić na łóżeczko i nie wiem czy nie będzie mu zimno Pomóżcie :)
Również przepraszam że przez skleroze niektórych rzeczy nie komentuje :(

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za dobre słowo. Monia mała jest przecudna.bardzo ładnie trzyma główkę na prostych rączkach, no wzorowo.silna dziolcha. Skąd mata? Co to za duża zabawka na pierwszym planie? Mój dziś spał od 18 do 5.30 z przerwami co 3 ha na cyca. Mamy kp,jak często w nocy jedzą wasze pociechy? Zauważyłam, że nieważne, czy położę mojego gnomka o 21 czy 18,pobudka jest w okolicy 5.takze wole juz ta 18,jest chwila dla siebie. Ja wczoraj położyłam się już o 19 tak mnie ta migrena wykończyła,a wstałam (nie licząc karmienia) o 7,mój kochany mąż zajął się Jaskiem bym mogła pospać.

Odnośnik do komentarza

Ja mojego synka praktycznie cały czas ubieram w body + cienkie spodenki + skarpety ale to z wygody bo łatwiej mi w tym zmienić pieluche, a w nocy nawet 3x zmieniam mały dużo je i duuuzo sika. Śpi pod kocykiem, myślę czy by mu nie dać kołderki bo noce coraz chłodniejsze, mamy temperaturę 21-22 stopnie plus nawilżacz na cala noc. Odkąd mamy nawilżacz synio nie budzi się z przytkanym noskiem tak jak zazwyczaj było. Dziś mój gnomus wali drzeme od 8 rano o 9.30 obudził się na chcą i dalej śpi tylko teraz na rękach. Zaraz będzie pobudka bo sprzątania sporo a oko teściowej dziś wpada na audiencje,wiec wyhaczy każdy kurz :p

Odnośnik do komentarza

Cyca * miało być
BTW, kiedyś słownik zrobił mi psikusa umówiłam się z koleżanką zamiast kolo sądu to koło sadu, a na pytanie jak tam nauka zapytała mnie o co mi chodzi z tą matką? Tak tak zamiast jak tam nauka słownik dał jak tam matka?

Odnośnik do komentarza

Silesia Gnomek - jakie urocze określenie :) U nas często Łobuz albo ZzędaMaruda w użyciu :) Aż tak często zmieniasz w nocy pieluche? Jaś się nie wybudza? U nas zmiana koło 4 i czasem jest problem żeby usnął :( Współczuję takiej teściowej Moja to raczej z tych co to im porządek nie przeszkadza Za to jak ma przyjechać moja mama uuu to wszystko musi lśnić :(
Nie zazdroszczę Wam takich wczesnych pobudek :(

Dziekujemy za słowa uznania :) Mam nadzieję że niedługo będę czytać o Waszych nocnikowych sukcesach :)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...