Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Paula my mamy termometr Microlife NC150 i mogę szczerze polecić od początku go używamy i się sprawdza, a codziennie sprawdzam nim tez tem. wody do mleka więc użytkowany jest o 6 mc po kilka razy dziennie i nic się z nim nie dzieje i mierzy też dobrze i dokładnie kupiłam na Gemini, a i jeszcze zanim kupiłam sprawdzałam go z innymi i wypadł najlepiej:)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kpats6665.png

Odnośnik do komentarza

Monia dzięki za życzenia dla Jasia, mój synek ma dziś skończone 5 ms niektóre z Was mają pociechy 6 ms, ale rozstrzal co? Tak cicho sza powiem, że dziś ostatnie 2 u mnie z przodu na liczniku ;) nocka znów kiepska pobudki co godzinę ale jakoś dałam rade na zmianę z mężem. Teraz młody śpi, buziaki ściskam.

Odnośnik do komentarza

Buziaki dla wszystkich 6 i 5 miesięcznych maluchów, nam w poniedziałek stuknie 6 miesięcy :)
Co do glutenu i żółtka... Kaszke z glutenem już wprowadzilam a żółtko zamierzam na dniach, korzystam z danych które znalazłam w poradniku który (nie pamiętam kto wrzucil) został wrzucony na forum :)
U nas piękna noc, Igor zasnął o 20 i fakt faktem przebudzil się o 20.40 ale wystarczyło opatulic i pogłaskać i spał dalej, potem 22.30 pobudka na cyca i spanie do 5, przerwa do 6 i w sumie spalismy do 8 :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczynki! dawno mnie nie było ale coraz mniej czasu mam na siedzenie w necie. A i dużo się u nas dzieje, siedzimy a nawet stoimy wiec ja ganiam juz za moim bobas w kolko;) a i trochę byłam na wsi u rodziców bez zasięgu. Próbowałam nadrobić ale trudno tyle stron! A w ogóle to jak weszłam to poczułam się jak wtedy co w ciąży tak to nasze forum czytałam ciągle a tu już pół roku! Wiec życzę wszystkim mamusia i bobaskom wszystkiego co najlepsze i jak najmniej problemów z ząbki czy spaniem. JAKOŚ tak przy tej szarej pogodzie jakieś tęsknoty mi się włączają za ciąża;) dobra wystarczy tej produkcji bo pisze o niczym w sumie a wy będziecie musiały czytac:) pozdrawiamy bardzo gorąco!

monthly_2016_11/majoweczki-2016_52129.jpg

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Paula - dziękujemy za życzenia, a no właśnie, że brak sil to dlatego robię ciasto na raty:) Widzę, że miedzy naszymi szkrabami jest różnica równego miesiąca spóźnione sto lat dla Maksyma:) My mamy termometr Tech Med.
Kalinka – właśnie ostatnio zastanawiałam się gdzie się podziewasz? Gratulacje dla Antka – (mały przystojniaczek:) z niego) za samodzielne spanie w łóżeczku zuch chłopak. Widzę ze żyrafa ostatnio na fali do nas też wczoraj dotarła. Niunia cmoka że aż miło patrzeć:)
Silesia – sto lat dla Jasia. Dużo sił życzę i spokojnych kolejnych nocy.
Meju - dziękujemy za życzenia. Jak miło się czyta o takich cudnych nocach jak najwięcej takich przespanych nocy życzę (po cichu liczę, że w końcu u nas takie nadejdą:)
Zawiszka - już stoi? Brawo dla Marysi:)Również pozdrawiamy ja też mam czasem takie przemyślenia. Łapię się na tym, że wspominam że rok temu byłam w ciąży , w takim a takim tygodniu, jakie miałam dolegliwości itd.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za życzenia, również gratuluje mamom,którym udaje się przesypiac dobrze noce, daje mi to nadzieje na lepsze noce i u nas. My tez mamy termometr microlife wspomniany wczesniej, kupiony z Gemini,super jest. Czy wy wlaczacie TV przy dziecku? Ja przyznsm szczerze,ze nie wlaczam ,na poczatku ciężko było mi sie odzwyczaic ale teraz nie mam z tym problemu. Okulistka, u której byliśmy Na rutynowej kontroli z młodym mówiła, ze niby pierwsze dwa lata dziecko nie powinno oglądać TV,tableta bo jego odbiór obrazu jest zupełnie inny niż u nas. Watpie abyśmy aż tyle wytrzymali no ale postaramy się jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza

Kalinka na początek dawałam 1 z 4 łyżek kaszki zbozowej do ryzowej i taka pomieszana dawałam Igorowi :) jak nic się nie stało po kilku dniach to już normalnie dałam mu ta zbożowa :)
My mamy termometr medex ale po pobycie w szpitalu i mierzeniu temp różnymi termometrami polecam każdemu mieć w domu też taki termometr pod pache. Te strzelajace miały duże wahania temp, z resztą chyba nawet lekarz nam mówił wtedy że ten pod pache dokladniejszy :) więc teraz mamy taki i taki :)
Silesia u mnie niestety tv puszczamy, mały bardzo chętnie zerka ale staram się żeby robił to jak najrzadziej ;)
Kalinka Antek ma takie pianki jak mój Igor i bardzo podobne spodnie z dresu :)

Odnośnik do komentarza

Jak żyjecie jak nocki? U nas standardowo pobudka o 5 i parę postojów w nocy, czas przywyknąć,moja siostra ma syna prawie 3lata pracuje intensywnie a i tak bywa, że wstaje do niego w nocy albo skoro świt. Mówi, ze po którejs kawie z rzędu zapomina, że była ciężka noc. No nieźle,w ogóle wczoraj nosiła mojego Jaska, a ja co chwila się pytam "nie za ciężko?on ma ponad 8 kg", na co ona "mój ma 15 kg, jestem zaprawiona w boju" to mnie pocieszyla.

Odnośnik do komentarza

Silesia u nas zauważyłam że nocki w kratkę, dzisiaj akurat było ok :) pierwsza pobudka 23 druga koło 4 no i pospalismy do 7 :) tzn mój synuś pospal bo mi się chyba sen rozregulowal i nie zasnelam od 4 :/
Igor widział się wczoraj ze swoim rok starszym kuzynem... Kochane dzieciaczki, prawie się wzruszylam jak kuzyn przynosił mu swoje zabawki i dawał buziaki w czoło :)

Odnośnik do komentarza

Meju zazdroszczę nocki i kuzyna w tak młodym wieku, u mnie najmłodsze w rodzinie ma prawie 3 lata, zresztą w ogóle jesteśmy wśród znajomych ostatni w posiadaniu dziecka.bylismy dziś u fizjoterapeuty posprawdzac czy wszystko ok, jest ok a nawet lepiej, mały wyprzedza ruchowo rówieśników o miesiąc. Poza tym mówi, żeby dziecko spędzalo jak najwięcej czasu na płaskim ćwicząc, żadne leżaczki bujaczki. My akurat nigdy nie używaliśmy tego, poza tym pokazał jak nosić prawidłowo i dał zielone światło na spacerówke za dwa tygodnie.oby polubił ;)

Odnośnik do komentarza

Meju to z powodzeniem rób próbę spacerówki, pewnie będzie wielka radość bo w końcu tyyyyle widzę ;) p.s moja teściowa ostatnio bardzo się stara, naprawdę dobra z niej babcia ale kurrr ciągle mi gada, że mały się nie najada, a on nie dość, że grubo ponad 8 kg ma to jeszcze jednego cyca otrabi i drugiego juz nie chce. A ta mi na sile wciska mm, wrrrr

Odnośnik do komentarza

Meju fajnie jak w rodzinie są dzieci w podobnym wieku:) u Nas jest akurat super mój brat ma córcie miesiąc młodszą od Antka i mój chrzesniak ma 10 miesięcy, jak się razem bawią to frajda z patrzenia na nich. Ostatnio mój chrzesniaczek robił Antosiowi kizi mizi po policzkach i biedny zatrzymał rękę za długo w okolicy ust i Młody ugryzł go w palec, ale było płaczu.
Silesia super, że wszystko dobrze z Jasiem to bystry chłopiec:) miesiąc do przodu super. U Nas telewizor jest włacząny dosyć często, ale Antka raczej nie obchodzi, czasem jak są reklamy to zatrzymuje wzrok.
Pogoda dziś ładna i tak przyjemnie się spacerowało, aż miło wyjść jak takie słoneczko:) ja też myślę już o spacerówce tym bardziej, że własnie jak był mój chrześniak ostatnio Antek jeździł w jego spacerówce i spodobało mu się, ale z drugiej strony na spacery teraz na zime w gondoli może cieplej. U Nas nocka dobrze od 21-00.30 Antoś spał w łóżeczku zjedł butle i w wózku dospał do 8.00 oby tak dalej;)
Kupiłam dziś Antosiowi takie skarpetki z samochodem grzechoczące normalnie nogi mu chodzą non stop i próbuje je do buźki wsadzać.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kpats6665.png

Odnośnik do komentarza

Auriss śliczna dziewczynka:) faktycznie małe podobieństwo jest:) wstaw jeszcze suwaczek: )
Paula tak jak wcześniej pisałam to taki trójkąt (niestety nie wiem co to za firma). My mamy termometr microlife nc150.
Kalinka mam nadzieję że częściej będziesz nas odwiedzać; ) Antoś przystojny i jaki już kawaler; )
Silesia spóźnione ale szczere życzenia. Dużo zdrowia szczęścia cierpliwości; ))) to Ty młodziutka jesteś:) u nas telewizor czasami jest włączony ale jak widzę, że tam zerka to zasłaniam ręką żeby odwróciła głowę. Wydaje mi się że na spanie ma wpływ księżyc (jutro pełnia). Noc minęła na cycusia ale przez sen, nie było źle. Super wieści!!! Jednak nasze dzieciaczki są extra sprawne. No to ładnie chłopak rośnie, moja na koniec miesiąca ważyła 6780g.
Meju to chyba ja wrzuciłam ten poradnik. W następnym poście wstawię link. Oby więcej było takich nocy.
Zawiszka pięknie już Marysia stoi. Widzę, że też ma specjalne miejsce do całowania (z tylu głowy). Zaglądaj częściej!

Ja zamierzam wozić w gondoli jak najdłużej... póki chętnie w niej leży; )

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Silesia z moich znajomych to akurat mało kto ma dziecko a wcale nie uważam że się wcześnie zdecydowaliśmy :)
Monika co do prezentów u kuzyna Igora w zeszłym roku fajnie się sprawdził "szczeniaczek uczniaczek" i taki dmuchany koń :) wiem że Igor dostanie konia na biegunach - w lidlu mają być :)
Paula zerknij do pepco, tam czasem są takie bajery jak chodzi o zabawki a chrzesniak mojego męża miał coś podobnego właśnie z pepco :)

Odnośnik do komentarza

Meju dzięki. Szczeniaczka mamy, dostała od chrzestnego. Podoba mi się koń na biegunach. Ja swojej siostrzenicy kupowałam takiego niskiego baranka na biegunach. No świetny był. I dzięki Tobie mam już chyba pomysł na prezent:) A nie wprowadzałaś nowych pokarmów ostatnio? Może faktycznie to od ładowania wszystkiego do buziaka. A można takiemu dzieciaczkowi podać wapno?

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

W sumie jak miał ten katar to dostawał syrop z jonami wapnia ale nie chce mu nic na własną rękę dawać. Boję się bo koło ciemieniuchy zrobiła mu się infekcja ( trzem lekarzom to pokazywalam - wszystko ok a pojechaliśmy ostatnio z tym katarem prywatnie i lekarz od razu też na to uwagę zwrócił.... Dał maść i główka jak nowa) może jak się drapal po głowie a potem rączki do buzi dawał to sobie to przeniósl.
Monika cieszę się że pomoglam :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...