Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to nosidełko to nie przypadkiem wisiadło? Czytałam żeby lepiej ich unikać polecane marki to np. Tula. Widać różnice między wsiadłem a ergonomicznym chodzi o zdrowie maluszków:)
Czy wasze brzuchy też się już znacznie obniżają?
Opiniami na temat grubości się nie przejmujcie. Wmawiam sobie że szybko zgubiłę moje dodatkowe 20 kg jak mała rzuci mnie na pełne obroty.
I tak jesteśmy najpiękniejsze :)

Odnośnik do komentarza

Kochane
Jestem z wami cały czas.
Któraś pisała że nie wie czy brzuszek się opuścił już czy nie. Z dawnych czasów jak byłam w ciąży to pamietsm że można mierzyć brzuszek na wysokości pepka zwykłym centymetrem. Jak zacznie nam obwód maleć to już się obniża.
Mam 111cm a przytylam 11 kg trzymam za was kciuki

Odnośnik do komentarza

Meeg trudna decyzja przed Tobą. Wierzę, że podejmiesz słuszną decyzję:) Super, że wyniki są świetne.
Karola faktycznie masakra z tymi szpitalami:(
Jakarta nieciekawa sprawa z samochodem. Ale mąż stanął na wysokości zadania. Wy jesteście najważniejsi:)
Majka zdrówka:)
Mp1 naszym mamom imię Lidia też nie bardzo się podoba:( Ale w nosie wszystkich mam, najważniejsze że dla Nas się podoba. Inni muszę się przyzwyczaić.
Blacy masakra z tymi żłobkami. Moja kierowniczka poradziła, żeby wniosek złożyć od razu jak dziecko się urodzi:) Pewnie tak będę musiała zrobić, rok szybko zleci a do pracy wrócić będę musiała:( Faktycznie skleroza:) ale na tym etapie to normalne:) Współczuję sprawy z samochodem. Baba przeszła samą siebie-bezczelna!!!
Dariaaa witaj:) ja wolę chustę:)
Ashica ze strony teściów to już przegięcie, lenie z nich i tyle.
Anka śliczny pokoik:)
Lovi7maj ja jeszcze majtek nie mam ale z pewnością przed pierwszym założeniem je wypiorę.

Byłam dziś na wizycie. Niestety posłuchaliśmy tylko serduszka. Szyjka się nie skróciła:) Zmartwił mnie lekarz bo powiedział, że do końca ciąży nie będę miała usg:( Będę go jednak męczyła by zrobił bo chciałabym ostatnie usg nagrać na płytkę. Tak na pamiątkę. Pobrał mi wymaz na paciorkowca. Przez ostatnie trzy tygodnie (odkąd jestem na L4) nie przytyłam a wręcz schudłam.... uwaga całe 0,3 kg:))))) tego bałam się najbardziej, że jak będę siedziała w domu to przy moim metabolizmie przytyję. Oby tak zostało bo i tak mam już +12kg:(

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Monika 2016 ponownie witam:) nie dziwię się że wolisz chustę! Świetna sprawa ale wyobrażam sobie moje psa który "płacze " pod drzwiami i płacząca Emilkę i siebie jak nie radzę sobie z zawiazaniem jej i też placzę:) więc przy moim sprycie kupię używane nosidełko ergonomiczne;)
Tak jak pisałam wagą się nie przejmuje i to polecam. Podobno karmienie piersią pomaga w chudnieciu. Ja mogę karmić do 6 tyg. potem muszę wrócić do leków :/

Odnośnik do komentarza

Jakarta dzięki za info odnośnie pampersow ;) siostra kupiła mi 4 paczki :)
Anka piękne mebelki, super kolory!!
Karola co z kurzajka? Probowalas kredy?
Duuuuzo zdrówka Wszystkim życzę ;) iii dobranoc ;) ja się już kładę bo jutro do pracy :(
Aaaa u nas przesad ze zgaga się sprawdził ;) Maja będzie mieć niezła czuprynke ;) hihi

Maja 26.05.2016r. Godz 10:45. 57 cm 3550 g :)

Odnośnik do komentarza

Hm, to widzę, że mieszczę się w normie wagowej, mam 11 kg na plusie (choć zakładałam max 10 :p). Chyba że dziś mi waga skoczy, bo mnie wzięło na słodkie.

W ogóle nie pomyślałam, że te majtki można prać...

Jak tak myślę cały dzień o obronie, to jestem coraz bardziej na tak, że chcę spróbować teraz. Oby tylko lekarka dała zielone światło.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki, ale naprodukowałyście stron:-)
Witajcie nowe Majoweczki.

Aniu bardzo podoba mi się zestaw kolorystyczny. Turkusowy teraz chyba w modzie:-)

Ciężki orzech do zgryzienia z tą obroną. Meeg 3mam kciuki, żebyś podjęła mądra i najlepszą dla siebie decyzję.

Co za baba mogła nazwać ciężarna grubaska! Jestem w szoku.
Choć sama się dziś nieswojo poczułam jak jakaś totalnie obca mi kobieta, taka jakaś dziwna na dodatek zaczęła mnie obserwować, wzrokiem to jakby chciała prześwietlic mi brzuch i zaczęła zadawać tysiąc pytań.
Nie wiem może to normalne tylko ja przewrazliwiona:-D

Przykra sprawa z tą stłuczka, ale najważniejsze, że nic się wam nie stało.

Majka u Ciebie widzę ciągle jakies atrakcje. Zdrówka.

Juz nie pamiętam co jeszcze chciałam napisać.
Dziś miałam wizytę teraz jakoś tak wychodzi juz co tydzień, żeby kontrolować szyjkę. Za każdym razem jest też ktg i dziwi mnie, że jedna z Majóweczek nie ma już wizyt. To chyba nie jest normalne.

Noszę w brzuszku 2kilo 400 gram szczęścia♡

Dobranoc☆★☆★

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za rady. Troszkę mnie przeraża ta bielizna w wiosennym okresie ;) kupiłam już podkłady poporodowe z Canpol bo te Bella mama nie mają przyklejanej strony.
Czy hartujecie już swoje piersi? nie wiem czy nie zaczelam za wczesnie ale boje się że młoda zacznie się pchać wcześniej na świat .Kupiłam maść maltan.
Co do obrony Meeg jak dobrze zapamiętałam to nie dziwię się że się zastanawiasz.
Co do wesel to zamierzam iść 21 maja a mała zostawić z moją mamą. Pokarm zacznę już odciągnąć 2 dni wcześniej a będę tylko 20 km dalej no chyba że choroba powróci to zostanę w domu z braku sił.

Odnośnik do komentarza

Monika 2016 hartowanie zostało wspomniane na szkole rodzenia dokladnie nie pamietałam co i jak więc poszłam do apteki polecono mi malten. W ulotce pisze że można stosować przed porodem w celu hartowania brodawek więc chyba przyzwyczajenia i wzmacniania ich. nie lubię bólu więc mam nadzieję że karmienie nie będzie bolało a maść pomoże;)

Odnośnik do komentarza

Dariaaa ja gdzies od ok 3 miesięcy kremuje brodawki. Teściowa mówiła mi żeby "szorowac" ta szorstka strona gąbki, ja jednak zostałam przy samym kremie :)
Meeeg dopytaj gin co myśli o obronie, jak nie będzie przeciwwskazań to może warto spróbować??? :) Ja chyba moja obronę przeloze na wrzesień, bo ja studiuje 130 km od miejsca zamieszkania. Jeszcze co weekend jeżdżę, chciałbym tak dać radę do 10 maja... Chociaż nie raz mam dość 5 dni w pracy a weekend studia :/ ale chyba przez to jestem lepiej zorganizowana

Maja 26.05.2016r. Godz 10:45. 57 cm 3550 g :)

Odnośnik do komentarza

Ze niektóre z was jeszcze pracują jestem pod wrażeniem... Ja bym nie dała rady :)

Hmm dobrze wiedzieć o tym hartowaniu brodawek może faktycznie wtedy przy karmieniu nie bd tak źle :)

Stosujecie juz masaż krocza? Ja musze ginke podpytac na wizycie czy mogę... Powoli trzeba się szykować do porodu :)

Mam do was pytanie. Czy taki noworodek może mieć łóżeczko przy oknie? ( są szczelne nowo wymieniane) i czy te okno może być wtedy otwarte choćby na noc? Nie zaszkodziloby to maluszkowi?

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jnj452i4q.png

Odnośnik do komentarza

Hmm z tych linkow co dziewczyny podawalyscie do roznych blogow to teraz chyba nic nie preferuje sie hartowania piersi. Ktoras jeszcze wspomniala o bolesnosci karmienia.. chyba nie znam kobiety ktora powiedziala ze nie bylo z poczatku trudno.. nawet moja szwagierka prawdziwa matka polka ;) mowila ze bylo na poczatku ciezko ale zarowno ona jak i moja siostra zaproponowala mi zebym kupila sobie takie silikonowe wkladki na piersi ktore mozna mrozic w lodowce i przynosza mega ulge.. wiec jak zamawialam w gemini mase rzeczy to szukalam takiego czegos i udalo sie kosztowaly chyba z 45 zl ale jak maja pomoc ;)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki ale cudny ruch u nas na forum, tyle czytania az milo :)

Zasnac nie umialam wczoraj, krecilam sie do 3 a teraz wykonczona jeszcze w lozku leze...

Hartowanie brodawek dobra sprawa ale trzeba uwazac aby nie za szybko zaczynac bo powoduje to wydzielanie oksytocyny a tym samym skurcze macicy wiec ryzyko porodu, ja mam zamiar zaczac od 38tc

Mp1 a wiesz mialam Ci pisac ale wybralismy sie do takiej instytucji pro familia i tam nam powiedzieli wszystko z jakiej pomocy jeszcze ewentualnie skorzystac mozemy i ogolnie dali nam wszelkie ulotki co zalatwiac po porodzie, fajna sprawa bo wiemy juz gdzie dziecko zglosic, jakie dokumenty potrzeba, jak bedziesz potrzebowac jakies informacje to moge Ci napisac. No i wyobraz sobie ze nie dziwota ze nie moglam numeru do awo znalezc bo u nas w miescie poprostu tego niema do takich potrzeb i w przyszlym tygodniu mamy spotkanie w diakonie i tam moze cos dostaniemy dodatkowo na wyprawke

Ja raczej odradzam lozeczko przy samym oknie szczegolnie w lato, bo nie samo okno a wietrzenie bo jednak dobrze spac czasem przy otwartym a jednak dla dziecka to nie dobre takie zawiewy

Hybryda naprawde jestem pelna podziwu dla ciebie ze i do pracy chodzisz i na studia, ja w pierwszej ciazy tez dluzej bylam mobilna ale teraz wyluzowalam i wole odpoczywac wtedy i mniej stresu

Daria witaj :) ohh biedna jakie problemy zdrowotne masz ? moze pisalas ale nie zakodowalam. No i coreczka Emileczka widze bedzie jak moja pierworodna panna, a swoja droga to te Emileczki kochane sa ale lobuziary nie usiedza w jednym miejscu ;)

Monika wyobraz sobie ze ja mialam miec 3 razy usg w calej ciazy ale tak sie stresowalam, ciagle pytania zadawalam, mowilam co chwile ze cos mnie niepokoi i w sumie wyszlo ze mialam usg na kazdej wizycie wiec powiedz na kolejnej wizycie ze np. boisz sie czy wod jest wystarczajaco albo ze niewiesz czy lozysko sie juz nie starzeje to napewno ci zrobi usg

Anka sliczny pokoik zrobiliscie, piekne kolorki i tak czysciutko :) najbardziej mi sie podobaja wasze szafy z ciuszkami tak pieknie poukladanymi z poczatku bo potem juz czesto armagedon w nich bo im wiecej sie rzeczy gromadzi i na szybko cos sie szuka :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Podobno już się nie hartuje:P. Ja kupiłam krem na brodawki eko jakiś mother coś tam care hehe...nowość w super-pharm, wcześniej miałam też ten maltan, spoko był i nie trzeba zmywać go przed karmieniem:). Jak dziecko źle chwyci to hartowanie nic nie da:). Co do okna to na pewno nie może jak jest tam kaloryfer i on działa ale to w zimie:P. Po paru dniach juz może przy otwartym oknie lezec ale żeby przeciągu nie bylo;P. Chociaż ja mam nowe okna i jak leżę na łóżku po tamtej stronie to czuje zimno:P. Moli super, że okey i mamy podobnej wielkości maluszki:P.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz69vvjuouy14s0.png

Odnośnik do komentarza

Hej.
Szkoda Monika, że nie wiesz ile waży Twój maluszek. Ja tez bym pewnie jeszcze długo nie wiedziała, tylko zazyczyłam sobie dodatkowe usg w 3d, chciałam zrobić sobie prezent na urodziny. Niestety dzidziuś jest juz tak nisko i ma tak mało miejsca, że dało się tylko zobaczyć rączkę i Ustka. Pani doktor nie wzięła za to pieniążków, no ale przy okazji poznałam wagę:-)
Mam nadzieje, że Tobie uda się ją też poznać;-)

Myślę, że dziewczyny z krótkimi szyjkami nie powinny hartowac piersi. Naturalna oksytocyna może wywołać dodatkowe skurcze.
Lepiej pogadać o tym z lekarzem.

Mp1 jak okna są szczelne to wydaje mi się, że łóżeczko może stać koło okna, ale na noc bym nie zostawiła otwarte. Jestem zdania, że dzidziusia trzeba stopniowo przyzwyczajać do zmian temperatur. Ubrać cieplej otworzyć okno parę dni na 5 minut, potem na 10. Innym razem wystawić wózek na balkon na chwilkę. A potem można ruszyć na pierwszy pół godzinny spacerek.

Hybryda skąd ja to znam praca w tygodniu, studia na weekend, zero czasu. Dobrze, że ja już mam to wszystko za sobą, bo nie wyobrażam sobie do tego jeszcze ciąży. Prawda te zorganizowanie zostanie Ci już w krwi:-)

Miłego dnia!♡

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...