Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Kumi nie mam doświadczenia, ale widzę że Sab Simplex i Delicol mają zupełnie inne składniki i inne działanie.
Biogaia to probiotyk, ok, ale Sab i Delicol dawałabym osobno, żeby zobaczyc który działa. Doraźnie faktycznie można pomóc sobie Windi, a potem spróbowac raz z jednymi kropelkami, a potem z drugimi, i zobaczyc które pomagają. Tak mi się na logikę wydaje...
Co do ulewania, to wiem, że są jakieś zagęstniki, które się podaje dzieciom do mleka, z tym że to chyba tylko do mm, albo trzeba swoje odciągnac i podac butelką? Ale to niech doświadczone mamy się wypowiedzą...
Ataa dobra karpatka nie jest zła, za mną chodzi ciasto drożdżowe... chyba sobie kupię, bo nie mam już siły piec dziś. Postałam 2 h przy garach, ale obiadek pyszniutki: barszcz z botwinki z jajeczkiem, młode ziemniaczki z koperkiem, szaszłyki i sałata zielona, mniam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Nic z tego nie będzie....Skurcze coraz rzadziej...Mielismy iść na spacer, ale tuż przed naszym wyjściem zaczął padać grad a teraz śnieg z deszczem... Odechciało mi się :/
Ślubny przestał żartować ze dzisiaj wyciskamy Marcela,sam jest skolowany. Staram się robić dobra minę do niezbyt dobrej gry,ale chyba średnio mi to wychodzi.
Nie o to chodzi ze jestem tak niecierpliwa,że nie jestem w stanie wytrzymać kilku dni,przecież młody w końcu się urodzi...
Tylko ta syzyfowa praca w wykonaniu mojego organiznu nie ma sensu... Po co ten ból,nieprzespane noce i zmarnowany czas..?

Bbbb tak mi przykro ze od samego początku tyle problemów....
Dużo zdrowka dla Twojego synka!

Polspiochymam tylko na rozm.56/62 poza tym mnóstwo spioszkow i pajacykow
Przed laty nie miałam takiego wynalazku jak polspioszki ;) ale wygląda na coś wygodnego w użytkowaniu. Zobaczymy "w praniu" :)

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, ja w temacie laktacji, póki mały śpi :)

A może zamiast dokarmiać mm warto popracować nad laktacja, ja się strasznie martwilam przed porodem ze nie będę mogła karmić. Po cc oczywiście przystawiałam Małego, ale nie miałam pojęcia czy coś je czy nie, dopiero jak mi go zabrali i mąż powiedział ze dr prowadząca naszego Synka powiedziała ze było by dobrze gdyby był na moim mleku się zawzielam, zaczęłam się męczyć laktatorem i tak rozkręciłam laktacje ze mleka mam pół zarazalnika.

A propozycje diety w czasie karmienia- w jednym i drugim szpitalu były supet doradczynie laktacyjne- juliiax nie zgadzam się z tym co napisałaś- nie ma potrzeby stosowania diety eliminacyjnej jeśli nie występują alergie/nietolerancji. A kolki czy ulewania nie są spowodowane dieta tylko niedojrzałościa układu pokarmowego. Czarna nie stresuj się ta czekolada.

Odnośnik do komentarza

Hej,
Trzymajcie się wszystkie dziewczyny które jeszcze oczekują!!! Powoli kwiecień się kończy więc z początkiem maja każda będzie miała swojego maluszka:)))

Mam pytanie do stymulujących laktację laktatorem, kiedy to robicie? W połowie czasu między karmieniami? Czy tuż po zakończeniu karmienia? Muszę zacząć tylko nie wiem jaka pora jest lepsza. Boję się że jak odciągnę za dużo to potem mały nie będzie miał co ssać i znów będzie głodny i marudny.

Znacie jakieś na sklepy internetowe z akcesoriami dziecięcymi z niewygórowanymi cenami? Ja właściwie wszystkie zakupy robiłam dotąd w sklepach, ale teraz utknęłam w domu i nie szybko pojadę gdzieś do sklepów.

http://fajnamama.pl/suwaczki/9u3qma8.png

Odnośnik do komentarza

Bbbbb dobrze pisze, dieta z pokarmem ma niewiele wspólnego, a jak w szpitalu każą dietę, to pewnie stare położne z przedpotopowym podejściem.
Elaiss hmm, ciężko powiedziec, to zależy co chcesz kupic. Właściwie to dlaczego piszesz , że utknęłaś w domu? Jest wózek, można pójśc na spacer, są nosidełka i samochody... Dziewczyny czy Wy z Waszymi maluszkami wychodzicie już z domu? Ja myślę, że tak po ok. tygodniu będę mogła się z nim swobodnie przemieszczac.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Malaga właśnie u niego nie ma znaczenia czy odbije czy nie, potrafi odbić a za sekundę mu się ulewa. Jest strasznym zarłokiem i musi się zawsze najeść pod korek, w dodatku je bardzo lapczywie.

Sutricon- dziewczyny czy któraś używa i widzi że działają? Moja rana po tygodniu spędzonym na krześle przy łóżeczku synka słabo wygląda, jest zagojona ale twarda

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Elaiss mi laktator kazali zawsze tuż po karmieniu kolejno po 7-5-3 minut na każdą pierś. W pierwszych dwóch dniach "walki z laktatorem jeszcze po ok 5 minut na każdą pierś tak z godzinę przed następnym karmieniem. Bez względu czy nic czy dzień. Ostatecznie nie spisz i tylko karmisz i odciągasz ale efekty na pewno będą.

Odnośnik do komentarza
Gość Magda10 10

Dziewczyny, ja tak szybko dzis zdane relacje. Nasze pierwsze dni były super, moj maluch przesypial 2-3 godziny po karmieniu w nocy budził sie tylko co 3 godziny. Dzis dzień jest jakis dziwny, mały spi tylko przy cycku do tego ma chrypkę nie wiem skąd, chyba wezwę pediatredo domu..... Mam nadzieje ze to nic poważnego i wszystko bedzie dobrze.
Kurcze co do laktacji to ja niby nie mam problemu, w nocy mały spi tak jak mowie po 3 godziny ale w dzień potrafi nie spać 2-3 godziny i cały czas ciagnąć cycka .. Nie wiem stać czy to kwestia nie najedzenia czy o co chodzi ... Ehh ciężkie te początki

Odnośnik do komentarza

Elaiss ja moge polecić sprzedawce alegro hubiworld i swiat_dziecka
delicol twz poczulam sie skolowana bokypilam te kropelki jako polecane prez ktoras z mam z kolei anie sprawdzalam czym sue roznia od tego subsimlexu co go nie dostane w Pl.. no i dupa?! Tznze on sie nie nadajena kolke po prostu tylko na peoblemy z trawieniem laktozy? Faktycznie to po jaki grzyb sorzedaja jakp antykolkowy preparat?? Eh...
Anna nam tez wyszedl pyszny obiad juz taki wiosenny. No bajka :D drożdżowego ciasta to i mi by nie chcialo sie robic.. pyszne ale czasu tyle trzeba..
dieta a kp no pidobno mamy tylko uwaxac by na poczatku nie szalec z wzdymajacymi produktami a tak powinnysmy wszystko po trochu jesc podobnie jak w ciąży. Dopuero jak zauwazymy zecos uczula to umiec powiedziec co jadlysmy by sprobowac wykluczyc ale nie na odwrot.. no chyba ze ktos ma duze ryzyko i lekarz kaze tak jak było u Flawii.. ale tak jemy wsxystko jak leci..
Heltinne no spacer w gradzie to nic fajnego ale moze jeszcze sie wypogodzi... mocny przytulas bo widze ze tez u Ciebie nnastroj ciężki.. ale jak juz pisalam nie dziwie sie.. masx prawo czuc sie źle, przytul sie do slubnego i skup sie na bliskości i czerp, co by tez nie czul sie odtracony.. obstawiam ze i mu kuz jest ciezko bo nie rozumie do konca co sie dzieje i widzi ze cierpisz..
Moj jak zastekam z bolu bo maly smyra mi szyjke to od raxu reaguje jak poparzony i pyta czy to skurcz, a tych akurat przez caly dzien kilka bylo ale raczej niezaspecjalne.. znajac moje szczęście to pojade jutro na ktg i znów nic sie nie zapisze... eh.. a telefonów to juz po prostu nie odbieram bo mnie drażnią...

Odnośnik do komentarza

Bbb ciezko mieliscie i stresujaco.. duzozdrowkadla Was, oby bylo juz tylko dobrze!
Magda1010 fajnie ze sie odzywasx :) teraz ja miedzy innymi perzeterminowana sie bujam :) wiec przejelam pałeczkę, z tym karmieniem jesli slyszysz ze dziecko przelyka to chyba tak powinien jesc co by pobudzic laktacje a jesli nie to spróbuj dac smoka albo tulic bo moxe ma potrzebe bliskosci duza po prostu...

Odnośnik do komentarza

Ulewanie właśnie wróciliśmy z usg brzuszka bo Gabi ulewala i miała diagnozę jak duży na refluks.
Refluks ma 50% dzieci i 85% wcześniaków.
Na szczęście wszystko ok a refluks niewielki.
Nam pediatra zalecił podawanie Bebilon Nutrition do mleka i można też go przy kp dawać. Pocztajcue o tym.tylko trzeba dziecko przepajac bo zagęszczanie tez kupkę.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Melduję się z domu. Wczoraj wyszliśmy. Mały cały czas w dzień na cycu wisi z 10 min przerwami, wiec tylko tyle czasu mam. Chociaż w nocy spał 5 i 3 godz i po tym czasie był budzony na karmienie bo w szpitalu spadl do prawie 10% z wagi. Sutki lepiej. Ogólnie cycki z lekkimi zastojami bo obolale i mleko jest. Tylko maly je 20 czy 15 min i zasypia. Odbije i w placz, ssie palce i jeść.

Jakub Piotr urodzony 19.04.2016r. :)

Odnośnik do komentarza

Ja tak na szybko.Mojej Heli też zdarza się ilać i to tak chlustająco, własnie przed chwilą to miało miejsce...

Bbb, może masz zbyt dużo pomarmu j szybko leci, synek opine się szybko i razem z powietrzem.Proponuję spróbować karmić pod górkę, jak karmicie się na leżąco przypilnuj żeby nie miał główki na płask, tylko coś podłożone pod nią. Musimy się uzbroić w cierpliwość z tym ulewaniem, to niedorozwój zwieracza niestety.Warto odbić w trakcie jedzenia przed zmianą piersi.Hela też najada się pod korek i stąd efekty.
Napisz jak tam nieszczepienie;)

Na gazy te metody Flawii super, u nas pomaga też takie ćwiczenie prostujemy nozki i zginamy na brzuszku, pobudzając perystaltykę, u nas kupa zawsze po tym wychodzi w towarzystwie gazowym ;)

Do kąpania u nas tylko duża wanna, bobik pływa jak w basenie eoda cieplejsza bo inaczej jest kwik, tak to pełen relax i zadowolenie.

Heltinne, ja bym już dawno z tą rycyną podziałała, zresztą piłam go przed porodem Heli :P

Wszystkim nowym mamusiom gratuluję a za te na koncu ciąży trzymam kciuki :*

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Nat mogłabym olej rycynowy zamówić, ale najwczesniej przyjdzie w środę, a ja do szpitala mam isc wpiątek. ..Chyba bez sensu wywalac teraz100zl,skoro zyskam maks 2 dni. W pl jest tani i pewnie wszędzie dostępny, ale kompletnie nie myślałam o tym by prosić mamę o zakup. A szkoda :(
Ale dzięki za radę :)
Ataa Ślubny przejął kuchnie a mnie wysłał do wyrka. Wdomu prawie cisza,mama ze swoim odsypiali zarwana noc,dzieciaki gdzieś się rozlazly,wiec udało mi się pospać dobre 2 godz. Sen to najlepsze lekarstwo, również na denny nastroj,już mi trochę lepiej :)

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Heltinne eh Ty biedna. Juz 5 dni oxy czy nie oxy Marcelek bedzie z Wami.
Ataa Ty nasza pocieszycielko;) dzielnie sie trzymasz;)) zycze Ci wszystkiego co najlepsze za ta Twoja zyczliwosc;)) juz i Ty oddasz paleczke majoweczkom i bedziesz tulic Malenstwo.

I u mnie nie.obeszlo.sie.bez komplikacji. Eh szkoda slow, przyszla polozna.zabrala na.dokarmianie o.czym pisalam. Tylko.tak.mysle czy ja.musze wyrazac na.to.zgode? Tzn brakuje malemu sodu tak jakby noe.dojadal ale cholera wiadomo jak.sie.da mm.w.butelce to.wypije. Wzielam butle, niestety noe.mam.laktatora i nie.kupuje narazie jak.cos i wcisnelam.25 ml to zjadl plus z piersi 20 min ale niby oszukuje tylko.szkoda ze potem.smacznie.spi. Nie.wiem z wynikami nie.moge dyskutowac, a nie.chce stracic pokarmu bo juz po.jednym mm sie rozleniwil. A juz raczej nas jutro nie puszcza bo nie.wierze ze nagle.sod bedzie wysoko.

Z ta dieta to.widzicie tu sa tez polozne kolo 40 i one wlasnoe.gadaja.zadnych owocow, zadnych takich i takich o.dupa siedz i nie wiedz co jesc. Dziewczyna wypila.sokm marchewkowy i odrazu ze to przyczyna ze dziecko sie prezy a ja wypilam.sok.porzeczkowy i noc. Jem.ciasta zbozowe belvita ale tylko w.szpitalu bo to.i.slodkie i chyba tez pozywne? Nie wiem. Ah.chce do domu.

A jeszcze powiedzcie z swiatlem. Sama odradzalam na.forum.zeby spac po ciemku i nie.uczyc dzieci, ale w szpitalu tak.strasza zeby widziec dziecko. I zglupialam, tzn wiem ze sie zabezpieczaja jak.moga.ale.zglupiec mozna.pozniej.w domu.

A jeszcze: wiedzialyscie ze nie.wolno.obcinac paznokci dziecku 1 a nawet 2 miesiace po porodzie? Tak mi lekarka powiedziala. Szkoda ze przy wczesniaku.mi tego nie gadali.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Melly, wyluzuj , widze ze tam u Was w szpitalu jakis chaos informacyjny.U nas tez nie kazali gadic swiatel a ja gasilam bo nie sxlo spac przy takim swietle.Co do paznokci to nie wiem , ja obcielam pierwszego dnia takie byly dlugie i tearz bylaby zaraz w pregach...Co do diety to mleko nie tworzy sie z jedzenia tylko z krwi, niech sie doedukują , choc u nas też goniły za sok z narchwi ;)
Pamietaj, ze zawsze mozesz wypisac Wojtka nacwlasne zadanie, dluzszy po yt w szpitalu to zlo ;) Oczywiscie napasa ci dziecko mm, zeby sod się wyrownal...W domu na piersi wyrowna sie takze, badz silna i nie daj sibie wviskac ;)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Poddałam sie. Zadzwoniłam do pediatry. Zalecil mi dokarmianie małego mm a tak cieszyłam sie ze karmie tylko piersią.... Kazał mi po każdym kp co około 3 godziny dać mm. Dziecko za duże i nie jestem jeszcze w stanie go wykarmić :((( normalnie płakałam jak bóbr .. A to przecież jeszcze gorzej..

Heltinne jak mi Ciebie szkoda ... Ale nie martw sie ! Jyz niedługo :)

Ci do słodyczy dla mam karmiących to rurki śmietankowe i wafle o smaku śmietankowym :)

Ehh mam nadzieje ze bedzie lepiej bo dzis odpadam

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,

Ciężko nadrobić wszystko. Całe dnie mam na sobie małego.

Bbb przykro mi, że spotkało Was coś takiego, całe szczęście, że już w domku.

Dieta przy kp ja jem wszystko, od wczoraj nawet tarte z truskawkami, nie jem nic innego niż jak w ciąży, na obiad był schab z patelni, małemu nic nie jest, także ja nie wymyślam :)

Magda1010 mnie wkurza mąż, bo w nocy by małemu chciał dawać mm żeby spał od razu po, bo twierdzi, że mały się na pewno nie najada. Przykro mi, bo mam pokarm a on mnie tym demotywuje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...