Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Trzymamy kciukasy razem z Marcelkiem za Lenke i Kinie!
Pamiętacie,jak pisałam o przyjaciółce siostry ,która miała termin w kwietniu jak my a urodziła tuż po świętach?
Mała oddychala sama już na 2.dzien. A kiedy to było. ...
Rośnie,nabiera masy i lada moment wypisza ja ze szpitala :)
Czy to nie nastraja optymistycznie?

Ja byłam właśnie u położnej,skierowała mnie na badanie USG do szpitala,żeby spr.jak rośnie Marcys ze względu na to,że z moja córcia był problem,zahamowala na 2 mies przed i trzeba było ja trochę farmakologiczne wspomóc. Mam nadzieje,ze z młodym tak nie bedzie

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Bbb napisalam ze wspolczuje bo szkoda ze juz ale z drugiej str kuzynka meza tez miala 1700 i jak pisalam zdrowa ladna swiadectwa z paskiem. Tez wiem ze bedzie dobrze. Przeciez lekarze wiedza co robia.

Ataa nie faworyzuje;)) niestety nikt za mnie tego nie zrobi. Pranie robie bo kto inny, jesc musze tez zejsc na dol zrobic, tez nie moge jej kisic w domu. Teraz tesciowa ma nadgodziny wiec jak wraca juz jest buro na dworze, maz wraca o 15 wiec zanim obiad irmtd to juz zleci czas. Wtedy o 16 moge juz lezec. Katar i w ogole zlapalo mnie wczoraj po poludniu i odrazu lezalam. W pt mam kontrole wiec narazie odkladam ciuszki synka na pozniej nawet jakby nie wien jakim cudem urodzil sie wczesniej to trudno zostanie rozmowy pokoj, corka pojdzie spac z nami a lozko kupi sie na dniach a lozeczko po corce. Juz trudno tyle to bez tragedii jak ma sie male dziecko to duzo przechodzi po nich, tylko tak naprawde musimy przemalowac i ubranka i przescieradla nowe to tak na szybko tez sie da. Dzisiaj leze z herbata z miodem corka sie bawi i zagaduje nie nosze jak nie musze. Mysle ze jakbym mieszkala w miescie z dostepem do zlobka i corka miala jakis kontakt z rowiesnikami to bym zdecydowala.sie na.dziecko moze rok pozniej, ale jest tak wiec odrazu i pozniej razem do przedszkola a ja nie zaluje.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Oczywiście i ja myślę mocno o Kini i trzymam kciuki, a Lenka na pewno da sobie radę.
Kumi ja nie pracuje obecnie w szpitalu tylko w przychodni. A ty do którego szpitala jedziesz ?? Właśnie dlatego mówiłam żebyś zabrała rzeczy bo ten test często rozkręca akcje porodowa :) wiec życzę żeby było tak jak zechcesz :) ale jak wszystko wyjdzie ok na OTC to puszcza was do domu.
Bbbb tym położnym chodziło o to ze surfaktan ( substancja która zapobiega sklejaniu się pęcherzyków plucnych) wytwarza się już od 30 tyg ciąży ale najwięcej i w takiej dużej ilości zostaje uwolnione dzięki temu że dziecko odczuwa skurcze. Nie znaczy to że jak się urodzi przez cc bez akcji porodowej to będzie miało problemy, prawdopodobieństwo może jest i większe ale już te skurcze braxtona stymulują uwalnianie tej substancji. Wiec nic się nie przejmuj tylko spokojnie czekaj na termin ;) ogólnie badania mówią ze dzieci urodzone przez cc ale jak już była akcja porodowa są lepiej przystosowane. Chodzi o to ze rozpoczęcie się porodu zapoczątkowuje szereg biochemicznych reakcji które przestawiaja organizm dziecka z środowiska wodnego w brzuszku do życia na powietrzu :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Witam Was dziewczyny serdecznie.
Już kiedyś próbowałam dołączyć do Waszego forum ale praca oraz Wasza ogromna płodność nie pozwalały mi nawet nadgonić z czytaniem;)
Od kilku dni jestem na zwolnieniu i przyznaje się, że regularnie Was podczytuje. Poruszacie wiele tematów, które dla mnie jako kwietniowej przyszłej mamusi są bardzo ciekawe;)
Ataa z moich doświadczeń Excedrin jest najlepszy, nawet na migrenę z aura. Żałuje, ze nie można go brać w ciąży:(

Odnośnik do komentarza

Kumi fajny szpital ;) a kto ci ciążę prowadzi ?? Jeśli mogę zapytać :) no powiem ci ze szpital fajny zwłaszcza jak ma się swojego lekarza w nim. Masz jakąś położna prywatna wynajęta ? A może płacisz za lepszą sale ? Ja bym też tam poszła bo sporo czasu w tym szpitalu spędziłam jeszcze na studiach i mam do kiego sentyment ;) ale trochę obawiam się ze mnie wlicza w system... chciała bym rodzic jak najbardziej naturalnie bez interwencji dlatego skłaniam się ku s. Żeromskiego, tam mają takie podejście i położne bardzo pro naturalne... a wracając jeszcze do siemieradzkiego to jeśli myślisz o znieczuleniu to lepiej trafić nie mogłaś ;) jak zobaczysz takiego dużego łysego anestezjolog to możesz śmiało oddać się w jego ręce bez żadnej obawy o c6i kolwiek. To jest dr. Lange i moim zdaniem jest najlepszy w całym krakowie, facet ma poprostu złote ręce ;) a sama swoją osobą tak uspokaja kobiety ze parę razy widziałem jak pacjentki po samej rozmowie z nim już były "znieczulone" a poród ruszał z kopyta. Podziwiam go.
Witaj Emi ;) a ty na kogo czekasz i na kiedy termin macie ;) jesteśmy z tego samego rocznika wiec mam nadziej że zagościsz na stałe ;) ja czekam na małą Milenke a termin mam na 10.04.

Co do mieszkanka to w krakowie ciężko jest znalesc coś w dobrej okolicy żeby objął nas mdm. Wolimy dobra dzielnice niż duży metraż. Myślimy o vzs ok 60 m wiec trochę nas to kosztować będzie. Właśnie zabieram się za zrobienie listy mieszkań które nam odpowiadają i wstępnej wyceny wykończenia. Fajnie ze mam brata który mi trochę wykończy mieszkanie przynajmniej wiem ze solidnie to zrobi. I tak czeka nas na pewno 2 kredyt na wykończenie. Swoją drogą jestem milo zaskoczona spotkaniem z doradcą ( płaci mu bank nie my wiec nie ma dodatkowych kosztów a przynajmniej wyjaśnia wszystko jak chłopu na miedzy a my w temacie kredytów raczej zieloni jestesmy). Eh nie myślałam że to aż tyle wyjdzie za wykończenie. .. liczyłam ze w 50 tys się zamkniemy. ..

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Bbbbb ja synka urodziłam w 37tc bez żadnej oznaki porodu bez żadnego skurczu(cc wyznaczone ze wzgledu na NT) i nie miał najmniejszych problemów z oddechem. Był przy mnie od razu cały czas. Jedyna różnica przy cc to to że muszą dziecko odsluzowac ssakiem bo przez to ze nie przechodzi przez drogi rodne nie może tego zrobić naturalnie i potem przez parę godzin może jeszcze puszczać takie banki ustami.ale to normalne i nic niepokojącego.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Magda ciążę prowadzi mi Piotr Janosz, bede wynajmowac polozna, podobno bardzo dobra jest Olimpia Pałyga i mam do niej nr, musze tylko zapytac czy mozna umowe podpisac tego 4.04, bo wcześniej w Krk nie będę, jesli chodzi o sale to caly czas sie zastanawiam, ale raczej wezmiemy dwojke. Znieczulenie oczywiście chcę i slyszalam o tym anestezjologu, ze jest super, wszyscy go chwala, wiec mam nadzieje ze na niego trafie, moja ciotka miala cc w październiku i pozniej operacja trwala 6h, bo ona juz wcześniej miala jakies inne operacje i cos tam powychodzilo i mowila, ze gość ma takie podejscie, tak potrafi uspokoic rozmową, ze to jest szok.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

ja również trzymam kciuki za Kinie i za Lenkę żeby dała rade po tej stronie. Moja kuzynka w sylwestra urodziła w 32 tygodniu przez skurcze wywołane grypą żołądkową a synek urodził się 400 g większy niż wskazywało usg i tylko tydzień w szpitalu i bez sterydów na płucka bo nie zdążyli a płucka po kilku dniach ładnie działały. dziewczynki poza tym są dużo silniejsze. Spójrzmy na nas jaki facet poradził by sobie przez 9 miesięcy w ciąży ze skurczami zgagą i innymi ciążowymi dolegliwościami

Odnośnik do komentarza

Ja dzis zaczynam 32 tydzien . Bylan na usg , maly wazy 1830 g i wymiary wszystkie ok . Wszystko powolutku do przodu.
Heltinne z tym usg to sie sama zdziwilam bo bylam w grudniu w polsce i sobie usg robilam . Lekarz w opisie napisal ze wody plodowe dolna granica normy. wrocilam do NO i milam lekarza na poczatku stycznia ale nie wspomnialam o tych wodach . Za miesiąc bylam na kolejnej wizycie i byla jakas vikar za moja lekarz i tak sie tylko zapytalam czy to ok jak sie ma malo wód. A ona : o to tzreba sprawdzic i zapisala mi skierowanie ! czekalam 3 tyg ale sie doczekalam :)
Super ze ty tez dostalas wizyte . Uwazam ze kazda kobieta w 3 tzrymestrze powinna miec takie kontrolne usg. No ale norwegia to norwegia.

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

oj zapomnialam jeszcze z tymi zylakami warg sromowych . Nie ma na to nic , zupelnie nie moga mi pomoc . Polozna powiedziala ze tak czasami sie robi i po porodzie bedzie wszystko ok. Ze one tu maja doswiadczenie i tak mnie poprowadza w czasie porodu ze bedzie ok . Kazala duuuzo lezec i odpoczywac.
Chyba mamatita miala podobny problem ale jakos nie pojawia sie ostatnio .

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

magda2600 Oczekuje synka-prawdopodobnie Aleksandra. Termin mamy na 17.04 ale szczerze to liczę, ze wyskoczy troszkę wcześniej bo już teraz jest dość duży. Będzie to mój drugi poród ( mam już 6 letniego synka).
Fajnie, ze możecie wymieniać się opiniami odnośnie szpitali i lekarzy. Ten, w którym ja rodziłam był delikatnie mówiąc taki sobie i chętnie dowiedziałbym się czegoś o innych. Może jest tutaj jakaś ciężarówka z Bydgoszczy?
Magda wielu moich znajomych ma kredyt na mieszkanie i większość z nich sobie to rozwiazanie chwali. Szczególnie MDM, o którym wspominałaś.

Odnośnik do komentarza

emi1989 ja też oczekuję synka i mam termin na 17.04. Witamy na forum.

GroszekNo super, że zrobili to usg, będziesz spokojniejsza. I przykro mi, że jednak nic się nie da zrobić z tymi żylakami... Moje tabletki na hemoroidy chyba zaczynają działać, jestem pozytywnie zaskoczona. Zawierają dużo witaminy K2 oraz C, więc jak ktoś ma podobny problem, to może warto spróbować takiej suplementacji.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Miszka83 dzieki za info witaminowe. Produktów z wit. C staram sie duzo jest ze wzgledu ze żelazo dobrze sie z nimi wchalania. Zaraz doczytam o wit K2.
Oj wiadomo jest to uciazliwe , ale ja nie pracuje teraz i dbam o siebie i wydaje mi sie ze te hemoroidy i zylaki zejda nam po porodzie i pologu.
Emi1989 witamy na forum , ja ma termin na 25 kwietnia tez chlopczyk :)

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...