Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

@Secindtry,@Miila mogę dołączyć do grona narzekających?
Od kilku dni mam dołek, staram się na siłę szukać jasnych stron, ale widzę głównie ciemne … czuję się osamotniona. Mój mąż jest cudowny, wszystko robi bez narzekania, aż mi głupio. Tylko, że wraca przed 20 i tak naprawdę cały dzień borykam się ze wszystkim sama :/ Znajomi są ok, ale pożalić się za bardzo nie można, bo inna mentalność. Zresztą sami tego chcieliśmy, dzieci blisko siebie i widzieliśmy, że będzie ciężko. Tylko ile można tak się źle czuć…to wszystko zniechęca do działania i optymizmu :/

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

No właśnie Sylwia muszę to sprawdzić jeszcze raz, bo wg mojego lekarza to jest 12. Może dlatego, że moje cykle maja długość 24-25 dni. To samo pokazuje moja aplikacja… we czwartek mam prenatalne i pisze, że będzie to 13tc więc jestem już trochę skołowana, bo do drugiej ciąży miałam cykle 28 dni i sprawa była jasna.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

No tylko z tym co wychodzi na tym z Twojego linku to termin bym miała na 1 kwietnia :/
Wiem, że ogólnie mówią, że 11tc+1 to już 12tc, ale moja gin tak mówi tylko o skończonych tygodniach, czyli napisałaby 11+1. Poza tym jak była ustalona data to mieli problem, bo akurat dużo zajętych terminów, a mówili że to ostatni moment bo 13 tydz. No nic, we czwartek wszystko potwierdzę na 100% a na razie krakowskim targiem wpiszę 12 tc bez dni i to będzie na pewno najbliższe prawdzie :D

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Sylwia ja nie mialam super skurczow a bolalo ale wszystko do zniesienia a jaka dumna z siebie bedziesz, a mysl o tym ze po wysilku dostaniesz dziecko na swoj brzuch takie kochame malenstwo, ja rodzilam i sie nie boje bo wiem jaka nagroda mnie czeka. Robisz to dla dziecka, kolezanka zacisnela kolana jak dziecko bylo juz w kanale rodnym masakra! A to nagorsze trzeba byc dzielnym ;)) jak ja slysze ze kolezanka rodzi to noe mysle ze boli tylko zazsroszcze tego pierwszego spotkania;)

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

No taka wiedza akurat w moim przypadku to więcej niż ktoś może sądzić. Jestem totalnym contol freakiem, niepewność kiedy urodzę z dwójką dzieci, bez rodziny byłaby dla mnie czymś koszmarnym. Pewnie psycholog do końca ciąży, mówię poważnie!
To jest tak, jak mówi Melly. Świadomość, że to tu i teraz powoduje, że kobiety się wyłączają na świat zewnętrzny i sterowanie przyjmuje natura. Robisz to, co musisz, żeby urodzić. Nie myśl o bólu tylko o tym, że poradzisz sobie. A każdy ból odczuwa inaczej i jest to tak skrajnie różne doświadczenie od tych które miałaś, że sama będziesz sobą zaskoczona.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dziękuje za slowa otuchy.
Niestety u mnie nic sie juz nie da zrobic. W czw beta 55 tys, wczoraj 49 tys ... Maluszek przestał sie rozwijać, a krwiak urósł do 3,5 cm.
Dzis nasz ślub, musze sie teraz skupić na nim. Od poniedziałku kolejna beta no i decyzja ... Chciałabym uniknąć szpitalu, no i zdecydowana jestem na diagnostykę wczesnoporonna.
Dziewczyny nie chce was tu juz za smucac.
Trzymajcie sie kochane i rosnijcie zdrowo i wasze bąbelki tez.

Odnośnik do komentarza

@soofka- jeżeli masz taką temperaturę od 3 dni, to zgłoś się do lekarza. Jeżeli nie, mogą Cię olać, bo według lekarzy goraczka zaczyna sie od 38 stopni.
Wiem ze paracetamol jest bezpieczny w ciąży. Ale ja wolalabym nie przyjmowac go bez konsultacji z lekarzem.
Wiec jesli masz taka możliwość zadzwoń do swojego lekarza.
Jeśli nie, może spróbuj zbić najpierw np. chłodnym prysznicem.

Jagoda, 56cm 3820g, 11.04 godz 23:18

Odnośnik do komentarza

Szczerze mowiqc ja lezac na patologii przez 6 tyg czesto mialam 37, 6 i niskie cisnienie a mowili ze to upaly itd a cisnienie to wysokie ma niepokoic bo wtedy grozi czyms tam, ale jak sie niepokoisz to idz do lekarza ja w ciazy bralqm tylko syrop i pastylki dla ciezarnych zadnych przeciwbolowych ani apapu ani nic tak samo przy karmieniu mowili\ze niby mozna paracetamol ale jak przeboleje to mam nie brac ani jak szwy ciagnely ani jak chora.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

a tak jeszcze co do czasu trwania ciąży to z miesiączki już ponad 12 tygoni mam ale jeśli chodzi o wielkość malucha z usg to wychodziło by nam 10 tyg i 4 dni... sama nie wiem czym się kierować. zresztą to nie ważne i tak to maluch zdecyduje kiedy zechce się urodzić :) bardziej niepokoi mnie to ze względu na badanie prenatalne. mam nadzieję ze nie będzie za późno i dzidziuś nie będzie za duży na badanie.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Vena mam to samo małe dziecko i męża który jest super ale pracocholik. Trzeba jakoś sobie radzić ja żeby odpocząc wróciłam do pracy na kilka godzin tygodniowo w tym czasie córeczka albo z babcia albo z niania i to mi bardzo pomaga wbrew pozorom:)
@soofka ja bym naturalne metody sprobowala typu czosnek miod i mleko cieple itp. do 12 tyg jest zabronione cokolwiek brac no chyba ze koniecznosc.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3koh6kfxsn.png

Odnośnik do komentarza

kaludiapozMój nawet nie pracoholik. W tym związku to mi łatwej dać taką etykietę i zawsze się śmiałam, że razem byśmy nie mogli pracować, bo bym go zwolniła za spóźnienie się do pracy. Jest programistą, więc ma nienormowany czas pracy. Ostanio duży projekt i dopiero od 2 tyg wolne weekendy. Teraz powinno być lepiej, bo puścili aplikację na rynek. Tylko wiesz dojazd do domu to lekko ponad godzina … uroki pracy w Downtown, żeby było szybciej nawet przesiadł się na rower. Fajny jest, piwo z kolegami raz na jakiś czas też mu się należy. Jeszcze 7 tyg temu wychodziłam 2x w tyg na fitness i sam kładł dzieci spać, cudowna sprawa wrócić i nic już nie musieć robić. No tylko, że włączyły się mi mdłości i zajść jak na razie nici. Z pracą jest tak, że często jeden z rodziców, który mniej zarabia zostaje z dziećmi w domu, bo nie zarobi na przedszkole (szczególnie dziecka do 1 roku). Hehe na placu widzisz równouprawnienie tyle samo ojców, co matek. Ja jestem prawnikiem, więc w USA nie zarobię więcej niż mój mąż :/ no więc dopóki najmniejsze nie skończy roku jestem uziemiona w domu z przyczyn ekonomicznych. Moje uprawnienia wiszą na razie na kołku. Nigdy nie zakładałam, że będę mamą w domu no, ale nie ma co narzekać … wszytko z niewyspania.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...