Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Nat nie znam statystyk niestety. ..
Podejrzewam, ze moja dwojka nie urodzilaby sie w ogole, gdybym byla w ciazy w Norwegii. Dla nich za wczesnie na ratowanie takich ciaz. W PL z powodzeniem ciaze podtrzymane.
Tu najwczesniej 22 tydz.jak mi powiedzial lekarz.
A w PL mimo problemow urodzilam 2 zdrowych pyskujacych koszmarkow...

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Butelki - tomee tippie closer to nature i jedna Dr Brown's a, siora polecala.
Dziewczyny mam stresa z wozkiem, nadal nie jestem przekonana czy moj wybor bedzie ok. Niby wybralam Camarele Carere, ale jeszcze nie zamowilam, caly czas sie zastanawiam. .. czy ktoras z was ma moze ten wozek? Rowniez czy ktoras z was zamawiala cos online ze sklepu bobowozki also dino wozki? Do bobowozki napisalam maila, zero odpowiedzi, staralam sie tam dodzwonic caly dzien na kazdy z trzech telefonow, w koncu jakas babka odebrala, ale bardzo obrazona na caly swiat i niezbyt pomocna, odechcialo mi sie przez to od nich zamawiac. ..
Marta

Odnośnik do komentarza

Ja miałam przy synku dr brown's i średnio mi pasowaly. Szczególnie jak później zageszczalam mleko kleikiem to mi cały kleik osiadal na tej niebieskiej dyszy w środku. I wkurza mnie mycie tych rurek. Kupiłam w końcu złotą butelkę aventu z trojprzeplywowym smoczkiem i bylo ok. Teraz kupiłam avent natural bo butelka nakręca się bez problemu na mój laktator elektryczny z canpola wiec odpada ewentualne przelewanie mleka tylko musze dokupić zaślepki do butelek.
Polecam może kupić jedną i jak nie podpasuje to nie szkoda kupic innej i tak do skutku.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Marty my kupilismy w bobowozki w Gdańsku, tylko ze my akurat stacjonarny mielismy blisko wiec osobiscie sie pofatygowalismy, uwazam ze powinnas zobaczyc wozek na żywo, bo one w necie wszystkie fajnie wyglądają.. jesli chodzi o obsluge bylismy bardzo zadowoleni.

Dzieki dziewczyny, to juz wiem ile butelek i jednak sprobuje z gruszką, tylko zaczynam glupiec co do tego jaka butelke wziac, bylam zdecydowanana avent natural ale teraz juz nie wiem..

Odnośnik do komentarza

Ja mam dwie butelki z Aventu, w sumie dlatego, że jedną dostałam od położnej środowiskowej, a drugą na szkole rodzenia. Gdybym miała kupować to nie sama nie wiem, które bym wybrała :)

Jeśli chodzi o wózki, to właśnie dziś dzwoniłam, czy nasz przypadkiem nie przyszedł, bo babka mówiła, że powinien być końcem grudnia, początkiem stycznia (zamawialiśmy chyba jeszcze w listopadzie) i okazuje się, że dalej nie ma, więc dobrze, że tak wcześnie zamówiliśmy.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

Ja walczylam z kolkami 3miesiace tylko u nas byly z powodu nietolerancji laktozy. Biogaja to zwykly priobiotyk tylko dostosowany dla noworodków.
Ja stosowalam Esputicon, jest to to samo co espumisan, tylko malutko sie go daj pare kropel.
U nas wszystko wyprobowalismy lacznie z czopkami viburcolm delcolem, lekami na recepte debridat i niestety nic nie pomoglo. Przeszlismy z piersi na nutramigen i problem sie skonczyl.

a href="http://

Odnośnik do komentarza

Z tymi butelkami bywa roznie. Tak jak Pisala Flavia, teraz mozna kupic jedna, a potem testowac kolejne w razie potrzeby.

Moim zdaniem trudnosc nie stanowi butelka tylko to kwestia smoczków, ich twardosci zapychania sie, odpowietrzania itd.
U nas TT do mojego mleka byly ok, ale do sztucznego juz klapa. To samo Avent. Mlody sie meczyl pijac z nich, ulewal potem wiecej. Potem byly butelki od Calpol Lovi i MAM (kolezanka mi przyslala ze stanow, ale teraz juz mozna w pl kupic).
Najlepiej jednak dzialaly butelki Medeli i smoczki NUK do tego. Spokoj przy jedzeniu, nie bylo ulewania, szybko sie powietrze odbijalo. Pasowaly mi do laktatora.

Teraz zamowilam Medele butelki i ten super smoczek Calma, zobaczymy. Lubie produkty tej firmy, zastanawiam sie czy do szpitala nie kupic systemu SNS. Szczegolnie ze po cc jest trudniej pobudzić laktację. Ale jak juz bede w szpitalu to skonsultuje plan dzialania z doradczynia laktacyjną. To są bardzo fajne dziewczyny i od lat pracuja na Medeli.

Dziewczyny po CC, czy bedac w pierwszej dobie na silnych srodkach przeciwbolowych po cc mozna karmic dziecko. Szczegolnie zalezy mi na siarze, bo ja moze jakos odciagne, a tu nie bede mogla podac.

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Ataa u nas gruszka sie nie sprawdzila, mega niewypal. Stres dla malucha. Poza tym byla zbyt duza na poczatku choc niby dla niemowlat. A musialam czesto uzywac bo syn zachorowal na zapalenie oskrzeli gdy mial niespelna 2 miesiace...
Za to Frida (kurde, to imie przyjaciolki mojej mlodej));) ) a moze byl to inny aspirator, super.

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Secondtry z tego co wiem, w szpitalach, w razie gdyby trzeba było dokarmiać maluszka dają tego typu rurki jak w tym systemie Medeli. A co do karmienia po CC przy środkach przeciwbólowych, już drugi raz w ostatnim czasie słyszę ze ktoś dostał przeciwbólowo morfinę a maluszka kazali przystawiac do piersi.... i jak się ma opioid- lek o działaniu narkotycznym, do bezpieczeństwa maluszka? Może Magda wie coś więcej na ten temat

Odnośnik do komentarza

bbbb ja po poprzednim porodzie w 3 dobie dopiero mialam troszke pokarmu, dwie pierwsze mlody dostawal butle z mm. Zero cackania, zeby tylko nie spadal z wagi.
Nikt mi nawet nie pomagal, ja nie mialam pokarmu, a glowna doradczyni laktacyjna kazala, zeby mi maż kapturki kupil. Taka byla pomocna i wyedukowana!?!
Gdybym wczesniej znala sns bylo by lepiej

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

"Karmienie piersią a stosowanie leków przeciwbólowych

W standardowo stosowanych dawkach środki przeciwbólowe są bezpieczne dla dziecka i nie ma potrzeby ograniczania ich stosowania. Szczególnie, że ilość pokarmu w pierwszych dobach po urodzeniu dziecka nie jest duża i noworodek dostanie naprawdę śladowe dawki leku. Mamy obolałe po operacji, które odmawiają środków przeciwbólowych (początkowo ketonal, potem ibuprofen lub paracetamol) w trosce o dobro dziecka mogą mieć problem z laktacją, gdyż ból i zmęczenie hamują wypływ mleka." dr Agata
Serwatowska-Bargieł
międzynarodowy konsultant laktacyjny (IBCLC), neonatolog

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...