Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Anawee to są kody do sklepów interentowych: do materacyków Badum: strona www.baby2love.pl kod: mjm2015
kod wazny do 30.03.2016
do materacy Hevea: strona www.majkmaterac.pl hasło: M jak Mama nie ma podanej zadnej daty waznosci..

a gazeta to m jak mama numer na luty, jakbys chciała zajrzec :-)

Flawia ja tez bym zainwestowała w nowy materac..
Heltinne docieraja do mnie Twoje argumenty, a jak sie przyjrzałam dokładnie temu z warstwa lniano -konopna to on jest dwustrony, i z jendej jest tylko ta warstwa, i jest ona polecana dopiero po 1 roku zycia, czyli trzeba materac przewrócica ta strona dla noworodka to jest pianka o wysokiej gestosci, z ta mata 3D która ma wentylowac, wiec chyba jednak sam lateks jest najbardziej optymalna opcją..

Odnośnik do komentarza

Hej,

Nie ma to jak paw pod gardlem rano... kuzwa.
Wieczorem i w nocy zgaga mi dziure w przelyku wypalała, a od rana mdlosci. Urokliwa ta ciaża, nie ma co...fujjjj

Kiedy macie usg prenatalne ostatnie? Ja w najblizszy czwartek, czyli bedzie 28tc+6 dc.
Najpierw usg pelne Zuzki, szyjka potem i odrazu wizyta. Nie mogę się doczekać kiedy znowu popodglądam córcie, ale tez troche stresu - jak to ja - czy wszystko dobrze, czy szyjka trzyma, czy wód dobra ilość, itd...

Ataa ja kupuję lateksowy twardy, chyba z Ikea. Nie chce zadnych kokosow, ani gryki. Ten len/konopia wydaje się ciekawy jeszcze.

Vena super hand made, ty to masz rękę.

Colorstories rożki i kocyki jak Wam sie upraly? W 60 stopniach pralyscie?

Nat34 moze masz wysuszone bardzo, sprobuj glosal do nawilzania.
A wymaz z gardla robilas, moze jakies bakterie jesli tak dlugo i mocno boli, że aż lzy plyną.

Kodomo wspolczuje choróbsk, i jeszcze ten zastoj, kurcze, oby to nic zlego. I zeby juz tylko zdrowko i spokoju Wam towarzyszyl do porodu i potem.

Ja tez sie boje co to bedzie jak Mlody bedzie w szkole a Zuzka taka malenka.
Musze porozmawiać z nauczycielką Adasia, bo chce zeby 3-4 tygodnie po porodzie posiedzial w domku. Ciekawe jak szkola to widzi. Uczniem jest swietnym, wyprzedza mocno inne dzieci bo czyta juz od dawna sam, liczy pieknie, o zaleglosci sie nie boje;)

Miila jakie slodkie ciuszki, szalejszesz z zakupami:) Jakbym widziala siebie 7 lat temu.
Tez kupowalam Adasiowi rzeczy na kolejny sezon, na kolejna zimę. Choc musze przyznac, że z czescią rzeczy tylko trafilam idealnie, części nigdy nie zalożył. Nie mowiac juz o ciuszkach typu sztruksowe i jeansowe ogrodniczki 62, bluzy z kapturem 62, męskie koszule. Wygladaly pieknie na polkach, ale troche nie praktycze byly. Moim zdaniem dzieciatku najlepiej jednak w pajacach i spiochach przynajmniej do jakiegos 74.
Jak juz Adaś juz byl na swiecie, troche sie oswoilam z rozmiarami różnych firm, zobaczylam jak równo idzie po siatkach centylowych, nabralam wprawy w kupowaniu "na kolejny sezon" na fajnych wyprzedażach i przyznam, ze nic sie nie zmarnowało:) Chociaż moja mama notorycznie twierdzi, że Adaś ma za duzo ciuchów:)

Teraz tez szukam fajnych rzeczy na wyprzedazach online, no bo tyle czasu mam... i przyznam ze trafilam wlasnie super okazje na kurtke narciarska 140 cm - na przyszly rok;)

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Ataa Tak mi sie tez wydaje...Dzidzius spedza w lozeczku tyle czasu, ze naprawde warto zainwestowac w materacyk. Tez nie o to chodzi aby utrzymywac sterylne warunki, bo nie ma sensu popadac w skrajnosci, ale roztocza i plesnie to cos, z czym lepiej nie miec kontaktu w nadmiarze niezaleznie czy ma sie alergie czy tez nie.

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny. Kupię nowy na szczęście dopiero jesienią;)
Ja jako opcje dla mojżesza zdecydowałam się kupić Leżaczek tiny love 3w1. Opcja łóżeczka w nim jest dla mnie bardzo ważna bo dziecko może mi w salonie w nim spać. No i tak jak kosz go zabrać wszędzie. Oj czasem i do łazienki trzeba żeby się spokojnie wykąpać jak nie ma nikogo innego w domu.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Secondtry ja juz bez Rennie na noc nie funkcjonuje. Mam przy łóżku i przed snem biorę tabletkę i koniec męczarni. Spróbuj. Jest całkowicie bezpieczny w ciazy.
Ja juz miałam usg w 28+3. Tydzień temu. I kolejne mam 19.02 i pewnie jeszcze ostatnie przed Wielkanocą.
Ja tez zabieram Franka na cały kwiecień z przedszkola. Zapytam się jeszcze pediatry w szpitalu jak to widzi przy starszaku w domu.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

secondtryTy to masz kolorowo z tymi mdlosciami przez cala ciaze, ze tez musialo Ci sie trafic...

Dlaczego chcesz, aby Adas byl w domu tyle czasu?

Ja usg mialam w 20 tyg. Nikt tu nie przewiduje pozniej, ogolnie robi sie tylko raz, jesli nic powaznego sie nie dzieje .
Napewno wszystko bedzie dobrze, mala rosnie, rozwija sie prawidlowo, to najwazniejsze :) Nie stresuj sie na zapas

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Bbbb, to łóżeczko chicco jest fajne sama się na nie czaiłam, niemniej cena jest duża jak na tak krótki okres używania.

Heltinne, oczywiście że nie byłam u lekarza, z miejsca zapisałby mi antybiotyk, co na wirusa nie zadziała .Ja generalnie leczę się sama w takich sytuacjach ;)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Bbbbb ja też oglądałam to łóżeczko. Fajne się wydaje ale cena też mnie roszke odstrasza. Ja myślę o koszu Mojżesza z uwagi na to ze zazwyczaj jest mnie strasznie ciężko obudzić i chciała bym mieć mała przy sobie dopuki nie zacznie przespać jakiś konkretnych godzin w nocy. Kosz wydaje mi się dobrym rozwiązaniem. Myślałam tez o takim leżaczu z funkcją spania ale słyszałam że dziecko nie powinno za długów takim siedzieć a co dopiero sypać. Zobaczymy jak narazie to jestem zaskoczona że miałam już kończyć zakupy a tu tyle wydatków ciągle. A mój mąż powtarza ze to nic i nie widzi z tym problemu. Napewno rodzice nas odciąża kupując łóżeczko i wózek. Zabieram się za przeglądanie ubranek ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Heltinne faktycznie niezle wyhaczylas ten sklep :)
Nat34 za bardzo generalizujesz, ja bylam dwa razy u różnych lekarzy i kazdy z nich polecil mi fajne specyfiki, byleby uniknac antybiotyku, do tego osluchali czy oby na pewno bakterie nie probuja sie zadomiwic, ja na Twoim miejscu nie zastanawialbym sie nad lekarzem..
Flawia czy mialabys możliwość wrzucic link do tego lezaczka? Albo chociaz nazwe dokladna bym eiedziala czego szukac? Tez mysle o lezaczku, ale jeszcze nic jakos szczegolnie mi nie wpadlo w oko.. wolalabym cos z polecenia :)

Odnośnik do komentarza

Heltinne oj co ja się napieściłam z tym materiałem … to organiczne włókno bambusowe: ciągnie się 25%w szerokość i 50%w długość. Wszytko szło na fastrygi, później luzjemy nitki i każdy ścieg… Mimo, że w ciąży wzrok mu się zawsze poprawia to wszytko w okularach, bo mi zależało żeby równe ścięgi były skoro nie dam rady maszynowo. Zresztą nie wiem czy umiałabym na maszynie z tą elastycznością sobie poradzić … hehe, mimo że mąż ma czarne włosy i śniadą cerę, moje dzieci po mnie jasne blondaski, że u chłopców to ledwo było widać było włosy do roku czasu. Ten kolor fajnie im grał z cerą ;)

Secondtry oj te pawie to dramat… mi wróciły od piątku. Ilości jedzenia ptasie, bo zwrot gwarantowany. Na szczęście bez zgagi.

Trzymajcie kciuki dziś kontrola sytuacji …usg szyjki i jej ocena … jakimś cudem trafiłam na lekarkę, która prowadziła mi koniec drugiej ciąży i robiła cc. Chciałam te u mniej prowadzić, ale terminy do niej wręcz polskie min 2 miesiące ;) więc odpuściłam. Szkoda, że mi tej cc nie robi, bo taką kosmetykę mi blizn zrobiła, że po 1 roku ledwo coś po 2cc widać.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Ataa ja mam slabe doswiadczenia z kokosem bezposrednio pod pokrowcem materaca, w upalne dni wychodzily mi jakieś plany z tego kokosa. Niby cena to ok. 100 pln wiec wymienialam 3 razy materace. Ale kolejny juz do Adasia pokoju i wiekszego lozeczka kupilam tylko lateksowy i jest super. Przynajmniej mentalnie jestem spokojna ze nie
Pisalam juz, ze mojej znajomej w takim naturalnym materacyku gryka/kokos zalegly sie jakies robaczki !!! Mimo ze dziewczyna ma super czysto w domu i dbała zawsze o prawie sterylne warunki. Bylysmy w szoku.

Dlatego teraz wybiore odrazu lateks, najwyzej trzeba bedzie korygowac wybor jesli sie okaze ze Zuzi nie sluzy.

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Magda ale Ci dobrze, czemu moj tak nie chce mowic... ;)
Co do lezaczka... Racja. Niezbyt dlugo..i nie za czesto. Mam juz kojec, nie popelnie tego samego bledu, corci bylo super wygodnie i mi tez a w efekcie nawet raczkujac...siedziala. Chodzic jej sie nie chcialo, zaczela gdy miala 18 mies pomimo ze niby wszystko bylo z nia ok (wg specjalistow) Nadrobila szybko, potrojnie ;)

Vena a jakis reczny scieg zygzakowy, jest w miare elastyczny...
Ja mam i overlock, i coverlock, mi tam zadna tkaninka nie straszna ;)

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

heltinne mój kosz nie wiem jakiej firmy, odkupiony na olx, stelaż zrobił mi tata i jest bez opcji kołyski, dla mnie będzie on zamiast łóżeczka, później dokupimy albo weźmiemy po starszych kuzynach :)

Kurcze jak mnie coś siekło przed chwilą, z prawej strony na dol boli mnie jakbym kolke miała, mam nadzieję, ze przejdzie, bo kolo 15 do poloznej sie wybieram, a później po prezent urodzinowy dla mojego mezusia i liczę, ze jeszcze komode kupie :D

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

Och dziewczyny znam się od 34 lat wiem jakie objawy ma się przy wirusie a jakie przy bakterii, miewałam oba i każdy o innym przebiegu.Wirus, katar przezroczysty, swędzące zaropiałe oczy, gardło upiorne ale czerwone bez nalotu i brak gorączki .Bakteria zupełnie odwrotnie.99% infekcji gardła to wirus!!!Tak czy siak widać kolejny raz udało mi się z oceną i trafiłam, bo dziś 4 dnia gardło przestaje nawalać wypiłam nawet coś ciepłego i oczy ropieć.

Ataaa znam naszych lekarzy w przychodni, także piszę co wiem, z autopsji znam ;) Ostatnio po źle zaleconym antybiotyku na gardło , miałam po pierwsze wznowę po tygodniu od skonczenia dawki i jeszcze koszmarną grzybice przez najbliższe pół roku, także no thanks ;)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina Noo

Vena trzymam kciuki!

Heltinne może i faktycznie udałoby sie cos wymyślić z tym transportem ale to muszę skonsultować z moim lubym, chociaż on to sceptyczny bardzo do takich rozwiązań.. Ohh co ja z nim mam :D od kilku dni namawiam go na wypad do ikei, ale on jak słyszy to słowo to aż go trzęsie :D ale dzisiaj w końcu zabiera sie za nasza sypialnie ! Juz ma plan obmyślony i ogolnie angaż na sto procent :) dobrze ze ściany mamy na biało to tylko odświeżenie :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...