Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Ataa dziekuje Ci za mile slowa, ciesze sie jesli moje chwalenie sie ;) dziala na kogokolwiek inspirujaco :)
Poczatki byly trudne, nawet nie potrafilam obrac ziemniaka, a co dopiero zrobic na drutach sweterek..
Moj maz wspaniale mnie zmotywowal, dziwiac sie, ze tak latwo sie poddalam...Pouzalalam sie nad soba, po czym kopnelam w 4 litery.
Czasem brakuje nam wiary w to,ze potrafimy zmierzyc sie ze swoimi slabosciami i je przezwyciezyc. Latwiej podkulic ogon i odpuscic bez walki....

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Takaona szczerze mowiac ja tego nie robie. Do tego trzeba byc systematycznym a ja taka byc nie potrafie niestety... W poprzednich ciazach tez tego nie robilam. Jedno ruszalo sie non stop, drugie bardzo rzadko... Nie ma reguly... A co jesli w okresie aktywnosci dziecko nie poruszy sie 10 razy na godzine ale np.3? Bo akurat bawi sie pepowina,jest bardzo aktywne ale inaczej? Chyba bylabym w wiecznym stresie...

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Hej
Cztytam Was na bieżąco ale wczoraj miałam gości a dziś przesiedziałam 5 h u koleżanki żeby mój synuś wybawił się z jej córcią. Jest między nimi 3 mies różnicy i znają się od urodzenia.Kochają się bardzo mocno. Z nikim innym tak się nie bawią.
Dziewczyny dobrze że już mamy dużą część ciąży za sobą i maleństwa już całkiem spore.
Choć dla mnie najgorszy czas przede mną boję się tego 31-32 tyg ciąży i zaczynam świrować.
Ale do kwietnia już tak niedużo zostało ,luty ma tylko 28 dni :)Z drugiej strony troszkę mnie przeraża ogarnięcie dwójki dzieci
A i zdecydowałam się na nowy wózek Adamex z pikowanego materiału (zakochałam się) Tylko muszę poczytać czy nie są awaryjne.W razie czego zostawię ten po Dawidzie bo drogi na moim nowym osiedlu pozostawiają wiele do życzenia!!!!!!!!!!!!!!!

Szymonek jest już z nami.
Miłość matki to siła, która sprawia, że zwykły człowiek potrafi dokonać rzeczy niemożliwych.
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5emigsm8f5.png
:Aniołek: Kochamy Cię Adrianku(34tc) . Na zawsze w naszych sercach

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina Noo

Oh ale sie dzisiaj rozpisalyscie dziewczyny, nie było mnie tu od południa a tyle do nadrabiania :)
Kinia jesteś silna, dasz radę, podziwiam cie bardzo!
Heltinne prześliczny jest ten retro komplecik, może dla mnie uda Ci sie taki wykrzesać, na cenę jestem otwarta :P bo normalnie przecudny!
Dziewczyny od kiedy można sie spodziewać ze nasze maluszki sa odwrócone w dół? Jak byłam na usg w 27tyg to jeszcze nie był ułożony, w 29 polozna badała brzuch, bo w No tak to sie sprawdza ale jeszcze nie potrafiła tego określić.

Odnośnik do komentarza

Udało mi się kupić w Askocie huśtawkę Brigh Stars (była mega przydatna przy pierwszym synu)Przecena z 360 na 280 zł.
Heltine ale z Ciebie zdolna bestia.Podziwiam i zazdroszczę cierpliwości!!!!
Kinia jesteś silną kobietą.Trzymam kciuki żeby te komórki macierzyste były najlepszym rozwiązaniem.

monthly_2016_01/kwietnioweczki-2016_42668.jpg

monthly_2016_01/kwietnioweczki-2016_42669.jpg

Szymonek jest już z nami.
Miłość matki to siła, która sprawia, że zwykły człowiek potrafi dokonać rzeczy niemożliwych.
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5emigsm8f5.png
:Aniołek: Kochamy Cię Adrianku(34tc) . Na zawsze w naszych sercach

Odnośnik do komentarza

PaulinaNO w 29 tyg to jeszcze czesto za wczesnie, czasem maluch obraca sie na krotko przed porodem.
Ja nie pamietam, kiedy moje sie obrocily. Nawet nie przypominam sobie, abym wtedy nad tym sie zastanawiala....
A propos retro kompletu, jesli rzeczywiscie jestes zdecydowana to mozemy pogadac.

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Marta- dziewczyno! Oszalałam oglądając te ubranka <3 na tez bankowo coś zamówię :) jest strona po polsku i sklep online? Bo ja na tel. Teraz i nie widzę nic. <br />
Heltinne zdolnaś! Szacun,ze mimo trudności robisz to co lubisz i Cię tak satysfakcjonuje :) to ubranko takie trochę retro/vintage wspaniałe!

Odnośnik do komentarza

kodomo dzieki :)
Nie wiem, czy do robienia na drutach konieczne sa jakies szczegolne zdolnosci. Chyba o te cierpliwosc sie rozchodzi...to robota na dluuugie godziny. Moze konieczna jest tez odrobina wyobrazni, bo niektore wzory sa pisane dziwnym szyfrem i po chinsku i nie zawsze udaje sie rozkodowac odrazu..

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Większość maluchów obraca się do ok 35-36 tygodnia. Pozycja kolankowao łokciowa z pupa do góry pomaga się maluchom obrócić. Tak naprawdę dziecko potrafi jeszcze się obracać przed samym porodem. Pamiętam takie 2 badania usg u pacjentki w odstępie 15 min gdzie dziecko raz było ułożone główka a raz pośladkami :) to było zabawne bo od tego zależał sposób porodu ( CC czy SN ) ale rodzice mieli ubaw ;) mówili że tak cała ciążę się wierci;) ostatecznie zdecydowali ze tak czy tak uroda naturalnie a maluch zdecydował się u zaczął od główki wita nie świata ;)
ja zapominam o ćwiczeniach mięśni dna miednicy. Chociaż w sumie jak mi twardnieje brzuch to robie oddechowe jak do 1 okresu porodu wiec chyba dołączę je do tego.
Ostatnio mam straszna ochotę na czekoladę. .. staram się nad sobą panować ale już dzisiaj zjadłam łyżeczkę kakao bo czekolady w domu nie ma ;) juz się boje ile mi waga pokaże w czwartek :/ na szczęście w domu padły mi baterie wiec się nie stresuje codziennie ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny, ja dziś po wizycie. Wszystko ok. I Kinder Niespodzianka ma 1300g [; Podczas wizyty spała sobie spokojnie na prawym boczku (poziomo).
Widzę, że robótki ręczne to temat jeden [; Cieszy mnie to, bo wśród moich znajomych nikt nie robi i się w sumie nie odzywam i nikomu ie mówię, że haftuję. Wzięłam się za potężne dzieło - nasze zdjęcie ślubne 50x70 cm. Jak na razie zdjęcie przerobione na wzór i czeka do wydruku.
Byłam dziś w kiosku i zobaczyłam pewną nowość dla zainteresowanych nauką robienia na drutach, razem z dwoma motkami.
Heltinne, masz rację, że do tego cierpliwości i czasu potrzeba. Bo ile trzeba czasem pospruwać .. w szczególności jak idzie krzywo jak mi (chodzi o druty) ;P
trzymajcie się Dziewczyny i ciepłej nocy [;
u mnie już "-6" [;

a! nie wiem, czy pisałam ale w końcu umówiłam się z położną i jutro pierwsza wizyta. I tak właśnie siedziałam i myślałam.. ojej.. a jak ja nie wiem o co pytać?
dziwne.. ;P

http://fajnamama.pl/suwaczki/gu590el.png

Odnośnik do komentarza

unatu wow, spora ta Twoja Kinder niespodzianka :) Super!

Wyhaftowanie takiego zdjecia to
dopiero cos! Sama haftuje wiec wiem,co to znaczy, to dopiero pozeracz czasu, cierpliwosci i muliny... Bede Ci kibicowac!

A ten retro komplecik ma jeszcze sweterek do calosci i wydanie dziewczece :) Obie wersje przeslodkie!

monthly_2016_01/kwietnioweczki-2016_42671.jpg

monthly_2016_01/kwietnioweczki-2016_42672.jpg

monthly_2016_01/kwietnioweczki-2016_42673.jpg

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Wow, Heltinne !!!! to jest tak bardzo w moim klimacie <3 umarłam z zachwytu, ile ja bym dała za to, żeby zrobić taki komplecik dla Jeremisia, ech. Przejrzę to co zamieściłaś tutaj na forum i może podejmę się wyzwania (choć nie wierzę, że to się uda :P ).<br />
Unatu cudnie! 1300g to dużo :) ja obstawiam, że u nas będzie tyle w okolicach środy, bo skoro maluchy rosną 200g/tyg. a ostatnim razem miał w środę właśnie 1100 to powinien mieć za chwilę też tyle, a w kolejną (27.01) na wizycie ok. 1,5 kg :D

Co do pozycji dzidziusia u nas przy tej szpitalnej akcji mały był obrócony głową w dół (strasznie się przez to bałam, bo wyglądało jakby się do porodu przygotował), a na wizycie kontrolnej po 9 dniach pupa w dole i nogi na głowie, także chyba jeszcze mają czas i to się strasznie zmienia :)

Odnośnik do komentarza

Heltinne kochana ja bym była bardzo wdzięczna za przetłumaczenie ;) jak byś jeszcze nie pisała skutkami jak na tej stronce to bym juz z zachwytu padła. Wiem jak przerabiać i zakazać oczka ale jakoś jak czytałam tam opis bardziej skomplioowanych ubranek to te skróty zaczynały mi się motac. Niby wiem jak się robi na drutach w parę rzeczy w życiu wydziergalam ale takiego projektu jeszcze się nie podejmowałam a bardzo bym chciała coś takiego małej zrobić ;) spróbuję najwyżej jak nie wyjdzie to dokupie wluczki i zmieni się w kocyk który już upatrzyłam sobie na tej stronce ;) swoją drogą genialna sprawa tak fajnej strony z wzorami nie spotkałam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

A ja znów nie śpię juz......Mąż pojechał do pracy...Synek przyszedł do mnie spać a ja.....na forum:)

Heltinne te cudeńka to ciepłe są? Bo zastanawiam się czy nie zrobić rozmiaru 6-9m na jesien/zimę.

Moja mała wczoraj ważyła 1340g. USG pokazało ze to waga na 29tc.......wiec różnica paru dni raptem. Teraz dopiero zaczną rosnąć i nabierać ciałka. Jak mi wczoraj lekarka pokazała małą w 4D HD to już wygląda jak różowy noworodek:)
Termin z usg na 02.04. Ale lekarz powiedział ze do porodu liczą i tak z OM.

PaulinaNo moja wczoraj już była glową w doł.......myślę że się jeszcze pokręci.....zresztą mi jest i tak wszystko jedno bo cc.

Miila włożyłas ubranka w paczkach czy juz rozpakowalas wycielas metki i ułożyłas tylko niepoprawne i niepoprasowane?bo moje jak na razie zajmują 2 papierowe torby z Ikea i liczę na to ze się je upcha do tych 3 szuflad;)

Secondtry wypisali CIĘ? Jak tam wynik glukozy?

Dziewczyny gdzie kupilyscie zwykle białe czapeczki takie do szpitala i po kąpieli? Moje przepadły bo oliwka je na żółto zabarwila; (

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina Noo

Heltinne byłoby super, ja takich umiejętności nie mam a wlasnie taki komplecik w rozmiarze troche większym by na jesień zimę byłby idealny :) wiem ze musiałabyś nad tym posiedziec i pracy włożyć co nie miara bo pewnie dla synka tez bedziesz robić :) ale mam nadzieje ze udałoby sie nam jakoś dogadać z cena i żebym tez z krzesła nie spadła :D
Magda2600 to mine uspokoiłas z tym obracaniem :) bo np. tak jak pisze flawia i inne idziewczyny ze u nich juz poodwracane to sie troche zmartwiłam ale juz jest luz :)
Ja tez wam dziewczyny zazdroszczę tego podgladania swoich maluszków bo my z heltinne nie mamy juz co liczyć by zobaczyć nasze szkraby do dnia porodu.. A co dopiero liczyć na to żeby szyjkę sprawdzili, ha!
Męża wyprawiłam do pracy to może uda mi sie jeszcze zdrzemnąć :)

Odnośnik do komentarza

Magda2600 w porzadku, skoro jest wiecej chetnych, to tym bardziej.Najpierw jednak musze te wzory zamowic, bo niestety nie sa one z drops tylko z dale garn.

Flawia to zalezy od samej wloczki. Jesli postawisz na welne (z merynosow tzn.merino lub alpake) beda cieplutkie. Zrobione z np. bawelny nadaja sie raczej na pore letnia. Nie proponuje akrylu, bo jak dla mnie lepiej jest jesli nie stanowi zbyt duzej domieszki, napewno nie 100% .

PaulinaNO nie wiem ile potrzeba wloczki na calosc, ale razem ze sweterkiem na oko byloby jakies 350-400g. Wlasnie od tego ile i jakiej potrzeba wloczki sporo zalezy. Ustalimy szczegoly,gdy juz zamowie wzory.

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Flawia białą czapeczkę z komplecie z beżowa kupiłam w h&m.
Ciuszki poukładałam, ale te metki i całą resztę będę ogarniać przed praniem i prasowaniem.

Ataa ponoć lepszy spirytus, bo po tym octenisepcie się babra, ja będę mieć i to i to i zobaczę. Ale o tych gazikach pisała Secondtry ze są sztywne, lepiej zwykły spirytus myślę.

Heltinne ja szczerze nie wierzę, że mi się to uda ale spróbuję :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...