Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

secondtry mamy wszystkie:)
Współczuję dziewczynie......a jak Ty jesteś przy tym to na pewno się i Tobie ten cały stres udziela. Mam nadzieje ze dadzą radę i uspokoją sytuacje. ....24tc to strasznie wcześnie. ......daj znać jak się skończylo.

Ja się tydzień temu pytałam lekarza czy moje dziecko miałoby szanse przeżycia gdyby się urodziło właśnie 27/28tc. Jak najbardziej. Dziecko jest juz w pełni rozwinięte oprócz pluc i tłuszczyku. A dzisiejsza medycyna duzo potrafi.Taką ulgę poczułam. Ale nie ma co szaleć. Ehh.....co z tego jak siedzę przeważnie w domu jak sobie zajęcia wymyślam z nudów. ...np porządkowanie zabawek dziecka....koszmarna robota.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Secondry trzymam kciuki za twoją sąsiadkę szpitalną!!!

Moje dzieci też uwielbiały serię Mizielińskich.I jeszcze całą serię czarnej owieczki "Mała książka o..." Oczywiście hitem było o kupie, o włosach etc.Mamy całą serię.Generalnie moje dzieci kochają książki :)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Ojjj, ja juz becze ze stresu, dziewczyna ma skurcze co 2 minuty... jest gorzej... lekarze juz czekaja. A ona jest taka dzielna.
To lekarka z Ukrainy, mloda dziewczyna, ktora z mezem tez lekarzem przyjechala do Polski normalniej zyc...
Mam nadzieje, ze uda sie jakos to wszystko zahamowac, a w najgorszym razie, że Dzidzia bedzie silna i da rade przetrwać wszystko. Na szczescie dostala w srode sterydy na płucka... oby wszystko sie udalo.

Wiem, ze muszę myśleć egoistycznie o sobie i Zuzi, ale serce pęka...trzymam tak mocno kciuki.

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Secondtry trzymam kciuki, Oliwia ma duże szanse, trzeba wierzyć! Staraj się teraz wyciszyć dla Zuzi.

Miila moi lekarze na IP też mówili, że jak coś to leki opóźniające poród i sterydy dla Klary i ma duże szanse. Tylko u mnie 29tc, więc jeszcze łatwej... dwa tygodnie to w tym wypadku są na wagę złota.

Kurcze smutna wiadomość… u mnie skurcze nie regularnie, czasem przez godzinę cisza, a czasem lecą serią co 5 min, jak poszłam we środę na IP to były też też że jeden za drugim … mam szczęście, że nie powodują rozwarcia i mogę być w domu...

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Secondtry wiadomo coś?

Vena a bierzesz coś kochana? Mam na myśli luteine, mi gin mówiła, że ona na prawdę działa no i widzę po sobie, że skurcze zmniejszyły częstotliwość, mam kilka dziennie ale nie boli nic i nie aż tak mocne.
Nasi znajomi mają synka z 30tc i zdrowiutki i wszystko dobrze, także jesteśmy coraz bliżej bezpiecznego czasu. U Ciebie skończone 29? Super! Jak ten czas leci.

Odnośnik do komentarza

Och dziewczyny, jaka ulga, Oliwka przeżyła porod! Uffff:)
Mam 670 gr, zaintubowana, robią po kolei wszystkie badania... Kasia juz przytomna dochodzi do siebie po CC.
Dluga droga przed nimi jeszcze, ale oby szczesliwa i spokojna. Najwazniesze, że Dzidziunia żyje.

Ciezki dzień... ciezkie doswiadczenie dla mnie, dziekuje Bogu, za kazdy dzien Zuzi w brzuchu. Przepraszam, ze i Was zdenerwowalam. Staram sie wyciszyc jakos, ale to nie latwe.

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Miila tu nie dają luteiny,a nospa nawet nie jest zarejestrowanym lekiem do obrotu …tak jak niedawno pisałam tu jest podejście zero leków zanim nie będzie oznak rozwarcia lub skracania się szyjki. Moja ginekolog ma specjalizację w ciążach wysokiego ryzyka zagrożonych przedwczesnym porodem, z tego ma doktorat i ufam jej, jak mówi że na razie bez leków to tego się trzymam. Mówi, że czasem mięśnie macicy są bardzo wrażliwe i reagują skurczami nawet na ruchy dziecka, choć na ktg było mało skurczów kiedy Klara się ruszała... Przy skurczach niewidomego pochodzenia, takich jak moje chce najpierw obserwować zanim coś poda, mówi że wbrew pozorom będzie na to czas i na razie słychać swego ciała i odpoczywać kiedy trzeba. Nawet nie mam reżimu leżenia tylko zalecenie zdrowego rozsądku. Mówię, zupełnie inne podejście niż w Polsce, ale jakoś jestem w miarę spokojna. Pewnie w dużej mierze dzięki lekarzom, trafiłam na rzeczowych, spokojnych … na każde pytanie, wątpliwość miałam wyczerpujący wykład, który na koniec miał pozytywny wniosek.
No cóż z tyłu głowy jest czerwone światło, ale generalnie wciąż zakładam, że dotrwamy dziś równo 10 tygodni mi zostało :)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

oj, sa silniejsze i tak im musi pozostac na reszte zycia, nie odnosicie czasem takiego wrazenia?

secondtry cieszymy sie i czekamy na dalsze wiesci :)
Nie masz za co przepraszac, jesli dzieki temu, ze sie z nami tym podzielilas, czujesz sie ciut lepiej, to najwazniejsze.
Kiedy jest sie tak blisko, trudno nie angazowac sie emocjonalnie w cos, co nas osobiscie nie dotyczy.

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Secondtry zdaje sobie sprawe ze nie byl to latwy dzien również dla Ciebie, wazne ze mala żyje, dziewczyny maja racje ze Oliwka da radę, dla nas to tez jest budujaca historia i nauka.

Vena ja po wcześniejszych Twoich slowach na temat zalecen od Twoich lekarzy postanowilam odstawic nospe, a drugie ze juz mnie zoladek bolał po niej, a ze mialam kiedys wrzody to stwierdziłam ze nie chce w ciazy ryxykowac nawrotu. Fakt ze skurcze sa rzadsze i przede wszystkim niebolesne to raczej zasluga luteiny.. przynajmniej na razie nie odczuwam xadnych negatywnych zmian w wyniku odstawiena nospy..

Odnośnik do komentarza

Heltinne masz racje, kobiety z założenia maja trudniej, czy to fizycznie czy psychicznie. I to na kazdym kroku i w każdym wieku. A najbardziej to widac przy najprostszym przeziebieniu, kobiety bez zajakniecia znoszą i potrafia z gorączką isc do pracy, a faceci jeśli od razu nie sa umierajacy to marudza strasznie..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...