Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Secondtry trzymam kciuki, żeby szybko rozwiązali zagadkę i wypuścili Cię do domu! To na pewno profilaktyczne działania. Ja chciałam, żeby mnie jak najdłużej trzymali, bo w szpitalu czułam się bezpiecznie, a wypuścili po tygodniu, no ale na mnie inny maluszek w domu nie czekał... Biedna, nie dołuj się

Miila wow, super lekarka! Do pozazdroszczenia :) dobrze, że przynosisz tyle pozytywnych wiadomości :)

http://www.suwaczki.com/tickers/010ipc0z29zaqrhk.png

Odnośnik do komentarza

Secondtry - ja dziś też bezsenna noc, wstałam o 5, bo już się i tak męczyłam dobre 2 godziny a tylko budzę męża, bo się przekręcam ciągle.

W temacie pomocy dla innych, ja jestem bardzo wrażliwa na nieszczęście innych, nie pomagam pijakom, ale jak widzę staruszkę, która ledwo siedzi i pomyślę, że nie ma na chleb a ja właśnie kupiłam sobie nowe szmatki w zarze to mnie ściska i nieraz się już popłakałam. Pomagam takim osobom ZAWSZE. Wspieram też akcje społeczne i charytatywne, nie zazdroszczę komuś kto ma więcej, bo wiem, że musiało go to kosztować wiele pracy i cieszę się ze szczęścia innych, ale też cieszę się z tego co mamy my, w zeszłym roku wisiały jeszcze nad nami kredyty, w tym moja działaność w końcu zaczęła przynosić większe zyski niż się spodziewałam i jestem wdzięczna Bogu, że wyszło tak a nie inaczej. Ja bardzo szanuję pieniądze, nie wychowałam się w majętnej rodzinie, nie było nas stać na wakacje czy to co byśmy chcieli, ale nigdy nie brakowało nam na jedzenie czy podstawowe rzeczy. Sobie czasem żal mi coś kupić, ale na synka wydaje kasę lekką ręką, chce mu dać wszystko to co mogę, choć konsultuje zakupy z mężem, któremu nigdy nic nie potrzeba i swoje potrzeby pozostawia na samym końcu.

Anawee - wiem, że niektóre kobiety mają taką blokadę, ja mam problem z kolei z karmieniem piersią, chciałabym chcieć karmić i spróbuję, ale jak o tym myślę to chce mi się płakać, nie wiem czym to jest spowodowane. Psycholog może dać Ci skierowanie na poród cc, bo to również lekarz i jak widać masz wskazania.

Secondtry, Kumi - nie wiedziałam, że te posiewy są takie ważne, tymbardziej się cieszę, że dziś mi to pobrali.

Majtynka - załaczam link do tego mobila :) http://www.kinderland24.com.pl/drewniany-palak-do-karuzeli.html
może Ci się spodoba, ja lubię drewno, wydaje mi się, że pasuje do Twoich sówek.

Ataa - ja co prawda nie mam wklęsłych sutków ale mikro małe, mi się to strasznie podoba i też się dziwiłam jak widziałam innych kobiet, wiem, że mały może mieć problem, żeby je złapać dlatego też te nakładki planuję kupić, ale nie zamawiałam, bo chcę zobaczyć na żywo. Widziałam aventu w aptece w rozm. S i zmieściłabym tam chyba swoje dwa albo i lepiej.

Szotka - ja co prawda nie mam ale ponoć suszone śliwki, jabłka - normalne i błonnik.

Dorotkaaa - ja mam tomee tipee.

Secondtry - jejku, ale może to lepiej na patologii! to oznacza, że jesteś już w wysokiej ciąży! nie martw się, wypiszą Cię tak szybko jak tylko się da, ja wierzę w to, że zostały Ci jeszcze tylko wspominane wczoraj - 3 dni od dziś w szpitalu :*

Odnośnik do komentarza

miila cudownie! Widać ze dostałaś porządny zastrzyk energii i spokoju. Jesteś w dobrych rękach i tak trzymać do 37tc min!

secondtry Kochana oni wiedzą co robią. Chcą mieć Cię lepiej na oku co wcale nie oznacza ze zostaniesz na patologii na dobre. Pod koniec tygodnia zapytaj się swojej gin jak ona to widzi. Będziesz juz po badaniach i obserwacji parodniowej wiec może Cię wypuszcza. Wiem ze nie ma to jak w domu i synek na pewno tęskni ale zaufaj lekarzom.

Ja zaczynam się nakręcac bo nie widziałam swojej niuni od 26.11. Miałam sprawdzane tętno i badania plus wymaz itd brzuch mnie nie boli a mała się ładnie rusza i dopiero w poniedziałek mam usg. Ale jak tak czytam ze macie tak czesto usg to zaczynam się nakręcac. Któraś jeszcze nie miała usg od polówkowych?

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Kobietki! Ja z problemem, który chyba nie był jeszcze poruszany.
Od jakiegoś czasu puchną mi dłonie. Obrączki na palec juz nawet rano nie wcisnę :(
Do tego stopy oczywiście też jakby obrzmiałe. Na pewno są szersze i chyba nawet większe.. ? Czuję głównie po butach, dobrze że przewidując taki problem kupiłam rozmiar większe wciągane kozaczki, wiec jest szansa że nie będę musiała kupować kolejnych.
Dodam, że problem opuchnięć nie jest dla mnie nowy. Latem zawsze palce mam jak serdelki.
Jakby tego było mało na jednej nodze pod kostką zrobiły mi się takie krwiaczki. Przez noc troche schodzą, ale po całym dniu, szkoda gadać..
Odnośnie opuchnięć lekarz powiedział mi, że jeśli będą nawet po odpoczynku nocnym to wtedy się tym zajmiemy, a że póki co "tak to jest w ciąży".
Czy którąś z Was też już to spadło? Jeśli tak to macie na to jakiś sposób?
No i najważniejsze pytanie do mam które już kiedyś miały taki problem: Czy te krwiaczki i żyłki znikają po ciąży???

Odnośnik do komentarza

Miila tak czułam, że będą same zachwyty :) I o to chodzi! Bardzo się cieszę z tak pozytywnych wieści:))

Ja jutro na USG prenstalne, kciuki proszone :)

Secondry odziały różnią się pewnie tylko maszyną, co robi ping, która jest stale na sali ;) Nie smutaj za wczasu, będzie git, te szyjki rosną zobacz na przykładzie Mileny i Jeremiego ;)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Flawia ja też ostatnie usg miałam 27.11. Teraz wizytę nam 1 lutego i wtedy lekarz umówi mnie na kolejne usg. Prawdopodobnie już ostatnie.
Podobno częste usg wcale nie jest korzystne dla maluszka.
Więc o ile wszystko jest ok to teoretycznie 3 badania przez całą ciążę powinny wystarczyć.
Więc głowa do góry. Czekamy dalej na "spotkanie" :)

Odnośnik do komentarza

Miila te nakladki sa dobre gdy sutki sa poranione, ulatwiaja tez dziecku ssanie przez male sutki, ale trzeba uważać bo cycek dostaje slaby sygnal ze jest ssany i zatrzymuje sie laktacja. Za to nakladki medeli pomagaja przygotowac sutek do ssania, wypychaja go bardziej a z czasen dziecko ssace tez poprawia je i pozniej jest juz latwo wazne by zacząć. Ja juz przymierzslam te nakladki i to naprawde dziala :) bardzi jestem zadowolona z tego zakupu, zamierzam tez wczesniej zaczac smarowac maltanem, to tez podobno je hartuje. Moje sutki sa tak lekko pekniete jakby. http://babyonline.pl/wklesle-brodawki-nie-musza-byc-przeszkoda-przy-karmieniu-piersia,karmienie-piersia-artykul,1302,r1p1.html http://www.smyk.com/medela-oslona-formujaca-brodawki-typ-muszla-2-szt,p1044874152,swiat-niemowlaka-p

Odnośnik do komentarza

Czarna z tymi żylakami i krwiakami to na dwoje babka wróżyła , fakt że to ciążowa domena .Mi się zrobiły na jednej nodze mega obleśne no i też mam nadzieję, że ustąpią.Jedno co mogę ci doradzić to kup rajstopy przeciw obrzękowe dla ciężarnym, to spory wydatek ok 150 zł ale warto, piszę z autopsji;)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Secondtry jak nic zlego niebedzie sie dzislo to nie sadze by Cie trzymali tak dlugo. Takze nie zakładaj od razu najgorszego : )
Miila w kwestii lekarza to super ze w koncu jesteś zadowolona :) i naprawdę brzmi to fachowo i obiecująco. Teraz mozesz spac spokojnie.
Czarna mi ciut palce spuchly, nie nosze pierścionkow bo boje sie ze ich nie sciagne, ale nie jest to ns tyle duże zeby przeszkadzalo obraczce, i w ogole nie odczuwam zadnego dyskomfortu czy utrudnienia wiec nie pomogę..

Odnośnik do komentarza

Miila super! Nie ma jak dobry lekarz po którym widać zaangażowanie i budzi Twoje zaufanie.

Secondtry to mogą być rutynowe przenosiny, jeszcze nie oznaczają pobytu do końca ciąży w szpitalu. Poczekaj na na obchód i zapytaj, nie nakręcaj się Skarbie.

Flawia Ja miałam awaryjnie na IP usg inaczej byłoby ostatnie 12 listopada połówkowe i teraz będzie za półtora tygodnia w 30tc. Ostanie z uwagi na cukrzycę i serce w 38tc przed cc

Czarna na opuchnięcia dużo wody … ale niestety problem nie minie zupełnie i po porodzie możesz spodziewać się, że będzie się utrzymywać przez parę dni…nie mogłam nawet klapek męża założyć które są większe o 5 numerów :(((
O ile pajączki nie przejdą w żylaki to mogą się schować w dużej mierze … u mnie po dwóch ciążach został jeden mały, który maskowałam latem podkładem do nóg, ale teraz przy problemach z krążeniem mam rozlany duży pająk i on raczej nie zniknie. Trzeba będzie laser do tego :(

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Dziś popłakałam się rano ze śmiechu, tak mnie straszy syn rozbawił… i jak tu nie twierdzić, że faceci mają niektóre rzeczy we krwi, bo mąż przy mnie nieśmiałby zasugerować czegoś takiego, historia wyglądała tak: myje zęby, przychodzi syn do łazienki 3,5l. Zostawili wodę po kąpieli, więc spuszczam, żeby umyć wannę… na co syn: "mamo, brudna wanna", ja:" bo zostawiłeś wodę i teraz mama musi umyć …" syn: "nie, mama nie może, bo ma w brzuchu baby … patrz mamo trzeba zasunąć drzwi i schować, you see?…"
Musiałam, że się posikam ze śmiechu :D
A ojciec z nim piątkę przybił, taki był dumny z pomysłu syna ;)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki Ataa, zaraz zobaczę :)
I dzięki Wam dziewczyny, że tak czekałyście na wiadomość odnośnie mojej nowej ginki.
Szyjka rzeczywiście się wydłużyła, 3 razy sprawdzała czy na pewno ok i za każdym razem wychodziło jej tyle samo - 40mm :)
Te rajtki przeciw-obrzękowe uratowały życie mojej znajomej, po porodzie zrobił jej się skrzep w łydce i wylądowała w szpitalu, gdyby nie to, że założyła po porodzie takie własnie podkolanówki, to byłoby po niej (jest lekarzem, więc wierzę, że wie co mówi).

Odnośnik do komentarza

Te rajtki są dobre też po cc jak się leży te godziny bez ruchu, własnie na zakrzepy.W GB, Niemczech wszystkie kobiety do porodów fizjologicznych jak i operacyjnych dostają w szpitalu.Popytajcie swoich lekarzy , wydaje mi się , że warto zainwestować, tylko w tym wypadku nie rajstopy a takie zakolanówki.

Vena buuu mnie też laser chyba nie ominie na tego spider monstera, mam nadzieję, że nie skalpel :(((

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Vena padłam! to takie męskie co powiedział, haha :)

Vena, Nat spokojnie, pójdziemy na lasery jak trzeba będzie :) ja dzisiaj wpadłam w panikę i się popłakałam w toalecie w centrum jak zobaczyłam na swoim brzuchu ROZSTĘP! poszłam do apteki szukać magicznego środka na to, po powrocie do domu jednak już go nie było, bo jak się okazało ten ROZSTĘP to był odbity szew od rajstop na brzuchu..

Odnośnik do komentarza

Nat takie cuda teraz robią laserem, więc mam nadzieję, że na nasze atrakcje wystarczy, bo z taką fioletową nogą to bez spodni się nie pokażę … jest naprawdę paskudna :(

Miila niezła akcja z tym rozstępem, dobrze że to tylko odcisk od rajstop ;)

Co do rajtek po cc to każda powinna heparynę dostać w standardzie, ale dodatkowo pończochy to dobra sprawą, bo potwierdzam po Nat one dobrze robią na krążenie i dzięki nim za drugim razem nawet nie miałam takich obrzęków...

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Czesc kochane, Secondtry widze ze sie wymienilysmy ja dzisiaj wyszlam ze szpitala. Dlatego sie nieodzywalam.
Szyjka zamknieta, dostalam sterydy na pluca mase lekow rozkurczowych ,przeciwbolwych lacznie z relanium normalnie cala tablice mendelejewa.
Niestety morfologia tak mi poleciala w szpitalu ze musieli mi przetoczyc dwa worki krwi i plytki.W sobote mialam hemolbine 7 i szczerze malo co kotaktowalam. Bardzo sie boje ze malutka tez byla niedotleniona. Mj szpik juz niedaje rady. Wypuscili mnie ale musze co 2dni robic morfologie i jak cos to odrazu na hematologie zeby krew przetaczali. Caly pobyt w szpitalu przeplakalam, wpadlam w straszna depresje.Nieogarniam juz tego.paralizuje mnie strach o malutko i o to co bedzie po porodzie z skonczy sie przeszczepem szpiku. Jest naprawde ciezko....

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Miila też już raz wpadłam w panikę, że zrobił mi się rozstęp, a to tylko od odzieży się odbiło.
To widać takie małe ciążowe paranoje :)
Odnośnie tych żylaków itp. to faktycznie poszukam jakiś zakolanówek, bo teraz głównie leginsy i tuniki noszę więc nie będę jeszcze się w rajstopy wbijać.
Vena dzieciaki są niesamowite, nie mogę się doczekać jak za kilka lat mój synuś zażyje mnie jakimś błyskotliwym tekstem.

Odnośnik do komentarza

Kinia nawet nie wiem co musisz przezywac. Tylko sily Ci zycze, naprawde masz przejscia. Przykro mi, tak kochasz Malutka jakos dasz rade. Szkoda mi Ciebie biedulko.

Miila ja tez mam\super gin wiec fajnie ze Tobie sie trafil ktos normalny. Ja i tak rodze tam gdzie\neonatologia bo roznie bywa, a nie chce byc rozdzielona z\dzieckiem.

Ja mam rozstepy i nie sa tragiczne wyzsze majty i nie widac a w tej nowych noe widze.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Bylam dzis u kardiologa, mam skierowanie na zalozenie Holtera. Zapis ekg jest poprawny, ale lekarz vhce wykluczyc arytmie. Lekarz kazal mi brac magnez, ale nie polecil konkretnego, napisal ze ma byc 500mg na noc. Ja wczesniej bralam chelamag mama ale tam jest tylko 100mg. Dziewczyny, a wy jaki magnez bierzecie?

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Hej, ja brałam udział w tych warsztatach. Jak dla meni było warto - byłam w Poznaniu. Akurat była położna ze szpitala w którym chciałabym rodzić więc się ucieszyłam. Dużo praktycznych porad mówiła. Co miasto, to inna położna, więc też zależy na jaką trafisz.

Leżące moje kochane, ściskam Was i życzę spokoju i zdrówka! [;

W sumie to jestem w fazie wybierania kocyka. Chciałabym taki, żeby został na lata. Np. moja siostra swój ma do dziś ( mój niestety mole zżarły - chyba zazdrościły tych kaczuszek;P). Nie mogę nigdzie znaleźć takiego normalnego kocyka.. nie wiem jak opisać go ;P Wszędzie albo minky, albo dzianina jak sweter, albo polarowe. Miała może któraś z Was taki bambusowy np?

http://fajnamama.pl/suwaczki/gu590el.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...