Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Flawia hehe, no tam termometru to jeszcze nie miałam :D

Nat dzięki za zdjęcie!

a czy któraś z Was mogłaby wrzucić jakiś screen z zamówienia? pewnie by mi to wiele ułatwiło. Może ogarnę temat za chwilę.

Jeszcze pytanie o te podkłady/podpaski poporodowe, jakieś konkretne? bo te na łóżko to wiem jakie, ale co do tej ekstra siateczki się wkłada?

Odnośnik do komentarza

A czy te rteciowe termometry nie sa wycofane? Ja dla siebie mam taki klasyczny szklany i na opakowaniu napisane jest bezrteciowy. Co myslicie o tych paskowych na czolo?

Ile kosztuje przesylka w gemini.? musze pomyslec czy warto zamawiac w aptece online czy moze to samo wyjdzie w aptece stacjonarnej. Macie porownanie czy jest taniej?

Ostatnio wszystko mnie drazni wkurza. Czy tylko mnie to dopadlo?

Co do kosmetykow dla malenstw duzo pochlebnych opini o babydream rosman slyszalam. No i tanioszka. Srokao tez na blogu ma pozytwne opinie. Macie doswiadczenie w tej sprawie? A popularne oliatum?czy jakos tak... ?

Odnośnik do komentarza

Skoro już tak rozmawiamy o połogu to ja musiałam sobie wkładać wate między pośladki bo jak spalam na plecach to często całe plecy miałam we krwi.....wybaczcie opis ale myślę że taki problem u was też może się pojawić.
Co do podkładów poporodowych to firmy są trzy do rozwazenia: baby ono, canpol i hartmann. Ten ostatni ma jeszcze podział podkładów wg pojemności chloniecia.tak jakby zależne od obfitości krwawienia.

Ja stawiam na elektryczny bo miałam zakwasy w ręku pod pompowania ręcznym i po pewnym czasie zaczął strasznie skrzypiec;)
Co do smoczka to pierwszy raz widziałam te aventy w "moje 600 gram szczescia". To mnie przekonało.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Takaona ja zamawiam wszystko z gemini, to najtańsza apteka jaką znam, różnice są czasem kolosalne, np. mój femibion w dozie stacjonarnie kosztuje 63 zł a w geminii 32 czy 33 zł.. mówię poważnie :D
Ja chcę kupić chusteczki z rossmana, nie będę używać cały czas, wolę myć pupę wodą, ale w nocy czy jak gdzieś wyjdziemy, jednak muszą być chusteczki.
Oilatum to chyba nie jest dobry pomysł, czytałam wiele na temat tych emolientów, które takie polecane, a okazuje się, że zawierają sporo 'syfu'.

Odnośnik do komentarza

Takaona szklane są teraz wszystkie bezrtęciowe, ale równie wiarygodne.
Co do paskowych to w mojej ocenie wszystkie są bardzo oko. Tzn pokażą jakaś temperaturę, ale bardzo przybliżoną. Sprawdzałam kilka i różnica w stosunku do szklanego była od 0,3°-0,5° a dla mnie to ważną informacja, bo przy 37 nie daję nic, ale jak już wchodzi 37,5 to zaczynam podawać leki szczególnie na noc,a w dzień zwykle dalej obserwuję.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Miila ja kupowałam na razie na alleegro u aptekawrynku. Robiłam symulacje na tej gemini i tu wyszlo mi troche taniej, nie wszystko tez mieli z tego co chciałam. To co kupilam to jeszcze nie wszystko, kupiłam tez osłonki na sutki, masc na sutki, wkładki laktacyjne, mi kolezanka poleciła te giga podpaski firmy canpol.
Takaona mi wiele kolezanek polecało oliatum, ale na razie zdecydowałam sie na sylveco, spodobaly też mi się alphanova kosmetyki, ale te są znacznie droższe.. Chociaz z tej alphanova jest taka woda, i myslalam by ją kupic i nia przemywac dziecku pupe przy przewijaniu..

Odnośnik do komentarza

O tej Alphanova też czytałam wiele dobrego. Sroka poleca jakieś mleczko do pupy przemywania właśnie, zerknij Ataa na jej bloga, tam jest jest wpis 'wyprawka' i ona pisze właśnie o tym produkcie, migdałowe mleczko z tego co pamiętam.
Woda na pewno się przyda do przemywania buzi, choć nie wiem.

Odnośnik do komentarza

tak ogólnie jeszcze, to jestem nieco sceptycznie nastawiona do tych wszystkich kosmetyków do pielegnacji dzieci> Sama nie uzywam zadnych kremów czy balsamów, raczej sporadycznie, jak juz mi sie skóra wysuszy siegam po cos nawilazajacego i zazwyczaj jest to zwykła nivea. Dlatego postawiłąm na te sylveco, cos do mycia, oliwka no i krem do twarzy i ciała wziełam, do tego jakis maly pojemniczek masci na odparzenia w razie co, ale tez taki naturalny mi sie wydal, penaten sie nazywa. ogólnie liczę ze po kapieli oliwka na mokre ciałko i ze to wystarczy a jak cos by mialo sie dziac wtedy zaczne sotosowac ten kremik jeszcze. Zobaczymy czy się sprawdzi moje myslenie w tym temacie.. chociaz czuje sie troche dziwnie, trochę jakby eksperymentujac, tylko jak jzu nie raz pisałyscie co matka to zdanie.. eh.. jakos to doswiadczenie tzreba zdobyc.. Tylko, że w moim przypadku najbardziej prawdopodobne niestety jest to ze zdobytego doswiadczenia wiecej nie wykorzystam.. :-( chociaz głeboko wierze i mam nadzieję ze jednak zycie tak się poukłada ze Robercik doczeka chociaz jednej sztuki rodzenstwa..

Odnośnik do komentarza

Hej
Co do pieluszek to ja przy Dawidzie używałam na początku Pampersów ale zaczęły przeciekać przy kupkach i całe plecki i bodziaki były ubrudzone i nie do doprania.Przeszłam na Rosmanowskie i byłam im wierna do końca użytkowania.
Teraz też takie kupie.
Miila ja nie używałam nic do podmywania o cc.Jedynie ranę Octaniseptem przemywałam i to samo do pępka dziecka ale mi się rana po cc ślimaczyła.
Dziś byłam w Ikei zaopatrzyć się w coś dla maluszka ale w końcu prawie nic nie kupiliśmy jedynie kubki,miseczki do kuchni i zabawki dla Dawida.
Muszę jednak przez internet pozamawiać

Szymonek jest już z nami.
Miłość matki to siła, która sprawia, że zwykły człowiek potrafi dokonać rzeczy niemożliwych.
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5emigsm8f5.png
:Aniołek: Kochamy Cię Adrianku(34tc) . Na zawsze w naszych sercach

Odnośnik do komentarza

Vena, te kremy to normalnie mniam :D Do zjedzenia normalnie ;) Moja znajoma otworzyła firmę z takimi eko-domowymi kosmetykami i powiem, że to niezły biznes jest ;)
Ja mam do szpitala jakieś wkładki tommee tipee a tak to wielorazowe.Wszystkie te jedno wydają mi się bardzo podobne.

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Nat koleżanka po operacji piersi stosowała i bardzo chwaliła te plastry.Ja mam okropne blizny,zrosty po 1 cc .Teraz wytnie starą bliznę i będę dbała o to żeby kolejna była mało widoczna,jak nie wyjdzie zrobię plastykę blizny.Spróbuję z tymi plastrami

Szymonek jest już z nami.
Miłość matki to siła, która sprawia, że zwykły człowiek potrafi dokonać rzeczy niemożliwych.
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5emigsm8f5.png
:Aniołek: Kochamy Cię Adrianku(34tc) . Na zawsze w naszych sercach

Odnośnik do komentarza

Nat jednorazowe lubię tommee tipee,a też używam wielorazowych-medeli.
Ten plaster znam i stosowałam w obu cc jest super. Tylko, że u przycinam na pół, bo mi spokojnie taki pokrywał ranę i był na dłużej.
Podmywałam się normalnym mydłem, a tamtum rose tylko jeśli mnie coś piekło, bo np od krwi trafiło się jakieś odparzenie… przez 6 tyg u mnie parę razy było trzeba interweniować przy upałach :/

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Kora dębu wiem że jest świetna na hemoroidy.Znajoma bardzo chwaliła sobie po porodzie właśnie na tą przypadłość . Mi po porodzie i cc nie było nic potrzebne więc może lepiej nie kupować na zapas ,mąż może zawsze dokupić i dowieźć.

Szymonek jest już z nami.
Miłość matki to siła, która sprawia, że zwykły człowiek potrafi dokonać rzeczy niemożliwych.
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5emigsm8f5.png
:Aniołek: Kochamy Cię Adrianku(34tc) . Na zawsze w naszych sercach

Odnośnik do komentarza

Kora dębu to koszt paru zł, można zainwestować.To działa z tym, że musisz robić przymoczki tzn napar do miski i w to dupskiem na parę minut;) Trochè to upierdliwe przy wrzeszczącym dziecku :P Stosowałam i korę i TR oba sposoby polecam, niemniej TR łatwiejsza w aplikacji ;)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Nat słyszałam o tych plastrach ale jakoś wypadło mi z głowy. Dzięki!

Vena dziękuję Ci za przepisy na kremy :)

Kodomo racja,najwyżej mąż kupi i dowiezie :)

Apropo tych plastrów jeszcze, rozumiem, że je się nakleja na zagojoną bliznę?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...