Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

moge sobie troche ponarzekac?
Wstalam rano z koszmarnym bolem gardla, stracilam glos na dodatek.
Co najlepsze bylam w przychodni tydzien temu, wiec chybaminelo wystarczajaco duzo czasu aby nie podejrzewac zlapania czegos wlasnie tam. W domu wszyscy (procz mnie) zdrowi, na zewnatrz wlasciwie nie wychodze. Wiec gdzie tu sprawiedliwosc? Leze taka zaklejona, z bolem gardla i glowy...

A co gorsza nie czuje zadnych ruchow od kilku dni. Byle do srody....

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

miila chłopaki są fajne! Takie przylepy. Nastawilas się na dziewczynkę i teraz jesteś rozczarowana ale to minie definitywnie jak zobaczysz Jeremiego! Druga będzie dziewczynka.
heltinne piękne widoki! Wręcz bajkowe.
agabalbina pewnie ze tam też możesz czuć kopniaki i one są zdecydowanie mniej przyjemne bo to miejsce jest bardzo wrażliwe i non stop podlega rozciąganiu. Moja córka uwielbia tam skakać po sniadaniu;)

Co do imienia to u nas stanęło na Gabrysi.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Do dziewczyn co maja problem z prztjmowaniem wody: mi bardzo pomoglo dodanie kilku kropel cytryny, czasami duzo cytryny i tak pilam lyczkami, teraz juz jest ok i przestawilam sie na wysokomineralizowana, jest pyszna!

Ja dopiero teraz zlapalam wage sprzed ciąży, ostatni miesiac to plus 3kg, ale gin sie ucieszyla, jeszcze gdzies czytalam ze pol kg na tydz jest optymalnie..

Odnośnik do komentarza

Dlatego ja jestem zdania ze nie wolno sie nastawiac na plec. A mi byloby przykro gdybym sie dowiedziala ze moja mama chciala 2 chlopaka a tu parka. U nas roznica bedzie 20 miesiecy. A z moim rodzenstwem roznice 29,27,20,11 wiec przeskoki. Ja po 40nie chcialabym zajsc w ciaze bo to bylaby roznica minimum 14 lat. Wole jak dzoeci wychowują sie razem. Ja mam dobry kontakt z rodzenstwem ale majac swoje dzieci noe mam czasu kontrolowac siostry czy ma kakies problemy a przyjda pokusy dopalacze o moja mama jest z tym sama.
Ja nawet jak sie dowiem ze chlopak to nie sprzedaje ciuszkow po corce dopoki nie urodze kupie troche chlopiecych, a jak wyjdzie ze jednak sie pomylili, to bede przygotowana. Mi wszystko\jedno, ma byc zdrowe i wrocic szybko do domu;D hehe.
Ja przestalam slodzic 6 lat temu z dnia na dzien. Nie smakowalo mi ale sie przyzwyczailam, teraz jak przeziebiona i pije z miodem to blee. No my z corka chore i skoro ona chora ja nadal nie moge skupic sie na ciazy ani swoim przeziebieniu. Noce nieprzespane.
Mi tesciowa krecila nosem na imie corki ale sąsiadki ze sliczne to zmienila zdanie. A teraz tez nam narzuca a my mamy gdzies. Dowiemy sie plci to wybierzemu juz tak ns serio.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Miila ja to chyba Cie rozumiem.. tylko ze ja mam w druga strone, boje sie ze moge miec dziewczynke, ze bedzie chciala byc rozowa krolewna bawic sie w domek czy lalkami, ja nie ogarniam tego swiata, nie rozumialam dziewczynek bedac sama dziewczynka, w zerowce bawilam sie tylko z chlopakami, klocki samochody bitwy na kije i inne takie to byl moj swiat. Do tej pory mam problem by miec koleżanki, nie interesuja mnie zakupy moda kosmetyki za to chodze z mezem na mecze, rower, ryby, marzy mi sie prawko i fajne auto. Staram sie nie nastawiac jakos negatywnie do dziewczynek, ale mam stracha, bo boje sie ze ja zawuode i nie dam rady, a nie chcialabym na sile robic z niek chlopczycy, nie moge przeciez, boje sie ze nie bede umiala zlapac kontaktu z dziewczynka i bede zbyt brutalna? Jak widze na ulicy diewczynki placzace ze sie przewrocily i pobrudzily spodniczke to smiac mi sie chce, slaba jestem w tym temacie, chociaz uwaga nie lubie chodzic w spodniach i uwielbiam spodnice i to krotkie!

Odnośnik do komentarza

Ataa ja mimo ze mam mlodsze siostry to zadna z\nich nie byla rózowa królewna. Zadna nie nosila rozowych ubran a zabawy w lalki i domki to normalka niekiedy nawet u chlopcow. Tak samo moja roczna corka ma lalki jak i\samochody.
Tez nie jestem typem ze zakupy moda itd lubie czuc sie kobieco ale moj jedyny makijaz to tusz i kredka no\i farbuje wlosy. Ale tak to widzisz na pewno\kiedys noe myslalas o tym ze zaraz bedziesz miala meza czy chlopaka, bedziesz pracowac, bedziesz miec dziecko. Wszystkiego sie uczymy kazdego dnia, ja choc planowalam corke to nie wierzymy nadal w cud ktory biega krzyczy tuli nas. Mamy jagodowy pokoj ale tylko teraz bo jesli bedzie chlopak czy dziewczyna to beda to juz kolory zolte cos w ten desen. Raczej przy takiej mamie jak ja corka noe bedzie rozowa landryna z niczym w glowie. Z drugiej\str moja tesciowa wychowana z facetami jest chlopczyca z wygladu i z zachowania i drazni mnie ti bo zero delikatnosci. A moje dzieci beda umialy powiedziec kocham Cie a tu zero wylewnosci. Oglada reklamy z rodzinka to oooo juz juz bo tak jest, a my akurat jestemy tacy ze sie tulimy i corke z nami i kocham Cie w kolko\wiec jest inny model wychowania. Wszystkiegi idzie sie nauczyc, przy dzieciach dorosli znowu staja sie dziecmi. Ja przy corce przypomnialam sobie wszystkie piosenki\i zabawy z przedszkola:D

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Ja od poczatku czulam, ze bedzie u mnie chlopiec. A mimo to marzyla mi sie dziewczynka. Na pierwszym prenatalnym wyszlo, ze przeczucia mnie nie mylily. Ciezko opisac moje rozczarowanie. Jeszcze sie ludzilam, ze sie pomylili. Ale na drugim lekarz potwierdzil, ze chlopiec... pyta czy sie ciesze a.ja zdolalam bąknąć, ze wazne ze zdrowe. Ale czas mijal. I kupilam pierwsze autko :) i niebieskie ubranko. Oswoilam sie z mysla. Troche zajelo czasu i jak mi kiedys mowili, ze bede sie cieszyc to nie wierzylam. Ale mieli racje :) teraz moje bezimienne diecie dokazuje i kopie rowno co dwie godziny. Mam nadzieje, ze jak sie urodzi to bedzie dluzej spal lobuz jeden. A na polowkowych na jedynym zdjeciu 3d to fucka pokazal. I jak tu dac w ramke???

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

Nie plukac solą gardla! Bo to wysusza i jest jeszcze gorzej. Dostałam ochrzan od lekarza jak byłam przeziębiona i się pochwaliła czym płucze gardlo w ciazy.
Szałwia ok i jeszcze soda ale z umiarem. Woda utleniania tez odpada.
Psikac tantum verde albo Argentinem bo są bezpieczne w ciazy. A jak nie przechodzi to trzeba sprowadzić sobie Bioparox i 2 dni przechodzi.

melly moje dziecko też dziś zostało w domu bo ma mega katar i pokasluje wiec w 3 dni chce go na nogi postawić. Ja mam żelaza zasadę ze jak syn jest chory to nie przychodzi do nas w nocy, nie całuje się i unikamy przytulania. Często wietrze jego pościel parę razy dziennie i cały dom. Dzieki temu przestałam od niego łapać przeziebienie.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Dzieki Nat myle ze to tylko takie "ciche dni", staram sie o tym zbyt wiele nie myslec, bo nie ma sensu sie nakrecac, ale gdy tylko wspominacie o kopniaczkach, ten niepokoj wraca jak bumerang...
Wode z sola odpuszcze bo jak Ataa mam wtedy odruch wymiotny (a dopiero co haftnelam sniadaniem po ataku kaszlu)
ale jakies ziola mam, zaparze.
Przez cholerny brak migdalkow kazdy bol gardla konczy sie zapaleniem oskrzeli, czego wolalabym teraz uniknac .

Mysle ze w sposob niezamierzony zbyt czesto myslimy stereotypowo, zwlaszcza jesli chodzi o kwestie plci.
Oczekujemy, ze dziewczynka czy chlopczyk powinny zachowywac sie tak czy inaczej, jestesmy w stanie przymknac oko na wybryki chlopcow, bo wg nas lezy to w ich naturze.
Praca z maluchami otworzyla mi oczy na to, ze miedzy dziecmi sa ogromne roznice indywidualne i to je przede wszystkim od siebie odroznia i sprawia,ze kazde jest tak wyjatkowe, nie cechy przypisane plci.

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Flawia jesli Franek nie ma goraczki, a tylko katar i kaszle prawdopodobnie przez katar, bo podraznia gardlo to nie ma przeciwskazan do wyslania go do przedszkola....
No chyba, ze jest bardzo oslabiony, nie ma sily sie bawic, a tym samym uczestniczyc w zajeciach, wtedy lepiej go przetrzymac w domu.

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Flawia problem w tym ze nasza sypialnia jest w pokoju corki i po. 2 w nocy budzi sie na mleko i chce do nas. Mleko musimy odstawic ale nie wiem jak zrobic zeby z nami nie spala. A do drugiego pokoju nie ma szans zebym poszla bo ona w nocy nie chce taty. Drugie przrmecze sie z ksrmieniem i bede odklsdac do lozeczka juz nie popelnie tego bledu.
Ja mialam malutka corke w wozku ubrana na zolto biala e bialym kocyku to pytali jak tam synek, nawet jak byla na szaro biako ubrana z kokardka na czapce to byla synkiem takze mialam 2 w 1. Hehe.
Ja tam nie moge doczekac sie gwiazdki za rok. Corka 2 lata 4mies a drugie 8 mies. To bedzie spelnienie moich marzen:);)

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam, że chłopcy to straszne przytulasy. Mimo że mój jest bardzo odważny i śmiały do dzieci, nie wstydzi się ani nie boi, to i tak do mamy lubi się częśto przytulac, mówic komplementy i kocham Cię 5 razy dziennie. Z tym przewracaniem, to dziewczynki płaczą niekoniecznie z powodu, że pobrudziły spódniczkę, tylko też bo się przestraszyły upadku, chłopcy też tak reagują. A jeśli dziecko płacze przez pobrudzone ubranie, to znaczy że rodzice je za to ochrzaniają, samo z siebie ma to w nosie czy jest czyste czy brudne. Ja tam zwracałam uwagę jak już bezmyślnie wlazł w największe błoto, a obok można było przejśc sucho, ale na spokojnie, tłumaczyłam co i dlaczego. A jak wracał brudny po zabawie.... cóż, z jasnoniebieskich dżinsów da radę usunąc plamy z błota i trawy, więc nie ma co dramatyzowac, po to jest pralka w końcu.

Heltinne, bajkowe widoki. Na gardło możesz też ssac coś z porostem islandzkim, u nas to fiorda lub isla, mi bardzo pomagało. Argentin lepszy niż tantum verde, bo ma srebro.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Dzieci dzieli sie na czyste i szczesliwe...
A do szczscia tak niewiele trzeba...Patyk,kamyki, kaluza i troche blota, nie wiem dlaczego np.wg nas zla pogoda mialaby przeszkadzac w super zabawie. Wystarczy dobry dres przeciwdeszczowy i nic nie stoi na przeszkodzie. Tutaj zwyklo sie mowic, ze nie ma zlej pogody, jest niewlasciwe ubranie. A w Polsce, ze w czasie deszczu dzieci sie nudza....
Nie ma wiekszej bzdury.
W tutejszych przedszkolach nikt nawet nie pomysli, aby zostac w srodku tylko dlatego ze leje.

A jesli chodzi o zniszczone ubranka, po co zakladac takie, ktorych nie wolno zniszczyc. Lepiej zachowac na wyjscie do cioci na imieniny...

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Absolutnie zgadzam się z Wami w kwestii czystości dzieci!
Osobiscie uwielviam skandynawskie podejscie do tematu i te ich kombinezony, ktore przed wejciem do przedszkola pani spłukuje szlauchem :D Sama nabyłam takie dla dzieci i sá rewelacyjne. W kwestii złej pogody to mój synek idzie dzis po raz pierwszy na nocny rajd ze spaniem, strasznie jest podkręcony tym faktem. Kapok,latarka czołowa, bielizna z merino wool , kalosze i spiwor juz czekaja : )

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

sama mam taki nieprzemakalny ciuszek :-)
A ogolnie sa dostepne juz od rozmiaru 86.

My tam nic nie mielismy zwyczaju splukiwac. Jak wyschlo, odpadlo a w piatki rodzice zabieraja do prania.
Nat, nie uzywaj plynu zmiekczajacego do plukania ubran przeciwdeszczowych, bo pogarszaja sie ich wlasciwosci

Bielizna z merino to podstawa, sama takiej uzywam (koszulki i getry pod spodnie)

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Ja czekam na potwierdzenie w czwartek płci Chciałam chłopca, okazała się dziewczynka, a potem jednak chyba chłopak i ja o dziwo trochę zatesknilam za dziewczynka Ale to mój mąż wyobrażał sobie taką małą zaraze z kucykami, bez przednich zębów i wiecznie obitymi kolanami Co do różnicy wieku to chyba zależy od charakteru dzieci i sposobu wychowywania Nas jest 6 ja najstarsza i największa różnica to 12 lat z bratem Mówiąc ogólnie że wszystkimi mam kontakt i spotkania rodzinne wyglądają u nas jak spęd dzikow Nawet ci najmłodsi, bardziej nastolatki czekają na to więc chyba chodzi o chęci do podtrzymania kontaktu Wiecie ja im wysłałam zdj brzucha i oczywiście zostałam nazwana slonica i że mi dupa urosła ale przy okazji co tam u dzidziusia Ja się nie obrażam, oni nie mówią tego żeby minie zranić
Jeszcze wam napisze jak nas nastraszyli w Antwerpi Jakoś godz temu przyjechał do mnie siostrzeniec męża 15lat bo u niego i w dwóch innych szkołach ogłosili alarm bombowy Myślę że jaka by Polska biedna nie była to jednak nie ma tam islamu i strachu o taki terroryzm też nie ma

Odnośnik do komentarza

Takich alarmow będzie pelno az ucichnie\i znowu zaskocza zamachem.
Ja\mialam kolezanke, jestem z miasta, ktora mogla sie\hustac w bialych ubraniach na tych oponach bawic sie w piasku. Mi mama nie dawala ochrzanu ale na spacer musialam sie przebierac w czyste czego nie lubilam hehe.
Teraz my na wsi i coz wiadomo corka bedzie wiecznie brudna ale lubimy ja wystroic do miasta ale tez wygodnie. Biale bluzki to do lekarza lub gdzies gdzie bede mogla ją przebrac na koniec. Ma 15 mies i choc po domu biega super to na dworze co jakis czas gleba wiec u mnie sa 2 kurtki i sa rzeczy do domu i na dwor. Tyle ze corka jest taka ze brudne mocno rece jej przeszkadzaja jak sie wywroci i stoi dopoki jej nie pojde umyc hehe. Corka jak sie wywraca to idzie dalej bez placzu ale czasem jej sie zdarza zaplakac wystarczy ze pocaluje przytule i jest juz ok. Corki sa super;)) ale teraz sama jestem ciekawa jak to miec chlopca jesli\bedzie corka np\coz nigdy juz nie dowiem sie jak\jest być mama syna.
A tez planowalam 3 lub 4 ale teraz jak juz bedzie rodzenstwo to mysle ze czas pomyslec p sobie swojej figurze, cgce miec dla dzieci tyle ile trzeba akurat stac nas na\2 zeby móc pozwolic sobie na jakies wakacje lub wyjscie gdzies razem. Pierwsza ciąża to oprocz tego ze zagrożona to bez objawow wiec marzenie a teraz jest ciezko, wiec raczej to ostatni raz.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...