Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczątka i udanego dnia życzę:-)
Walę prosto z mostu: nasza Madamme, która miała być chłopcem, dostała imię Karolina Anna. Ja miałam termin porodu 20.04. ale Madamme nie chciała głową w dół a próba obrócenia jej spełzła na niczym- tylko mnie bardzo balało. Zatem wyznaczono mi termin cc na 13.04. o 7.00. W poniedziałek miałam mieć w południe ostatnią kontrolę przed cc i o 7.34 przy podlewaniu kwiatów dostałam skurczu ( nawet nie był bolesny- zwłaszcza, ze ostatnia 3 tyg. ciągle coś było) chciałam go przeczekać i odeszły mi tak po prost wody. Z 2 cm rozwarciem, bólami i po cc o 13.10 Madamme pojawiła się po tej stronie: 3380g ( ostatni pomiar wróżył 3670g) i 52 cm. Teraz dochodzę do siebie. Od wczoraj samodzielne wstawanie( na Małysza ;-) sikanie(bez cewnika ) i płakanie nad swoim beznadziejnym brakiem sił. Próbujemy się karmić ale mała może spać i po 5-6 godz. i ciężko ją zbudzić do karmienia...ale walczymy i czekamy do domu (przepisowo po cc 5-6 dni jeśli wszystko jest dobrze). W poniedziałek była cudowna pogoda....może dlatego dziewczę się zdecydował na już. Pozdrawiam ciepło i serdecznie, i staram się być z wami na bieżąco.

monthly_2016_04/kwietnioweczki-2016_46502.jpg

Odnośnik do komentarza

Groszekpomoc lub przeszkadzac, bo juz widze w dzien powrotu jak wpadna zaaferowani a ja tak chcialam ladnoe corce dzidize pokazac zapoznac a tu tesciowa bedzie przezywac z ciotka wujkiem licze ze maz podziekuje im na dole i do pokoju pojdziemy sami. Te rzeczy mnie stresuja bo ja wiem ze ja noe pozwole tylko po co mam sie denerwowac. I tak dla.dziecka juz nowy dom, siostra mama i tata a jeszcze babcia to duzo. Szkoda.
Wroci pamiec ale sie rozleniwilam przy corce bo ona juz mowi co chce a tu znowu instynktownie i pieluchy non stop hehe a z drugiej strony boje sie ze jak juz urodze to ani sie obejrze a dwojka pojdzie do szkoly;(

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Magda 1010 doczekalas sie w koncu, super wiesci, gratuluje i zycze zdrowka dla ciebie i dlugaska.
Divana, to sa te przygotowawcze skurcze, ja juz mialam przez kilka dni, nawet robily sie czestsze,ale od wczoraj nic. Wykorzystalam meza w poniedzialek z nadzieja, ze cos to przyspieszy a podzialalo w druga strone, chyba wystraszylismy naszego hrabiego
:-o
Ataa zazdroszcze Ci, ze masz robotki, ja mam kilka rzeczy do zrobienia, ale staram sie dawkowac bo boje sie, ze jak skoncze za wczesnie to potem bede dostawac na glowe z nudow. Wszystkie kumpelki w trakcie dnia pracuja wiec nawet nie mam sie z kim spotkac zeby czas zlecial.
Milego dnia wszystkim
Marta 39t2d

Odnośnik do komentarza

Do mnie poki co dzwoni mama czesciej ale pyta sie tylko co robię i jak sie czuję, na szczęście normalnie brzmi, a sisostra mloda to cos tam czasem zadzwoni z glupim pytaniem czy rodze. A tak pozostali meza męczą, wczoraj mial druga zmianę a i tak podobno wszyscy pomyśleli ze nie pojawil sie rano bo pewnie zaczelam rodzic :)

Odnośnik do komentarza

gravinka gratuluję ślicznej córeczki. Niespodziankę dużą zrobiła skoro miał być synek :-) życzę szybkiego powrotu do sił i udanego karmienia.
Dziewczyny mi się też nic nie chce i sił nie mam. Lista spraw do załatwienia jest, ogólnie porzadki w domu zrobić bo na poniedziałek do szpitala. Jutro ostatnia wizyta.

Jakub Piotr urodzony 19.04.2016r. :)

Odnośnik do komentarza

Gravinka ale super niespodzianka i macie teraz śliczna córeczkę ! Gratulacje.
Melly tak rozumiem cie bo ty myślisz o najbliższych dniach. Ale jak sie wszystko unormuje wszyscy sie przyzwyczaja ze macie juz 2 dzieci to dadzą wam spokoj. A potem w razie czego to zawsze babcia moze troche pomoc . Przy dwójce napewno sie to przyda .
Ataa do mnie tez mama cześciej dzwoni i tata (!) a wcześniej to bardzo rzadko rozmawialismy.
Widzę ze mama sie denerwuje ale stara sie tego nie okazywać.
W pracy to wiadomo , wszyscy trzymają kciuki żeby maź projektu kończył eh . Ale sa tez tam tatusiowie i o dziwo moj maź czasami sie podpytań o coś a potem mi mówi : to tak trzeba robić a to tak ;) bo kolega mu powiedział ;)
Angi witaj w klubie leniuszka ;)
Eh no dobra idę do tego sklepu. Miłego popołudnia !

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Gravinka gratulacje! śliczna! u nas może się jeszcze okazać na odwrót, na usg usłyszałam "wygląda jak dziewczynka ale ciężko powiedzieć" mi to wystarczyło żeby nastawić się na córeczkę, większość rzeczy różowa, a jeszcze się możemy zdziwić :)

Melly współczuję szczerze. ja mimo, że wszystkich mam bardzo daleko, to cieszę się przynajmniej będę miała spokojny początek, że nikt mi nie będzie glądził "a zrób tak, a to robisz źle" itd. w szpitalu chcę mieć przy sobie tylko córeczkę i chłopaka, to mają być nasze chwile na ogarnięcie nowej sytuacji :)

chociaż akurat moi rodzice bardzo przeżywają, że są daleko i w sumie jeszcze długi czas nie zobaczą swojej pierwszej wnuczki, fajnie byłoby mieć mamuśkę pod ręką do pomocy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Gravinka, gratulacje, cudniasta Karolka ❤️

Nie uwierzycie siedzę relaksujac sie na kanapie i piję jerbatkę laktacyjną bo Hela na spacerze z tatą , takie u nas słońce :D

Polecam chustę kółkową wszystkim wahającym się.Dziś Helcik przespała 3h ciurkiem a ja z nią w chuscie ogarnęlam, kuchnie i pranie.Pisałam już, że ją ubóstwiam, Helenkę w sensie ❤️❤️❤️:D

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Magda 1010 gratulacje! Doczekałas sie, nameczylas po drodze okrutnie, ale warto było:) Taki duży zdrowy synek:)
Gravinka gratuluję pięknej córeczki!

Nie będę Wam dzisiaj jeczec, miałam koszmarna noc, przewaznie mam dość dużą tolerancję, tym razem wylam jak dziecko w poduszkę. Nie rozumiem skąd ten ból..... :(
Dobrze ze juz wkrótce będzie po wszystkim

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Gravinka, super wiesci, gratuluje slicznej coreczki.
Heltinne, ojojoj biedaczynko, ty to sie nameczysz kobieto xx
Dziewczyny, pytanie mam do was.
Po kilku miesiacach suszy wykorzystalam meza, bylo bolesnie (jak nigdy) ale zacisnelam zeby no i narobilam sobie problemu. Wlasnie zauwazylam troche krwi na papierze i przyjrzalam sie w lusterku a tam cale wejscie do pochwy obtarte, czerwone I lekko krwawiace. No cholera jasna, na sam koniec przed porodem, lepiej byc nie moglo :(
Pomoczylam troche w cieplej wodzie i uzylam sudokremu, czy jest jeszcze cos co moge zrobic zeby to sie szybko zagoilo?
Mam nadzieje, ze to nie za duzo info, dzieki z gory.
Marta 39t2d

Odnośnik do komentarza

Gravinka gratuluje;))

Co prawda tez czasem mysle co by bylo gdyby synek byl nagle corka, ubranka mam jeszcze po corce jak cos ale siuska tak wyraznie widac ze u mnie to niemozliwe.
kingullek na szczescie mam argument ze juz jedno dziecko mam wiec bede ucinala uwagi, juz i tak tesciowa sie pilnuje z uwagami choc czasem widze ze ona po prostu juz taka jest nieswiadomie cos odwala, mimo ze kilka dni wczesniej jej cos mowilismy.
Marty brrr, czuje ten bol. Eh ja nie wiem co masz robic, bo po porodzie nic nie robilam z kroczem tylko zel do kapieli. A to co napisala heltinne to.pewnie pomoze bo wlasnie po porodzie tez dziewczyny uzywaja takze bedziesz wiedziala czy warto. No to poszaleliscie;D
Ah Heltinne oby do porodu. Musisz wytrzymac, co innego nam zostalo.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Marta jesteś dla małego kupowalas to może masz Octenisept bo zeby sie stan zapalny nie zrobił. Spryskac albo na gazik. Napar z kory dębu - to co na hemoroidy - przeciwzapalnie działa. Clotlimazol krem. Najpierw poodkazaj tylko bez spirytusu, osusz i posmaruj czyms. Moze i sudocrem pomoze ale nie do srodka. A na następne razy kup żel, bo bez tego bolesnie i z uszkodzeniami!!!

Jakub Piotr urodzony 19.04.2016r. :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny.
Mam do Was takie pytanie, bo większość z Was pisze że macie jakieś bóle nocne, skurcze. A u mnie jedyne co to podczas wstawania mam ciągnący bol w pachwinach. Czy u niektórych z Was poród przyszedł "nagle", tak jakby bez ostrzeżenia, bez wcześniejszych bolesnych skurczów? :)

Buziaki

Odnośnik do komentarza

Nat normalnie Twoja radosc i ekscytacja dzialaja na mnie jak jakis balsam przedporodowy, jakos tak od razu dostaje banana na twarzy :)
Marta ja tez bym byla za octaniseptem i naparowi z kory dębu, oby infekcja sie nie wdala, ja ostatnio niestety nie zorientowałam sie ze tak mocno sie poobcieralam i wlasnie infekcja sie skonczylo :/ poki co nie mam nic specjalnie do nawilzania, ale zamierzam uzyc olejku ze slodkich migdalow bo fizjoterapeutka mowila ze to tez pomaga przygotowac sie do porodu.

Odnośnik do komentarza

simka ja w poprzednich 2 ciążach miałam tylko łagodne sporadyczne skurcze, bolesne dopiero przy porodzie. I to chyba jest zupełnie normalne.
Dopiero teraz w 3 ciąży męczą mnie bardzo regularne i bolesne...Podobno tak bywa przy kolejnych ciążach chociaż to tez nie reguła.

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Najdrozsze, jestescie nieocenione, wielkie dzieki.
Wrocilam z apteki o pustych rekach, pani farmaceutka powiedziala, ze ona by nie ryzykowala bo juz za blisko terminu i moze powinnam zadzwonic do poloznej. Tylko jak zadzwonilam do poloznej to ona mi powiedziala zebym zagadala z farmaceutka... moja pani doktor juz na dzisiaj skonczyla przyjmowanie pacjentow. Poczekam do jutra i ewentualnie podjade do szpitala jakby sie zaczelo babrac.
Dzieki za sugestie z octaniseptem, tak wlasnie zrobilam, przejrzalam tez kosmetyki dla malego i uzylam kremu na odparzenia hipp. Zalozylam mezowe luzne bokserki i sie wietrze, miejmy nadzieje, ze wystarczy. Kory debu tu nie znalazlam wiec bede musiala poprosic mame, tylko ona przylatuje dopiero za 2,5 tygodnia...
Ataa, no widzisz ja mialam w planach masaz i teraz moge sobie jedynie w brode pluc, kto wie, moze jakbym robila to bym sie tak nie zatarla jak mlodka bez doswiadczenia; )
Marta

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...